Випускний іспит з англійської у формі ЗНО скасовано

Міністерством освіти прийнято рішення про відміну проведення ДПА з іноземної мови у формі ЗНО

Випускний іспит з англійської у формі ЗНО скасовано

Міністерством освіти і науки прийнято рішення про відміну проведення державної підсумкової атестації учнів 11 класів з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідний наказ підписано міністром освіти і науки Сергієм Квітом.

Згідно із затвердженими змінами, державна підсумкова атестаціїя з іноземної мови у 2015/16 навчальному році залишиться обов’язковою, однак буде проведена навчальними закладами самостійно і не у формі ЗНО.

Інші два предмета державної підсумкової атестації учнів 11 класів (українська мова та математика / історія України) будуть проведені у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

У МОН зазначають, що таке рішення ухвалене враховуючи звернення громадських організацій, батьків та учнів.

Також наказом міністерства розширено період проведення ДПА в 11-х класах. Випускні іспити відбудуться з 5 до 30 травня.

Додатково див.: Наказ МОН № 1050 від 08.10.15 року "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 року № 940"

 

Освіта.ua
09.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна
Продолжу. Вы посмотрите, что вообще делается с образованием в Украине на всех этапах (детский сад, школа, внешкольное образование (кружки, секции и т.д.), вуз): насколько упала ценность образования в целом. У меня складывается впечатление, что наших детей специально хотят оболванить (вырастить безграмотными, не имеющими своего мнения, не умеющими анализировать ситуацию и т.д.), что нашим руководителям государства не нужны умы, а нужен обслуживающий, безропотный, молчаливый персонал для удовлетворения потребностей горстки людишек (450 депутатов) и их иностранных прихлебателей. В своё время депутат Ветренко правильно сказала, что Европе и Америке мы не нужны как развитая нация и равный партнёр, мы нужны как дешёвая рабочая сила, как сырьевой и земельный придаток (территория Украины). И очень жаль, ни один из обличённых властью либо не хотят видеть, либо не могут, что идёт уничтожение "трёх китов общества": системы образования, системы здравоохранения, системы питания.
Ksenia
Для Татьяна: Танечка,абсолютно во всем с Вами согласна.Больно до глубины души (((
Коментувати
Татьяна
Я преподаватель вуза (г. Запорожье). Дочь учится в 6-м классе общеобразовательной школы. Пока ещё есть время подождать и посмотреть, что будет с нашим образованием через 3-5 лет. Считаю, что ЗНО по иностранному языку (англ. или любой другой) вообще не должно быть. 1. Живём в стране Украина, государственный язык - украинский (ЗНО по укр. языку и укр. лит-ре есть). Почему наши дети должны сдавать ЗНО по языку, который не является государственным (это язык чужого государства)? Тогда почему в школьных программах США, Великобритании и др. англоязычных стран нет экзамена по украинскому (последний вопрос больше к министру образования Квиту)!? Где логика? 2. Работаю в вузе с 1999 года и вижу, какой контингент студентов приходит с каждым годом: подавляющее большинство студентов зачастую не могут чётко и внятно выразить свои мысли, не то что показать свои знания и навыки приобретённые в школе; не понимают, что такое конспект лекций, что подразумевается под самостоятельной работой дома и т.д.
Zinger
Для Татьяна: Согласен с многими Вашими мыслями. Почему мы все время хотим ощастливить наших граждан в принудительном порядке, ежели знаем, что в демократическом государстве приоритетом является человек. Если мне нужно знать английский язык я буду его знать, если нет - зачем меня заставлять при помощи ЗНО? Пусть учащийся сам определяется, здавать ему ЗНО по английскому или нет. ВУЗы должны самостоятельно устанавливать планку качества знаний, в том числе знание иностранного языка. А на школу не обижайтесь, она полезна только для талантливых детей с хорошей памятью, остальные просиживают 11 лет, а дальше свое дело сделают кошельки родителей. Они заплатят за обучение, а мы, чтобы не терять контингент протянем их через образовательную программу.Таковы реалии "рыночной" экономики. Самое нтересное в том, что эти троечники потом более успешние в жизни, чем отличники? Этот феномен мне не понятен до сих пор!
Коментувати
1234
ЗНО можно как оставить, так и убрать. А вот при поступлении в вузы пускай делают экзамены. Есть разные университеты, и во всех свои требования к знанию языка. Я знаю кучу людей, младше меня, которые уже попали под ЗНО по английскому и не сдавали экзамен.И сдали ЗНО на 180 и 190, а на деле и 2х слов связать не смогли. И попоступали на на филологии. И позаканчивали как-то (как и большинство, к сожалению). И пошли дальше в школы работать. А вы потом удивляетесь, почему в школах плохо учат!!!
$2500/month earner
Без англійської вища освіта, загалом, не потрібна. Вона і так не те щоб значення має. Ну не піблікуються останні матеріали українською/россійською, будете вчити як би не радянське ще. Англійська - не іноземна, а міжнародна. Краще б на техннічних факультетах відразу англійською викладали.
Анна Максимич
А після 9 класу будем писати англійську? А то багато сайтів з інформацією,але нажаль різною.
мама Київ
Напевно, доречно і розділити іспити за рівнем складності, як це вже зроблено у тестах з української мови та математики. Зокрема, для майбутніх лінгвістів зробити акцент на граматику, обов"язковий розширений твір (180-240 символів) і дати вищий рівень складності. Для інших - більший акцент на розуміння мови. Нарешті варто визначитися, що у нас із рівнями - що має знати випускник. Може для нижчого рівня - В1, для вищого рівня складності - В2. Ну а тим, хто принесе сертифікат С1 - зараховувати як ЗНО. Інакше виходить нелогічно - при дипломі С1 не проходять підвищення кваліфікації вчителі, а діти повинні складати ЗНО.
мама Київ
Насправді ця пауза чудова можливість переформатувати наш іспит з англійської мови, яка потрібна всім - і гуманітаріям, і технарям. Думаю, варто зробити наступне: 1. Видати наказ про те, що результати міжнародних іспитів зараховуються як 12 балів по ДПА - цей наказ видавався щороку, але зараз про нього забули. 2. Зібрати інформацію зі шкіл і районо про дітей, яким у минулі, наприклад, три роки, зараховували зазначені іспити в якості складеного ДПА. 3. Порівняти результати цих дітей по ЗНО і балах з міжнародних іспитів. Якщо там є значна різниця - є об"єктивні підстави прислухатися до критики, щодо невідповідності завдань ЗНО міжнародним вимогам. Ну не може бути так, щоб українські розробники тестів з англійської мови перевершили розробників для кембріджських іспитів, іспитів TOEFL та IELTS. Не може бути хоча б тому, що на підставі українських іспитів у закордонний виш не приймають. Приймають на підставі результатів міжнародних іспитів.
1111
Для мама Київ: п. 2 не може бути виконаний - збирати інформацію, не передбачену заканодавством - заборонено.
Коментувати
Sigtran
лично я считаю что ставить ЗНО по иностранным языкам рано. уровень подготовки детей различается в разы. Это было заметно еще с времен совка когда в однойшколе английский читали с 4 класса а в другой с первого и по 2 урока каждый день. Сейчас к сожалению ничего не изменилось. Современный уровень самоподготовки школьника зависит от доступа к интернету. Чего сложного спросите вы... Зачастую в маленьких городах либо нет технической возможности для подключения к проводному интернету или стоимость его подключения превышает 5000-10000 грн а абонплата приближается к 500 грн. Задумайтесь сами кто на селе сможет позволить потратить такие суммы.
ОльгаН
Нещодавно читала статтю, де давали статистику: "По данным УЦОКО в этом году из 71 тыс. человек, которые сдавали ВНО по английскому языку, только 13 человек получили наивысший балл. 13,3% или 9 тыс. 480 абитуриентов не прошли порог сдал/не сдал, а 21,3% из сдававших тест по английскому языку не приступили к выполнению письменного задания. Ви думаєте, якщо зробити обовязковою англійську в ЗНО, буде ситуація краща, бо буде стимул? Як на мене, аж ніяк ні. Може все таки починати спочатку із зміни підходу до системи навчання іноземної мови, а потім вже й включати обов"язковим в ЗНО? Як на мене, те що обов’язкова ДПА з іноземних мов не скасована, а змінено лише форму її проведення _ теж добре.
DVK
Для ОльгаН: Ще не відомо,яке аудіювання і читання буде. Може,справді,як хтось у коментарях писав -поміняли шило на мило?
родители
Представляю как в школах проведут и проверят этот дпа, после покажут половину отличниками и хорошистами. Моя пришла после контрольной, разобрали ее, вижу 2 грубые ошибки таки сделала... ну, ладно, на 8-9 балл. написала думаю, а она через день приносит10 баллов, оказывается одна в группе так хорошо написала... дальше посмотрим, но уже видно, что надо репетитора брать. 6класс.
батьки
Для родители: Якщо ви зуміли знайти в роботі дитини 2 помилки,і навіть розумієте,що вони "грубі"... Навіщо репетитора??? Вчіть самі...Навіщо уявляти,як проведуть атестацію в 11 класах??? Дивна ваша стурбованість.Слідкуймо за своїми дітьми,вчімо їх, а пусті турботи - згаяний час.
Коментувати
Роман
Нічого поганого не було,або хорошого.Освіта в глибокій кризі.Потрібні не косметичні зміни,а кардинальні.Найперше потрібно скасувати директивну модель управління. Діти бувають різні,як і батьки - більшість із них вчитися не хоче.Тому головне задання вчителя виховати патріота і хорошу людину, адже на другому місці навчити, дати знання.Яким чином це робити повинен вирішувати не директор,районо чи міністерство освіти, а сам вчитель. Хто говорить, що вчитель повинен,зобов’язаний навчити дітей того в сільську школу до найгіршого класу і директора взяточника.
Ирина Мартынюк
В цьому нічого поганого не було.Просто вчителі бояться показати реальні знання своїх учнів.Якщо англійська не потрібна для вступу,результати ЗНО з неї не впливали би ні на що,а просто би показали розходження оцінок з реальним рівнем знань.
Каліфорнійський університет Берклі
Для Ирина Мартынюк: ви як мала дитина. Український вчитель отримує зарплату за фактичну кількість годин (навчальне навантаження), тобто за вміння якісно організувати і провести урок. В жодному документі не сказано, що вчитель несе відповідальність за "результат". Тим більше, всі оцінки позитивні. А порівнювати оцінки вивставлені в школі, з оцінками отриманими на ЗНО - кримінальний злочин. Адже критерії оцінювання не збігаються, системи оцінювання різні, а шкала переведення (із 200-бальної системи в 12-бальну) суперечить, знову ж таки, критеріям оцінювання.
Каліфорнійський університет Берклі
Для Ирина Мартынюк: Ще однією проблемою ЗНО, як показує реальність, є якість тестових завдань, в яких доволі часто зустрічаються грубі помилки. Вся проблема в тому, що авторів завдань ніхто не контролює, вони не несуть відповідальності за свою роботу, їхні прізвища не розголошують. Ситуація, що склалася, вимагає створення замкненої системи (якщо центр оцінювання освіти контролює учнів, то вчителі повинні контролювати якість роботи організаторів ЗНО).
Lana
Ірина, ви цілком праві! Учителі дійсно бояться показувати рівень знань учнів!
Коментувати
ВРЯТУЙТЕ ВІД ДИРЕКЦІЇ "ХУНТИ"
Скільки можна. У Полонській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Хмельницької області, де директорую Валентина Лапець все відбувається під сталінським контролем, їй нічого не буде, бо колишній очільник школи Фасоля тепер Директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА. Сама Лапець йде у депутати і пропагує українське, коли минулі роки неодноразово підтримувала регіоналів, на Майдані не була, зате керувати вміє. Слідкує за всім дуже суворо, не дає продихнути, одні дурнуваті документи дає писати, ше й до всього експлутує учнів. В школі завжди сабантуї, за призові місця може очі видерти і всім працівникам районо сраку гарно лиже і має купу грамот на день вчителя. Думає що влада буде вічною у її руках. Ну а якщо треба колектив посварити, то також вміє, має власних шестірок. Таких тіки туалети підмітати, а не в директори!
Сандрина
Для ВРЯТУЙТЕ ВІД ДИРЕКЦІЇ ;ХУНТИ. Директору Валентине Лапец следует устроить мусорную люстрацию. Если это не поможет, ее первую нужно отправить на выборную аттестацию, которую она вряд ли пройдет в вашем коллективе. И Фасоля, и Лапець - гнилые коррупционеры, напишите жалобу в министерство или антикоррупционному комитету. А если она пенсионерка, то какого черта она делает в школе?
Каліфорнійський університет Берклі
Недавно спілкувався з другом з України по скайпу. Говорить про аналогічну ситуацію в місті N. Аналогічну в тому плані, що ригіанали тепер без проблем беруть участь у виборчих перегонах до районних та місцевих рад. Бо вони, начебто, пройшли, так звану, "паперову" люстрацю: написали заяву і заповнили декларацію про доходи. Звісно все награбоване за часів царювання януковича (будинки, автомобілі, земельні ділянки) ніякий дурень до декларації не вносив... Ось в чому трагедія Революції Гідності!!!
Коментувати
sveta
hoorey!!! as for children so ffor teachers!!! we*re so glad to hear that news. to pass this tests you have to practice about 3 years/ hard work!!!!
Голосzнарода
Для sveta: Тобто до 11 класу Ваші школярі англійську мову зовсім не вивчали, а починають лише в 11 і тільки тому, щоб підготуватися до ЗНО?
Engie
Для Голосzнарода: Cудячи з кількості помилок, це писала дитина, а не вчитель. В крайньому випадку, хочеться сподіватися.
1234
*мои глаза видят боль @_@* тоже надеюсь, что это не учитель писал. иначе мне ясно, почему столько школьников потом идут к нам на курсы английский учить.
Коментувати
Alexander
Это ЗНО вообще считаю бредом. В США такого нет. И они даже не понимают зачем оно нужно. /А у нас взяли в РФ этот бред да еще и усугубляют его.
швондер
Для Alexander: Согласна! Это ДПА российское, щирый Яценюк, Квит и прочие постоянно копируют все московское, только в худшем варианте. Что толку от сложных тестов, все равно страна разбита и все хорошие специалисты уже за рубежом!
Каліфорнійський університет Берклі
Дійсно. Українське ЗНО в тому стані, якому воно знаходиться зараз - жалюгідна пародія російського ЄГЕ, в найгіршому форматі... Що стосується Сполучених Штатів, то тут принципово інша система освіти зі своїми перевагами та недоліками. Навчальні програми спрощені, однак максимально наближені до реального життя. Державна політика спрямована на те, щоб в успішному здобутті знань були зацікавлені, в першу, чергу учні. Вчителі несуть відповідальнісь за навчання учнів, однак більшою мірою не за кінцевий результат, а за правильну організацію навчально-виховного процесу. Такого поняття як "якість освіти" в США, взагалі, не існує.
Каліфорнійський університет Берклі
До речі, в США набагато менше керівників системи освіти, як обираються не з вулиці (як Совсун), а через складну систему тестів. Контролери відсутні, замість них працює служба, дії якої спрямовані на допомогу викладачу, а не на покарання. Отже, порівнювати систему освіти України і США, не доцільно. Насамперед тому, що політика уряду США напрямлена, в першу чергу на добробут власних громадян, а не на власний добробут (як в Україні).
Коментувати
совесть
Нарешті дослухалися до думки людей... Дякуємо! Обов’язковість залишилася, зрозуміло чому, але виглядає людяніше та й гроші не будуть викинуті на вітер (50% порожніх бланків Б). Варто пояснювати, що ДПА з іноземної - це може й повинно бути "Говоріння" + ще вид мовл.діяльності , а от ЗНО - лише читання й письмо (поки що)... Відчутна різниця. Успіхів!
Тетяна
Я вважаю, що якщо дитині потрібне зно з англійської для вступу до внз, то їй треба здати зно, а бали за нього зарахувати як дпа. Навіщо ж два рази здавати один предмет? Якщо ж зно не потрібне - будь ласка здавайте дпа.
олександр
Для ТетянаЯ теж так важаю:
Коментувати
10 клас
Десятикласники , давайте й про себе подумаємо: продовжуємо підписувати петицію,щоб і нам не здавати ДПА-ЗНО з іноземної. За такий час якісно не підготуєшся! https://petition.president.gov.ua/petition/2697
Ілля
Для 10 клас: за 2 роки-цілком можливо)
Вч анг
Для Ілля: Уже менше,ніж два роки. Для випускника звичайної,не спец школи це майже н е реально.
Анна
Так ДПА по английскому языку и раньше в школах сдавали,чего в этом году такая паника? В нашей школе ДПА по английскому языку всегда было обязателным и все выпускники живы.
Коментувати
ніна
Поверніть обов’язкове ЗНО з англійської! Не робіть дурні, досить уже. Це мука для дітей ще більша. Бо на ЗНО тільки тести, а на ДПА і мовлення і аудіювання. Хіба не розумієте, що це ще гірше?
вч
Для ніна: ДПА приймають вчителі,які дитину РОКАМИ вчили! Це не гірше. Сумніваюсь,що ЗНО -2015 з англійської діти із звичайних шкіл без допомоги репетиторів добре здали.
Ольга
Для ніна: Давайте обов’язковим зробимо ЗНО з фізики. А що? Слабо всім здати? Може комусь та іноземна мова не потрібна.
1234
То вам уровень образования подымай, то понижай! Хотели ж, чтобы учились дети хорошо, а теперь ноете, что их реальные знания проверяют?! Так взятки платите! Это то же самое, только платный вариант блатных оценок!
Коментувати
Ирина
Если правильно поняла, то обязательными будут теперь 2 предмета: украинский и математика(история украины). И плюс 2 дополнительных? или не больше 2-х? т.е. можно и 1 дополнительный?
1
Для совесть: Нехай спочатку сертифікацію пройдуть квіт-гриневич-совсун, а вже потім вчителі,про яких вони "дбають" ,вислужитися перед владою хочуть - останні копійки у вчителів забрати. А взагалі, почитаєш деякі коментарі ... Господи, скільки ж у людей ненависті - до дітей, до колег.