Учителів тестуватимуть за технологією ЗНО

Механізм сертифікації вчителів, передбачений проектом закону "Про освіту", включатиме тестування

Учителів тестуватимуть за технологією ЗНО

Механізм державної сертифікації педагогічних працівників, передбачений законопроектом "Про освіту", включатиме перевірку знань шляхом тестування з предмета, що викладається. Тестування проводитиметься на базі існуючих регіональних центрів оцінювання якості освіти. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, в який зокрема надається фінансово-економічне обґрунтування впровадження сертифікації.

Зокрема, зазначається, що на впровадження сертифікації учителів державою, у разі прийняття законопроекту буде виділено 100 млн. грн.

Розробники законопроекту зазначають, що сертифікація педагогічних працівників є неодмінним елементом системи забезпечення якості освіти.

"Вона є обов’язковою, оскільки має засвідчити спроможність особи здійснювати педагогічну діяльність, її компетентність", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

"Механізм сертифікації, передбачений законопроектом, включає перевірку знань (тестування) з предмету (предметів), що викладаються, і педагогічної теорії, та перевірку педагогічної майстерності вчителя. Тестування проводитиметься на базі існуючих регіональних центрів оцінювання якості освіти", - повідомляють автори документа.

Комісія з перевірки педагогічної майстерності формуватиметься з представників закладу освіти, де працює вчитель, та місцевих органів управління освітою. Її робота буде подібною до чинної процедури атестації педагогічних працівників.

"Рішення про проходження сертифікації та присвоєння кваліфікаційної категорії на підставі результатів тестування та висновків комісії прийматимуть регіональні (обласні) відділення центрального органу виконавчої влади, що здійснює нагляд (контроль) у сфері освіти", - повідомляється у пояснювальній записці до законопроекту "Про освіту".

Освіта.ua
21.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
а по сути хрень - к аттестации - ибо её не отменили надо еще и сертификация - дипломы только не надо) пора валить с учительской работы - честно - надоело мне
Вся СУТЬ в ЭТОЙ фразе -
"на впровадження сертифікації учителів державою, у разі прийняття законопроекту буде виділено 100 млн. грн." То есть для определённой категории людей будет существенная ДОПЛАТА. НА школы денег нет,на внешкольное бюдженое образование денег нет, а на то,чтобы кого-то осыпать щедротами деньги есть. Прав кот Матроскин.++++++++++++Я повторю то, что сказал один из известных чиновников - сертифицыровать учителей физкультуры,начальной школы,музыки... КАК собираются? А вот сертифицировать тех,кто НЕ заканчивал педВУЗ с тем,чтобы дать им право работать в школе с категорией выше "специалист" - лишь для этого и можно ввести. ///НО здесь опять-таки подводные камни в плане методики, когда составители вопросов В ПРИНЦИПЕ ЗА неявное списывание, а сертифицированный человек - ПРОТИВ. Да и вопросы психологии вызывают когнитивный диссонанс. То есть - МНЕ (в контексте НЕ высокомерия, но быстрого пояснения, что это именно МОЁ ЛИЧНОЕ мнение) видится ОТСУТСТВИЕ логики в данном конкретном случае
Вікторія
Та вчителі в наш час все зараз роблять. Але ще мало накидали-потрібно ще сертифікацію!!!. Потрібно сертифікацію міністрам , депутатам провести. За такі зарплатні , як вони одержують, тотрібно їм кожен рік проводити!!!!! Й чому ніхто такого не впровадить ?
Педагог
Де можна здати? Тільки оскільки я за освітою біолог-хімік - можна й пані міністерку поруч зі мною. На 200 не гарантую - але ЗНО хвилин за 20 проходжу з результатом за 190, оскільки в онлайн-режимі виправити помилку неможливо - а буває таке що думка приходить пізніше.
Тетяна
Не зрозумілі коментарі вчителів, щодо сертифікації. Особливо, те що будуть готуватися і менше часу приділяти учням, або , типу, "то ж є вища освіта 5 років, хіба цього мало", або ще це "хіба чергі на вчителів стоїть, хто буде викладати". Ви це про що? Будь-яка професія вимагає підвищення кваліфікації і постійного вдосконалення, тим більше, така професія, як вчитель. Як вчитель, який неспроможний здати тести з свого предмету може навчити дитину? А ось це що багато вчителів злякалися вже свідчить про низьку їхню компетентність. На жаль.
Педагог
Для Тетяна: підвищення кваліфікації в ІППО? угу - лекції по 10 років одні й ті самі - або роздають контрольні роботи з предмету, або курсова - маячня а не підвищення кваліфікації.
Коментувати
Вчитель
Сторожів,двірників,уборщиць з кочегарами і робочими сертифікувати не хотять?
Лія
Я б не хотіла, щоб мене оцінювали представники закладу освіти, де я працюю. Вже краще цілком компетентні, але незнайомі. Бо так важко йти проти особистих інтересів адміністрації.
LUBOV
Ніякі тести виявити хорошого вчителя не можуть!!!!! По - перше. А цікаво інше - тестування для працівників МОН теж буде??? І ще одне, це яка ж недовіра та приниження вчителя, що вже тестувати треба. А університетам взагалі - гріш ціна, виходить що дипломи роздають просто так!!!!
профсоюз
Интересно мнение профсоюзов по поводу сертификации, других реформ?
Ольга
Для профсоюз: Мнение профсоюзов? Ха-ха. Насмешили. Да им все равно.
Коментувати
Мирослава
Скільки в нас є грамотних вчителів,але не добросовісних.Гарні знання з предмета , педагогіки та психології не є ГАРАНТОМ успішного вчителя.Для цього необхідна відповідальність,любов до професії,старанність,комунікативність і ще багато чого. А якщо хтось захоче отримати сертифікат, і я так зрозуміла вищу категорію, він обов’язково,отримає,НЕ СВЯТІ ГОРШКИ ЛІПЛЯТЬ. Посидів,вивчив,ОТРИАВ і забув.До тих пір, доки не буде мотивації обирати професію вчителя,доки вчитель не буде думати,як виживати,нічого в учительських кадрах не зміниться
Юлія
Для Мирослава: Мабуть, ви праві, можна мати високий рівень знань і бути при цьому поганим вчителем. ПРОТЕ, ЗДАЄТЬСЯ, НАВПАКИ БУТИ НЕ МОЖЕ. НЕ МОЖНА БУТИ ХОРОШИМ ВЧИТЕЛЕМ БЕЗ НАЛЕЖНОГО РІВНЯ ЗНАНЬ. Це не гарантія, але крок до пошуку кращих.
Коментувати
Юрий Богачков
Ответ над искать в другой плоскости. Как делается во всем мире. Никто никого не загоняет в единое стойло. Есть многообразие понятных квалификаций и, соответственно, те, кто умеет их проверить и ответственно присвоить. А учителя с какими квалификациями (не путать с нашими квалифкационными уровнями- категориями) нужны данному учебному заведению -решать учебному заведению. Если кому интересно более детально, все прописано тут https://docs.google.com/document/d/11IUJ_1aozXFVrpXYT07SNA4kh0o6U_zBMp5tQaodrOc/edit#heading=h.zdbx0h2mysox
Дарія
А зарплату рахують по 11-14 розрядах тарифної сітки.ЦЕ: 3152, 3392, 3632, 3872. і ДО ЦЬОГО УСІ НАДБАВКИ В КОГО Є.
Teacher
Чи варто одержувати вчителю цей сертифікат ? (неофіційно: надбавка за сертифікат від 792 до 1053 грн) .А заголовки які ми читаємо кожен день "Яку зарплату отримуватимуть українські вчителі, ви будете шоковані!Источник: http://www.bbcccnn.com.ua/podiyi/iaky-zarplaty-otrimyvatimyt-ykrayinski-vchiteli-vi-bydete-shokovani/ Думаю,що в шоці будемо ми, шановні колеги,коли наша перша зарплата в 2017 році не буде такою,як нам пообіцяли
Елена
Вчаться всі по різному і немає гарантії що хтось отримавши диплом є висококваліфікованим спеціалістом і те що треба підтвердити свою спроможність викладати, навчати дітей то це дуже добре. Час плине і змінюється освіта, доповнюється нововведенням , а тому треба щоб всі йшли в ногу з часом, а не думали що 10 років назад обили пороги в інституті і цього досить.
Дмитро
Мабуть, треба вчителям, які погано здадуть ЗНО знизити зарплату. А то забагато отримують. І бюджету менші витрати будуть. Класно придумали!
Олена
Для Дмитро: Щоб гарно здати вчителю ЗНО, потрібно буде старанно"зубрити" розумні книжки, готуватися, а учням увага в цей час ... Що краще - гарно здати ЗНО, не осоромитись перед колегами чи продовжувати навчальний процес без шкоди для учнів? Хто захоче отримувати низьку зарплату при таких цінах? Вчитель буде готуватися, вчити, повторювати і т.д. А ще у вчителя є родина, діти, треба і їм увагу приділити. А якість навчального процесу ....? Тепер вся Україна заздрить вчителям, бо в них велика зарплата, а вони нічого не роблять. Сумно.
Юлія
А вчитель, що не володіє знаннями, якими повинен ділитися з учнями не шкодить їм?
Коментувати
ОЛЕНА
А навіщо тоді вчитися 5років в університеті, отримати диплом, щоб комусь ще потім щось доказувати? Це недовіра до диплому? Тоді просто зробіть ЗНО-здав- ти вже вчитель. Як на мене, за освітою вчителя, краще б робили для вчителів якісь практичні семінари, де можна було б ознайомитися з новими методиками навчання учнів, поділитись досвідом з іншими колегами, чи взагалі організувати якийсь міжнародний обмін (особливо актупльно для вчителів іноземних мов, які в житті не спілкувалися з носієм мови, якої навчають)
Студент
Для ОЛЕНА: Бо є в університетах такі студенти, які в боргах як в шовках, не знають формули дискримінанта і що таке факторіал (не кажучи вже про вміння розв’язувати задачі), а йдуть в школу працювати на 3му курсі, забиваючи на навчання, а потім і лишаються в школах. А одна дічина хоч вчиться на математика, але пішла вчителькою астрономії. Каже сама, що не знає астрономії взагалі, тому діти в її школі просто приносять на уроки реферати і читають. Дирекція в школі за цим не слідкує, бо години "вичитуються", а людина отримує зарплату, стаж і не являється на 95 занять в університеті, бо індивідуальний план не оформляла, бо на те не має права - має багато незданих боргів (двієшниця навіть зі свого профілю). Її от-от можуть відрахувати за неуспішність, але дирекцію в тій школі це не цікавить, головне, що є хтось, хто читає астрономію. А діти хіба винні, що в них така вчителька? А якби без сертефікату ЗНО ніхто офіційно не зміг би оформити, то таких казусів не було б.
Дарія
Я б разом з учнями заставляла вчителя предметника разом здавати ЗНО. Але зразу на компі, щоб бачити бали і оцвнку. Нічого немає страшного, я згідна здвати ЗНО для одержання сертифікату, але проти комісії, яка буде вирішувати як їм вигідно. Бо це точно буде.
Коментувати
Лариса
Учителі будуть займатися самоосвітою, щоб пройти сертифікацію, а на учнів начхати. Я б так і робила б, головне ж сертифікація, а не те, які знання ти даси учням.
Олена
Для Лариса:Погоджуюсь.
Наталія
Для Лариса: Тобто, Ви визнаєте, що тих знань, якими володіють вчителі, явно недостатньо для проходження сертифікації без додаткової підготовки?
мама
А їм і так начхати. Є одиниці, яким небайдуже чи отримає учень знання. А інші прийдуть -відчитають урок, як-небудь і за кошти проводять репетиторскі заняття. То це в кращому варіанті, а в гіршому - самі нічого не знають, то що вони можуть навчити учнів. Повірте це я говорю з досвіду і дитина моя відмінниця 11 рік (але це не зовсім заслуга школи)
Коментувати
Позняк-таки прав
и методику не сдадут люди. Одни за "помощь" детям (В.Сп....), другие - за работу без списывания, третьи вообще против оценивания ответов. . .
Олекса Позняк
Предмет сдадим а вот педагогику с психологией завалим.Мы же не знаем педагоги и психологи какой школы составляли тест.А они часто диаметрально противоположны.Одни за индивидуализм, другой за Макаренка, третий на Монтесори молится - а ты угадай как правильно ответить.
Оксана
Для Олекса Позняк: А ніхто того не знає, тільки вдають, що знають все. Ні Макаренко, ні Монтесорі не були впевнені в результаті, бо тільки дурень впевнений. Зате Гриневич знає, що точно вийде. Як назвати її?
Коментувати
Хочу справжніх реформ
Ідея, можливо, не погана, але "Комісія з перевірки педагогічної майстерності формуватиметься з представників закладу освіти, де працює вчитель, та місцевих органів управління освітою." Тобто, якщо і сьогодні куми, друзі, підлизи і звичні хабарники адміністрації закладу мають преференції під час атестації, розподілу годин і т.п, то що змінилось? Забув добавити, місцеві органи управління і адміністрація закладу ідуть в одній зв’язці - 10% :)
Простий вчитель
Для Хочу справжніх реформ: Нічого дивного немає, адже я особисто розчарувався у запропонованих змінах і "реформах" Міністерства. Адже якщо розібратись, то нового нічого не створено, зате успішно руйнується те позитивне, що якимось чудом пережило 25 років незалежності та декілька таких же "реформаторів". Змінюючи вивіску наші чиновники суть не міняють, в результаті виходить стандартне правило - "від перестановки доданків сума..."
Таня
Скоро школа залишиться без учителіВ,і так вчителі виїхали за границю,там нетреба ні ЗНО вчителям ні учням .Так тримати Україна долбана залишиться у розбитому кориті з 460 придурками депутатами які не мають мозгів їм би пройти ЩО.
Київ
І ТАК ВЧИТЕЛІВ НЕМАЄ ЩО ГОНите ПРИДУРКИ
Коментувати