Osvita.ua Середня освіта Реформа середньої освіти Учителів тестуватимуть за технологією ЗНО
Учителів тестуватимуть за технологією ЗНО

Механізм сертифікації вчителів, передбачений проектом закону "Про освіту", включатиме тестування

Учителів тестуватимуть за технологією ЗНО

Механізм державної сертифікації педагогічних працівників, передбачений законопроектом "Про освіту", включатиме перевірку знань шляхом тестування з предмета, що викладається. Тестування проводитиметься на базі існуючих регіональних центрів оцінювання якості освіти. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, в який зокрема надається фінансово-економічне обґрунтування впровадження сертифікації.

Зокрема, зазначається, що на впровадження сертифікації учителів державою, у разі прийняття законопроекту буде виділено 100 млн. грн.

Розробники законопроекту зазначають, що сертифікація педагогічних працівників є неодмінним елементом системи забезпечення якості освіти.

"Вона є обов’язковою, оскільки має засвідчити спроможність особи здійснювати педагогічну діяльність, її компетентність", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

"Механізм сертифікації, передбачений законопроектом, включає перевірку знань (тестування) з предмету (предметів), що викладаються, і педагогічної теорії, та перевірку педагогічної майстерності вчителя. Тестування проводитиметься на базі існуючих регіональних центрів оцінювання якості освіти", - повідомляють автори документа.

Комісія з перевірки педагогічної майстерності формуватиметься з представників закладу освіти, де працює вчитель, та місцевих органів управління освітою. Її робота буде подібною до чинної процедури атестації педагогічних працівників.

"Рішення про проходження сертифікації та присвоєння кваліфікаційної категорії на підставі результатів тестування та висновків комісії прийматимуть регіональні (обласні) відділення центрального органу виконавчої влади, що здійснює нагляд (контроль) у сфері освіти", - повідомляється у пояснювальній записці до законопроекту "Про освіту".

Освіта.ua
21.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Сторожів,двірників,уборщиць з кочегарами і робочими сертифікувати не хотять?
Лія
Я б не хотіла, щоб мене оцінювали представники закладу освіти, де я працюю. Вже краще цілком компетентні, але незнайомі. Бо так важко йти проти особистих інтересів адміністрації.
LUBOV
Ніякі тести виявити хорошого вчителя не можуть!!!!! По - перше. А цікаво інше - тестування для працівників МОН теж буде??? І ще одне, це яка ж недовіра та приниження вчителя, що вже тестувати треба. А університетам взагалі - гріш ціна, виходить що дипломи роздають просто так!!!!
профсоюз
Интересно мнение профсоюзов по поводу сертификации, других реформ?
Ольга
Для профсоюз: Мнение профсоюзов? Ха-ха. Насмешили. Да им все равно.
Коментувати
Мирослава
Скільки в нас є грамотних вчителів,але не добросовісних.Гарні знання з предмета , педагогіки та психології не є ГАРАНТОМ успішного вчителя.Для цього необхідна відповідальність,любов до професії,старанність,комунікативність і ще багато чого. А якщо хтось захоче отримати сертифікат, і я так зрозуміла вищу категорію, він обов’язково,отримає,НЕ СВЯТІ ГОРШКИ ЛІПЛЯТЬ. Посидів,вивчив,ОТРИАВ і забув.До тих пір, доки не буде мотивації обирати професію вчителя,доки вчитель не буде думати,як виживати,нічого в учительських кадрах не зміниться
Юлія
Для Мирослава: Мабуть, ви праві, можна мати високий рівень знань і бути при цьому поганим вчителем. ПРОТЕ, ЗДАЄТЬСЯ, НАВПАКИ БУТИ НЕ МОЖЕ. НЕ МОЖНА БУТИ ХОРОШИМ ВЧИТЕЛЕМ БЕЗ НАЛЕЖНОГО РІВНЯ ЗНАНЬ. Це не гарантія, але крок до пошуку кращих.
Коментувати
Юрий Богачков
Ответ над искать в другой плоскости. Как делается во всем мире. Никто никого не загоняет в единое стойло. Есть многообразие понятных квалификаций и, соответственно, те, кто умеет их проверить и ответственно присвоить. А учителя с какими квалификациями (не путать с нашими квалифкационными уровнями- категориями) нужны данному учебному заведению -решать учебному заведению. Если кому интересно более детально, все прописано тут https://docs.google.com/document/d/11IUJ_1aozXFVrpXYT07SNA4kh0o6U_zBMp5tQaodrOc/edit#heading=h.zdbx0h2mysox
Дарія
А зарплату рахують по 11-14 розрядах тарифної сітки.ЦЕ: 3152, 3392, 3632, 3872. і ДО ЦЬОГО УСІ НАДБАВКИ В КОГО Є.
Teacher
Чи варто одержувати вчителю цей сертифікат ? (неофіційно: надбавка за сертифікат від 792 до 1053 грн) .А заголовки які ми читаємо кожен день "Яку зарплату отримуватимуть українські вчителі, ви будете шоковані!Источник: http://www.bbcccnn.com.ua/podiyi/iaky-zarplaty-otrimyvatimyt-ykrayinski-vchiteli-vi-bydete-shokovani/ Думаю,що в шоці будемо ми, шановні колеги,коли наша перша зарплата в 2017 році не буде такою,як нам пообіцяли
Елена
Вчаться всі по різному і немає гарантії що хтось отримавши диплом є висококваліфікованим спеціалістом і те що треба підтвердити свою спроможність викладати, навчати дітей то це дуже добре. Час плине і змінюється освіта, доповнюється нововведенням , а тому треба щоб всі йшли в ногу з часом, а не думали що 10 років назад обили пороги в інституті і цього досить.
Дмитро
Мабуть, треба вчителям, які погано здадуть ЗНО знизити зарплату. А то забагато отримують. І бюджету менші витрати будуть. Класно придумали!
Олена
Для Дмитро: Щоб гарно здати вчителю ЗНО, потрібно буде старанно"зубрити" розумні книжки, готуватися, а учням увага в цей час ... Що краще - гарно здати ЗНО, не осоромитись перед колегами чи продовжувати навчальний процес без шкоди для учнів? Хто захоче отримувати низьку зарплату при таких цінах? Вчитель буде готуватися, вчити, повторювати і т.д. А ще у вчителя є родина, діти, треба і їм увагу приділити. А якість навчального процесу ....? Тепер вся Україна заздрить вчителям, бо в них велика зарплата, а вони нічого не роблять. Сумно.
Юлія
А вчитель, що не володіє знаннями, якими повинен ділитися з учнями не шкодить їм?
Коментувати
ОЛЕНА
А навіщо тоді вчитися 5років в університеті, отримати диплом, щоб комусь ще потім щось доказувати? Це недовіра до диплому? Тоді просто зробіть ЗНО-здав- ти вже вчитель. Як на мене, за освітою вчителя, краще б робили для вчителів якісь практичні семінари, де можна було б ознайомитися з новими методиками навчання учнів, поділитись досвідом з іншими колегами, чи взагалі організувати якийсь міжнародний обмін (особливо актупльно для вчителів іноземних мов, які в житті не спілкувалися з носієм мови, якої навчають)
Студент
Для ОЛЕНА: Бо є в університетах такі студенти, які в боргах як в шовках, не знають формули дискримінанта і що таке факторіал (не кажучи вже про вміння розв’язувати задачі), а йдуть в школу працювати на 3му курсі, забиваючи на навчання, а потім і лишаються в школах. А одна дічина хоч вчиться на математика, але пішла вчителькою астрономії. Каже сама, що не знає астрономії взагалі, тому діти в її школі просто приносять на уроки реферати і читають. Дирекція в школі за цим не слідкує, бо години "вичитуються", а людина отримує зарплату, стаж і не являється на 95 занять в університеті, бо індивідуальний план не оформляла, бо на те не має права - має багато незданих боргів (двієшниця навіть зі свого профілю). Її от-от можуть відрахувати за неуспішність, але дирекцію в тій школі це не цікавить, головне, що є хтось, хто читає астрономію. А діти хіба винні, що в них така вчителька? А якби без сертефікату ЗНО ніхто офіційно не зміг би оформити, то таких казусів не було б.
Дарія
Я б разом з учнями заставляла вчителя предметника разом здавати ЗНО. Але зразу на компі, щоб бачити бали і оцвнку. Нічого немає страшного, я згідна здвати ЗНО для одержання сертифікату, але проти комісії, яка буде вирішувати як їм вигідно. Бо це точно буде.
Коментувати
Лариса
Учителі будуть займатися самоосвітою, щоб пройти сертифікацію, а на учнів начхати. Я б так і робила б, головне ж сертифікація, а не те, які знання ти даси учням.
Олена
Для Лариса:Погоджуюсь.
Наталія
Для Лариса: Тобто, Ви визнаєте, що тих знань, якими володіють вчителі, явно недостатньо для проходження сертифікації без додаткової підготовки?
мама
А їм і так начхати. Є одиниці, яким небайдуже чи отримає учень знання. А інші прийдуть -відчитають урок, як-небудь і за кошти проводять репетиторскі заняття. То це в кращому варіанті, а в гіршому - самі нічого не знають, то що вони можуть навчити учнів. Повірте це я говорю з досвіду і дитина моя відмінниця 11 рік (але це не зовсім заслуга школи)
Коментувати
Позняк-таки прав
и методику не сдадут люди. Одни за "помощь" детям (В.Сп....), другие - за работу без списывания, третьи вообще против оценивания ответов. . .
Олекса Позняк
Предмет сдадим а вот педагогику с психологией завалим.Мы же не знаем педагоги и психологи какой школы составляли тест.А они часто диаметрально противоположны.Одни за индивидуализм, другой за Макаренка, третий на Монтесори молится - а ты угадай как правильно ответить.
Оксана
Для Олекса Позняк: А ніхто того не знає, тільки вдають, що знають все. Ні Макаренко, ні Монтесорі не були впевнені в результаті, бо тільки дурень впевнений. Зате Гриневич знає, що точно вийде. Як назвати її?
Коментувати
Хочу справжніх реформ
Ідея, можливо, не погана, але "Комісія з перевірки педагогічної майстерності формуватиметься з представників закладу освіти, де працює вчитель, та місцевих органів управління освітою." Тобто, якщо і сьогодні куми, друзі, підлизи і звичні хабарники адміністрації закладу мають преференції під час атестації, розподілу годин і т.п, то що змінилось? Забув добавити, місцеві органи управління і адміністрація закладу ідуть в одній зв’язці - 10% :)
Простий вчитель
Для Хочу справжніх реформ: Нічого дивного немає, адже я особисто розчарувався у запропонованих змінах і "реформах" Міністерства. Адже якщо розібратись, то нового нічого не створено, зате успішно руйнується те позитивне, що якимось чудом пережило 25 років незалежності та декілька таких же "реформаторів". Змінюючи вивіску наші чиновники суть не міняють, в результаті виходить стандартне правило - "від перестановки доданків сума..."
Коментувати
Вікторія
А що будуть робити в тому випадку, якщо вчитель "завалить" сертифікацію??? У нас вже черга є на посаду вчителя? Якщо вчитель від бога, а новітньою термінологією не володіє, то його за борт? А на його місце прийде "професор" з академії, який живих дітей бачив, коли сам навчався в школі, зате добре володіє теорією?
Олекса Позняк
Для Вікторія: А зачем 5 лет учиться? Нафиг диплом?У меня в 11 классе ребята отлично задачи решают, психологию угадают как нибудь и пускай идут преподавать сразу в школы.Экономненько.И врачей так можно набирать, у меня соседка журнал здоровье выписывает, очень продвинутая в лечениях всех болезней.Лиля - гений дебилизма
Коментувати
Ольга
Читаючи статтю, підкрадається думка та питання, навіщо здобувати вищу освіту? наше міністерство розраховує на результативність навчання дітей? Моя відповідь: "НЕ БУДЕ!" Вища освіта в Україні не престижна! Дипломовані спеціалісти (зауважте, що не лише педагоги) ЗМУШЕНІ йти на заробітки, бо робота або малооплачувана, або її взагалі неможливо знайти! Це думка не лише моя, скоро будуть шукати вчителів "камікадзе", які будуть іти в школу працювати, тоді лище і буде "якість знань" у дітей". Шановне Міністерство, звертаюся до Вас, вирішуйте питання на загальнодержавному рівні, не гнобіть вчителів, які і так виживають і намагаються йти до дітей з піднесеним настроєм, з надією на краще.
volodymyr
Психологію,педагогіку залишаємо для роботи атестаційної комісії.Ось тут знову,при нашій безжалісній системі відношення до вчителя,буде проявлятись корупційна складова. Виходу,на основі математичної доцільності з цього тупика я не бачу.
педагог
Таке враження що справді тільки учитель існує. Закрити райво, департаменти, інститути, скасувати посади керівників. Тоді ще можна вести дискусію на цю тему. А піраміду у такий спосіб будувати не варто. Учителі й так на курсах кожних 5 років належне віддають.
Валентин
Для педагог: Підтримую!.... і чому все опирається на вчителя? Чому нема "ЗНО" для керівного апарату держави?.... Таке відчуття,що в Україні ВСЕ гаразд, крім школи і вчителя..... Грабують всі підряд..тільки новий міністр- нові реформи-програми.....а винуватий вчитель,що в Державі суцільне лайно...як зарплати підвищувати- судді,депутати....як перевірка- вчитель...хто винуватий- вчитель.... у вчителів нема ніяких прав- тільки обов"язки....скоро дійде до "захистіть нас від дітей і їх батьків"... а якісь мотивації для батьків, дітей, вчителів.....(є і у нас "паршиві вівці",але....)
Ірина
Підтримую повністю! Не з того кінця заходите, шановне МОУ! Дайте вчителю матеріальну базу, безплатну методичну літературу, програму нормальну, підручники без помилок і т.д. Та є що робити. А вони видумують ще одну корупційну складову. Позор.
Коментувати
учитель
Якщо адміністрація закладу, методисти, інспектори, заступники, начальники відділів освіти, працівники ІППО та департаменту. За таким самим алгоритмом будуть здавати. Тоді це прийнятно. Щодо педагогіки і психології. У нас не Раша. Методики викладання цілком достатньо. Але при умові "всі так всі". І одинаково чесно. У даному випадку краще це питання не зачепати.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!