Osvita.ua Середня освіта Реформа середньої освіти Учителів тестуватимуть за технологією ЗНО
Учителів тестуватимуть за технологією ЗНО

Механізм сертифікації вчителів, передбачений проектом закону "Про освіту", включатиме тестування

Учителів тестуватимуть за технологією ЗНО

Механізм державної сертифікації педагогічних працівників, передбачений законопроектом "Про освіту", включатиме перевірку знань шляхом тестування з предмета, що викладається. Тестування проводитиметься на базі існуючих регіональних центрів оцінювання якості освіти. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, в який зокрема надається фінансово-економічне обґрунтування впровадження сертифікації.

Зокрема, зазначається, що на впровадження сертифікації учителів державою, у разі прийняття законопроекту буде виділено 100 млн. грн.

Розробники законопроекту зазначають, що сертифікація педагогічних працівників є неодмінним елементом системи забезпечення якості освіти.

"Вона є обов’язковою, оскільки має засвідчити спроможність особи здійснювати педагогічну діяльність, її компетентність", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

"Механізм сертифікації, передбачений законопроектом, включає перевірку знань (тестування) з предмету (предметів), що викладаються, і педагогічної теорії, та перевірку педагогічної майстерності вчителя. Тестування проводитиметься на базі існуючих регіональних центрів оцінювання якості освіти", - повідомляють автори документа.

Комісія з перевірки педагогічної майстерності формуватиметься з представників закладу освіти, де працює вчитель, та місцевих органів управління освітою. Її робота буде подібною до чинної процедури атестації педагогічних працівників.

"Рішення про проходження сертифікації та присвоєння кваліфікаційної категорії на підставі результатів тестування та висновків комісії прийматимуть регіональні (обласні) відділення центрального органу виконавчої влади, що здійснює нагляд (контроль) у сфері освіти", - повідомляється у пояснювальній записці до законопроекту "Про освіту".

Освіта.ua
21.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Учителі будуть займатися самоосвітою, щоб пройти сертифікацію, а на учнів начхати. Я б так і робила б, головне ж сертифікація, а не те, які знання ти даси учням.
Позняк-таки прав
и методику не сдадут люди. Одни за "помощь" детям (В.Сп....), другие - за работу без списывания, третьи вообще против оценивания ответов. . .
Олекса Позняк
Предмет сдадим а вот педагогику с психологией завалим.Мы же не знаем педагоги и психологи какой школы составляли тест.А они часто диаметрально противоположны.Одни за индивидуализм, другой за Макаренка, третий на Монтесори молится - а ты угадай как правильно ответить.
Оксана
Для Олекса Позняк: А ніхто того не знає, тільки вдають, що знають все. Ні Макаренко, ні Монтесорі не були впевнені в результаті, бо тільки дурень впевнений. Зате Гриневич знає, що точно вийде. Як назвати її?
Коментувати
Хочу справжніх реформ
Ідея, можливо, не погана, але "Комісія з перевірки педагогічної майстерності формуватиметься з представників закладу освіти, де працює вчитель, та місцевих органів управління освітою." Тобто, якщо і сьогодні куми, друзі, підлизи і звичні хабарники адміністрації закладу мають преференції під час атестації, розподілу годин і т.п, то що змінилось? Забув добавити, місцеві органи управління і адміністрація закладу ідуть в одній зв’язці - 10% :)
Простий вчитель
Для Хочу справжніх реформ: Нічого дивного немає, адже я особисто розчарувався у запропонованих змінах і "реформах" Міністерства. Адже якщо розібратись, то нового нічого не створено, зате успішно руйнується те позитивне, що якимось чудом пережило 25 років незалежності та декілька таких же "реформаторів". Змінюючи вивіску наші чиновники суть не міняють, в результаті виходить стандартне правило - "від перестановки доданків сума..."
Коментувати
Вікторія
А що будуть робити в тому випадку, якщо вчитель "завалить" сертифікацію??? У нас вже черга є на посаду вчителя? Якщо вчитель від бога, а новітньою термінологією не володіє, то його за борт? А на його місце прийде "професор" з академії, який живих дітей бачив, коли сам навчався в школі, зате добре володіє теорією?
Олекса Позняк
Для Вікторія: А зачем 5 лет учиться? Нафиг диплом?У меня в 11 классе ребята отлично задачи решают, психологию угадают как нибудь и пускай идут преподавать сразу в школы.Экономненько.И врачей так можно набирать, у меня соседка журнал здоровье выписывает, очень продвинутая в лечениях всех болезней.Лиля - гений дебилизма
Коментувати
Ольга
Читаючи статтю, підкрадається думка та питання, навіщо здобувати вищу освіту? наше міністерство розраховує на результативність навчання дітей? Моя відповідь: "НЕ БУДЕ!" Вища освіта в Україні не престижна! Дипломовані спеціалісти (зауважте, що не лише педагоги) ЗМУШЕНІ йти на заробітки, бо робота або малооплачувана, або її взагалі неможливо знайти! Це думка не лише моя, скоро будуть шукати вчителів "камікадзе", які будуть іти в школу працювати, тоді лище і буде "якість знань" у дітей". Шановне Міністерство, звертаюся до Вас, вирішуйте питання на загальнодержавному рівні, не гнобіть вчителів, які і так виживають і намагаються йти до дітей з піднесеним настроєм, з надією на краще.
volodymyr
Психологію,педагогіку залишаємо для роботи атестаційної комісії.Ось тут знову,при нашій безжалісній системі відношення до вчителя,буде проявлятись корупційна складова. Виходу,на основі математичної доцільності з цього тупика я не бачу.
педагог
Таке враження що справді тільки учитель існує. Закрити райво, департаменти, інститути, скасувати посади керівників. Тоді ще можна вести дискусію на цю тему. А піраміду у такий спосіб будувати не варто. Учителі й так на курсах кожних 5 років належне віддають.
Валентин
Для педагог: Підтримую!.... і чому все опирається на вчителя? Чому нема "ЗНО" для керівного апарату держави?.... Таке відчуття,що в Україні ВСЕ гаразд, крім школи і вчителя..... Грабують всі підряд..тільки новий міністр- нові реформи-програми.....а винуватий вчитель,що в Державі суцільне лайно...як зарплати підвищувати- судді,депутати....як перевірка- вчитель...хто винуватий- вчитель.... у вчителів нема ніяких прав- тільки обов"язки....скоро дійде до "захистіть нас від дітей і їх батьків"... а якісь мотивації для батьків, дітей, вчителів.....(є і у нас "паршиві вівці",але....)
Коментувати
учитель
Якщо адміністрація закладу, методисти, інспектори, заступники, начальники відділів освіти, працівники ІППО та департаменту. За таким самим алгоритмом будуть здавати. Тоді це прийнятно. Щодо педагогіки і психології. У нас не Раша. Методики викладання цілком достатньо. Але при умові "всі так всі". І одинаково чесно. У даному випадку краще це питання не зачепати.
volodymyr
Я за ЗНО для вчителів по тестах які виконують випускники шкіл тільки по предмету,що викладає вчитель.Навіть з добавкою олімпіадних задач.Але без домішування питань психології і педагогіки де запитання можуть мати подвійний підтекст.Також необхідно виключити запитання історичного плану з предмету.Наприклад,історія фізики і біографії вчених.Я маю на увазі боротьбу патентів.Наприклад,відкриття радіо у фізиці. Здавати ЗНО можна у відповідних центрах оцінювання,але одночасно результати відповідей заповнювати у відповідний бланк письмово і в комп’ютерну програму.Це необхідно для контролю за можливим підтасуванням результатів оцінювання на комп’ютері. В точних науках таке тестування не матиме корупційної складової і "тестів для своїх".Як це буває,наприклад,в конкурсах "Вчитель року". Психологію,педагогіку залишаємо для роботи атестаційної комісії.Ось тут знову,при нашій безжалісній системі відношення до вчителя,буде проявлятись корупційна складова. Виходу,на основі...
учитель
Для volodymyr: Якщо у Вас суперпам`ять, то дійсно такі моменти треба врахувати. Важко визнавати, але наша освіта до таких кардинальних змін не готова. Учитель може декілька років викладати тільки у 7-9 класах. А може вагалі викладати тільки в одному класі, щоб могти атестуватися. На даний час надзвичайно важко все врахувати. Цікавить інше. Багато століть люди якось працювали без різних тестів. І що погано навчали? Чи мало хороших вчених? Так слово "корупція" заставило запровадити ЗНО. Але інших шляхів ніхто й не шукав. Відповіді на всі запитання можливо знайти тільки при умові, наближення реальності до 50,60 рр. Ні електрики, ні інтернету, ні так званих ІКТ. Але який рівень знань і розуміння у людей був. В тому числі дітей. Що тепер? все є, а корупція жити не дає.
qwerty
суддям по 100 тисяч зряплати, щоб не брали хабарі...От кляті судді...а нам ср...ти..фікцію за копійки...перевернуте мислення...
Коментувати
unforgiven
Якісна освіта - це коли всі її організатори (вчителі, методисти, освітні чиновники) є рівноправними. Сертифікація у формі ЗНО лише вчителів порушує принцип рівності і не дозволяє перевірити компетентність інших організаторів. Крім того, трудовим договором, передбачено ще один критерій якості освіти: "Держава зобов’язується забезпечувати навчально-виховний процес якісними навчально-методичними та матеріально-технічними засобами". В реальності картина діаметрально протилежна... Ось така реальність, панове.
Учитель
Скажу наступне. Якщо хочите щоб учителі працювали над собою, тоді ліквідуйте поняття списування готових відповідей та виконаних завдань. І учням це не зашкодить. Дйсно пора вже визначитися з програмами. Варто організувати відкрите обговорення кожної програми. Врахувати корисні пропозиції. Щодо удосконалення. Може дійсно на належному рівні забезпечити роботу ІППО. Нема бажання озвучувати за яким принципом там проходять підвищення кваліфікації, але дійсно потрібні зміни.
unforgiven
В навчальні програми вносять зміни кожного навчального року, однак не можуть їх довести до оптимального рівня. Учні (не тільки 4 і 7 класів!!!), навчаються без підручників. Методична підтримка - плагіат, який вчитель придбав на сайті видавництва або на книжковому ринку. Обладнання навчальних кабінетів останній раз оновлювалося ще за часів Радянського Союзу. Всі оцінки - позитивні. У вчителів обмежені права, вони не мають впливу на проблемних учнів, яких держава захищає і ні до чого не зобов’язує. Батьки не несуть відповідальності за виховання дітей. Більшість освітніх чиновників, розробники законопроектів, авторів (програм, підручників, методів) - люди далекі від школи, які не мають педагогічної освіти, ніколи не працювали в школі... Шановні розробники законопроекту, ви хочете стверджуєте, що примусова перевірка сухих теоретичних знань учителів під назвою "сертифікація" кардинально змінить ситуацію у сфері "якості освіти", то ви розписуєтеся у власній некомпетентності.
Анна
Держава часто хоче проявити ніби свою доброту до дітей. Але черезмірною добротою ще ніхто добре не виховав. Тільки дисципліна і розуміння порядку здатне змінювати учнів.
к мысли Фе?ЛИ?кСА
отменят ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ баллы за подготовительные курсы при универах и БАЛЛЫ аттестатов при поступлении. Чтобы лишь ЗНО определяло кто будет студентом, а кто нет
подглючивает
немного при переходе с сайта на сайт ю
Коментувати
Felix
Eсли действительно хотят повышать уровень педагога. Пусть выкинут из жизни образования разного рода ответы к екзаменам и ГДЗ. Тогда учителя сами автоматически начнут улучшать свой уровень.
леха
Для Felix: Согласна, но также - уже сегодня нужно, текст Диктанта в 9 классе сообщать в день написания и в комиссию включать представителей сверху. Проверять в присутствии комиссии. Так было раньше. Много обмана имеется, когда не умеющие даже просто писать учащиеся, за них пишут.
ага,ясно
Для леха: и членов комиссии сверху выводить под белы рученьки из кабинета написания экзамена,чтобы учителя школы могли сделать для ребъёнков всё возможное, а дети младших классов писать за них работы? ТАк? А после до 24 вечера учителя проверяли эти работы,а дети ходили по 5 раз переписывать?Самое оптимальное в этой стране - экзамены по типу ЗНО после 9 класса.Нет,я бы конечно, ну да не сегодня... Хоть бы это приняли... В этой стране так же,как и во многих других.Цивилизованных
Felix
Для ага,ясно: Согласен. У 9 классе ДПА должно проходить по типу ЗНО.
Коментувати
Педагог
Такий варіант це утопія. Ніяких позитивних змін мабуть не відбудеться окрім запровадження нових схем нечесного отримання прибутків. Може це і є істинним покликанням реформи?
да,Феликс, именно время.
Всегда виною всему время.И в 33 дети были иные,и в 37,и после.Конечно нет у детей стимулов учиться.Каким может быть стимул,если успешным считается не носитель знания в голове,а человек,обладающий иными качествами.Вы почитайте что пишут.Ведь считается,что успешен тот учитель,который из школы ушёл в тренеры(не спортивные),тот учитель,который из школы ушёл в банковые клерки,тот учитель,который выехал из этой страны куда подальше... У детей этой страны нет будущего.А поэтому нет и необходимости напрягаться у их родителей,поскольку обучение детей - большая работа родителей в создании мотивации. РОДИТЕЛЕЙ. А уж после - самого общества. Но ведь родители сегодня это люди,выросшие на мантре скогоро обогащения БЕЗ особых усилий.Эта мантра должна была обелить еперешних мажоров и иже с ними.Чо она и сделала.Но она так же внушила массе людей отношение к труду... К напряжённому труду в любой сфере.В обучении в первую очередь,поскольку работа мозга -это самая напряжённая работа
volodymyr
Ви праві!
Коментувати
Felix
Учительку з віддаленого села підтримую повністю.
Felix
Для Felix: Дякую. Cаме так воно і є. І дійсно цікавить. Чи освіту будуть підтримувати, чи заганяти у глухий кут ще далі.
Felix
Продовження: Так мала сказати та учителька, яка так з сумом розповідала про гірке життя сільського учителя.
Педагог
Для Felix: Прикольно. Може вона на даний момент не має змоги зі своєї Хацапетівки зайти в Інтернет.
Коментувати
Марк
Не до тієї галузі так взялися. Від учителя, який трошки щось призабув погано нікому не стане. Чого не скажеш про деякі інші професії.
Людмила Клішина
Для Марк: полiтикам краще б "перевiрки" влаштовували частiше..........
Випускник
Для чого стільки грошей витрачати на сертифікацію? Чи не легше вчителів посадити в одну аудиторію з учасниками ЗНО і запропонувати на рівних умовах здати ЗНО. 80 % правильних відповідей і половина вчителів не дасть.
Ivan Pelo
Я ПРОПОНУЮ ВВЕСТИ "ЗНО" для всіх державних слоужбовців з українмької й іноземної мови * англійської, німецької чи французької(. Я безкоштовно підготую для них тести всіх рівнів від A1 до C2)!!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!