Кваліфіковані вчителі матимуть більшу зарплату

Держава буде вагомо піднімати заробітну плату тим учителям, хто дбає про рівень своєї кваліфікації

Кваліфіковані вчителі матимуть більшу зарплату

Держава буде вагомо піднімати заробітну плату тим учителям, хто дбатиме про рівень своєї кваліфікації. Про це в інтерв’ю 5 каналу сказала голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

За її словами, при розробці законопроекту "Про освіту" було досягнуто компромісу, що сертифікація вчителів буде добровільною.

"Сертифікація учителів буде проводитися також з метою того, щоб ув’язати рівень заробітної плати з рівнем кваліфікації. Ми нажаль не можемо вагомо підняти зарплату всім вчителям, хоча вони цього потребують, бо рівень зарплати дуже низький", - зазначила Лілія Гриневич.

"Отже, якщо ці люди впевненні в собі, якщо вони знають, що відповідають усім кваліфікаційним критеріям, вони йдуть на таку сертифікацію добровільно. Вона буде складатися з двох частин. Одна частина це щось схоже на ЗНО для вчителя. Там будуть питання пов’язанні з психологією, методикою викладання, зі знанням власного предмета", - повідомила голова профільного парламентського комітету.

Друга частина сертифікації, за її словами, буде оцінювати роботу вчителя у школі за допомогою його колег, адміністрації школи та батьків.

Також Лілія Гриневич зазначила, що подібна практика сертифікації вчителів існує у провідних країнах, які мають хороші системи освіти.

"Тому в будь-якому випадку в законі має бути запропонований чіткий крок, який покаже, яким чином ми підвищуємо кваліфікацію вчителя, в цьому зацікавлене все суспільство, і яким чином ми достойно оплачуємо роботу цих кращих вчителів", - зазначає Гриневич.

За її словами, також дуже важливим питанням є надання вчителю права вибору місця підвищення кваліфікації.

"Учителі сьогодні не мають вибору для підвищення своєї кваліфікації. Вони змушені йти в інститути післядипломної освіти. Ми зараз хочемо диверсифікувати можливості для вчителів. Тобто вони самі обиратимуть куди йти підвищувати кваліфікацію", - сказала Лілія Гриневич.

Глава профільного парламентського комітету зазначила, що право здійснювати курси підвищення кваліфікації мають отримати громадські організації та вищі навчальні заклади.

 

Освіта.ua
07.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Я
Чи будуть проходити сертифікацію в онлайні міністр освіти та керівники освітою?
софія
Планеті не потрібна велика кількість «успішних людей». Планета відчайдушно потребує миротворців, цілителів, реставраторів і казкарів. Потребує людей, поруч з якими добре жити. Планета потребує людей з цінностями, які зроблять світ живим та гуманним. А ці якості мають мало спільного з "успіхом", як він визначається в нашому суспільстві..
софія
як можна щось вимагати при такому жебрацькому відношенні до вчителів .з англійської мовм -робочий зошит зошит з граматики звичайний та зошит з контрольних семестрових робіт 4 які вчитель мае перевіряти а оплата 10 відсотків від ставки 270 гривен при 160 180 учнів на одного вчителя в тиждень та 23 24 години в тиждень уроків а міськвно щотижнево то конкурси то тижневики то бог зна які заходи оголошуе імітуючи роботу бо все на горбах ти же вчителів бо щоб самі то напевно б подумали чи воно то треба за 27 років роботи не знаю такого випадку щоб які державні кошти були виділені на ремонт на обладнання кабінету на роздатковий матеріал і взагалі на державному рівні мало б бути вирішено і задокументовано якім має бути кінцевий продукт школи тому що суспільство не хоче вирішити чи випускники мають бути розумними та мислячими чи державі необхідні ті кого легко обманути та легко спрямувати в потрібному напрямку а стосовно адміністрацій ви найкращий якщо зібрали гроші і дали відкат гроші з батьків
Тетяна Марковська
Дякую за інформацію. Цікаво, а як це буде проходити з вихователями ДНЗ
Іван
Кваліфіковані вчителі матимуть більшу зарплату (обіцяного ой як довго прийдеться чекати) Згоден на сертифікацію, але і зарплата повинна піднятись в рази (від 1000 у. о. в місяць.) НЕ з того краю розпочали реформи. Поки матеріальна база школи буде триматись на жебрацтві нам не бачити прогресу. Я іду на урок думаю, чим же замінити демонстрацію по програмі щоб хоч якось вийти з положення. Або як виготовити роздатковий матеріал (фарба принтера 1 шт. 389 грн * 4 банки = 1556 грн) все це за власні кошти.
Андрій
Ми нажаль не можемо вагомо підняти зарплату всім вчителям, хоча вони цього потребують, бо рівень зарплати дуже низький - На жаль пишеться ОКРЕМО!!! І це сайт ОСВІТА... На жаль такий рівень і в учнів((((
Любов
Для Андрій: "На жаль", крім цього, ще й вставне слово, тому виділяється комами в середині речення.
Коментувати
Zinger
Для Ніколо. А якщо поєднати одне з другим? Щасливим стане і учень і вчитель. Саме на такій позиції стоїть переважна більшість сучасних педагогів. Якби за високу духовність щось давали безкоштовно у магазині, хіба би ми були проти? А от те, що попереду має йти усе перераховане Вами у мене не викликає сумнівів, тільки стояти воно мусить на достойній оплаті жертвенної праці вчителя. Або нам усім треба прийняти целібат, тобто монашество!
ніколо
Школа не місце для того,щоб заробляти статки.Школа повинна бути осередком духовності,джерелом знань,становленням особистості,а не засобом матеріального збагачення.Любов до дітей і любов до грошей - поняття несумісні.
Местный
Для ніколо: Голодный и нищий учитель ничему хорошему не научит.
можливо
Для Местный: может и научит, но долго не протянет... И то, это те,кто после СОЮЗА остался
Англійська
Ну й сволота! То ти хочеш рабської праці? Йди працюй!
Коментувати
Миколайович
мав би підняти нарід,щоби НАВЧИТИ дітей стояти ЗА себе. А вказування на "свідомість", то вже НЕ Миколайович,то вже ті,хто НЕ розуміє силу вчителя як особистості
миколайович
Для Миколайович: якраз "сила вчителя як особистості" і проявляється в тому, що він праює, незважаючи на всі негаразди
можливо
Для миколайович: это СЛАБОСТЬ.Лишь УЧИТЕЛЬ способен научить детей стоять ЗА себя и ЗА товарища. А учитель,который молча выполняет и НЕ свои обязанности тоже,способен научить либо врать,либо выкручиваться, либо СОЗДАСТ РАБА.
Коментувати
миколайович
Хіба могли вчителі, сини яких загинули на Майдані, або які брали участь у Майдані, що влада так познущається над професією ВЧИТЕЛЬ. Знімають доплату за престиж, зменшують оплату за кабінети, закривають школи, знімають пільги, перевірка "серитифікацією", збільшили пенсію за вислугою до 55 років..... Які сюрпризи чекати далі? Що влада зробила корисного для вчителя? В яку сторону йде реформа? А свідомі вчителі не страйкують, працюють, бо треба вчити дітей за 80 доларів в місяць, без підручників (4,7), без жодної копійки від держави для школи (крім спонсорської або батьківської)... Ось така сумна історія... Не знаю як де, а у нас так...
Тетяна з Міжгіря
Рівень освіти напряму залежить від рівня економіки країни. Про які реформи може іти мова, якщо країна стаїть на межі дефолту, іде громадянська війна, якій немає кінця -краю, погрузла у зовнішніх боргах, які важким тягарем ляжуть на плечі нашим правнукам. Скільки випустили нікчемної навчальної літератури, постійно міняються навчальні плани, методичні рекомендації, які дають люди без навиків роботи в школі. Правду кажуть не бійся розумного, а бійся дурного.Для прикладу взяти географію. Із цікавого предмета перетворили на довідник із задачами за 1 курс університету так само інші предмети. Говорити можна багато, але влада зробить так, як захоче. Звучить не дуже добре, але це нажаль факт.
salka
Касательно родителей... Родители сегодня - это в основном те, которые социализацию проходили во времена 90-х. Как они могут относится к знаниям? Как они могут оценить работу учителя? Главным образом по оценкам - хорошие оценки - хороший учитель, и наоборот. Родительские собрание проходят под лозунгом "даешь деньги" и хоть кто - то спросил бы - почему? Как это, что администрация занимается поборами, но ни за что не несет ответственность? Или почему холодно в классах, почему имущество устарелое, почему из крана не течет вода и т.д. Все молчат, потому что так привыкли и не хотят "лишних" проблем для своих детей.
salka
Касательно оценки коллег и администрации... Какими они должны быть, когда в условиях всеобщей безработицы во многих регионах "работа" учителя чуть не единственная возможность для молодого дипломанта. На работу попадают (все чаще) благодаря взяткам. Диплом получили тоже за взятки. Что значит по настоящему "учиться" не знают и знать не хотят... С директорами еще хуже - школа для них является - исключительно - источником дохода. Какие эти "доходы" - все знают. В таких коллективах не любят "инакомыслящих", будут их прижимать со всеми средствами....
salka
Тестами можно проверить - в лучшем случае - каких то предметных знаний учителя. Однако знания предмета еще не значит, что учитель хороший. Можно прекрасно знать свой предмет, и при этом не уметь организовать работу класса, состоявшего из не слишком "продвинутых" учеников. Практически не возможно справедливо оценить работу педагогов, работающих в разных условиях. Где то может быть такая ситуация, что научить нормально писать и читать - великое достижение. В другой же школе, где "море олимпиконов" - совсем другие требования к учителям...
Каліфорнійський університет Берклі
Для salka: 100%. Вот такие Люди, как Вы должны работать в Министрестве образования. А не всякие там политтехноголи как совсун или гриневич.
Каліфорнійський університет Берклі
P.S. Извините, что немного ошибок наделал в передыдущем сообщении. Пишу з "чужини", русской расскладки на клавиатуре нет...
скептик
У украинского учителя и у сельского, и у городского нет времени, все где-то. как- то подрабатывают не только репетиторством.Сколько будет лучших физиков на страну, учитывая результаты ЗНО? Стоимость методлитературы не опрвдает повышения зарплаты.1-9 на область?
Коментувати
ганна
Огласите пример- образец пробной сертификации от МОН
соломія
Для історик. Прошу вибачити за помилки в попередньому коментарії, бо випадково було натиснуто "відправити", не перевіривши написаного. Згідна з Вами, що не всі учні можуть освоїти теперішню програму. Треба проводити диференціацію учнів. Бо тільки в Україні 70-80 відсотків людей здобувають вищу освіту ( в розвинутих країнах 15-20 відсотків ). Кваліфікованих робочих уже майже немає. Їх нема кому вчити.Треба , щоб в школах були гуртки різних професійних напрямків.
соломія
ССеред ккритеріїв немає основного. Найвіщий показник кваліфікації вчителя-це рівень знань та вмінь учнів, їх організація в наічальному процесі. Завжди до вчителів, які дають хороші знання та можуть добре організувати навчальний процес є зависть від колег , Та і не завжди дирекція правильно оцінює роботу їх. А Серед критеріїв немає основного. Найвищий показник кваліфікації вчителя-це рівень знань та вмінь учнів, їх організація в навчальному процесі. Завжди до вчителів, які дають хороші знання та можуть добре організувати навчальний процес є зависть від колег. Та і не завжди дирекція правильно та об"єктивно оцінює роботу вчителя. А батьки це можуть зробити, коли їхню дитину один і той предмет деякий час буде вчити один вчитель, а потіс інший. Все можна оцінити в порівнянні.
Olena
Для соломія: зависть-це якою мовою?
Коментувати
соломія
Серед ккритеріїв немає основного. Найвіщий показник кваліфікації вчителя-це рівень знань та вмінь учнів, їх організація в наічальному процесі. Завжди до вчителів, які дають хороші знання та можуть добре організувати навчальний процес є зависть від колег , Та і не завжди дирекція правильно оцінює роботу їх. А
історик
Для соломія: Я з вами погоджуюсь, основий критерій знання учнів, але школи різні, порівнювати гімназії, ліцеї і сільські школи не можна . Коли готуєшся 2-3 години до уроку, приходиш, а працювати не має з ким. Руки опускаються, але якщо 1-2 зацікавлені, то вже велике щастя. Реформуйте 7-8 класів закінчив, а далі лиш ті хто хоче мати вищу освіту, нехай ідуть у сімейний бізнес( вирощувати картоплю, полуницю . помідори і т.д.) Така истема освітив Іспанії ( 7 років обовязково, а далі допобачення, хтось і працювати повинен))
Коментувати
історик
Я ЗА СЕРТИФІКАІЮ !!! Чому вчитель,який володіє ТЗН, володіє навчальним матеріалом , методикою викладання повинен напрацьвувати стаж, кваліфікації , проходити формальні нікому не потрібні атестації,чекати цілу вічність , щоб мати 3000 грн, а люди зі стажем , " бояться сісти за компютер", всі інновації для них щось страшне, непотрібне, по старому спокійніше підтверджує свю категорію спокійно і нічим не переймається. У молодого спеціаліста 2-3 призери олімпіад, переможці конкурсів, а зарплата смішна , самі розумієте.
ганна
Для історик: ВСЁ ограничено будет фондом зарплаты,сертификации Призеры, какого уровня?Полицейскую зарплату не дадут.
Коментувати
Сергей
Як би ще ввели сертифікацію методистів органів управління освітою усіх рівнів. Тільки не за показником того, скільки звітів вони отримали від вчителів, а за кількістю власних МЕТОДИЧНИХ розробок, які схвалили ВЧИТЕЛІ. А то вони вже й забули, чому їх МЕТОДИСТАМИ називають
софія
з методистами в саму точкуДля Сергей:
Коментувати