Уряд скорочує асигнування на освіту

Запропонований законопроект "Про освіту" передбачає витрати на освіту в розмірі не меншому 7% ВВП

Уряд скорочує асигнування на освіту

Запропонований урядом законопроект "Про освіту" передбачає, що держава забезпечуватиме бюджетні асигнування на освіту в розмірі не меншому 7% ВВП, незважаючи на те, що чинний Закон України "Про освіту" встановлює норму асигнувань в межах 10% національного доходу.

У пояснювальній записці до законопроекту відповідне зменшення асигнувань на освіту обґрунтовується реальною економічною ситуацією в Україні, потенційним зменшенням фіскального простору, а також реальними обсягами фінансування освіти протягом останніх десяти років.

В документі зазначається, що за розрахунками Міністерства освіти і науки реалізація проекту закону "Про освіту" потребуватиме додаткового бюджетного фінансування у розмірі 300 млн. грн.

Зокрема, 100 млн гривень потребуватиме впровадження сертифікації педагогічних працівників, яка стане неодмінним елементом системи забезпечення якості освіти. Зазначені кошти будуть витрачені , на розроблення та друк тестових завдань.

Іншим напрямом, де планується збільшити бюджетні витрати стане впровадження зовнішнього незалежного оцінювання по завершенню базової та профільної середньої освіти. На ці цілі з бюджету буде виділено 200 млн. грн. В уряді пояснюють, що в Україні вже функціонує система ЗНО по завершенню повної загальної середньої освіти, що дає змогу значно заощадити фінансові ресурси на інфраструктуру незалежного оцінювання.

"Крім того, реалізація цієї норми потребує тривалої підготовки, а отже, необхідність її фінансування стануть актуальними через певний час", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту "Про освіту".

Безкоштовне підвезення до місць навчання дітей, які проживають у сільській місцевості, а також забезпечення гуртожитками учнів шкіл які навчатимуться не за місцем проживання, в уряді планують компенсувати запланованою оптимізацією шкільної мережі.

Виходячи з тексту документа, інші статті законопроекту додаткових державних витрат не потребують.

Освіта.ua
21.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Діма
На жаль , нашому уряду не до вчителя. Скрізь тільки і мови - корупція і т.п. зарплати урядовці собі на 50 % підвищили, в антикорупційному комітеті - такі зарплати,що вчитель за 3 роки отримує., а вчителю - 6 %, при тому що інфляція забере30%. , за те - сертифікація, і т.д.,Ви б ці гроші, на зарплату, а не на сертифікацію Я в школі працюю 24 роки, маю 2 дітей школярів, і 3500. В класі - 34 учні. Повірте, ніяка сертифікація не потрібна, бо бачу результати праці своєї. Ви б в міністерстві освіти сертифікацію пройшли би, і в першу чергу ті, хто затверджують програми, підручники. Дитина в 7 класі отримала підручники в лютому і то не всі. Досить високопарних слів. На жаль зверху в міністерстві не дуже видно результати ваших реформ, то поцікавтеся відгуками !!!!Болить душа за дітей, батьків, вчителів, за Україну. Бо ми на місцях пожинаємо плоди ваших " реформ"
Herera
Для уряду: та подавіться своїми асигнуваннями (якщо жаба даве), тільки дайте Учителю вільно працювати!!!
небайдужий громадянин
вчора мама подруги пішла до лікаря в районну лікарню. Та сказала, що зарплатня в неї маленька, мовляв, прийом коштує 100 грн. Думаю: може й вчителям "таксу" за уроки встановити?
Ірина
Для небайдужий громадянин: У вчителів уже давно такса встановлена, хай не прибідняються.
Роман
Це Ви про що? Хіба що в міських елітних школах і то за репетиторства для дітей які не можуть самі вивчити.І це не такса, а оплата праці.А медична і аптекарська банда обидирає людей нещадно до останньої копійки.Вчителів і школу опустили на саме дно щоб знищити освіту.
Марія
Для небайдужий громадянин: Ви говорите за лікарів. Тим ще можна потерпіти, хоч хтось з них є толковий і щось може допомогти. Гірше у нас у Самборі газовики. Ходить малограмотне чмо по квартирах, кляньчить що має малу зарплату. Якщо не зрозумів натяку говорить: хочеш бути з газом - гони 500 грн. Не даш пише, що такий-то прилад у тебе аварійний, навіть не глянувши на нього. Я так уже 3 місяці без газу. А суд, як звичайно в Україні, у нас на стороні того, хто має гроші.
Коментувати
Юрко Бондар
Согласитесь, что тупой нацией гораздо легче управлять.
ярик2108
можна взагалі не платити навіщо "освіченій країні" такі затрати
$%%%%$
Только идиоты уменшают финансирование образования! Но и если после этого никто из профсоюза не поднимет задницу для организации страйка, то так вам и надо!!!
VV
Хватит отсиживаться, пора объединяться коллеги! Требовать уважительного отношения к учителю и финансирования образования. Иначе заберут все, и мы ещё будем должны такому правительству.
Оптимізм
Покращення відчуваємо!! Захоплюємось "рефарматозними" ідеями і поліпшенням освітянського життя.
Світло
Було б диво, аби навпаки збільшили. Це усе "на виживання"
Родион
Як дурнувато поставлене питання в опитуванні "Чи має уряд на тлі тотальної корупції зменшувати асигнування на освіту" Має чи не має, зменшувати чи збільшувати - тепер це не важливо. Корупція з’їсть все. Корупція в Україні страшніша війни, бо і війна є її наслідком. Міністерство освіти не те що не бореться з корупцією, а пропонує новації з гігантською корупційною складовою. Невже не зрозуміло , що при теперішньому чиновницькому (читай бандитському) порядку сертифікація відрізнятиметься від діючої атестації хіба що тарифами. що збільшаться в рази.
Страйк
Це вже межа терпінню. Колеги ,доки нас будуть тримати за рабів? Страйк неминучий!
Шума Мура
ВВП та національний дохід різні поняття. Навіть учні в старших класах вивчають це на уроках економіки. ВВП перевищує НД. Автор або маніпулює свідомістю читачів, або не компетентний з цього питання.
Одесситка
Зачем же при таком желании "экономить" на образовании, вводить 12-летнюю систему? Снова расчет на то, что за обучение будут платить родители, а за качество - учителя из своего кармана? Государство уже столько лет не финансирует школы должным образом, теперь еще и за электричество мы будем платить? Правильно, образование НЕ приносит прибыли, не приносит выгоды, зачем в него вкладывать? Вы дождетесь того, что скоро все поуезжают отсюда. С кого вы будете доить, с пенсионеров?))
Голосzнарода
Для Одесситка: Задумайтесь, що Ви пишите. Навчання має приносити і користь, і заробіток! Якщо цього не відбувається, то процес навчання, напевно, архаїчний. А що з пенсіонерів доїти то - вони самі фінансуються за рахунок дотацій із інших галузей. Хоча органи місцевого самоврядування мають право обкладати додатковими податками, і вони таки можуть ввести податок на пенсію.
Коментувати
всем-всем-всем
Как насчет того, чтобы сертифицировать Совсун, Гриневич или Квита? Первая особа политолог, то есть "проффессорр" болтологии, вторая всю жизнь в этой области, то есть участвовала в развале системы образования и думала лишь о своем депутатском мандате. Квиту пора хотя бы начать бороться с коррупцией в вузах, потому что то, что там творится, это тянет на сроки тюрьмы некоторых руководителей.
и остальных
Для всем-всем-всем: рулевых в том числе. РАЗОГНАТЬ всю чиновничью братию, отобрав то, что в стоимости ПРЕВЫШАЕТ их задекларированную ЗАРПЛАТУ, а если превышает в разы, то - к криминальной ответственности. А по другому НЕ будет.
Коментувати
Сергей Гога
Починати "реформи" в освіті потрібно з апарату МОНУ, департаментів різного рівня, а не зі звичайних учителів, яким дали жебрацьку зарплату, потребують виконання купи завдань, які часто не стосуються викладання і виховання дітей, а тепер ще і перевірятимуть різні компетенції за допомогою тестів. Мене дивує - ви будете перевіряти чи знаю я предмет за допомогою тестів ЗНО для учнів? А як ви за допомогою тестів дізнаєтесь чи вмію на належному рівні вести уроки? Все це і інші "рехформаторські" ініціативи наштовхують на думку, що пора полишати вчителювати і зовсім не тому, що боємось чергових перевірок - вже звикли, а тому, що не дають нормально працювати з учнями навіть за мізерну зарплату. Я ось тільки не пригадую, щоб у давнину поневолених людей сертифікували за їх знаннями...
Іван
Для Сергей Гога: Стовідсотково підтримую. Всі нововведення під личиною зменшення управлінського апарату створюють нові підвиди цього ж таки апарату за рахунок недоплат звичайному вчителю і іншим бюджетникам. З кожним нововведенням у них зарплата все менша. І головне, для чого очільникам держапарату розробляти стратегію розвитку держави, якщо дуже легко можна зменшити асигнування бюджетної сфери: рабський лекторат і це проковтне...
Коментувати
Олекса Позняк
У Деснянському районі києва давно уже не платять за заміну. Районо забрало собі приміщення дитячого садка і набило його ордою дармоїдів і корупціонерів.А ви кияни у черзі 3 роки стійте щоб дитину влаштувати у садок.Економія на учителях а не на чиновниках
Шиншилла
О да, главное - поскорее провести сертификацию учителей, для этого даже денег не жаль, ведь результат будет таков: провалившие экзамен уйдут, а профи останутся на ставке= 24 часа, а не 18, и будут до инфаркта всем улыбаться и кланяться за повышенную зарплату. Ничего-ничего, после 12 декабря заканчивается иммунитет Арсения Петровича вместе с урядом, и вот тогда ему придется пристраиваться на новую работу. Нужное количество голосов в парламенте наберется!
Атеист
Я в этом году ушёл со школы. Проработал 5 лет. Ушёл со скандалом, так как увел за собою еще 3-ех своих коллег. Мы решили, что Украинское образование должно окончательно умереть. Бросайте эту рабскую работу и перестаньте жаловаться. Лучше в ближайшие годы не будет.
Віталій
Для Атеист: Красава). Борітесь - поборете. Потрібно захищати свої права, але не таким чином. Ну підуть так одиниці. Замість вас нові прийдуть, покричать і звільняться. Нічого ж не міняється. Систему цю гнилу й корумповано потрібно підривати, не одиничними "бойкотами", а масовими, інакше все то даремно.
Коментувати
Родион
Підручників в дітей півроку немає, а вони 200 млн. на ЗНО після 9 класів.
!!!
Для Родион: І ще 100 млн. - на сертифікацію вчителів
Коментувати
dgdlkj
НЕЗАХИЩЕНІ ВЧИТЕЛІ та галузь ОСВІТА! Нема в країні де економіти? лише на мовчазних вчителях! Шановні депутати! Перш ніж голосувати пригадайте ВАШИХ ВЧИТЕЛІВ, які Вас вчили, І пригадайте тих хто вчить Ваших дітей. Підвищить професію ВЧИТЕЛЯ в суспільстві, але ж МИ також ГРОМАДЯНИ СВОЄЇ КРАЇНИ!!!
Вы ЭТО кому
Для dgdlkj: ??????????????????????????????????????????
Коментувати