Як Україна переходитиме на 12-річну школу

Роз’яснення МОН щодо рівнів повної загальної середньої освіти після переходу на 12-річну школу

Як Україна переходитиме на 12-річну школу

Міністерством освіти і науки надано додаткові роз’яснення щодо нових рівнів повної загальної середньої освіти та строків їх запровадження, після прийняття нового Закону "Про освіту".

Зокрема, законопроект "Про освіту", над яким зараз працює Міністерство освіти і науки, передбачає наступні рівні повної загальної середньої освіти:

  • початковий – 4 роки навчання;
  • базовий (основна школа) – 5 років;
  • старша профільна школа – 3 роки.

Законопроектом передбачено, що навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти розпочнеться:

  • для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року;
  • для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року;
  • для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2019 року.

Більше про реформу

Освіта.ua
11.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
війна в Україні, а вони вводять 12-річну програму, може краще б війну зупинили? не мають чим занятись там, нехай йдуть воювати!!!
Батько
Як би міністр освіти пропрацював би років з десять у школі с дітьми та вчителями, то такої бредятини не було б. 12 років навчання ви шо не при своєму глузді??? Вважаю, що необхідно повернути п’ятибалну систему и залишити 11-и річку. Ви краще прогами вдумливо пишіть без помилок
Светлана Солохненко Шелег
А мені цікаво, хто буде складати програми ? Вибачте за грубість, але останні програми були складені людьми, зовсім далекими , які школи і в очі не бачили, як і дітей, які зараз навчаються. А скільки помилок і протиріч!
софія
Для Светлана Солохненко Шелег: Ваша правда, колего! Хворі люди писали нові програми з усіх предметів....
Finita
Для Светлана Солохненко Шелег: А мені здається, що програми складалися дуже продумано. Все залежить від мети, яку ставили перед собою укладачі програми. Якщо припустити, що вони прагнуть посіяти хаос у дитячих головах, то побудова програм "без ладу і складу" цілком виправдана. Нищиться, в першу чергу, логіка. Діти отримують відомості "обо всем и ни о чем", струнка система знань відсутня, логічні зв’язки між темами відсутні, вміння робити висновки не формується (бо нема на чому), на виході маємо істоту, яка досконало володіє вмінням тиснути на кнопки й малювати хрестики в клітинках, а уявлення про світ має "взагалі по взагалях". Маніпулювати таким створінням легше легкого.
Коментувати
1234
Школьникам вообще следует после 9го класса в колледжи переходить, если мозгов хватает. А то растут здоровые инфантильные дядьки и тетьки в старших классах, но с режимом 6тиклассника. Потом и в университеты после школы такие же приходят: шумные, инфантильные, безответственные и дурные. "Школоло", как их называют, хоть уже и студенты.
Натэл
А я вот думаю, что в школах в основном работают женщины: мужчины не идут в школы на такие зарплаты. Как женщины будут с " дядями" в 12 классе работать? И вообще, для воспитательного процесса не очень хорошо сугубо " женское воспитание". Над этими вещами кто- то думает? Кстати, может, нужно задуматься о раздельном обучении мальчиков и девочек? Сейчас этот вопрос обсуждается в педагогических кругах, вроде бы, это было бы лучше.
qwerty
Для Натэл: Вы думаете, там прям-таки дяди наберутся в 12 классе? Если человек 5-6 останется, то хорошо.
Коментувати
Вилами по воді
До 2018 року дуже далеко з такими освітніми менеджерами. Вони самі не вірять у написане
тоже мама
///чет не понятно, т.е. сегодняшние 6ти классники будут первым выпуском с 12тью годами обучения?, тк. в 2019ом они пойдут в старшу ланку в 10й класс и уже по новой 12летней программе с профильной специализацией!? так?, кто понял, объясните...
вчитель
Для тоже мама: четко сказано, що навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти розпочнеться: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; Т.е. еще два года 16-й и 17-й дети будут идти в школу на 11 лет обучения.
тоже мама
меня интересует старша ланка, мы в 2019ом перейдем в 10й класс-нас эта профильная 12летка коснется?... ведь написано:для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2019 року!!! Да, первоклашки пойдут в 2018ом, они же в середню ланку поступят в 2022ом и это 9 лет обучения+ 3класса профильной старшей для них-это понятно...,... а 2019 год тут при чем или будет новая-профильная но 2 года- 10й и 11й выпускной?
Анна
я подозреваю,что там просто ошибка,базовую со старшей школой поменяйте года
Коментувати
Петро
А де передбачено добудову класних кімнат, спортзалів, додаткове фінансування на матбазу профілів, на 12-й клас і т.п.? Це ж величезні кошти.
вчитель
Для Петро: ваш тезка все разворует еще раньше. И закон отменят.
Finita
Для Петро: "Оптимізують" наповнюваність класів, ліквідують поділ на групи, запровадать новаторське навчання різновікових груп учнів на уроках фізкультури (у нас, наприклад, вже по три різних класи одночасно у спортзалі скачуть). А матбаза... Вчителі природничих наук досліди на пальцях показують, і з профільністю, я думаю, так само буде. Тут нашому МОН аби прокукурікати...
Коментувати
Леонідович
Міністерство освіти за "позавчорашній" день не може виконати свої плани (підручники 4, 7 кл.), але до 2022 і далі вже проблем собі і людям напридумувало.
N.
За що боролись - на те напоролись! Рабам освіта не потрібна.
Nataliya Kuznetsova
Повністю згодна з паном Чижом! Ми вже навчились далекоглядності!
Каліфорнійський університет Берклі
Складається враження, що ці "рехворматори" намагаються повністю знищити систему освіти в Україні, як, свого часу, розвалили сільське господарство і медицину. Чому? Бидлом, вибачте на слові, маніпулювати значно легше, ніж освідченими людьми.
Михайло Чиж
Дежавю. 15 років назад ми вже "переходили" на 12-річне навчання. Навіть 9 років за його програмою провчились, але, дійшовши до 10 класу, виявилось, що матеріальної бази для профільної освіти немає. "Злазьте, тітко, приїхали". Так буде і з цим Законом. Хоть я думаю, що все станеться набагато раніше: до 2018 року в парламенті буде сформована нова більшість, призначені нові міністри (в тому числі і освіти) і прийнято буде новий Закон "Про освіту", що повністю або частково скасовує попєрєдній (це не опечатка). З ким об заклад побитись?
Павлович
Для Михайло Чиж: І до гадалки не ходіть...
Татьяна Данелян
та що Ви, пане! Ви ж на 100% праві
вчитель
Для Михайло Чиж: нет, ну точно опечатка: вместо "о", должно быть"а".
Коментувати