Законопроект  "Про освіту" доопрацьовано

Міністерство освіти пропонує для обговорення оновлену редакцію проекту закону "Про освіту"

Законопроект "Про освіту" доопрацьовано

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення оновлену редакцію проекту Закону України "Про освіту". Документ оприлюднено на сайті відомства.

В аналізі регуляторного впливу проекту Закону України "Про освіту" зазначається, що прийняття документа у новій редакції докорінно змінить принцип функціонування сфери освіти.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що дія розробленого законопроекту забезпечить удосконалення правових механізмів реалізації конституційного права громадян на рівний доступ до якісної освіти на всіх рівнях, створить умови для освіти особи упродовж життя, створить умови високоякісної системи освіти, доступної для кожної людини, у тому числі осіб з особливими освітніми потребами.

Також буде проведена децентралізація управління системою освіти та чітке розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо заснування закладів освіти, їх ліцензування, акредитації, здійснення інших функцій.

Закон має забезпечити безоплатність дошкільної, повної загальної середньої освіти у державних та комунальних навчальних закладах, розвиток та підтримку профільного навчання.

Практика позаконкурсного вступу до вищих навчальних закладів буде замінена на надання грошової підтримки.

Також у Міносвіти зазначають, що прийняття законопроекту забезпечить удосконалення нормативно-правової бази освіти, у тому числі розроблення новітніх програм, зорієнтовних на модернізацію системи перепідготовки, підвищення кваліфікації та стажування педагогічних, науково-педагогічних працівників і керівників навчальних закладів.

Планується, що буде забезпечено підвезення учнів та педагогічних працівників до місць навчання, роботи і додому, відбудеться забезпечення гуртожитками, застосування різних форм навчання тощо.

Законопроект, у разі його прийняття, набере чинності з 1 січня 2016 року.

Ознайомитися з текстом

Освіта.ua
26.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михаил
Просто треба читати закони Паркінсона і все стане ясно.
Каліфорнійський університет Берклі
Щоб підняти рівень освіти населення, держава повинна виконати умови: 1. Спонукати дітей до навчання (двієчники мають нульові перспективи). 2. Максимально скоротити кількість освітніх чиновників (працювати у сфері управління освітою повинні, виключно досвідчені учителів з бездоганною репутацією). 3. Гарантувати учителям належні умови праці (виключно навчально-виховна діяльність).
Олекса Позняк
Для Каліфорнійський університет Берклі: І чому у нас вгору спливають як не ідіоти то злодії. Так печально за нашу освіту...
о двоечниках
Для Каліфорнійський університет Берклі: им необходимо дать возможность РАБОТАТЬ.Но проблема нашей страны в том,что массовое сознание абсолютно спокойно принимает,что человек,плохо учившийся в школе,становится в глазах общества,да и собственных тоже,УСПЕШНЫМ.И пропагандируетЭТУ успешность нАлюди.
Коментувати
Олекса Позняк
Наш МОН .Дебилы, бля.Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків.
до слова.Читаючим.
А ведь десоветизации))) у НАС не произошло-не произойдёт-и НЕ будет планироваться.Вся власть В УКРАИНЕ принадлежит советам. КТО-ТО способен оспорить?
Олекса Позняк
Дали нашей историчке новый кабинет.Давай его переоборудовать-наполнять и вдруг резко погасла. Говорит мне в следующем году на пенсию и на контракт одногодичный по новому закону. Думала лет 5 ещё поработать силы есть и был смысл оборудовать кабинет. А если в следующем году запросто уволят под молодого -зачем что то делать? Если контракт - учитель не будет работать на перспективу и не будет особо стараться - ты вкладываешь всю душу в работу а тебя взяли и вытурили - кому оно надо? Закон ещё не приняли а он уже вредит образованию.
Голосzнарода
Для Олекса Позняк: То нехай діти і далі страдають від маразматиків, бо їм на пенсію не хочеться іти.
Коментувати
Leszek
http://life.pravda.com.ua/society/2015/10/25/202280/ Bardzo ciekawe! Czy jest tak źle?
Одесситка
Для Leszek: Нет слов. что должно произойти, чтобы нам дали "свободу и автономию в преподавании" и зарплату в 16 тыс. грн? У нас как бы тоже есть школы с евроремонтом (новых "под ключ" я не видела) и современным оборудованием, в основном частные. Но в них учитель сам себе не принадлежит, он полностью зависит от системы, навязанной директором, а директор, как правило, страдает жадностью и страстью к вальдорфской педагогике и фэн-шую)). Детям и их родителям позволено все, а учителю - лишь овечье послушание. Зарплату в частных школах Одессы платят в конвертах и ничуть не больше, чем в государственных.
совесть
Для Leszek:Дійсно, Польща гарний приклад для нас. Але реформи у Польщі були розпочаті у 1990 році і вже за... 20-25 років Польща стала такою, якою ми цікавимося сьогодні! Шановні, 25 років... Та й такого грабунку громадян і війни не було в Польщі. Якщо хтось думає, що наш шлях реформ можна розтягнути на 20 років - це величезна помилка. З України за роки "без видимих, відчутних результатів реформ" виїдуть молоді-бідні-розумні-підприємливі.Тому - лише реформування, але відповідальне. Без чітких термінів впровадження, без підтримки на місцях, без відданої праці УСІХ, з контролем і звітуванням на всіх рівнях влади теорія в практику життя ніколи не буде втіленою!
Польща НІКОЛИ не була дійсно радянською державою
Для Leszek: а отже не варто дивитися навкруги.Варто подивитися В СЕБЕ, побачити самих себе,побачити ЩО МИ прагнемо мати для власних дітей,і,виходячи із побаченого,враховуючи власний як життєвий досвід, так і стан суспільства-економіки-ментальності, створювати поступово щось дієздатне. І не варто плюватися на Росію,оскільки ЇХ позиція в освіті викликає,все ж, повагу. А в кого НЕ викликає, той просто нездатен побачити ЇХ відношення через призму власного его.
Коментувати
zmey
Предлагаете, как старые времена, искать смыслы между строк?!
Helena
А як бути з теперішніми заробленими за роки званнями та категоріями? Чи "всё рубить с плеча"? І все спочатку при 30річному стажі? Де конкретне пояснення???
Світлана
Я,особисто,проти обовязкової 12(11) річної освіти. Обовязково - 9 класів максимум,не потрібно знущатися з учнів та вчителів,які несуть відповідальність про працевлаштування та охоплення навчанням.
Натэл
Господин с ником Шерлок Холмс посоветовал прочитать статью учителя Д. Шноля " Учительский корпус устал от войны". Присоединяюсь: все про нас. И никакие законы про освиту, никакие инновации не будут работать в " убитой напрочь" , задерганной и нищей учительской среде.
нік
Хто знає: запитання дя сертифікації будуть давати?
Игорь Соломонов
Що в Законі "Про освіту" про відповідальність батьків. Чи у них одні права??
000
Стільки працювали над законом "тяжко", добавляли віднімали і що маємо? підкажіть де в цьому законі пахне змінами, іноваціями, перспективами, покращенням... А скільки галасу і шуму, чуть груди собі не попробивали так вихваляли цей закон. Які очільники, такі і реформи в освіті - ніякі.
edg
Для 000: Ваші пропозиції? Спочатку даю я. 1) Розігнати всіх. 2) Набрати нових. 3) Розігнати нових. 4) Набрати ще новіших. А тепер, ваше слово.
Киевлянка
"...ваше слово, товарищ маузер". Якось так...
Коментувати
Л
Яка ж це "добровільна" сертифікація, якщо в законопроекті написано звільнення з роботи. А наше "шановне" міністерство добровільно поживе на копійки вчителів?!!!
для Арины
вот ведь любопытство (уже порок))) ).ребёнок 6 лет выиграл у компьютера в шахматы(кто бы догадался КАК?))).Это кто-то там предлагает учить детей с помощью каких-то бегающих картинок?У меня другое предложение-провести эксперимент С СОБСТВЕННЫМИ ДЕТЬМИ(внуками),а после уж показав его РЕАЛЬНЫЕ,а не надуманные,результаты,предлагать что-либо иное,кроме РЕАЛЬНОГО ОБЩЕНИЯ ДЕТЕЙ И ВЗРОСЛЫХ.Такого,когда ребёнок имеет возможность дотронуться до учителя,на руки взгромоздиться(пусть и в 5 классе),если ЭТО ему необходимо.Когда девочки знают,что подойти к учительницам в случае срочной необходимости добытия ваты и бинта ВОЗМОЖНО и естественно,когда слёзы от непонимания темы НЕ вызывают поглажывания по голове от учителя,а возможность его пояснений(БЕСПЛАТНЫХ)так же естественна,как и посещение школы для ОБЩЕНИЯ
Голосzнарода
Для для Арины: Так себе може вести лише людина, яка отримує задоволення від спілкування із іншими людьми; шовіністам думки і потреби інших людей байдужі.
)
Для Голосzнарода: дякую. Биття посуду відкладається до інших думок
Коментувати
Марина
Як піклується держава про позашкільну освіту відомо - лише 40% від заробленого на платних послугах є винагородою керівникові гуртка, та за ці гроші вона ще повинна впорядкувати усе і навіть приміщення свого гуртка. Скажіть, за таких умов, шось зміниться у цій сфері? Доречі бюджет вже давно забув про існування інших потреб в закладах позашкільної освіти окрім зарплатні...
пока внешкольное образование
Для Марина: имеет возможность жить ЗА СЧЁТ денег родителей, даже НЕ думайте о том,что кто-то там будет искать иные способы пополнения собственных карманов.
Голосzнарода
Для Марина: Бюджетні кошти на утримання Вашого навчального закладу розприділяє Ваш керівник; якщо він надає перевагу тому, щоб покласти їх собі в кишені, замість того, щоб вкласти у розвиток закладу, то це відбувається тільки тому, що колектив йому це дозволяє.
Коментувати
Арина
Закон повернення в 20 сторіччя, жодні пропозиції щодо осучаснення закону від Тетяни Нанаєвої не були враховані. В світі інформатизації в законі навіть не зустрічаються слова ІКТ, інтернет, електронні ресурси. А навіщо з ганчіркою краще навчати дітей.
Натэл
Нет, вы не доработали законопроект. Если бы вы его доработали, то четко определили бы, что премия учителю - в размере оклада, что плата за престиж профессии( вы же утверждаете в законопроекте, что образование - приоритетная сфера, вклад в будущее нации) - 20% без всяких " до", что отпуск раз в 10 лет - оплачиваемый, как в приличных странах. Хочется и разработчикам пожелать, чтобы " жили на одну зарплату", учительскую, и пахали, как учителя пашут в этой стране. Хотя, что можно ожидать от тех, кто банкротит собственные предприятия.
Шиншилла
Для Натэл: Яценюк постоянно что-то говорил про децентрализацию, про дополнительные 40% из центра на образование... Так вот, ваши 40 процентов уже в карман городских чиновников ушли, и чтобы положить на место то, что украдено, они с нас продолжают снимать надбавки - за классное руководство, замены и кабинет. Больно жирно мы живем, это ж какие великие деньги у классного руководителя - 4 тысячи, прям как в 2013 году!
Натэл
Для Шиншилла: выводы? Как сказал кто- то из мудрых, прочные изменения в обществе начинаются с улучшения нравов в обществе, в народе, в людях. В этом сермяжная правда жизни, пример: опять- таки Сингапур. Пока первые лица государства не начнут менять свое отношение к стране, все остальное - фикция и болтология. И никакие реформы не будут работать в коррумпированной стране с такими политиками и народом, доведенным до состояния выживания.
Голосzнарода
Для Шиншилла: Зі своїми місцевими начальниками розбирайтеся самі ( тобто з неофеодалами ), Ви - народ, а вони - слуги народу, або терпіть їх аморальність і злодіяння.
Коментувати
пані сертифікація
яким чином має проходити сертифікація? де? хто,конкретно,цим буде займатися? хто розроблятиме питання? чи буде встановлено таксу "для своїх" і 5 років пихти не пихти, якщо "не свій" то не пройдеш, а заслуги домалюємо...
Сергій
Цікаво, органи місцевого самоврядування, за дефіциту коштів, будуть фінансувати заклади освіти? Чи позачиняють геть усе? Мабуть останнє більш вірогідне...
Голосzнарода
Для Сергій: А чому має бути дифіцит коштів : держава ж ці кошти передала на місця, держава ж справно платила зарплати кожен рік, і чому раптом має виникнути дифіцит тільки через те, що замість чинновників в столиці цими питаннями почнуть займатися чинновники в областях; ах да, бо вони зажерливі і захочуть ці кошти розділити між собою. Але народ сам собі обирає ту владу, яку заслуговує; якщо люди свідомо обирають собі чорта в керівники, який їх потім буде варити в казані і з цього знімати для себе маржу, то саме такого керівника ті люди і заслуговують.
Сергій
Для Голосzнарода, інформація: маленькі чиновники на місцях прагнуть жити як великі, та нажаль їх набагато більше, а тому "дифіцит коштів" і виникає))) Що до Ваших сентенцій про народ, то це байки про вибори, бо всі вже знають що голосуй не голосуй...
)))))))))))))))))
Для Сергій: А ведь ЭТО "маленькі чиновники на місцях прагнуть жити як великі, та нажаль їх набагато більше, а тому "дифіцит коштів" і виникає)"- ПОЗВОЛЕНИЕ тем маленьким человечкам,вылезшим на стульчик,жрать и дальше. А там, где ОДИН жрёт, тысячи будут ГОЛОДАТЬ.
Коментувати