Україна перейде на контрактну форму роботи з учителями

Новий закон про освіту передбачатиме запровадження контрактної форми роботи для працівників школи

Україна перейде на контрактну форму роботи з учителями

Новий закон про освіту передбачатиме запровадження контрактної форми роботи для працівників школи, яка має забезпечити систему стимулів для найсильніших учителів. Про це заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час зустрічі з директорами столичних шкіл.

За його словами, різниця між українською системою навчання в середній школі і західною, полягає в тому, що основним в українській системі є "вчити".

"В іноземній системі навчання основне – це думати. І доки ми не переключимося на цю функцію, - до того моменту ми не зможемо мати реального прогресу. Наших дітей треба навчити думати», - наголосив Яценюк.

Він повідомив, що закон про освіту має передбачати додаткову автономію для директора середньої школи. За його словами, йдеться насамперед про адміністративну й організаційну автономію.

Також, за словами прем’єра, необхідно запровадити контрактну форму роботи для працівників школи.

"Учитель чи директор, який підписав контракт, повинен чітко розуміти, які цілі повинен досягнути", - зазначив Яценюк.

"Контрактна форма і новий закон повинен забезпечити систему стимулів для найсильнішого вчителя. Система стимулів проста і зрозуміла - чим кращі в тебе критерії виконання, тим більше грошей ти заробляєш", - підкреслив він.

 

Освіта.ua
02.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Zinger
А критерії виконання знову цифрові: середній бал,кількість пропусків, участь в заходах, які учневі до лампочки і т.п. мура?
леон
Для Zinger: ... і т.п.,а також кілограми паперу в звітах які відсилає вчитешь у вищі інстанції.
Коментувати
подниму Романову мысль
Нехай набере простих вчителів з якогось районного центру дасть зарплату, як у нової поліції і тоді буде результат.Доки ми будемо це терпіти - по 6-7 уроків в 5 класі. Мета міністерства - заставити учнів зненавидіти школу і навчання. В школі повинні давати мінімум знань, зацікавити учнів предметом, а решту навчання має бути добровільно за бажанням. Невже так важко написати просту програму,підручники цікаві, зрозумілі і доступні,які учню просто хочеться читати бо цікаво. Ніколи ця стара команда в містерстві,відділах освіти не буде працювати по новому, без корупції, кумовства і запалення вчителів і дітей надважкими програмами, конкурсами, тупими підручниками. Учителей, проработавших (ПРОРАБОТАВШИХ ЕЖЕДНЕВНО,а не по 5 часов в неделю для стажа) от 10 до 15 лет в школе,обычных, но к которым РОДИТЕЛИ детей ВЕДУТ(а это разумный человек прощупать способен) можно ставить в центр. Вот толькоНЕиз одного, а по всей стране найти(а они есть).А можно и людей с опытом,которые ИМЕЮТужеРЕЗУЛЬТАТ
911
Сколько еще останется семей без зарплаты и рабочих мест? Пора яйценюку проходить сертификацию. Это ж как надо ненавидеть страну,чтоб так во всех отраслях все развалить. Учительской майдан
Татьяна
Для 911: Согласна! Но пусть бы и уроки провёл в школе с нашими детишками, хотя бы недельку, и замены бесплатные провел (где ещё работают бесплатно!!!) и подготовил для участия в олимпиадах и различных конкурсах учеников и так в конкурсе МАН поучаствовал со своими питомцами... И это ещё не полный список!!!
Коментувати
Роман
Перше,що потрібно зробити новому міністру освіти - повністю розігнати міністерство освіти, яке деградувало до кінця.Нехай набере простих вчителів з якогось районного центру дасть зарплату, як у нової поліції і тоді буде результат.Доки ми будемо це терпіти - по 6-7 уроків в 5 класі. Мета міністерства - заставити учнів зненавидіти школу і навчання. В школі повинні давати мінімум знань, зацікавити учнів предметом, а решту навчання має бути добровільно за бажанням. Невже так важко написати просту програму,підручники цікаві, зрозумілі і доступні,які учню просто хочеться читати бо цікаво. Ніколи ця стара команда в містерстві,відділах освіти не буде працювати по новому, без корупції, кумовства і запалення вчителів і дітей надважкими програмами, конкурсами, тупими підручниками. Правильно сказав Саакашвілі - щоб оновити освіту чи медицину потрібно розігнати всіх, всю стару команду.Набрати нових хай непрофесіоналів, але породних чесних людей і тоді будуть зміни на краще.
oleg
Для Роман: підтримую на всі 100
Леся
Повністю з Вами погоджуюся!
Іринка
Ви абсолютно праві
Коментувати
Маша Ягнич
Перш ніж запроваджувати контрактну систему, необхідно розробити чіткі умови, обов’язкові для всіх правила взаємодії, які б давали можливість вчителям бути повноправними суб’єктами робочого процесу, відчувати себе захищеними. Не догоджати керівництву боячись звільнення. Задум загалом непоганий, але він потребує суттєвого підгрунтя, яке необхідно піготувати перш ніж вводити його в дію. Інакше з’явиться чимало шляхів для корупції.
Zinger
Для Маша Ягнич: Ваша правда, бо внас будь -яке благе діло різними інструкціями так вихолостять, що від корисного задуму не залишається нічого!
Ірина
Цілком згодна з даним постом. Перед тим, як запроваджувати контрактну форму для вчителя, треба зробити ВИБОРНОЮ посаду директора. Це має бути людина, якій довіряє колектив школи, яку поважають, яка має високі професійні заслуги і авторитет. Надати ще більше автономії директорам, які приходять на посади тільки за гроші і "по блату", і вчителям повністю залежати від такого директора - це повернення до кріпацтва. І почати потрібно з того, що хоча б зробити вибірку тих вчителів по школах, які мають захищені кандидатські дисертації, велику кількість учнів-переможців олімпіад і конкурсів, особисті перемоги в професійних учительських конкурсах і користуються великою повагою у своєму колективі: саме ці вчителі і мають бути директорами шкіл
Коментувати
Алексей-муж_учителя
Контракт... на первый взгляд идея хорошая, НО... очень много НО! Контрактная система существует в ВУЗах, и преподаватели живут... НО, контракт на какой срок? Что прописано в контракте - четкие обязанности или размытые формулировки, четко и конкретно - рабочее время и его распределение, т.е нагрузка в день с учетом подготовки к занятиям и проверкам работ, или общие фразы, что у нас хорошо умеют делать. Законодательство страны (в том числе трудовое) будет приведено в соответствие с ново-введенными отношениями в школах, или останется каким есть? Далее, что значит "думать"? Определение понятия "думать" и критерии оценки достижения запланированных результатов - умения думать?! Что делать если ученик отказывается работать - права учителя и его возможность воздействовать на ученика, как через родителей, так и через администрацию. Пока у нас система стимулов одна - право начальника. Введение контрактной системы на изменит отношения администрация-учитель-ученик в лучшую сторону, скорее наоборот
Любов
І знову женемось за показниками!!! Критерії виконання... Ну хіба можуть всі діти в усіх вчителів досягати високих результатів? У якій європейській країні таке є? Чому прагнемо тільки до хорошого учня, а не до хорошої людини, які, здебільшого, виходять із "середнячків"? Які цікаві лекції проводив років 8 назад М.Поташник для директорів київських шкіл, де саме ці ідеї і пропагувались! Почитати б пану Яценюку його праці...
Zinger
Для Любов: Скільки працюю вчителем, стільки не можу зрозуміти змісту оцієї погоні за показниками. Статистика хороша наука, але щоб так підм’яти під себе зміст роботи навчального закладу можна тільки у нашій бюрократичній системі. Кожен керівник, відомство хочут гарно виглядати, для цього їм потрібні різні цифри а не реальні результати. Чим виміряти хороша людина? Це набагато складніше, ніж підігнати середній бал успішності, % охоплених позашкільною роботою та інша мура. Розробити сучасні критерії оцінювання якості освіти наше чиновництво або не здатне, або не хоче!
Коментувати
Profit
Прежде всего в контракте до мелочей должны быть прописаны должностные обязанности учителя, причем четко и недвусмысленно, а не в виде обтекаемых формулировок "формировать, развивать, обеспечивать..."
а я таки ЗА
контрактную форму принятия на работу. Почему? Да потому что это всё же многое меняет.1-можно спокойно уходить.Психология меняется. НЕ понравилось работать УЧИТЕЛЮ под началом ЭТОЙ администрации. Уходит. Предлагает свои услуги другим. В городах люди мигрируют из школы в школу,пока не найдут свой коллектив,сво администраци,под началом которой учителю ХОЧЕТСЯ отдавать ВСЕ силы школе.Отдавать И СВЕТИТЬ ЭТУ школу. Ведь можна работать, но НЕ ЖЕЛАТЬ светить ЭТОГО директора.2-приём администрации НА КОНТРАКТ заставит и людей,котоые НЕ поднимая зад,УВЕРЕНЫ в своей работе,лио уходить, либо,всё же, поднять ту жопу для того,чтобы каким-то образом заинтересовать учителей работать НА СЕБЯ.Ведь любой чих учителя-либо слава ДИРЕКТОРУ,либо пустое его место
N
Для а я таки ЗА: А что делать контрактнику, если в населённом пункте 1 или 2 школы?
МНЕ в этом случае сложно
Для N: сказать что-либо конкретное.Это как советовать своим девочкам,зная,что ЗА спиной всё-таки что-то всегда есть,хоть это и большие проблемы внутрисемейные.Но, с другой стороны,помню нужно было человека на ОДИН класс. И искали его долго и утомительно.И то всего лишь на год.Через год ПРИШЛОСЬ брать этот класс обратно. Так что,как вариант,КОНТРАКТНИКУ одной-двух школ -СЕБЯ СВЕТИТЬ.Далеко и ярко.Это не так сложно сделать.
Коментувати
Володимир
"Навчити думати", які мудрі слова і яка недолуга реалізація. Як можна це зробити, якщо роками державна верхівка робила все для того, щоб зробити підростаюче покоління темним і неосвіченим (тотальна гуманітаризація, зміни програм і державних стандартів майже щороку, недолугі підручники і т.д.). Судячи із останніх подій нова влада продовжує цю саму політику, щоправда у дещо оригінальнішій формі, вміло прикриваючись ширмою "європейських стандартів". Подібна політика не призведе ні до чого хорошого. Дайте вчителям гідну зарплатню, впевненість у робочому місці, щоб він на уроці не думав про те, як йому одягти власну дитину на зиму із цих копійок, що він отримує, а думав, як урок зробити ефективнішим. І тільки тоді буде результат. Контрактна форма позбавляє вчителя впевненості у стабільному робочому місці. Це політика залякування "Не зробиш - звільнимо", по-моєму, в історії є чимало прикладів провалу подібних методів.....
Галкa
Для Володимир: Так, контрактна форма зажине вчителя в рамки - виконуй, що наказують. В контракті повинна бути прописана стабільна зарплата, якщо за підписаним контрактом вчитель повинен отримувати 200 доларів, то спад курсу долара в країні не повинен впливати на зарплату вчителя. А в нас отримували до 100 доларів, а зараз 50. Вони хочуть прописати в контракті тільки обовязки вчителя, а право жити достойно, гідно, виглядати як вчитель , а не бомж з якого сміються учні багатих батьків.
Володимир
"бомж з якого сміються учні багатих батьків", як гарно сказано, а головне правда, жахлива правда.
это РЕАЛЬНОСТЬ
Для Володимир: так же, как и та, что привезённая (куме) родственниками одежда для "возле хаты походишь" носилась и носится НА РАБОТУ в школу яко ещё пристойно покрывающая организм.
Коментувати
Я
Берем все с европейского,а вот зарплату оставляем украинскую(нищенскую).Сделайте учителя м нормальную оплату труда,тогда у них и стимул будет работать лучше, а не думать,что одеть ,чем накормить детей и как выучить своих детей.
соломія
соломіяНевже ТІЛЬКИ для вчителів змінять Трудовий кодекс. Нехай у всіх галузях пенсіонери йдуть на пенсію. Це у приватних школах можна укладати контракти. І за якими критеріями це робити? Врахуйте, що в учителів , в Євросоюзі та Америці, які працюють в державних школах є вибір: або пенсія, або робота. Але зарплата в середньому 50 000 $ в рік, а пенсія 49 000 $ (різниця в 1000$) .То ж дайте вчителям гідну пенсію, яка приблизно була , як зарплата, то майже всі підуть добровільно на заслужений відпочинок.
Tanya Vlasova
Для соломія: а хто дітей вчити буде? Молодиці за 1300 не розженуться, а старі вчителі не можуть заміну собі готувати - нема кого
Коментувати
Ольга
Реформуйте далі - Костопільський район у Рівненській області, зняли "доплату за престижність", кабінет і так далі. За рахунок цього зарплату не підвищили, а знизили в середньому на 500-800 гривень. Планують відправляти вчителів у відпустки без збереження заробітної плати на всі канікули (осінні, зимові, весняні) в опалювальний період. Тільки серед моїх знайомих звільнилося 12 чоловік за вересень місяць. Їдуть на роботу в Польщу, ідуть волонтерами, в торгівлю - куди завгодно. Звільняються люди з досвідом роботи, категоріями і т.д. Як за 2 тис. гривень прокормити сім’ю і заплатити комунальні ? А якщо в сім’ї є студент(и) ? Це геноцид проти своїх працівників. Скоро будете пожинати плоди.
для Эрнста
Нет, село ВЕДУТ к НЕПРИРОДНОЙ смерти. ИМ необходима земля.Для того, чтобы ЭТОЙ землёй пользоваться. Продать. А во всём остальном Вы прав
Эрнст
село як явище йде до свого природного зникнення. Продуктивність праці в аграрному секторі неймовірно висока, як і рентабельність, котра сягає 100%, тому зайнятість при існуючій галузевій структурі сільського господарства вкрай низька. Внаслідок порушення конституційного положення про соціальний характер Української Держави галузі, котрі могли стати місцем роботи для селян, або знищені повністю , або мають низькоефективний характер підсобного господарства. Село населене пенсіонерами, а середня тривалість життя для чоловіків 63, для жінок 65 років . Через 20 років залишаться невеличкі хутірці на місці сіл з населенням 800-1000 чол. І питається в задачі - а нащо сільські школи? Дасть бог, моє покоління хоч до вислуги допрацює. А дурний гітлер танки будував, літаки. Підождав би трохи . Нас без бомбардувань на 10 000 000 стало меньше. Донцов не збрехав . Правда, до половини українців ще далеко, але чого чого , а час - єдине чого над міру. І хай хто скаже, що результат бізнесправління інший ніж хотілося нацистам.
Олекса Позняк
Давайте проголосуем за Яроша, может хотя бы на местах корупционеров постреляет
)))))))))))))))))
Для Олекса Позняк: а никогда не возникало ВОПРОСА о том, как именно появился Ярош? КТО инициировал его . . .
Tanya Vlasova
у него а декларации 0 , на что живет Ярош?
Коментувати
для Владимира Балабай
Как "что будет с сельскими педагогами"? А ничего. Неужели ЕЩЁ непонятно, что всё происходящее ведёт к ОСВОБОЖДЕНИЮ ТЕРРИТОРИЙ ОТ НАСЕЛЕНИЯ
Владимир Балабай
Як розуміти "... чим кращі в тебе критерії виконання, тим більше грошей ти заробляєш"? Де про них почитати? Чи будуть вони однакові для звичайних і спеціалізованих шкіл, гімназій тощо. Це скоріше схоже на новий напрямок для корупціїї. Можна тільки уявити, що буде із сільськими педагогами...
за якісного директора
Спочатку варто підготувати директора, який би відповідав свої посаді, а не такого, якому всі державні, суспільні і моральні закони"по цимбалам", у якого працює лише один закон - "я тут директор і я все вирішую". Директор в першу чергу має бути лідером, а не клоуном, у якого зв’язки у вищих інстанціях
Jasen
Директорами шкіл ставлять клоунів які мають звязки і гроші, а вони потім тероризують вчителів позбавляючи права власної думки .Їм як в Кореї треба поклонятися і хвалити їх.
Коментувати
Марина
А еще зайдите в наши компьютерные дореволюционные классы.Как на этих дровах можно информатику преподавать. все сравниваем себя с заграницей, хотим , чтобы было как там....Мы тоже хотим. Но я не встречала информациюе, что в Америке, например, в классе сидит 30 человек и все изучают алгебру.должен быть личностный подход.Только так!Вот тогда и результаты будут. Послушала интервью...Такое впечатление, Арсений Петрович, что Вы только увидели в каком состоянии находятся школы...там, где гимназии, лицеи еще хоть как -то база материальная есть-попроще родителей привлечь.А в общеобразовательных контенгент такой, что сам ссебя штаны снимешь и купишь мел себе в кабинет.Разве не так?
Tanya Vlasova
Для Марина: у нього діти в Україні не вчатьсчя. Звідки йому знати , що досі підручників нема?
єлка
єдина галузь в країні, яка ще досі працює на інтузіазмі вчителя, що несе з дому все необхідне для роботи з чужими дітьми і ще з мізеру зарплати купляє методички, щоб вивчити майбутніх лікарів, прокурорів,які з того вчителя при першій ліпшій нагоді здеруть гроші..... нажаль так є і буде
Коментувати