Успішність реформи залежить від підтримки вчителів

За словами Голови комітету ВР, школа має перестати ретранслювати знання, а почати готувати дітей до життя

Успішність реформи залежить від підтримки вчителів

Голова парламентського комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич підкреслює, що освітня реформа має шанс на успіх тільки тоді, коли її підтримують вчителі, директори шкіл, а також батьки. Про це народний депутат повідомила під час участі у круглому столі на тему "Реформа середньої освіти: школа очима батьків, вчителів та директорів шкіл".

За словами Лілії Гриневич, саме вчителі реалізовуватимуть освітню реформу і тому необхідно налагоджувати комунікацію з освітянським середовищем.

Зокрема, коментуючи результати опитування учителів і батьків, згідно з якими переважна кількість батьків та учителів не підтримують ініціативу із запровадження 12-річної системи загальної середньої освіти, а також з недовірою ставляться до впровадження 3-етапної системи у середній школі, Гриневич звернула увагу до досвіду проведення реформи в освіті у Польщі.

"У Польщі цій реформі навчали у школах, розбудовуючи вчительське середовище", - зазначила голова профільного парламентського комітету.

Вона зауважила, що обов’язковою складовою комунікаційного проекту має стати співпраця з медіа.

"Засоби масової інформації повинні вчитися, яким чином розповідати про реформу в освіті. Увага засобів масової інформації повинна бути прикута до того, що чекає наших дітей", - підкреслила Лілія Гриневич.

Як зазначила Голова комітету ВР, школа має перестати ретранслювати знання, а почати готувати дітей до життя. І це повинні розуміти учасники освітнього процесу.

Перехід до 12-річного навчання, на думку Лілії Гриневич, це можливість, якою не тільки можна інтегруватися у європейський освітній простір.

"Це створює базу для наших дітей для отримання кращої освіти і освіти для життя, а головне – вирівнювання їх можливостей", - наголосила Голова парламентського комітету.

Освіта.ua
15.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ще раз про реформи
Пані Гриневич! Може,ще б якось і повірили у Ваші "реформи" вчителі, та справа в тім, що вони ,ці вчителі, здебільшого - не дурні овечки, яких ви разом з міністерством пасти зібралися, а люди з освітою і думати можуть. Як не поговориш із тими самими вчителями, про яких Ви згадуєте,то й почуєш від них одну й ту саму думку - нічого не змінилося - ще гірше стало, бо стоїть за міністерством і за Вашим комітетом у ВР олігархат, який тільки й мріє свої кишені набивати грошима: то за підручники, а тепер ще й за друк матеріалів для ДПА у формі ЗНО. Подивимось на Вашу наступну "реформу", мабуть, ще щось"більш грандіозніше" і ,звісно,зухваліше придумаєте. Дітей у школах нема чим нормально годувати - а на друк по всій країні кошти є -це ж супер!- гроши швиденько прихватиш із бюджету,може, ніхто й не помітить. Не пощастило Вам з "вівцями":начебто, і дуриш їх,-а вони ж все розуміють! Реформи=відмивання грошей! Дякуємо, не сприймаємо. Сподіваємось на інші кращі часи і справжні реформи. Господь дасть -все буде...
Віталій
ЧАС ДІЯТИ - А НЕ СКИГЛИТИ. Потрібно зібрати 25 тисяч підписів. Зібрано 1576 (http://www.screencapture.ru/file/C59786Fd) Зайдіть на сайт електронних петицій і проголосуйте - https://petition.president.gov.ua/petition/1583 СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ: ПРО НАДБАВКУ ЗА ПРЕСТИЖНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАЦІ ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ: ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ П.О.ПОРОШЕНКУ Шановний Петре Олексійовичу! Від імені Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України вкотре звертаємося до Вас із надією бути почутими з приводу необхідності збереження надбавки за престижність педагогічної праці у фіксованому 20 відсотковому розмірі, як це було гарантовано постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування».
Натэл
По- моему, в Европе прожиточный минимум - $14 в день на человека, если я не ошибаюсь. Вот и сравним...
Віктор
Про реформу поки що тільки балакають. Для її успішності потрібно, в першу чергу, прибрати лишні бюрократичні структури районного і, особливо, обласного рівнів. Це дасть педагогічній громаді чіткий сигнал, що уряд серйозно береться проводити реформу освіти, і прибере головне гальмо на шляху будь-яких реформ, оскільки саме ці структури зараз почуваються господарями становища і не бажають навіть найменших змін. Другим кроком має стати потужна просвітницька кампанія, яка доведе всі найменші деталі майбутньої реформи, їх обгрунтування і поогнозовані наслідки в близькій і далекій перспективі. Впевнений, наші люди не дурні і здорове зерно віднайдуть, а полову відкинуть. Все в руках центру, але кредит довіри не вічний, і потрібно діяти негайно.
Вікторе,
Для Віктор: оце - "потрібно діяти негайно" КОМУ? Вчителям, що ТУТ читають? Чи Квіту?А Квіт тут тако буває???)
Коментувати
вчитель
А хто питає вчителя, чи хоче він такі реформи?????Це все рівно собі вирок підписать.
Олексій
Пані Лілія! То ви заганяєте вчителя в глухий кут СЕРТИФІКАЦІЄЮ, а тепер покладаєте надію на вчителя щодо просвітництва..." саме вчителі реалізовуватимуть освітню реформу і тому необхідно налагоджувати комунікацію з освітянським середовищем".
ВЧИТЕЛЬ
А хто і коли прислухався до думки вчителів?... Ми тільки встигаємо розгрібати їхні реформи...
умница
Uma, ау. Вот ЗДЕСЬ интересна Ваша точка зрения
Uma
Для:" умница, ли и ВЧИТЕЛЬ": 1). сидим тихохонько на педсоветах, совещ-х. Если хочешь выразить свою точку зрения, не дадут, очернят.; На вас молчунах и держится система клановая. 2). Никогда ничего молчуны не разгребали, а только исполняли то, чего и сами не понимали. Но до сих пор виновных видят в тех, кто выше. Так легче им. Сегодня те же люди, не читая оригинала документа МОН, все исполняют на месте, но крича на сайтах: караул нам тяжко "розгрібати їхні реформи...". ЧТО " ОНИ" РАЗГРЕБЛИ? На месте трэба наводить порядок - со своим начальством, иначе разгребать придется детям нашим. Пусть научатся, поначалу, разговаривать друг с другом, а не виноватить. Элементарно - дружить не умеют друг с другом, родителями, детьми своими и чужими,... внешне пусть приведут себя в "божий вид". Когда над цыпленком стоит поросенок, это не только не эстетично выглядит, но и страшно.
Вы так уверенно утверждаете
кто молчит, а кто кричит. Умница. НИчего не скажешь.ЧТО Вы знаете о людях,с которыми общаетесь винете,кроме того,что слова вызвали В ВАШЕМ восприятии?-1 КАК Вы лично навел(а) порядок У СЕБЯ? Можно конкретики.ОООЧень интересуюсь-2"Дружить не умеют друг с другом"-это Вы о ком? О себе? О своих коллегах? Дружат, это когда дружат. С коллегами - общаются. С некоторыми-нежно дружат.Некоторых-нежно любят.-3.Вы умеете дружить с детьми? Если ДА, то КТО Вам дал право утверждать обратное о других? - 4. Вообще СПАСИБО. Ответ принимается.МНОЮ.). Был бы он в другой тоне, было бы интереснее. А,вот ещё.ЧТО значит"внешне пусть привеут себя"? Это на учительскую зарплату? Или Вы о другом???Ой, да, у нас аванс выдали)))
Коментувати
Аня
Чому вчителів далі заставляють здавати цілу купу звітів: соціальні паспорти, акти обстеження соціально-побутових умов,різні дані про учнів та їх батьків і т. Д.
Uma
Для Аня: А чому здаете? Не читаете, ничого не знаете, чому?
Алла
потому что районо говорит,что "листи це не наказ"
***********
Для Алла: НАпишите Квиту,СовсУн, Полянскому В ФБ. При этом ПРИГЛАСИТЕ сотрудников оно. И просто ПОСМОТРИТЕ РЕАКЦИЮ. Должно быть интересно
Коментувати
kkk
Ого!!! 1200! То Ви магнатка. У мене, як вчителя вищої категорії, і цього немає.
Колега
А взагалі, якщо бути в ситуації і над ситуацією, то в країні і в регіоні продовжується революція з 90-тих років. Яка особливо загострилась останні 2 роки. І знову настав період реакції, який можливо веде до нового соціального вибуху. А хто його провокує, чи свої Аль Капоне, чи "друзі" зовні, - це вже не так і важливо, коли процеси хаосу набирають обертів.
оксі
Все докогось рівняються.А чому вони не кажуть, що в Польщі не було закрито жодної школи, навіть з найменшою кільістю дітей? І вчителі навіть за реформи не виживали, та не заповнювали купу паперів.
Колега
Для оксі: У Польщі було закрито частину шкіл, потім вони почали руйнуватися, потім частину з них знову ремонтували, і частина відновили роботу.
Коментувати
Олекса Позняк
Август- индекс инфляции 100%. А впереди цены за коммуналку.Посмотрите на фейс Лили.Видите на нём сочувствие учительскому люду?Моральные уроды при власти...Какие реформы?Толпа районовских трутней осталась и дальше пожирать бюджет образования и рулить денежными потоками в карман.Бизнесмен решил подарить моей школе компы - районо встало на дыбы: дарить надо через нас , мы лучше знаем какой школе они нужны больше.Недоразвитые методисты и дальше рулят аттестацией + рефоматоры добавили лицензирование.Оставили аттестацию школ - тупые поборы и взятки.У меня частный лицей аттестовался: сами понаписывали на себя все бумаги-между бумаг тугие конверты с купюрами и вуаля - мы атестовались.Лиля прекрасно об этом знает но кормушку районо не закроет.Корупция районо, ЗНО греет ей душу и карман.Зарплата учителю реально уменьшилась в 4 раза (без учёта тарифов).Бесправие и нищета учителя выросла в разы.Лиля пошлите лучше в школы расстрельные команды - это гуманнее чем душить учителя вашими реформами
Позняк,
Для Олекса Позняк: Вы литератор))
Про освіту
Для Олекса Позняк: +100!
Олекса Позняк
Для Позняк,: Не писатель я, просто вижу жизнь учителя.Как 90 е годы стучатся в нашу жизнь.Мужики подрабатывают на заправках или грузчиками.Историк сторожем.Сейчас хозяин разрешает спать в магазине -он очень доволен-утром оделся и на уроки.Девушки, если есть мощная поддержка со стороны мужа или родителей, порхают.А если мать-одиночка (что не редкость)?И 2 ученика-студента на руках? Реальная нищета...Подрабатывают где могут, обычно всё лето на огороде -ни дня отдыха -что бы зимой хоть как то продержаться.Но в 90-е было указание методистам не терзать учителя- морально было легче.Сегодня те что аттестуются трясутся-никто не знает что реально их ждёт-доставать учебники по педагогике-психологии или не надо.Лилька не считает нужным объяснить что и как будет.Знают - будет и экзамен и методисты как прежде.Разгрузили учителя негодяи.Посмотрите на лилю и ликарчука оденьте мысленно в костюм СС -мне кажется эти ребята оттуда.Презрение к низшей расе учителей и пустота в их взгляде
Коментувати
Колега
А взяти навіть відношення до структурних системних одиниць освітньої галузі. Наприклад, систему післядипломної освіти, ті самі ІПО, які вірою і правдою служать на систему. Руйнувати, натомість не створивши необхідну заміну. Це революційні зміни, але ж всі знають, що краще трансформації.
Колега
Для Колега: До речі за ІПО, якщо це еконоя коштів, то в цілому по країні буде зекономлено 20 млн. грн. коштів місцевих бюджетів, тобто близько 800 тис. доларів. Тобто 8 авто представницького класу.
Цукен_дрюкен
Для Колега: Ну да, треба паразитів не знищувати, а дати їм присосатися ще сильніше :0
Коментувати
Колега
Що стосується порівняльної характеристики зарплати педагогів. Фахівці, які працююють у школах отримують на ставку від 1500 грн - 2300 (це на ставку). Отже це 60-100 доларів. Найбільшим тягарем зараз стають товари першої необхідності : продукти харчування, одяг, ліки... і особливо плата за комунальні платежі. Електрика, вода і (!!!) ціна за опалення. Наприклад, газ, ціни на який у опалювальний період зросли у сім разів. У СІМ РАЗІВ. Заробітна ж плата зрозуміло яка. Сьогодні педагогів не стільки турбує оновлений зміст освіти, реформи, майбутня сертифікація, а те, як прожити кожен наступний день і пережити зиму.
вчителів звичайних шкіл
Для Колега: ЦЕ хвилює ось вже 23 роки. А в іншому - Ви правильно пишете. Так що, чхати на НИХ і ЇХ рехформи поповнення власних карманів і карманів ЇХ руководителей
Колега
А взагалі, якщо бути в ситуації і над ситуацією, то в країні і в регіоні продовжується революція з 90-тих років. Яка особливо загострилась останні 2 роки. І знову настав період реакції, який можливо веде до нового соціального вибуху. А хто його провокує, чи свої Аль Капоне, чи "друзі" зовні, - це вже не так і важливо, коли процеси хаосу набирають обертів.
разве в 90е
Для Колега: была рЭволюция? Нет, продолжается НЕ рЭволюция. ПРодолжается повальное перераспределение собственности, то бишь - ограбление населения.Ведь ещё НЕ созрели те,кто идёт ЗА нами, другие, которые МАССОВО не станут брать "под козырёк" всякому указывающему.
Коментувати
Степан
В последние десятилетия в стране сформировалось несколько профессиональных групп со своими специфическими корпоративными интересами, общество знает заслуги воровитых таможеников, гаишников и судей, продажных депутатов и политиков и т.д. - но пора сказать правду и о тех кто "гордо" носит слово учитель - более мелочных, вечно недовольных, ноющих о проблемах но не способных на реальный протест людей в стране сложно найти, быть заискивающим перед методистом и инспектором, властью стало нормой жизни. Но выйти на демонстрацию ни-ни, авось часов не дадут и планы проверят. Главная формула отношения к работе стала формула - "они делают вид что нам платят, а мы делаем вид что работаем" и это устраивает большинство учителей - устраивает молодёжь которая не набрав на ЗНО высоких балов пошла в пединституты а после и в школу, устраивает пенсионеров которые имею "приварку" к пенсии и т.д. Да есть учителя от Бога - но их становится всё меньше и на них уже смотрят как на "чудаков".
Натэл
Для Степан: если бы из ваших близких кто- то работал учителем, ваша жена, например, вы бы такую чушь не писали бы.
та не,
Для Натэл: Вы не права. Степан дело говорит. И именно так и обстоит всё. Одни репетиторством зарабатывают, другие методички продают, пиаря их где только можна, третьи тетради через методкабинеты впаривают,не соображая,что учитель,как правило(а может как раз и соображают) не откажет методисту,а детям эти тетради, как горчичник к заднице, ещё одна приторговывают на базарах. Но часы все хотят иметь. А поэтому в рот директору заглядывают, ну и ооо Ныть будут, но требовать-нет...
Uma
Степан,...+++,. Натэл, в чем чушь? Чего испугались?
Коментувати
зао
Вы провалили реформу образования, признайтесь в этом. Реформа а-ля Квит Полянский Гриневич и Гарри Поттер - это не реформа и не прорыв, это жалкая и циничная имитация. Зато сколько сказано о судилище для учителей и добровольно-принудительной аттестации! Сегодня получила аванс - еще меньше, чем в прошлом году...
Uma
Для зао: Если провалено "аля-ля-ДПО,ЗНО-вчитель", то дальнейшее хоть "ля", хоть "а-ля", хоть "ало ля кто, учитель" - предугадать трудно.
Коментувати
Колега
Якщо почитати проект закону "Про освіту" (яких до речі лише офіційно було вже три), то в деталях звичайно зрозуміти можна мало що. Та й за моїми спостереженнями, ті проекти читали лише кілька відсотків педагогів. Тому, хто відслідковує ситуацію, судить "по ділах їх". 1. Соціальні гарантії та стандарти. Лише протягом кількох років Уряд та Мін Фін разом з МОН вдавалися до спроб скротити видатки на заробтну плату педагогам: це і внесення змін до постанови Каб Міну про 20 % за престижність; це і принаймі три спроби -замахи на доплати за вислугу та інші доплати; це і передача частини педагогічних установ та закладів освіти у інші бюджети (наприклад районні), це і фактична відміна відшкодування коштів за проїзд педагогам у сільській місцевості; це і підвищення відрахувань (податків і т.д. у тому числі за рахунок в. податку), які тепер у сумі складають 21%; це і ліквідація санаторно-курортної системи, яка була повязана з курсовою перепідготовкою; це і обвал гривні у 2 з лишнім рази.
Меркель
Гриневич, вам уже сказали, хватит в позу становиться - пора за дело приниматься, а не языком молотить, как скаженная. Речь шла о ликвидации армии чиновников-взяточников отделов образования, и где результат? Была попытка убрать коррупционеров деканов и ректоров еще кучмовских времен - где результат? Вы бесполезная со своими бесконечными социологическими опросами, идите в другое место. Вам никто не верит, вот и весь результат опроса!
Ігор Берізко
Для Меркель: От так . Знищивши методичні центри і усіх чиновників взагалі можна буде чекати на розквіт освіти. Самостійні школи уже книжками зайнялися, вірніше їх вибором. А толку. Ніхто майже на сайти не заглядав... Потрібні кординаційні центри в містах і районах ОБОВ’ЯЗКОВО
Коментувати
N.
А нам сьогодні з відділу освіти нагадали про обов’язкове проведення чудової гри "Соняшник"! Ну і хто не хоче змінюватися: ми чи вони?
примерно так
а у нас и аванса ещё НЕТ. Хорошо тем, кто пенси получает. Хоть какая-то копейка в дом. Или пособие по безработице
примерно так
Для примерно так: это был ответ)))
Коментувати