Презентація нового закону "Про освіту" в уряді

Міністр освіти і науки Сергій Квіт представив проект закону "Про освіту" членам Кабінету Міністрів

Презентація нового закону "Про освіту" в уряді

11 листопада під час засідання уряду Сергій Квіт представив проект закону "Про освіту". Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

У ході презентації міністр освіти і науки розповів про основні засади законопроекту, зокрема, структуру освіти, децентралізацію управління освітою, запровадження державного приватного і державного громадського партнерства, освіту впродовж життя.

Міністр звернув увагу членів уряду на основні принципи освітньої політики, які закладені у законопроекті «Про освіту», зокрема, обґрунтованість дослідженнями та даними, забезпечення рівного доступу та рівної якості освіти, прозорість і публічність прийняття рішень, автономія закладів освіти, освіта впродовж життя, інтеграція в міжнародне освітнє середовище.

"Забезпечення рівного доступу до якісної освіти – це позиція, від якої ми ніколи не будемо відходити. У нас не повинно бути різниці, тобто, усі українці повинні мати рівний доступ до якісної освіти", - наголосив Сергій Квіт.

Законопроект "Про освіту" передбачає розподіл відповідальності управління освітою. Зокрема, Міністерство освіти і науки відповідатиме за освітню політику, а місцеві органи виконавчої влади, які є засновниками певної категорії навчальних закладів, матимуть свою відповідальність.

Стосовно структури освіти Квіт зауважив, що до неї включено позашкільну освіту, а також освіту для дорослих.

"Сучасна людина навчається впродовж життя, тому що ніякої освіти, ніякого диплому ніколи не буде достатньо", - додав Сергій Квіт. Також проектом закону передбачена можливість для батьків вирішувати, коли їхні діти підуть до школи - або в 6 років, або в 7 років.

Реформа освіти потребує принципово нової підготовки вчителів. Тому планується проведення сертифікації педагогічних працівників. «Зарплата викладача безпосередньо буде залежати від рівня його кваліфікації», - підкреслив міністр.

Він повідомив, що законопроект містить поняття принципово нових структур, яких раніше в Україні не було. Мова йде про Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Цей орган не буде залежати від Міністерства освіти і науки, а його склад формуватиметься з представників університетів, роботодавців і студентів.

Також одним із важливих принципів є інтеграція у міжнародне освітнє середовище.

"Ми повинні порівнювати себе на міжнародній арені з кращими зразками, а не порівнювати тільки один з одним. Немає в сучасному світі ніяких внутрішніх ринків. Є тільки одна велика глобальна арена", - зазначив Квіт.

Міністр зазначив, що проект базового закону "Про освіту", на який очікують освітяни, пройшов громадські обговорення у різних форматах, зокрема, і у регіонах України.

презентація законопроекту

Освіта.ua
12.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
а мне импонирует то,
что Квит - единственный министр - ректор (Президент академии), которы НЕ вернётся на своё ПРЕЖНЕЕ президентское место, а пойдёт работать обычным преподавателем.И пусть не всё у него получается, но когда был Табачник, ВСЕ ходили ПОДЖАВ хвост.А теперь - можно стало, вот и понеслось. Хрущёв чёй-то на ум пришёл.
кролик
Для а мне импонирует то,: Что вы выдумываете про Табачника? Его просто терпеть не могли и ждали момента избавиться от него. Что-то я припоминаю даже попытки студентов отстранить его.
а я нет,
Для кролик: не помню. Вот ведь - не слышно так громко было. Почему-то. ..Неее, когда Квит выступил ПРОТИВ табачника-помню. Хороший урок получился. У нас на работе что-то отдалённо похожее произошло.
Коментувати
Каліфорнійський університет Берклі
Квіт завершив справу Табачника по розвалу системи освіти України...
Олекса Позняк
Для Каліфорнійський університет Берклі: правда...
Коментувати
Вчитель
Безсоромний невіглас. От і все, що можна сказати про Квіта. Гроші ще краще відмиває за свого попередника. РЕХВОРМАТОР хрінов.
Петро Мороз
Адреса презентації: http://www.kmu.gov.ua/document/248621395/OSVITA_2.pdf А це витяг із презентації, яка містить всього 7 сторінок (зовсім мало для перевірки грамотності, адже це готувалося на засідання Уряду!). Структура освіти Початкова та середня Початкова школа – 4 років (за місцем проживання) Базова школа – 5 роки Старша профільна школа – 3 роки (з можливістю вибору предметів) Так і будуть діти вчитися 4 РОКІВ та 5 РОКИ...
1
Квіт - брехун! Ніякого обговорення в школах не було! І такого непрофесійного міністерства, як і уряду вцілому, країна ще не мала!
Вчителька
Ніхто нічого ніколи не обговорював. Вчителів-практиків взагалі не питали. Я спостерігаю за тим ,що коментарі і опитування на osvita.ua - це просто знущання над освітянами. Ми з колегами провели дослідження.Для якісної підготовки до 1-го уроку в початковій школі (з усіма дид.матеріалами ,роздатковим матер .,індив.картками презентацією та ін.) необхідно мінімум 2,5 години. До 4-х уроків (а уроки всі різних галузей) до 10 годин.Щодня на перевірку зошитів з 2-х предметів 1.5 години. Додаємо час проведення уроків .позакласну роботу... Коли займатися самоосвітою ,дбати про власну родину,піклуватися про здоровий і якісний спосіб життя? Чи доплачує держава вчителю за придбання комп"ютера та іншої техніки і її обслуговування ,без якої в Міністерстві навіть не уявляють сучасного вчителя?В мене великий стаж роботи. Пережила достатньо експерементів над освітою,але такого бездумного знущання ще не бачила. Сором тим ,хто в м"яких і зручних кріслах заробляє собі на курорти на злиднях освітян.
вчителька
Для Вчителька: та ні!!!! підготовка до одного уроку потребує 12 годин... а може й більше))) колеги, є робочий час на ставку 36 тижневих годин,з яких 18 на уроки,а 18 на підготовку,засідання і т.д. перевірка зошитів,класне керівництво,зав каб це додаткова оплата і відповідно додатковий робочий час. кидайте цю роботу!!! а!!! ншої не маєте,нічого не вмієте, то терпіть і радіймо з того,що маємо... таке життя...
Цукен-Дрюкег
Для Вчителька: Ну очевидно, що все з директорами обговорили.
N.
Для вчителька: Про таких як ви турбується наша вельмишановна влада, приймаючи закон "Про освіту". Радійте - таке Ваше життя!!! Не забудьте на наступних виборах за них знову проголосувати, щоб далі радіти!
Коментувати
Натэл
Не помню такого обсуждения, не было такого. ................
Елена Онищенко
Ніякого обговорення в регіонах не було. Звичайним вчителям нема коли читати, бо роботи стільки, що вгору не встигають глянути. Міністерство дуже далеке від проблем освітян.
Вчитель
Верховна Рада України постановила 12.11.2015 «Забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, ….. віку, стану здоров’я, …. членства у професійній спілці чи іншому об’єднанні громадян, участі у страйку, … за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання». Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
небайдужий громадянин
Для Вчитель: це не про вчителів... на жаль :(
Читач
Цей закон стосується будь-якого громадянина України, а отже - і вчителів, які є громадянами цієї країни.
Коментувати