У ВР зареєстровано законопроект "Про освіту"

Розробники очікують, що результатами прийняття документа стане створення системи освіти нового покоління

У ВР зареєстровано законопроект "Про освіту"

У Верховній Раді зареєстровано доопрацьований проект закону "Про освіту". Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті українського парламенту.

У пояснювальній записці до документу, наголошується, що впродовж усього періоду існування незалежної України в освітньому секторі країни накопичувалися численні проблеми системного характеру, зокрема в галузях дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, позашкільної та вищої освіти, що зумовило необхідність кардинальних змін.

Розробники закону зазначають, що основними завданнями закону є удосконалення правових механізмів реалізації конституційного права громадян на рівний доступ до якісної освіти на всіх рівнях, створення умов для освіти особи упродовж життя, створення умов високоякісної системи освіти, доступної для кожної людини, у тому числі осіб з особливими освітніми потребами.

Також проект закону направлений на забезпечення децентралізації управління системою освіти та чіткого розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Прийняття нового законопроекту має забезпечити безоплатність дошкільної, повної загальної середньої освіти у державних та комунальних навчальних закладах, розвиток та підтримку профільного навчання.

Передбачається заміна практики позаконкурсного вступу до вищих навчальних закладів на надання грошової підтримки.

Буде проведено удосконалення нормативно-правової бази освіти, у тому числі розроблення новітніх програм, зорієнтовних на модернізацію системи перепідготовки, підвищення кваліфікації та стажування педагогічних, науково-педагогічних працівників і керівників навчальних закладів.

Також прийняття законопроекту має сприяти забезпеченню рівного доступу до освіти дітей незалежно від місця проживання шляхом розвитку мережі дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, поліпшенню їх матеріально-технічного, навчально-методичного та інформаційного забезпечення, забезпечення підвезення учнів та педагогічних працівників до місць навчання, роботи і додому, забезпечення гуртожитками, застосування різних форм навчання тощо.

За визначенням розробників проекту закону "Про освіту", очікуваними результатами прийняття документа є створення системи освіти нового покоління, що забезпечить умови для здобуття освіти всіма категоріями населення України, ефективної системи забезпечення всебічного розвитку людини та сприятиме істотному зростанню інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості.

Проект закону погоджено із зацікавленими міністерствами і відомствами. Документ у Верховній Раді представлятиме міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Читати текст законопроекту

Освіта.ua
21.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Л
Для 7777: Саме ти "тряпка", ВОНО СЕРЕДНЬОГО РОДУ.
Ольга
А новий закон "Про освіту" буде впливати на вступну кампанію? http://znoclub.com/novyny/824-pidgotovku-do-vstupnoji-kampaniji-2016-roku-rozpochato.html
7777
А завивання яке!!! Що, страшно здавати ЗНО по тому навчальному предмету якого навчаєте діток? А якщо не здам? Тут лунають заклики страйкувати. Та не підете ви на страйк! Чому? 1. В душі вас задовольняє теперішнє положення (крім зарплати). 2. Ви вже змирились із станом тряпки об яку всі витирають ноги. У вас немає ні гордості, ні любові до самих себе. Ви боїтесь всіх: і директора, і комісії, і батька чи матері учня. Єдине на що ви здатні це поплакатись одне одному. Звичайно. не всі 100% таких вчителів, але близько 80% таких є. Професія - говорити. Поговорили і розійшлися.
если бы ЭТИ 80%
Для 7777: вышли-уже был бы толк.Как,кстати,и демонстрация собственной СИЛЫ. Но выйти необходимо КИЕВСКИМ, а эти уж точно НИКУДА не двинутся.К сожалению.ЭТИ лишь болтают
Олекса Позняк
киевские выйдут, а ваши пенсионеры бесплатный проезд в электричках имеют? Сделайте бесплатную замену, пускай люди приедут со своими плакатами (нарисуйте). Объясните директору что экзамены и он поедет сдавать, чтоб не препятствовал.Боитесь - надевай балаклаву - она не запрещена, чтоб районо не опознало. Подымайте профсоюзы, следите когда закон вынесут на сессию и вперёд!Януковича скинули, под пули на Майдан ходили а этих ... сов бояться будем?
Позняк,если киевские выйдут,
Для Олекса Позняк: то подниму организм на все оставшиеся силы. Даст Бог,ещё кто-то приедет. Но ты же понимаешь,что ВСЕ предыдущие годы руководством от образования СДЕЛАЛОСЬ ВСЁ ВОЗМОЖНОЕ,чтобы люди в массе своей даже НЕ желали рыпаться(((. Пока ещё подойдут те, другие
Коментувати
миколайович
я не уявляю, як будуть перевіряти вміння вчителя... Не в усіх сільсьських школах є компютери!!! Якшо є - то нема інтернету!!! Де на 7-мі класи підручники?!!!!! ДЕ МАЙСТЕРНІСТЬ ВЛАДИ?!!!!! Куди подіти встановлену кваліфікаційну категорію вчителя?!!!! Що цю категорію вчителям встановили сторонні люди з подвір’я?!!! Скільки можна робити реформ?!!!! Які результати дають ці реформи?!!! ДАЙТЕ СПОКІЙНО ПРАЦЮВАТИ ВЧИТЕЛЮ!!!! Або хоч не мішайте....
Страйк
Освітяни! Піднімаємо голови. Хоч раз покажимо ,що ми не отара.Геть уряд ,який прогниває на очах. Якби зараз повернути ТОЙ день ,ні за що б не голосувала за цих "бовдурів".
и КТО Вам доктор???
Для Страйк: Мы НЕ голосовали. Мало того, МЫ сделали ВСЁ, чтобы НА НАШЕМ участке не было НИКАКИХ нарушений. Вплоть до того, что с нечестным на руку (ЭТО мы ЗНАЕМ) председателем комиссии ПОЕХАЛИ СДАВАТЬ бюллетени. Под утро вернулись, и то-спасибо милиционеру,который в очереди знакомого увидел. Он то и пропустил раньше. Очередь, она и при сдаче бюллетеней очередь.
СТРАЙКУ БУТИ
ДЛЯ СТРАЙК: ХТО НАС ОРГАНІЗУЄ?
((, вот уж не я.
Для СТРАЙКУ БУТИ: У меня для этого ни финансов, ни . . . Самоорганизовывайтесь. И потом - ведь ещё профсоюз есть. Куча различных ГРОМАДСКИХ организаций.Вот им и карты в руки...
Коментувати
вчитель
"Шановні" Порошенко, Яценюк, Квіт та інші! Не забувайте про те, що народ виходив на вулиці не для того, щоб конкретно ви всадили свої зади в крісла! І вже точно не для того, щоб ви довели країну до зубожіння! Перевертайте все з ніг на голову, робіть з вчителя крайнього. Приймайте свій дебільний закон "Про освіту" (призначення якого - вкрасти мільйони бюджетних коштів через зміни в програмах та друк нових підручників, та через "економію" на зарплатах вчителів, яких "просертифікують" штучно ускладненими завданнями, а фактично - просто обікрадуть) та пам’ятайте, що сотні тисяч вчителів, членів їх родин та друзів ніколи більше не проголосують за вас. Ми вас теж просертифікуємо. В бюлетенях. Ви професійно і морально непридатні. І знайте - вас вже ненавидять навіть більше, ніж ваших попередників.
низько
Нi одна професiя не впала так низько,як вчителя!!!За що вони так провинилися перед державою? Адже лiкарi не несуть жодноi вiдповiдальностi за життя людей-i це всiм добре! А решта професiй - теж все добре! Знайшли наляканого вчителя? Оце реформа! Зразу - у ЕВРОПУ!!!
Голосzнарода
Для низько: Можна подумати, що у всіх інших бюджетників зарплати вищі, ніж у вчителів. Омг.
Все просто
Для Голосzнарода: Це не голос народу,це голос підлабузництва!!! Ви не вчитель,тому не можете судити про працю і оплату вчителя і не тільки...А хто вам боронить працювати так,як вчителі...
та мне начхать, что у ЧИНОВНИКОВ
Для Голосzнарода: и других бюджетников зарплаты низкие. МНЕ интересно-какого рожна это руководство считает, что на ЭТИ деньги Я буду отдавать всея себя работе? Подросшие детки приходят, пару лет работают(талантливейшие личности!!!)и уходят.КТо в банковую систему,кто в ТОРГОВЛЮ(двигатель прогресса),кто в тренеры(тоже хорошо прокатывает,люди верят,что ЭТО им поможет).В школе мало кто остаётся)))))))Хотя, говорят,и в школу работать-место КУПИТЬ надо.И цифру по пьяни выдают.ВОт только купившие место не особо умеют работать,хотя дети вокруг них крутятся,обнимашки-целовашки работают.Уже неплохо.Знаний не будет,но любовь к учителю-школе присутствует.А почему бы и нет???
Коментувати
сором
Приниження! Кому це вигiдно?! Спочатку пенсiйна реформа,потiм-пiдвищення цiн на тарифи, на "життя" простих людей, вiйна...А тепер взялися за вчителя ... ЗНО! А хто ж працюе у школi i за яку зарплату(може,це зарплати депутатiв)? Чого ви,чиновники,хочете з простого вчителя?Вiн не мае зайвих грошей на ЗНО!!! Правильно,покращувати освiту треба,але не таким способом!!! Виникае багато питань : для чого ЗНО вчителю,який йде на пенсiю через 1-2роки(чи вiн за все життя не заслужив пенсii?),як будуть здавати ЗНО вчителi шкiл. I- IIст.,якi давно закiнчили вуз i не викладали нiколи предмети у 10,11кл.? Я вважаю,що у нашiй краiнi людина втрачае право на життя...ЦЯ ЛЮДИНА вчитель!!!!
Голосzнарода
Для сором: Думки лінивого вчителя, який хоче як-небудь досидіти до пенсії, щоб не зачипали, а потім і на пенсії як-небудь ще і паралельно в школі працювати. За два роки Вашої бездіяльності на робочому місці, науково-технічний прогрес пройде повз Ваших учнів і Ваш навчальний заклад. Підіть і приватному підприємцю скажіть, що як-небудь будете на нього працювати, бо Вам залишилось два роки до пенсії - та він Вас звільнить. А чому держава має терпіти нероб?
я вот что думаю.
Для Голосzнарода: А ПОЧЕМУ народ должен ТЕРПЕТЬ неучей у руля?А ведь почему-то терпит.Голос,вопрос - ПОЧЕМУ???
Все просто
Для Голосzнарода: Ви не можете судити вчителів,а також називати неробами,не маєте такого права.У вас , напевно, були погані вчителі:видно з поведінки по ставленню до людей! А від школ далекі,висновки якісь ганебні.Є вчителі,які працюють дуже добре,хочуть по-людськи вийти на пенсію,але треба дожити до 60рокі(у55р давно пішли б не чекали принижень,хабарництва не зносять),тому про всіх однаково судити не можете.доживите-побачите!
Коментувати
миколайович
прикол в тому, що з 1 січня 2016 року хто "добровільно" не пройшов сертифікації знімають все до спеціаліста... А хто хоче доплату - на сертифікацію
Шиншилла
Для миколайович: Надеюсь увидеть первого директора, идущего сдаваться.
Fox
Для миколайович: Почитайте Дорожню карту МОН, там вказано коли почнеться пілот, а коли сертифікація. Не вносьте смуток в душі людей, і без вас тошно!
Коментувати
Олекса Позняк
Прикол у тому що додають до старої атестації ще й ліцензування.При цьому зберігаючи усю стару корупційну систему.Усі на Майдан. Це прийшли виродки гірші за бандюковича.Квіта у тюрму за підручники та махінації з ЗНО!!!!!
плюс за ПЕРВЫЕ 4 предложения
Для Олекса Позняк: а Квита, пожалуйста, оставь в покое. Хорошо,что хоть что-то пытается. Пытался убрать дополнительные баллы за подготовительные курсы. Да сил недостаточно оказалось.Это ж попри ПРОТИВ ректорского корпуса, сам понимаешь - разорвут. Он ведь тоже человек. Пытался УБРАТЬ балл аттестата - опять прижали. Человек ведь ни сном, ни духом в министры НЕ собирался. А предложили - мусив. (МОЁ мнение)
Роман
Що означає мусів стати міністром? Приставили пістолета до голови і сказали якщо не станеш міністром тобі кінець?Зміни в освіті за часів Квіта мінімальні, можна сказати нульові.Не хочеш, не можеш добросовісно працювати - у відставку.І не треба розказувати, що на Квіта дуже сильно тиснуть - хотів би сказав або я йду геть з посади, або ви дозволяєте працювати моїй команді так як треба.
та я ж Позняку)))
Для Роман: останні два-три роки я просто в центрі певних подій, результат яких ДАЄ мені полдібне бачення. Не варто, Рома, бути настільки наївною дитиною, щоб НЕ розуміти силу Квіта проти сили інших
Коментувати
?!!!
Все на місці: ІППО - залишаються, науково-методичні установи (методкабінети) - залишаються, атестація-сертифікація - "та сама молодиця, лиш в іншій спідниці". В чому прикол?!!!
dgdlkj
SOS!!! Освіта, дошкільні навчальні закдади, загальноосвітні навчальні заклади, ВЧИТЕЛІ!!!! "Тот, кто экономит на школах, будет строить тюрьмы" (Отто фон Бисмарк). Дуже жалкую, що не один представник МОН України і депутати Верховної ради НЕ ЗНАЮТЬ СУЧАСНОЇ ШКОЛИ!!!!
anuchka
Для dgdlkj: Вони ж у школах не працювали!!!! А інститути напевно ексрерном здолали....
Геннадий
Для dgdlkj: чё ты орешь как потерпевший. Здесь одни патриоты. Они кайфуют от действий властей.
Світлана
У статті 11 йдеться про те, що наповнюваність класів - не менше 15 учнів. Для сільської школи - це смертельний вирок. На даний час наповнювансть у класі складає 5-9 учнів. В такому випадку школи на селі не буде. Залишаться 1-2 на район. Села вимруть. Хто тоді буде трудитися біля землі? Напрошується висновок: "Селяни - не люди"
Коментувати