Проведення ДПА в основній школі у 2023 році (9 клас)

Школи самостійно визначають строки проведення державної підсумкової атестації

Проведення ДПА в основній школі у 2023 році (9 клас)

Державна підсумкова атестація (ДПА) в основній школі (9 клас) проводиться відповідно до «Порядку проведення державної підсумкової атестації» та наказу МОН «Деякі питання проведення в 2022/2023 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

У 2022/2023 навчальному році державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Заклади загальної середньої освіти самостійно визначають строки проведення державної підсумкової атестації.

У 9-х класах державна підсумкова атестація проводиться з трьох предметів:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Третій предмет:

  • для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини, один із навчальних предметів зі списку: біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія;
  • для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини один із навчальних предметів зі списку: біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія.

Третій предмет встановлюється за рішенням педагогічної ради закладу освіти, ухваленим з урахуванням побажань учнів, та затвердженим наказом керівника закладу освіти. Процедуру вибору третього предмета, керуючись чинним в Україні законодавством, а саме статтею 23 та підпунктом 1 частини першої статті 1 Закону України «Про освіту», встановлює заклад освіти.

Результати атестації не враховуються під час виставлення річних оцінок із навчальних предметів.

Орієнтовні вимоги до змісту атестаційних робіт у 9-му класі:

Складено на підставі «Порядку проведення державної підсумкової атестації» та наказу МОН «Деякі питання проведення в 2022/2023 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

Освіта.ua
03.10.2022

Популярні новини
Мінімальний поріг НМТ нижчий за поріг вгадування, – міністр Поріг тестових балів за виконання блоків мультитесту, є нижчим за поріг вгадування
Шкільні знання з історії перевіряють на ДПА, – голова комітету ВР Засвоєння випускниками шкіл знань перевіряється під час ДПА, а не вступних іспитів
Суспільний діалог щодо моделі НМТ завершений, – міністр Парламент найближчим часом має затвердити презентовану МОН модель вступу до вишів
Школярі мають дуже серйозні освітні втрати, – омбудсмен Наразі в Україні відсутні процедури дослідження рівня освітніх втрат та їх компенсації
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля Синица
Майте совість, вам що нічим більше зайнятись ?Скільки діти сиділи вдома на дистанційному навчанні! Спочатку ковід, війна, виключення світла, до уроків дуже складно підготуватись, а ви ДПА! Да зараз це взагалі не доречно! Не знущайтесь над дітьми!
Людмила
Це якесь знущання над нашими дітьми! Навіть, якщо у травні не буде ракет,як дітям зараз готуватися? І як бути тим, хто за кордоном?
Жанна
Я вибачаюсь, в самостійні та контрольні роботи з цих предметів, то що не перевірка рівня знань? Хто і скільки отримав за цей "проект" грошей? Нікого в міністерстві освіти не хвилюють діти, їх стан, як діти отримують знання, скільки стресу вони пережили.
Таня
Яке ДПА ,коли щотижня ракети над головою літають та постійні вибухи ?Відсутність світла та інтернету не заважає дистанційному навчанню?Про яку якість освіти вони говорять,тут би життя зберегти.Зрозуміло,що чиновникам потрібна імітація роботи,тому і безглузді накази видають.Про психічне здоров’я дітей ніхто не дбає,адже їхні чада і так за кордоном навчаються.
Олена
А щодо учнів, які навчаються дистанційно з-за кордону? Їм те ж необхідно в свою школу приїжджати для ДПА під обстріли? Чи будуть центри тестування за кордоном як для нмт минулого року?
Світлана
Яке ДПА? Це такий жарт? Без нормального світла , в нервовому напруженні ще готуватися до атестації? Безсовісні, ніхто на це все не зважає
Людмила
Доброго дня. Чи змінився навчальний процес на краще відносно попередніх років? Чому діти в цьому навчальному році повинні здавати ДПА? Невже вони заслуговують після всього пережитого на додатковий стрес, адже який би ти не був готовий, ДПА потребує серйозної підготовки, постійних повторень. Кого ви хочете перевірити ? Учителів, які просто завантажували завдання, чи учнів, які без світла, під час повітряних тривог і під звуки артилерії намагалися виконувати ці завдання. Не беру до уваги навчальний процес під час дистанційки в період CIVID-19. Хача, як виявилося, ковід- це поважна причина відмінити ДПА , а війна - ні. Можливо, ті люди, що хочуть провести ДПА в більш комфортних умовах, чим діти , які повинні без світла і тривог готуватися до цієї атестації.
Олена
Яке ДПА?! Діти намагаються вчитись дистанційно, війна, хронічний стрес, ракетні атаки, атаки дронами, блекаути постійні!!! Яке ДПА, шановні?!? Прийдіть до тями!!! Це зараз НЕ НА ЧАСІ!!!
Ольга
Не морочили б дітям голову цим ДПА, це лицемірство і знущання повною мірою. З 2020 року ДПА не здавали у 4, 9 класах, а зараз надумались, знайшли найкращий час. От прямо ДПА вирішить всі наші проблеми?
Марія
Таке враження, що міністерство освіти знаходиться у паралельній реальності. Три роки ковіду - ДПА не складали, минулий рік початок війни - ДПА знов відмінили, а зараз що вже все добре? Діти живуть у постійній напрузі, щоразу додаються якісь колапси. Можливо досить знущатися над дітьми? Довчіть їх спокійно до кінця травня і дайте їм відпочити влітку від навчання. Подумайте в першу чергу про їх здоров’я - моральне і психологічне, а не про свої якісь амбіції.
Оля Синица
Для Марія: повністю в Вами погоджуюсь!
Коментувати
Инна
Аналогичный вопрос: ДПА точно будет? Нам в нашей школе сказали, что скорее всего его не будет. Когда это будет известно точно, уже первый семестр практически законен? Нужно понимать каким предметам больше внимания приделять, а не насиловать ребенка в последний момент...
Галина
Для Инна: готуйтесь до того, що буде. Ніхто, і ніяка вчителька не може зараз сказати, що буде в травні-червні 2023 року (ну якщо вона звісно не тарологиня). Відмінять ДПА лише у разі неможливості його проведення. Якщо у травні бомбитимуть міста. то його відмінять. А якщо до березня московія забере свої війська, то звісно всте буде
Коментувати
Вероніка
Це вже 100% інформація? Вразі чого ДПА можуть відмінити? З Української мови буде диктант чи тести?
оксана
Підкажіть, будь ласка, чи звільняються від проходження ДПА учні - екстерни 9 класу?
валeнтина
Якщо пів класу склали дпа з укрмови на оцінку 1, діти нe отримають атeстат? Чи можна пeрeскласти?
Ігор
яким чином так вийшло, що ПОЛОВИНА отримала одиницю?
Коментувати
Ariel
А коли я здавала ДПА у 2007 році, то предметів було 5, а тепер чомусь всього 3. Чому так?
Людмила
Для Ariel: Для Олена: А ви коли здавали , то вам війа не заважала готуватися? Риторичне питання, ні. Не рівняйте 2007 рік і 2022 2033роки . Не беру до уваги дистанційки під час коронавірусу, бо це також вплинуло на підготовку учнів до атестації.
Людмила
Для Ariel: Подивилася б на вас , як би ви здавали ДПА після окупації, і чи здивувало б вас ,що предметів всього 3 ,а не 5 ,як у 2007 р.
Коментувати
Mahammadali Nabiev
чи можна перездати ДПА по Укрмову, якщо, отримав низьку оцiнку випадково(хвилювався ,то що)?
Максима
Для Mahammadali Nabiev: Ні, не можна.
Коментувати
олег
чи мають право батьки побачити роботу своєї дитини з дпа після виставлення оцінки
Ксю
Для олег: нуу вообще так, вони ж все одно побачать, ц
Коментувати
Анна
Скільки потрібно набрати балів з ДПА щоб отримати свідоцтво про здобуття базової середньої освіти?
Віталій
Для Анна: 4
Коментувати
ольга
Підкажіть будь-ласка, третій предмет ДПА у 9 класі повинен бути один для всіх учнів класу чи можна обирати із переліку декілька предметів (для різних учнів різні предмети
Ліза Гринюк
Для ольга: Кожен вибирає собі.
Коментувати
Марія
Підкажіть, будь-ласка, скільки варіантів завдань необхідно для ДПА з фізики? Чи достатньо 4 варіанти на 13 учнів?