Osvita.ua Середня освіта ДПА 2017 року Звільнення від проходження ДПА в 2017 році
Звільнення від проходження ДПА в 2017 році

Учні навчальних закладів, які можуть бути звільнені від проходження державної підсумкової атестації

Звільнення від проходження ДПА в 2017 році

Від проходження державної підсумкової атестації звільнюються наступні категорії учнів:

За станом здоров’я

Учні (вихованці) загальноосвітніх санаторних шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують тривалого лікування, у період їх перебування в цих закладах; спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів); навчально-реабілітаційних центрів; спеціальних та інклюзивних класів загальноосвітніх шкіл та учні, які навчаються за індивідуальною, дистанційною формами (глухі, зі зниженим слухом, сліпі, зі зниженим зором, з порушеннями опорно-рухового апарату, тяжкими порушеннями мовлення, затримкою психічного розвитку, розумовою відсталістю).

Учні за наявності захворювань, наведених у Переліку захворювань, що можуть бути підставою для звільнення учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів від проходження державної підсумкової атестації за станом здоров'я, наведеному у додатку до Інструкції про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров'я, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров'я України від 01 лютого 2013 року № 72/78. Таким учням необхідно подати за місцем навчання заяву батьків або їх законних представників та висновок лікарсько-консультативної комісії, закладу охорони здоров’я за місцем спостереження дитини.

Учні у соціальних відпустках

Учні, які перебувають у соціальних відпустках відповідно до статей 17, 18-1 Закону України "Про відпустки". Таким учням необхідно додатково подати за місцем навчання такі документи: довідку, видану жіночою консультацією для жінок, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та заяву (у разі досягнення повноліття).

Учасники міжнародних спортивних змагань, конкурсів або виставок

Учні випускних класів, які беруть участь у спортивних змаганнях, конкурсах, виставках, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства України і відбуваються під час проведення атестації.

Учні з зон стихійного лиха, інших надзвичайних станів

Учні, які проживають у зонах стихійного лиха, інших надзвичайних станів, що ускладнюють проведення атестації, за рішеннями Міністерства освіти і науки або місцевих органів управління освітою.

Учасники тренувальних зборів

Учасники тренувальних зборів з підготовки до олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства України і відбуваються під час проведення атестації, звільняються від атестації.

Учасники олімпіад та фінальних етапів турнірів

Учасники міжнародних предметних олімпіад та фінальних етапів турнірів, конкурсів, які мають статус міжнародних відповідно до законодавства України, та учасники IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад звільняються від атестації з предметів, з яких вони стали переможцями у відповідних випускних класах (за винятком предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання).

Учасники ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів МАН

Учасники ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук (у відповідних випускних класах) звільняються від атестації з предметів, які є базовими для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу (за винятком предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання).

Власники сертифікатів міжнародного мовного іспиту

Учні (вихованці) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які у поточному навчальному році отримали сертифікат (диплом) міжнародного мовного іспиту з іноземної мови рівня В-1 для загальноосвітніх навчальних закладів та рівня В-2 для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов, звільняються від атестації з цих предметів.

Складено на підставі Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН № 1547 від 30 грудня 2014 року.

Освіта.ua
09.02.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
Колегія МОН затвердила типові програми початкової школи Планується, що програми стануть базою для розробки підручників, за якими вчитимуться учні
Уряд ухвалив новий держстандарт початкової освіти Документ визначає, чому навчатимуть дітей з першого вересня 2018 року
Гройсман головам областей та міст: платіть вчителям сповна За словами прем’єра, залученість місцевої влади до проблем освітян має бути максимальною
Школам доручили провести «диктант єдності» Інститут модернізації змісту освіти просить школи провести «диктант єдності»
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олексій
Я був звільнений від ДПА і зараз навчаюся у випускному класі.Якщо я не буду писати ЗНО,мені дадуть аттестат?
Олена
Я в одинадцятому класі, маю сертифікат міжнародного екзамену з англійської, в якому зазначений рівень мови В2 що я маю з ним робити, чи потрібно мені складати ЗНО? Яка оцінка піде в ДПА, та, на яку я здам ЗНО, чи 12 балів(через здачу міжнародного еказамену)?
Абітурієнт 2017
Для Олена: Прийдеться здавати ЗНО все рівно
Коментувати
Татьяна
Извините ,я не добавила в прошлом вопросе, дочька учится в 4классе
Татьяна
Моя дочька сейчас непосещает школу из-за болезни ангина с температурой, завтра ДПА и учитель настаивает чтобы ребенок все равно писала ДПА, имеет право учитель заставлять больного ребенка с температурой присутствовать на экзамене, и можем мы отказаться?
Anna
Для Татьяна: вообще в 4 классе ДПА это фигня)) то есть по сути это обычная кр. Но вообще нужно сходить в больницу и взять спавку что вы болели ангиной, думаю в 4 классе этого будет достаточно))
Коментувати
Vlad
Черговий освітянський ляп. Випускник проходить ЗНО, а від ДПА звільнений! Від чого звільнений? Від результатів ДПА, яка проводиться у формі ЗНО.
Людмила Сухолейстер
чи може випускник школи, звільнений від ДПА, складати ЗНО?
Дима
Для Людмила Сухолейстер:Так може бути шо особа звільнені від ДПА а буде складати ЗНО щоб поступити у ВНЗ ті хто не поступе у ВНЗ то не потрібно сдавати ЗНО а ДПА звільнені.
Коментувати
Beautiful_fly
Чи обов’язково потрібно здавати ДПА для вступу в коледж?
Olena
Якось несправедливо по відношенню до учнів 9 класів... Чому не враховують для 9-х класів Сертифікат міжнародного мовного іспиту (рівень А2+) для виставлення оцінки ДПА??? Чому у цьому нормативно-правовому акті зазначені лише учні 11-х класів?
трохи незрозуміло
"перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та заяву (у разі досягнення повноліття)" - а якщо повноліття не досягнуто, то заяву не потрібно, чи заяву пишуть батьки (опікуни)??
Nila Kostetska
Для трохи незрозуміло: зверталась до регіонального центру ЗНО. Отримала відповідь: читай Положення....
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!