Початок навчального року: основні тенденції

У цьому навчальному році кількість учнів у школах збільшиться на 38 тисяч, а до перших класів піде 414 тисяч дітей

Початок навчального року: основні тенденції

Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час проведення розширеного засідання Кабінету Міністрів, в якому брали участь голови обласних державних адміністрацій, поінформував громадськість про основні тенденції освітньої галузі напередодні початку нового навчального року.

Міністр повідомив, що у 2015/16 навчальному році кількість учнів в українських школах збільшиться на 38 тисяч, а до перших класів цього року піде 414 тисяч дітей.

За словами Сергія Квіта, Міністерством освіти і науки проведено роботу по розвантаженню шкільних програм для того, щоб зробити їх цікавішими для школярів.

Окрім того, з 1 вересня у школах впроваджуватиметься Концепція національно-патріотичного виховання.

Також у цьому навчальному році буде збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови: з 2-х до 3-х годин на тиждень у дев’ятих класах і з 3-х до 3,5 – у десятих і одинадцятих.

Міністр наголосив, що освітнім відомством було скасовано 1600 документів щодо звітності у галузі, однак за його словами місцеві дії міністерства ігнорують.

"Нажаль, є випадки, коли на місцевому рівні ця звітність поновлюється", - зауважив Квіт, порадивши обласним адміністраціям звернути увагу на цю проблему.

Також за словами міністра, процес оптимізації малокомплектних шкіл не торкнеться початкових шкіл і діти матимуть можливість відвідувати початкові класи за місцем проживання.

Сергій Квіт зазначив, що цього року держава забезпечила 255 млн 307 тис. гривень на друк підручників. Другу половину коштів мають виділити місцеві бюджети.

Міністр повідомив про скорочення мережі вищих навчальних закладів з низьким рівнем якості освіти. Минулого року було закрито 76 навчальних закладів.

Освіта.ua
27.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Класний у нас міністр, якщо його ігнорують місцеві нероби! Хоч би соромився зізнаватися в тому!
Ірина
Кількість годин іноземної не збільшили. Ввели 2 години російської в кожному класі .
Школа Спеціалізована
Постійно говориться про зменшення звітності, а я цього не бачу, вона тільки додається. Чому не можна надрукувати, яку саме звітність не вимагатимуть, ми самі будемо аргументувати відмову у звітуванні посилаючись на ваш перелік
небайдужий
Або наш міністр взагалі не компетентна людина, якщо пропонує таке ЗНО у наступному році, або за ним стоять фінансово-олігархічні групи, які бажають друкувати матеріали до ЗНО . На всю країну надрукувати - це кошти немалі! Комусь гроші, а комусь- сльози. Бідна країна, бідні діти! Деякі батьки випускників тільки сьогодні дізналися, ви б бачили їх реакцію!
скільки ще терпіти?
Для небайдужий: Мабуть цей наказ зробити таким ЗНО у 2016 міністр отримав від прем"єра ,бо той у свій час отримав срібну медаль, а не золоту, тому у нього комплекс і ненависть до всіх золотих медалістів от він на них і думає відігратися.
Олекса Позняк
Квітгриневичлікарчукшмолянський компетентні ворюги.А розкрадати найкраще через друк підручників та ЗНО
Коментувати
Лилия
Коллеги, у кого в школе увеличили количество часов английского языка? У нас как было по 2 часа, так и осталось, а в 10 - 11 классах --- 3 осталось. Зачем тогда все эти приказы и рекомендации, если на местах и министр не указ?
Мария Белая
Для Лилия: збільшили.
Лилия
А у нас ни в русских, ни в украинских школах не увеличили . И это районный центр!!!
Коментувати
Директор
В нас в районі методкабінет придумав так званий Паспорт школи на 50 сторінок. Друкує вся школа серпень, вересень. Навіщо? Немає такого документа в інструкції з ведення ділової документації. А їм здавай і все. І хто за це відповість. удемо писати в міністерство, побачимо, що буде.
анна
Для Директор: Ви впевнені, що це методкабінет? А відділ освіти за цим Ви вперто не помічаєте, чи так просто зручно. Не варто плутати управлінців з методистами, функції яких зовсім інші. Мені, як завідувачу РМК, Паспорт школи ваш не те що не потрібен практично, а й теоретично! Перш ніж щось сліпо виконувати, з’ясуйте для чого це робиться і нарешті візьміть ініціативу у свої руки: ніхто нікого не примушує робити речі, які нікому непотрібні!
VL
У методистів є лише одна функція - заважати вчителю працювати.
анна
Для VL: Невже у нас усі вчителі такі білі і пухнасті, а ті, що свого часу пішли працювати в методкабінет - звірі? Можливо пора знайти компроміс між хочу і можу, можна і треба і т.д. і перестати звинувачувати один одного у всіх смертних гріхах?!
Коментувати
Іринка
Початок навчального року, основні тенденції: в районі тільки і було розмов, що методкабінет скорочують до 3-х осіб, прийшло 1 вересня - скоротили 2-х пенсіонерів і все, як сиділи так і сидять. Кращим прийшлося піти, а бездарі залишилися, і знову звіти, звіти, звіти...
Алексей
З такими міністрами - кінець освіті... Вчителі підуть з освіти, хто на пенсії, хто на вислугу, а хто взагалі кине. Залишаться тільки блюдолизи та дармоїди такі як в міністерстві працюють.
Олекса Позняк
На протест конечно поднять вас невозможно но хотя бы не аплодируйте когда будут зачитывать поздравления от наших "вождей-реформаторов".Сделайте мёртвую тишину.Объявляю такой перформенс: "тишина после поздравлений ворюг во власти".Единственно чего они боятся - это выборов.Покажите им своё отношение.
Олекса Позняк
Министр может гнобить только учителей, а районо плевало на министра .Снова навесили микрорайон.
Who is on duty today?
"Міністр наголосив, що освітнім відомством було скасовано 1600 документів щодо звітності у галузі, однак за його словами місцеві дії міністерства ігнорують." А кто Вам доктор, г-н министр, если Вы не можете гарантировать выполнение ваших приказов и рекомендаций? С местными чинушами нужно не разговаривать, а радикально действовать: у нас новые тенденции, если вы, мариванна, их не выполняете, будьте любезны на кислород! В МВД лучше происходят перемены, резче и эффективнее по сравнению со сферой образованием. Неужто не ясно, что бюрократы упорно ищут себе деятельность, чтобы снова сидеть и давить на нас? Они нам не нужны в таком формате, мешают работать! Куда уходят деньги от МВФ? Отчитайтесь, иначе отставка Вам обеспечена.
Натэл
Сегодня давали задания по воспитательной работе: что сделать, в какие сроки сдать отчетность. Микрорайон тоже остался в силе. Бумаг, которые нужно заполнить и сдать, где- то гривен на 150( план воспитательной и так далее). Первые дни работать как всегда не будем: нужно заполнить эти бумажки, журналы самого различного содержания, документы для социального педагога. Оказывается, МОН может и поотменял, но местная администрация ничего не отменяет, и даже придумывает нечто свое. Если наше МОН никто не слушает, то зачем оно? Или зачем кабинеты местного самоуправления, если они не выполняют приказы МОН ?Какой-то замкнутый круг идиотизма. Уже по школам учителей не хватает из- за этого идиотизма, управленцы живут в своем мире.
Вчитель
Для Натэл: А ми щочетверга подаємо інформацію про заходи, які будуть проводитися в школі наступного тижня, а щопонеділка інформацію про заходи, які проводилися минулого тижня із фото та відеоматеріалами (відеокамери та фотоапарати використовуються власні)
Олеся
Чтоб Вы знали, это просят облгосадминистрации ( с фото и тд)
Коментувати
ффф
Хоч би вже мовчали, що додали години іноземної! Додали тільки тим, хто працює за додатком №1 навчального плану, а тим, хто вивчає другу іноземну мову додали лише Розчарування
вранье
Для ффф: интересно Яценюк знает про додаток 1? ...или он тоже делает вид , что додали годину на мови... не пойму то-ли они дурачками прикинулись, то-ли из нас дураков делают!?
Антон Буланенко
Батькам пояснюєш за яким додатком навчаємось - А вони яценюк сказав
Коментувати
Вчитель
Літо провела в захопленні- скільки нового анонсували! Все для вчителів, все щоб полегшити нам працю. Творчість вчителя. Ніяких цу зверху. Довільна форма планів. не треба самоосвіти за вказівкою і зразком.... Усе, немов у казці. І ось незабаром 1 вересня. Відбулася педрада. Все залишилося по-старому. ОБОВ"ЯЗКОВО ПЛАНИ САМООСВІТИ іщоб у них було написано про: 1. 2. 3.... Звітувати терміново, писати дуже уважно. ... А ще ми, всі хто немає навантаження годин на цілу ставку ( не з нашої волі) забов"язані написати заяву що згодні працювати на неповну ставку. Нічого не змінилося! Пане Міністре і команда, ви анонсували дуже багато, але це все демагогія . Вчителю від ваших обіцянок-цяцянок легше не стало. Якщо вчитель ПРАЦЮЄ з дітьми для дітей, то він не буде ваші папірці по 100000000000000000 раз писати. Теоретики, які не бачили дітей керують освітою, тому і така у нас освіта
Оля
План вих.роботи складається на початку року а упродовж поку приходять до 30 вказiвок про вiдзначення рiчниць, ювiлеї проведення десяткiв бесiд про епiсторхоз, бруцельоз........План iде внiкуди То завуч з вих роботи повчає " То хоча б пропишiть у щоденниках. Сором. Кому це портрiбно ?."
Антоніна
Назвіть , будьласка, хоч один пункт з 1600.Тому що адміністрація каже, що "ще нічого не помінялось" вказівок немає Або не морочте голову
Оля
МОНу необхiдно оприлюднити цi 1600 скасованi документи щодо звітності, доходить до абсурду - у планах виховної роботи вже слiд розписувати роботу з батьками складних, важковиховуваних та навiть з батьками(!) обдарованих дiтей та ще 20 рiзних аспектiв головне не те,що проведенi екскусiї, вих години-головне папка кл. керiвника розмiром з цеглину.Як цьому протистояти?
Голосzнарода
Для Оля: І в чому проблема - якщо Ви цю роботу проводите, то і напишете про неї. Звісно труднощі виникають коли не проводите, тоді треба щось вигадувати і прибріхувати.
Illya Olefir
Категорично з аАми не погоджують: не треба ПИСАТИ про роботу, треба її чесно виконувати. Пітримую Міністра і Олю.
Antonina Zaytseva
Голоснарода дав відповідь " в дусі" тих, хто ніколи в школі не працював. Вони і не будуть прислухуватись ні до учителів, ні до дітей, ні до батьків.
Коментувати