Збільшено час на вивчення іноземних мов у школах

Міністерство освіти збільшило кількість годин на вивчення іноземних мов у 2015/16 навчальному році

Збільшено час на вивчення іноземних мов у школах

Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.08.15 № 855 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів» збільшено години на вивчення іноземних мов за рахунок варіативної складової.

Зокрема, у 2015/16 навчальному році буде збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови з 2-х до 3-х на тиждень у 6-9 класах загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (за новим стандартом).

Також, з 2-х до 3-х годин на тиждень буде збільшено час на вивчення іноземних мов у 8-му класі шкіл з українською мовою навчання (за попереднім стандартом)

У 10-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (універсальний профіль) кількість годин вивчення іноземної мови збільшено з 3-х до 3,5 годин.

Згідно із затвердженими змінами, кількість годин на вивчення іноземної мови у 2015/16 навчальному році становитиме:

Класи

5

6

7

8

9

10

11

Кількість годин на тиждень

3

3

3

3

2

3,5

3,5


Дивіться також: Лист МОН від 22 травня 2015 року "Про структуру 2015/2016 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів".

Освіта.ua
07.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Вінницька обл. Калинівський район Добавили лише 0,5 год. у 10-11 класах, а в 6-8 лише по 2 години на тиждень
Юлія
Херсонська обл Скадовський район. Жодної години не добавили,навіть зменшили у деяких класах. Куди дивиться міністерство освіти?
о
Кiлькiсть годин англ. не збiльшили!
Мама
Думаю, що у багатьох батьків з’явилося побоювання за здоров’я своїх дітей-випускників після оголошення на наступний рік п’яти предметів для складання ЗНО. Щодо англійської - це шок для нашої родини. Син свідомо прагне стати лікарем, готується до вступу в медичний. Обов’язкова англійська, яку за рік дитина, що мала від п’ятого класу два уроки англійської мови, а не чотири, як за новою програмою, не зможе опанувати до такого рівня, щоб бути упевненою у своїх знаннях. Знову репетитори? Викачування грошей? А фізично скільки дитина витримає? Чи цьогорічне ЗНО - крах надій випускників? Як пережити цей рік?!
VVV
Для Мама: Чому крах для випускників? Ви коли вчились в школі, то хіба не здавали екзамен з іноземної мови? В будь-якому ВНЗ також вчать і здають екзамен з іноземної мови. Якщо Ваш син свідомо хоче стати лікарем, то нехай на належному рівні опановує хімію і біологію, які йому потрібні для всупу до ВНЗ.
Мама
Той, хто знає ціну (я про фізичну й моральну сторону!) здобуття відмінних знань у школі, мене зрозуміє. Відповідальному учневі підготуватися за рік до ЗНО з іноземної дуже складно. Саме відповідальні діти найбільше переживають за знання, за оцінку... До того ж, Ви не заперечуєте, що школяр має оволодівати, у першу чергу, тими знаннями, які стануть запорукою успішного навчання у виші, а згодом - високопрофесійного фахівця. Я - за гармонійний розвиток особистості. Шкільна програма має це забезпечити. Але відтепер додаткові заняття англійською заберуть час, який син мав потратити на вивчення хімії та біології.
VVV
Для вступу до ВНЗ ми хочемо чесного ЗНО, але не хочемо чесного оцінювання знань учнів після школи. Атестат вже не має такої великої ваги при вступі. Навіщо цей самообман, коли в атестаті 12, а знань немає? Якраз підготовка до ЗНО з англійської допоже надалі успішну здачу її у ВНЗ на екзамені і заліках, а далі і в житті пригодиться.
Коментувати
о
Додаткових годин англ. не додали! А як гарно пан Яценюк обiцяв!
Вчитель
Порадбте, куди звертатися, якщо адміністрація не хоче збільшувати кількість годин.
Вчитель
А "універсальний профіль" це який? Адже є тільки "стандарт", "академічний" та "профільний".
guest
А може спершу підручники адекватні вимогам постачатимете? Їх не міняли вже хто зна скільки років. Щоб не діти купували, щоб вчителі не бігали не шукали що по темі давати, коли у старому підручнику до рекомендованого матеріалів просто немає. Забезпечення нульове. Роздаткові матеріали друкуються деінде за власні кошти (це при мізерній зарплатні). Сором! Реформатори... Години вони додали... Змін на кращє чекати не варто, судячи з того що відбувається. P.S. - важлива не кількість а якість. Часу достатньо було й без цього. Як ви вже дістали.
Юлія
І це з усіх предметів. Найбільше бісить,коли з районо вимагають коштовний ремонт за батьківські кошти,а потім ще носом крутять,мовляв шпалери вже не в моді,і ще питають , що ти придбав за літо у клас. При цьому жодної допомоги!!!!
Коментувати
leto
Учни не знают разговорной речи - укр., рус., какая там иная мова им по силам? Неужто не в курсе... Учителя то сами позабывали англ. , немец. язык. Проходишь мимо кабинета иностр. языка и ...тихо, тихо. Не разговаривают с учениками, дают задание по учебнику и писанина идет с учебников. Алфавит хотя бы знают дети англ., немец. ? Так проверьте учителей иностранных языков, пусть прочитают, переведут хоть что-то. Почему они в тени? По пол-класса учат, в отличие от математиков, историков, физиков, ... и толку нет.
Engie
Для leto: як це учні не знають розмовної мови? А якою мовою вони тоді розмовляють? Ну і вчителів не треба всіх під один гребінь - так, на жаль, є не дуже сильні вчителі, але є і такі, які добиваються дуже пристойних результатів.
Сергей Лимонов
Минфин решил проиндексировать соцстандарты на 12%. Министерство финансов решило повысить минимальную зарплату в 2016 году только один раз - с 1 декабря. Почти весь год минималка будет находиться на уровне 1378 гривен, который должен быть достигнут с 1 декабря 2015 года. С декабря следующего года она будет увеличена до 1543 гривен, говорится в письме Минфина главным распорядителям бюджетных средств. Нынешний уровень минимальной зарплаты составляет 1218 гривен, он не менялся с 1 декабря 2013 года.
Коментувати
Гість
Особистий учорашній досвід: школа працює за додатками 10 і 12 (дві іноземні, російська): при затвердженні навчальних планів у відділі освіти безапеляційно заборонили продовжувати роботу за цими доддатками, а силовим рішенням запровадили у 5 і 6 класах "чудовий додаток 1, за яким міністерство надає вам можливість вивчати англійську мову". Слів немає...
Вчитель
Скажіть,будь ласка, а чому збільшення годин стосується лише тих, хто працює з додатком №1 у 5-9, №2 у 10-11 класах.
Тетяна
Для Вчитель: А все це для того, щоб вчитель,борони Боже, жодної копійки лишньої не отримав- він і так ого яку зарплату має!!! А він, нещасний, вже думає, чим за газ взимку платитиме,- бо хліба їсти взимку він вже точно їсти не буде- грошей не вистачить... Зате ЗНО з англійської буде у 2016 році! Аякже! Закон про збільшення годин видали( не зрозуміло для кого), а далі- Європа нас чекає! Голих, босих і голодних. Ганьба!!! Сором такій державі- брехливій та хитрій за рахунок злиденних людей!!!
Вчитель
Бо некомпетентні особи роблять так звані реформи. Маразм зашкалює. Програма одна ж у всіх загальноосвітніх закладах, підручники ті ж самі, а діти, як ми бачимо мабуть різні. Меньшини, одним словом. Нехай вчать по 2 години, їм вистачить. Вилами пора гнати Квіта, Совсун, Коваленко.
mama
я проанализировала наши школы и вижу, что нет ни одной из 10ти школ нашего пригорода(Киевская обл.) где бы могли ввести этот дополнительный час иностранного... у нас или лицеи(2-ва.,+отдельные классы в общеобр.), где уже по 3-4 часа или школы(классы) с двумя(русский,немецкий) языками... может дальше в селах где-то этот час введут, ...какой-то странный закон.
Коментувати
гость
Так много шума из-за дополнительных часов. На самом же деле ни в одной из запорожских школ часы так и не добавили, но по телевизору кричат, что добавляют во всех общеобразовательных школах. А ЗНО будут сдавать все одинаково - у кого 2 часа в неделю и у кого 5?
небайдужий громадянин
Для гость: так це не тільки з англійською. так з усіма предметами для ЗНО!!!
Коментувати
маргарита
Збільшення кількості уроків проблеми не вирішить,а навпаки призведе до того,що діти будуть перевантажені.Діти частіше займаються з репетиторами і це дає більше користі,ніж 3 уроки на тиждень.Це термінове ЗНО не зацікавить дітей вивчати іноземні.
немка
Как будет в школе с уклоном на немецкий язык? В 11 классе у нас 7 часов в неделю немецкого (по выходным не учимся) и 2 часа английского, который ведется, мягко говоря, паршиво, и вы еще хотите, чтобы мы смотрели на морду нашей училки по английскому больше двух раз в неделю?
гость
А че в 9-х не добавили?И к чему эти 3,5 в 10-11?Не проще всем дать по 3 часа
заступник директора
У нас не доавилось, так как учимся по другому учебному плану.... А шума.... И табличку нарисвали красивую... Ох доведет это министерство, доведет ....
гость
Для заступник директора: В нашей школе тоже не добавили. Тогда в каких школах добавили?
заступник директора
Для гость: только в тех, которые изучают один иностранный. Ни русского, ни второго иностранного не изучают. Самый первый учебный план.
leto
Общение м/д учениками разных школ на иностранном языке происходит? А м/д учителями на иностр. языке изучения, да по видео, да на сайтах школ, выкладывали? А как обучение прходит, с использованием IKT и на каждом уроке? Хорошо "иностранцы" в школе устроились - пол-класса учат, проверок дир-а им не устраивают, бо не знают языков иностранных. Так м/д собой тусуются - "связи поддерживают, на всяк случай". Хочется спросить МОН: "Верной ли дорогой идете, товарищи?"
Коментувати
Natali
Міністерство збільшило кількість годин на вівчення іноземної мови,але не сказало,що шкіл,де викладання предметів здійснюється українською,але вивчається російська це не стосується...Пережили...Але постає питання:який рівень завдань ЗНО будуть давати в загальноосвітніх школах де години збільшилися і який в яких залишилась та сама?))
мама-за!
Для Natali: как это? непонятно, там где второй иностранный не русский(немецкий напр.) и так по 3 часа-это типа лицейные классы... получается и им не увеличат и тем где русский 1 час, тоже не увеличат?
Тетяна
А Вам що- це перший раз? Мало разів ще обдурювали? На цей раз ще один депутат чи міністр задрімав на засіданні, от і прийняли закон! А ви, вчителі, тіштеся збільшенням годин.Та не довгою буде та втіха! Вони вже прокинулися і схаменулися- буде жирно! Зробимо поправки до закону- нам що там іноземну читати? У вчителів голови великі- хай думають, що їм робити.
Коментувати
TEACHER
Хіба це збільшення. У одних забрали іншим дали. З варіативної частини ми і самі знайшли б.
Vаsyl
Чому окремим загальноосвітнім класам добавили, а іншим загальноосвітнім класам- ні. Чому така несправедливість до дітей. Навіщо писати, що добавили загальноосвітнім школам? Господи, скільки ще буде тривати цей міністерський бардак!? Невже та Совсун настільки тупа?!
Завуч
Підкажіть, будь ласка, як бути спеціалізованим школам, гімназіям, ліцеям, які навчаються за додатком 22 (наказ №66), а навчальні предмети (відповідно цього додатку) плануються за рівнем стандарту (тобто за додатком 1). Чи треба перероблювати робочі плани і додавати у 8-му класі третю годину, чи залишається все без змін? Якось тепер ці додатки №1 і №22 не узгоджені.