Osvita.ua Законодавство Середня освіта Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів

Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів

Наказ МОН № 855 від 07.08.15 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 855 від 07 серпня 2015 року

Про внесення змін до
Типових навчальних планів
загальноосвітніх навчальних
закладів

На виконання статті 15 Закону України "Про загальну середню освіту", враховуючи п. 2 доручення Прем'єр-міністра України від 27.07.2015 № 173, та з метою забезпечення умов для якісного оволодіння учнями іноземною мовою, наказую:

1. Внести у додаток 1 до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.04.2012 № 409 «Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів II ступеня» (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 29.05.2014 № 664) такі зміни:

 • позицію «Іноземна мова» викласти у такій редакції:
  «Іноземна мова   3   3   3   3   3»;
 • позицію «Разом» викласти у такій редакції:
  «Разом   23,5+3   26,5+3   28+3   28,5+3   30+3»;
 • позицію «Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації» викласти у такій редакції:
  «Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації   3,5   3,5   2,5   3   3».

2. Внести у додаток 1 до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.02.2004 № 132 «Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів 12-річної школи» (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 05.02.2009 № 66) такі зміни:

 • позицію «Іноземна мова» викласти у такій редакції:
  «Іноземна мова   3,5   3   3   3   2   14,5»;
 • позицію «Разом» викласти у такій редакції:
  «Разом   24,5   26,5   29,5   29,5   30,5   140,5»;
 • позицію «Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації» викласти у такій редакції:
  «Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації   2,5   2,5   1,5   4,5   3,5   14,5».

3. Внести у додаток 2 до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.08.2010 № 834 «Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня» такі зміни:

 • позицію «Іноземна мова» викласти у такій редакції:
  «Іноземна мова   3,5   3,5»;
 • позицію «Разом» викласти у такій редакції:
  «Разом   30   33»;
 • позицію «Додатковий час на поглиблене вивчення предметів, введення курсів за вибором, факультативів» викласти у такій редакції:
  «Додатковий час на поглиблене вивчення предметів, введення курсів за вибором, факультативів   8   5».

4. Управлінню зв'язків з громадськістю та забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба) (Загоруйко Ю. А.) в установленому порядку зробити відмітку у справах архіву.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Т.в.о. Міністра                             І. Р. Совсун

Освіта.ua
07.08.2015


Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
Навчальні програми отримали 5 тис. коментарів Оновлені програми будуть знову виставлені для обговорення на платформі EdEra з 29 червня
26 червня оприлюднять програми для початкової школи На сайті Ed-era.com будуть опубліковані оновлені програми для початкової школи
У МОН визначили структуру навчального року Листом МОН визначено структуру навчального року та особливості навчального процесу
Громадськість обговорила візію нової школи Побудова партнерських стосунків між учнем, вчителем і батьками - пріоритети реформи
Коментарі
Аватар
Введіть ваше ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Введіть код:
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
T@NK@
Я так і не зрозуміла, російська мова тепер не може бути другою іноземною? А лише факультативно? (в класах з укр мовою навчання)
любава
Поясніть будь-ласка, якщо в школі вивчається друга іноземна російська, то чому не збільшують години англійської мови, можливо нам має сенс відмовитися від російської,,,школа є експериментальна по сталому розвитку
Лена
Таке враження,ЩО ЦЕ МІНІСТЕРСТВО займається окозамилюванням. Якщо воно збільшує години іноземної мови лише окремим школам, то навіщо писати "збільшено години на вивчення іноземних мов" Треба добавити "окремим школам" і аргументувати, чому одним дітям збільшено, а іншим- ні.
Завуч школи
Вибачте, були ще зміни 29.05.2014, де додавали 0,5 на Захист Вітчизни.
Завуч школи
Не зрозуміло, чому додали у 10-11 по 0,5 іноземної мови, а РАЗОМ вийшло 30 та 33 ? А у Додатку №14 для шкіл з російською мовою навчання (універсальний профіль) не збільшують? Чому?
Завуч школи
У травні вносилися зміни до Типових планів. Тепер знову зміни у серпні. Чому в Міністерстві завжди щось переглядають та змінюють дріб’язково кожні місяць-два? Це ідуть так звані "реформи"? Від нормативних документів голова іде обертом!
Зоряна
Чи розповсюджується збільшення годин у школі,де вивчається дві іноземні?
Лена
Для Зоряна:Ні.Там же чітко вказані Додатки
Олена
Складається таке враження, що в сьогоднішньому міністерстві працюють абсолютно некомпетентні особи. Чому таке вибіркове збільшення годин іноземної для окремих навчальних планів? А якщо діти навчаються в технологічному, наприклад, профілі, то що їм не потрібна іноземна? То тоді чому вони здаватимуть ДПА-ЗНО з іноземної в обовязковому порядку? Маразм зашкалює. А 5-8 класи. Додаток №1. А інші? Хоч би подивились за якими планами працюють школи. Ганьба чиновникам міністерства.
Марія
Доброго дня. Як бути школам з навчанням мовою національних меншин? Чи розповсюджується норма наказу на школи з російською мовою навчання?
Олена
Для Марія: Ні, не розповсюджується. Чітко вказані Додатки №1. Що для 5-7 класів, 8 за старою програмою, та 10-11 класи лише універсального профілю. Всіх інших це не стосується.
Наталка
А чому тільки зміни в додаток № 1 ? А як покращити вивчення іноземної мови у школах, які працюють за додатками 5,6,7,8 тощо? Тобто у спеціалізованих школах з поглибленим вивченням окремих предметів учні не повинні вивчати на достойному рівні іноземну мову? І йти в Європу їм також не потрібно? Щось знову у цьому наказі не додумано.
Пилип
Для Наталка: як завжди...
Заступник директора
Пані Совсун схаменіться і вникніть у навчальні плани школи, не принижуйте дітей, щоб тоді не паскудили вчителів, що погано підготувати до вступу у ВЕЗ

Щоб отримувати першим
всі новини від «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть
«Подобається»

Дякую,
не показуйте це мені!