Перший урок у школах присвятять патріотизму

Тема Першого уроку у 2015/16 році має базуватися на принципах патріотичного виховання

Перший урок у школах присвятять патріотизму

Міністерство освіти і науки України рекомендує загальноосвітнім та професійно-технічним навчальним закладам розпочати 2015-2016 навчальний рік Першим уроком, тематика якого відповідала б принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що була затверджена у червні цього року. Про це йдеться у відповідному листі Міністерства освіти і науки до загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що конкретну тему Першого уроку навчальні заклади мають визначити самостійно.

При обранні теми, підготовці і проведенні уроку школам доцільно звернути увагу на питання історії українського державотворення, розвитку та зміцнення держави, історії державних символів України.

"Це може бути урок-роздум про історичну долю України, героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни, розмова з учнями про сьогодення і перспективи України. Доречним буде також запрошення на Перший урок учасників Революції Гідності, ветеранів і учасників російсько-української війни, волонтерів", - йдеться у листі МОН.

У Міносвіти повідомляють, що першокласників, які уперше переступлять поріг школи, можна ознайомити з історією школи, досягненнями її випускників, особливостями навчання в ній тощо.

"Також, з урахуванням вікових особливостей учнів початкової школи, на Першому уроці може бути запропоновано тему уроку "Чим може пишатися українець?" з переглядом мультфільмів патріотичної спрямованості із серії "Це наше і це - твоє!", створених телеканалом "ПлюсПлюс", - зазначають у Міносвіти.

У відомстві рекомендують при проведенні Першого уроку уникнути формалізму й заорганізованості та забарвити перший день нового навчального року святковістю, урочистістю, добрим настроєм, емоційністю та оптимізмом.

Освіта.ua
27.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Свободный россиянин
Если Украиной будут продолжать править такие "патриоты" как петя, сеня, беня, ринат леонидович и другие ничего хорошего с этого не получится... Да, настоящие патриоты были, но многие из них погибли ещё во время расстрелов на Майдане или в начале гибридной российско-украинской войне между олигархами, под названием АТО. К государственному апарату пришли не учасники Революции Достоинства, а самозванцы, которые лишь использовали её лозунги... Печально, что Украинский Народ до сих пор не может понять, что в них три врага: вражеская Россия, корумпированная власть и они сами себе... Но вы, ещё можете всё изменить на лучшее, в отличии от РФ. Ведь последний российский патриот ушел к Небесной Сотне прошлой зимой. И теперь в росссии больше нет патриотов... Хочется верить, что Украинский Народ ещё может изменить историю. Всё в ваших руках!
Є!Бали
Патротизму в людині не виховаєш. Він або є, або його не існує. А всякі там піар-акції то так для галочки, показовість не більше.
почему-то люди считают, что когда
ГОВОРИТЬ правильные слова "батьківські збори ОБОВ"ЯЗКОВІ для всіх батьків, на яких нагадати батькам про їхні обов"язки", то те, кто слушает их, сразу начнут внимать. И именно ЭТО называют "УЧИТЬ". Ну да, научите родителей, которые пьют, матом прут, или вообще считают школу НЕНУЖНОЙ тратой времени (был у нас такой родитель) выполнять то, что кто-то считает нужным и правильным.
Учитель райцентра
Першим уроком треба проводити батьківські збори ОБОВ"ЯЗКОВІ для всіх батьків, на яких нагадати батькам про їхні обов"язки. А то завжди вчителі в усьому винні, а деяких батьків і в очі вчителі не бачать.
Нажаль
"Доречним буде також запрошення на Перший урок учасників Революції Гідності" Нажаль, Руслан Онищенко трохи зайнятий, Гаврилюк дорого та далеко, а Марьян Рак святкує нагороду. "ветеранів і учасників російсько-української війни" Чого-чого?! Квіт з Вятровичем зовсім обкурилися?! "волонтерів" О, це відходить! Гранатомета у бойовому стані дуже бракує шкільному музею.
в европейской школе НЕТ понятия "первый урок"
они просто идут в школу и всё. Никаких первых-вторых=третьих... Да и вообще-это ведь БРЕД - ЦЕНТРАЛИЗОВАНО людям УКАЗЫВАТЬ тему (направление) первого урока. ВОТ ОН - СОВОК . И что самое интересное, люди БЕЗ УКАЗАНИЙ неспособны действовать. Мало того, они местами ТРЕБУЮТ от МОН УКАЗАТЬ тему первого урока после ого. как те обмолвились, что о "первом уроке" учителя САМОСТОЯТЕЛЬНО позаботятся.
манго
Для в европейской школе НЕТ понятия первый урок: " они просто идут в школу и всё" - і це правильно! Ці показушні Перші уроки тільки для галочки, нікому вони не потрібні.
Коментувати
kabu
Сподіваюся, що ключове слово "міністерство РЕКОМЕНДУЄ"!))))))А взагалі набридлооооооооооооо!Кожен рік одне й те саме! Хочеться, щоб 1 вересня було святом для дітей та педагогів!!!!
Homeland
Розкажіть учням як держава загнала людей на убой в котли під Іловайськом, Дебальцево, Ізварне, Південний... ОБСЄ повідомляє про 50000 вбитих українців. Розкажіть дітям, що бути патріотом означає віддати життя за казнокрада який пиляє на його кістках бюджет. Держава неодмінно може захистити свого громадянина на цвинтарі під вигуки герої не вмирають...))))))
111
Для Homeland: ПЛАЧУ
манго
Для Homeland: Гірка, але правда!
Коментувати
tata
Чому обов`язково перший урок у кабінеті ?! На 8 травня з класом покладали квіти сумчанам загіблим в АТО. 1 вересня хочу провести урок біля памятника небесній сотні.
Світлана
"Кожного року одне і те ж" викладають учням самі ж Вчителі? Невже людині з вищою освітою і досвідом, принаймні більшим за п’ятикласників, немає чим поділитися з дітьми, прив’язавши це до минулого чи сучасного? Події недавнього минулого і сьогодення, здається, не залишають байдужим нікого, і, особливо, дітей. Зараз діти більш патріотично налаштовані і з задоволенням висловлюють свої думки, вступають в дискусію. Зрозуміло, що для цього потрібно мати любов до дітей і бажання творити добро. Так, можливо, через нинішнє ставлення держави до вчителя цього невистачає, але діти в цьому не винні.
ррдд
Для Світлана: А щоб дітям було цікаво, я думаю на такому уроці не завадило б використати проектор, підготувати презентацію, відеоролик і т.д. От тільки проблема на всю школу аж ДВА проектори , а класів 14!!!!!!!
Світлана
Повністю з Вами згодна. На щастя, я вчитель інформатики і маю все, що Ви перерахували. Якщо є БАЖАННЯ, то в своїй провінційній школі ми з цієї ситуації виходимо, об’єднуючись за паралелями або класами, використовуємо можливості локальної мережі.
Пєтя
О-о-о понти поперли !!! Ну-ну , вперед за 1500 зарплати !!! " Події недавнього минулого і сьогодення, здається, не залишають байдужим нікого, і, особливо, дітей. " Смішно читати. Вірніше - хочеться плакати крізь сльози. Нехай - би те минуле і таке сьогодення згоріло яскравим полум"ям , разом з тими, хто все заколотив !!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
ясно.
Вот такие дела.Каждый год одно и то же) Мне кажется учителям уже надоедает каждый год рассказывать о том,о чем рассказывают с 5 класса.
Учитель
Для ясно.: Так точно. Кожного року одне і теж.
мда
Так,діти це вже вивчили все напам*ять з 1 класу.Як "Заповіт" Т.Шевченка. Кожного року одне і те ж.Чому вчителям не дають право вибору хоча б?
ясно.
Для Учитель: )
Коментувати