Заборону на використання підручників знято

Школи можуть використовувати всю літературу, що має гриф або схвалення для використання

Заборону на використання підручників знято

Міністерство освіти і науки відкликало лист, яким було встановлено обмеження на використання навчальної літератури у навчально-виховному процесі. Про це йдеться у рішенні освітнього відомства від 5 вересня 2013 року.

У Міністерстві освіти звертають увагу на те, що у навчально-виховному процесі може використовуватися навчальна література, яка має відповідний гриф міністерства або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах. Зазначена інформація має бути доведена до відома керівників навчальних закладів, вчителів, батьків та учнів.

Як відомо, на початку вересня минулого року регіональні управління освіти і науки та Інститути післядипломної педагогічної освіти отримали лист, в якому було повідомлено про заборону використання підручників без спеціального дозволу (грифу) МОН.

Навчальна література, що не була включена до переліків рекомендованих МОН, була заборонена для використання під персональну відповідальність керівників загальноосвітніх навчальних закладів.

Виконання рішення забезпечували спеціальні комісії Державної інспекції навчальних закладів, члени якої "здійснювали нагляд за діяльністю навчальних закладів" та жорстко реагували на "неправомірні дії" учителів та школярів. Підтримку міністерства здійснювали освітні чиновники на місцях.

У свою чергу, освітня громадськість закидала керівництву МОН цинічне лобіюванні інтересів наближених видавництв та спонукання шкіл до закупівлі "потрібних" навчальних посібників. Чиновники міністерства звинувачували громадськість у намаганні "створити галас на порожньому місці".

Згодом чиновники міністерства також намагалися контролювати ринок зошитів, щоденників і навіть кольорового паперу та картону, що використовували школярі. Заступник Табачника Жебровський звертався до регіональних департаментів освіти і науки з проханням постійно вживати заходів щодо контролю за друкованою продукцією шкільного асортименту, яка використовується у навчально-виховному процесі без свідоцтва про визнання відповідності педагогічним вимогам МОН.

Освіта.ua
12.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Kirra Poppins
Знаєте що, панове освітяни? Зняти заборону на "нелегальні підручники" - це, звичайно,чудово, але чесно кажучи, особисто в нас їх більше не лишилося. Опісля ваших перевірок в окремих школах підручники викидали з вікон(!). В нас тепер нема посібників, методичок, підручників - книжок, що збиралися роками. Апофеозом цього дійствастали наші, 10 класу,уроки історії.Наші підручники ще для 12-річної школи, і вони вже скінчилися. Ми мали навчатися за більш старезними книжками - але їх вже повикидали та поздавали на макулатуру. Так що пізно спохопилися, панове!
Шестопалов
Є просте, дешеве і ефективне вирішення проблеми: віддати державні гроші (досить половини того, що зараз розкрадає МОН) тим, хто для сам себе буде купувати підручники. Вчителі та учні поганого і дорого не куплять і у самих себе красти не будуть! А зробити це можна так: порахувати оптимальну вартість кожного комплекту підручників. Кожна школа має отримати кошти на спеціальний рахунок на наявну кількість учнів. Підручники повинні бути у вільному продажі як для шкіл, так і для всіх бажаючих. Від шкіл вимагати виконання діючих програм і стандартів засобами навчання, які вони придбають на власний вибір. Все вирішується на місці без участі анонімних чиновників і за потреби знайти винуватих у зловживаннях дуже легко. Можна взяти за взірець систему забезпечення шкіл підручниками у Польщі. Все інше – складно, корумповано, вимагає великих коштів.
Михтод
Цим подолано лише списки рекомендованої літератури від МОНу, та не подолано головне! Вчитель - вільний у виборі книжок для навчання!!!! Він має право читати КОБЗАРя, хоча він не схвалений МОН і т. д. Справжній вчитель творча відповідальна добра і обов’язково вільна людина!