Osvita.ua Середня освіта МОН спонукає школи купувати посібники "своїх" видавництв
МОН спонукає школи купувати посібники "своїх" видавництв

Лілія Гриневич вважає, що заборона використання деяких шкільних посібників переслідує меркантильні цілі

МОН спонукає школи купувати посібники "своїх" видавництв

Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич прокоментувала рішення Міністерства освіти, відповідно до якого всі навчальні посібники для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, видані раніше 2012 року, визнані такими, що не відповідають новим навчальним програмам та не можуть використовуватися у навчально-виховному процесі з 1 вересня 2013 року.

За словами Гриневич, учитель не матиме права скористатися збірниками завдань, наприклад, з математики, виданими раніше, навіть якщо вони є дуже корисними для навчання дітей.

"Чи бачите якесь логічне пояснення для цього цинічного рішення МОН, аніж цілком меркантильна мета - спонукати школи закуповувати навчальні посібники кількох наближених видавництв, які отримали грифи МОНу останнім часом?", - зазначила голова профільного парламентського комітету Лілія Гриневич на свої сторінці у Facebook.

Як відомо, на початку вересня регіональні управління освіти і науки та Інститути післядипломної педагогічної освіти отримали лист про використання навчальної літератури у школах, в якому заступник міністра Борис Жебровський повідомив про заборону використання підручників без грифу, а також усіх посібників для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів, що видані до 2012 року.

Освіта.ua
17.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Маша
Скоро будут жечь книги на школьном дворе, антифашисты наши... 37-Й год возвращается? А черные воронки будут хватать учителей на улицах за негрифованную книгу? Или сразу расстрел на школьной линейке? Зачем я 20 лет собирала метод. и дидакт. литературу? Чтобы за нее меня сделали преступником? Боже, избавь нас от маразматиков и сволочей из МОН, т.к. уже не смешно, а реально страшно! Это называется обыкновенный фашизм, с этого Гитлер начинал, а еще так наши чиновные уроды боролись с вейсманизмом-морганизмом и угробили Вавилова. Что нас ждет дальше? Неавижу Табачника!
Бром
Маша, спасибі за позицію! Мабуть і я (дружина вже літературу спакувала в мішки) піду викидати збірники з математики. І знаєте, піду ще далі: повикреслюю з підручників 2013 року ті задачі, котрі згадуються у збірниках попередніх років, починаючи від Евкліда. А далі, візьмусь за Шаталова, за ППД попередників -не маю ж права . До речі, в магазинах і на рекомендованих "сайтах" відсутня (!!!) "рекомендована" література з грифом. А окрема тема - якість "підручників"- подивіться, скільки лишньої ,не відповідної віку інформації хоча б у підручнику з інформатики для 5 класу ( з т.з. інформатики - там більше спаму). До речі, теж підписався про "відповідальність за порушення...)
Коментувати
Ирина Шульгина
Гриневич, как всегда. Об учебниках говорилось с весны, как запустился активно процесс печати и утверждений. Переждала все, середина сентября, когда все уже давно куплено, вспомнила! О, школі заставляют покупать учебники. Єта имитация бурной деятельности просто умиляет
0
Для Ирина Шульгина: Підтримую! Коли ж у пані Лілії Гриневич наступить "завтра" і вона розпочне ініціювати відкликання листа про використання літератури у школах? Інспекція по перевірці шкіл уже проїхалась по Полтавській та Харківській областях. Вчителі мішками вивозили літературу зі шкіл. А завтра чекатимемо перевірку по наповнюваністю методичною літературою кабінетів? Український вчитель знаходиться в ситуації, як в анекдоті "Чого в шапці? Чого без шапки?"
Коментувати
Екатерина
Изданный МОНом приказ "Про використання підручників..." просто губит всю систему образования. Учитель всегда имел возможность использовать те средства, которые он считал на уроке лучшими - распечатками, комп.средствами, пособиями, вплоть до учебников. Таким образом использовали Математику под ред.Л.Петерсон, английские учебники Оксфордских изданий и т.д. В результате дети поступали в вузы, получали хорошие баллы... Сейчас же, когда учителей запугали и они вынуждены использовать навязанные МОНом учебники, все предыдущие достижения уничтожаются. Получается, обучение по нормальным методикам должно уйти со школы на дополнительные занятия. Может, этот приказ специально направлен на поддержку репетиторства и создания "элитного образования"?
Полина Осипенко
Рекомендация Минобразования становится не критериев качества учебника, а грифом избраности и авторитарного приказа, только их, кроме них никаких. При этом идет запугивание как учителей, так и администрации. В выборе учебных пособий должно быть право выбора наилучшего в работе и на практике.
Ірина
Дуже хотілося б, щоб на питання, порушене Л.Гриневич ,звернули увагу всі депутати,у кого залишилась хоч крапля совісті і здорового глузду.Так нахабно і послідовно перетворювати освіту на свою "кормушку"! Певно, лаври футуристів і дадаїстів не дають чиновникам від освіти спати спокійно ,бо "Сбросить Пушкина и Толстого с корабля современности!" , Лесю Українку 2013 року,Чехова з передмовою Ніколенко О.М. і "Гамлета" російською 2012 року від "Фоліо" можна читати.А якщо у вас, боронь боже, не та Леся, не той Гамлет,чи Чехов з іншою передмовою-то зась?! НЕ РЕКОМЕНДОВАНО ! Нізззя! Скинути його як непотріб з освітянського корабля,що з кожним днем стає більш схожим на "Титаніка".Інакше -директор може постраждати.Бо він -ПЕРСОНАЛЬНО відповідає.Ату його! В тюрьму -за порушення рекомендацій!
Шестопалов
Комплект засобів навчання «Комп’ютерленд» Інформатика. Початковий курс. 2 4 класи» чомусь не згадано у «Пере¬ліку орієнтовного навчально-методичного забезпечення для 2 класу загальноосвітніх навчальних закла¬дів», рекомендо¬ваного МОН України (див. лист від 15.07.13 № 1/9-493). Це здається дивним, адже комплект з 2008 року пройшов випробування в умовах реального учбового процесу в загальноосвітніх навчальних закладах різних регіонів України, нові видання комплекту виправлені і доповнені згідно зауважень та пропозицій діючих вчителів. Програма і навчальні посібники у 2011 році схвалені комісією з інформатики Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України. У «Переліках навчальних програм, посібників та навчально-методичних посібників» за попередні роки комплект займав достойне місце, а тепер зник. «Тенденція, однако!»

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!