Чиновниця: підручники без грифу є підробками

Чиновники переконані, що вчителі повинні реалізовувати державні стандарти освіти, а не свої власні

Чиновниця: підручники без грифу є підробками

У регіонах продовжується боротьба з учителями, які у своїй роботі використовують навчальну літературу, що не отримала схвалення Міністерства освіти.

Директор Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко заявила, що у школах може використовуватися тільки література з грифом Міністерства освіти України. Про це повідомлили у Харківській міській раді.

За її словами, норма про те, що в навчальних закладах повинні використовуватися тільки підручники та методичні посібники, рекомендовані, схвалені або затверджені Міністерством освіти з відповідним грифом, встановлена законом. Якщо ж такого грифа немає, то підручник вважається підробкою, яка не може використовуватися для навчання дітей.

"Виходить, що хтось написав книжку і видав її, а вчитель вирішив, що ця книжка йому підходить і починає навчати по ній дітей. А потім в 9-му класі на державній підсумковій атестації виявиться, що дитина не вивчила якусь тему, бо вчитель використовував не ту книгу. Тому вчитель повинен реалізовувати державні стандарти освіти, а не свої власні", - наголосила Деменко.

Вона також повідомила, що Державна інспекція навчальних закладів України дійсно працювала в школах міста Харкова. Інспектори перевірили роботу управлінь освіти, зокрема, щодо використання навчальної літератури в школах.

"Деякі ЗМІ написали, що у дітей забирали нелегальні книги, а вчителів карали доганою із занесенням в особову справу. Подібного не було взагалі. По-перше, доган із занесенням в особову справу немає вже років так 15, по-друге, до жодної дитині інспектори навіть не підходили. При цьому ми будемо проводити серйозну роз'яснювальну роботу, щоб усі розуміли, що дитину необхідно вчити тільки за затвердженими підручниками", - заявила чиновниця.

"Думаю, до початку наступного навчального року багато батьків, перш ніж купувати зошити на друкованій основі та посібники, подивляться, а чи є на них гриф міністерства", - зазначила Деменко.

За її словами, зауважень у інспекторів до харківських шкіл практично не було, в основному претензії стосувалися застарілої літератури в деяких кабінетах.

Освіта.ua
18.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
Шановна чиновнице! Де знаходиться гриф на збірниках для моніторингу знань? Хто і коли випустив ці збірники? Я маю великий сумнів, що на це питання буде офіційна відповідь, а не гнівні коментарі моїх колег...
Ego
Стоп, колеги! Здається, усіх таких перевіряючих ми просто можемо посилати куди подалі. По-перше, жоден з перевіряючих не може без дозволу вчителя вдиратися до класу і переривати навчально-виховний процес. По-друге, те що вони роблять, відшукуючи заборонені книжки називається "обшук". "Суть обшуку полягає в примусовому обслідуванні приміщень, ділянок місцевості, інших об’єктів та окремих громадян, з метою виявлення та вилучення знарядь злочину, речей та цінностей здобутих злочинним шляхом та предметів і документів, які мають значення для встановлення істини справи" (http://uk.wikipedia.org/wiki/Обшук). А тепер найголовніше: "Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді." (п.2 ст.234 КПКУ від 13.04.2012 № 4651-VI). Немає ухвали слідчого судді? Двері там! Якщо є серед читачів сайту юристи - хотілось би почути вашу думку з цього приводу.
Шестопалов
Див. "Дивна арифметика, або Чому не тоне Табачник?" http://glavcom.ua/articles/14781.html
Контрв
Що значить, до дітей не підходили??? На Полтавщині ще й портфелі дивилися! Слава Богу, хто відмовлявся показати сумку, не змушували...
DR
Почитав коментарі — страшно. Доки ж це терпіти?
Шестопалов
23 жовтня у Верховній Раді відбудеться парламентське слухання «Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення». Пряма трансляція по 1-му каналу центрального телебачення і каналу "Рада". Може теля вовка з’їсть?
Вчителька
Для Шестопалов: Так буде суцільний "одобрям-с"
Шестопалов
Див. "Без оголошення війни..." http://osvita.ua/school/37181/
Коментувати
Директор сільської школи
Потрібен страйк і тільки! Вимога повна відставка міністра, а головне, Жебрівського, і весь апарат міністерства. Бо вже йдуть балачки про відправку у відпустки за власний рахунок.
Вчителька сільської школи
Для Директор сільської школи: А ви не пишіть ці заяви "за власний рахунок". Ніхто не зможе нас змусити це зробити, чи не так?!
Вчитель
На Луганщині вже четвертий рік вчителів примушуть брати безоплатні відпустки
www.rozoom.at.ua
Для Вчителька сільської школи: Зате може змусити лишити роботу "за згодою сторін" - у кращому випадку. Ви ще через це не проходили? Щаслива... ))))
Коментувати
Олекса
Побурчите в комментах та й побіжите вказівки виконувать, а запросять на нараду до папіроскіна так аплодуватимете аж луна по залу.Може не так?Коли жіноцтву добавили 5 років до пенсії зібрали голів ПК в КПІ щоб подивитись як маси реагуватимуть.Так один я встав і розповів які вони падлюки. Думаєте зал вибухнув? Промовчали.!!!!! Тепер я не голова ПК і школу також прийшлось залишити, працюю в іншій , слава богу в києві шкіл багато..
Светлана Бойко Зинченко
Для Олекса: 100%. Ні профком, ні особистість не може зламати систему. На власній шкурі відчула (протистояння директорові - 2 роки безробіття й повного ігнору в провінційному місці). Поки що система ламає людей. Давайте думати, як протистояти!
Коментувати
Вчителька101
Поки у Харківській області освітою керує сімейний клан Деменко-Шаповал, працювати у школі і навіть навчатися неможливо. Усі тільки й чекають перевірок Департаменту на чолі із Шаповалом чи його псами.Страшні історії про його освітянські подвиги можна розповідати як "страшилки на ніч". І про приниження вчительок щодо одягу, пилу на верхньому краю дошки , який він витер пальцем і об одяг вчительки при учнях. Про перекинуті горщики не того кольору чи без підписів на латині назв квітів, про директора одного з ПТУ Харкова, що помер від серцевого нападу під час однієї з таких перевірок. Анекдотом стала історія про його візит до однієї із шкіл Полтавської області, куди він заїхав помилково, де його прийняли за божевільного , бо здирав обої, що йому не подобалися, репетував як скажений.Багато ще чого можна згадати. Гидко, принизливо, соромно працювати вчителем у Харківській області. Ця сімейна пара взірець освітянської політики Табачника.
Вчителька 102
Для Вчителька101: Запрошую Вас в Дніпропетровську область! У нас вчителі замітають місто, прибираючи смітники
Вчителька 103
А по морде треснуть того, кто о Вашу одежду пальцы вытирает не пробовали? Гоните всех проверяльщиков, если они впёрлись во время урока, даже если это будет Министр. А днепропетровцам предлагаю вспомнить на кого они учились. Для уборок улиц есть специально обученные люди, которые за подметание зарплату получают!
Ego
Для Вчителька 102: "Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків на виконання робіт, не передбачених трудовим договором, без згоди педагогічного працівника не допускається. Відмова педагогічного працівника від виконання робіт, не передбачених трудовим договором, не може бути підставою для його звільнення з посади, крім випадків, встановлених законодавством." (п.3, ст.26 Закону України "Про загальну середню освіту").
Коментувати
Ego
"...вчитель повинен реалізовувати державні стандарти освіти, а не свої власні." Повністю погоджуюсь: вчитель повинен у своїй діяльності спиратися не на підручник, а на програму. Програма тут пріоритет, а не підручник! Чому тоді розпочалося цькування підручників і методичних посібників? Виконує вчитель програму? Якщо так, то яке ваше діло, за яким підручником він це робить?
Олена
Присоединяюсь, нашей школе в следующем году будет 75 лет!!! Спортзал уже стянули, чтоб не развалился. Стол новый купили со стулом, потому как на те смотреть страшно, я бы еще парты показала, жаль фото нет.
Светлана Бойко Зинченко
Накипіло... Приниження, направлене на простих освітян, доходить до критичної межі. Невже чиновники від освіти цього не помічають? Чи пиха та гонитва за прибутками затьмарюють свідомість левової частки цих людей? Проаналізувавши ситуацію з використанням грифованої Міністерством освіти і науки України навчально-методичної і так званих "контрафактних" видань, я прийшла до сумного висновку. До якого саме? Читайте на сторінках блогу сайта "Освіта-Плюс"! http://rozoom.at.ua/blog/khrestovij_pokhid_proti_ukrajinskogo_vchitelstva_efekt_bumeranga/2013-10-19-5
марія
Для Светлана Бойко Зинченко: Браво!!! Але по-одинці протистояти цій машині ми не зможемо. Де профспілки, МО творчі групи...?
Ірина
Які профспілки? Ви про що? Сьогодні вчитель більш безправний, ніж робочий на полі. І те. що я маю вищу педагогічну освіту говорить тільки про те, що в будь-якому випадку праві всі, тільки не вчитель, який не має права навіть на пояснення.
Маша
Для Светлана Бойко Зинченко: Браво! В точку!
Коментувати
Михайло
Наскільки я помітив, учитель занадто обмежений у своїх діях. Я викладав у школі в радянський період. Тоді мені ніхто навіть не пробував указувати, які книжки мені дозволено використовувати. Шановні вчителі! Пора якнайменше підкорятися чиновникам і використовувати ті книжки, які, на ваш погляд, є найкращими!!! Вирішальним повинно бути слово вчителя, а не чиновника!!!
ВЧИТЕЛЬ
Я повністю згідний з ВАМИ і вважаю,що підручник ФІЗИКА не потребує міністеського грифу.Грифу потребують чиновники не від нашої країни,які хочуть знищити все позитивне,що було у нашого народу.
Юрий
У шкільну бібліотеку прийшли підручники (закуплені за державний кошт) з інформатики для 10 класу рівня стандарту, хоча інформатика викладається в школі за академічним рівнем? Помінятися підручниками з іншими школами не має можливості, вони в такій самій ситуації. Закупити потрібну літературу вчитель не має права, викладати за даним підручником - не має права, не викладати за підручником, який "прийшов" у бібліотеку -теж не має права. Шановний пане Міністр, як вчителю вийти з такої ситуації???
Татьяна
Для Юрий: Такая же ситуация... Половина класса имеет учебники "стандарт", половина "академический", а программа "академического уровня". Еще хуже в профильных классах. Учебник по информатике, на котором написано "Профильный уровень", который утвержден МОН (!!!), не соответствует профильной программе на 90%. И это министерство не тревожит. Чиновник и профессионал, слова не совместимые, по-моему...
Коментувати
?!!!
Шановний міністре безпросвітку. Чи маю я право корстуватись крейдою та дошкою (вони ж без грифів)? На якій дошці можна писати і мені і дітям (щоб, не дай Боже, не скористатись підробкою і не завдати шкоди здоров*ю та психіці своїх вихованців) - на коричневій, зеленій чи старій-престарій пошкрябаній чорній? Парти у моєму кабінеті 1978-го року виробництва, що робити з ними? Та й саме приміщення школи: старий корпус ще за Австрії побудований, а новий - у 1986 році. Конспекти до уроків я готую самостійно, але вони теж без грифа. Я маю право за ними проводити уроки? І щодо нових освітніх технологій: перелічіть, будь ласка, які з них допущені міністерством до застосування. І що робити з пошуковою системою Google, різними вчительськими сайтами? Їм буде надано гриф міністерства чи матеріали з інтернету теж заборонені? Я чесно не знаю, чим можна користуватись, а за що можу дістати "на горіхи", тому прошу детального роз*яснити цю дурну ситуацію і мені, і учням, і їхнім батькам. Дякую.
кок
Не в учебниках дело, учителя должны придерживаться содержанию Программы по предмету, а учебники могут быть разные. МОНовские содержат и ошибки и краска типографическая растирается по странице, и отсутствуют творческие задания после параграфа.
Людмила Королёва
Возвращается совок. Ужас. Каждый учитель имеет право использовать любую литературу.необходимую на уроке. Школьной литературы недостаточно для того.чтобы ребёнок имел обширные знания.которые позволили бы ему участвовать в Олимпиадах предметных. Пока сын не проштудировал дополнительную литературу по химии.он не мог выйти даже во второй тур на третьем этапе. А после изучения дополнительной литературы он стал третьим.в в 11 класссе вторым по химии на третьем этапе. По биологии у нас раннего дества было много литературы. И сын сразу в 9 классе занял первое место в области. Чем больше ребёнок читает.тем лучше для него. а министерство освиты при Табачнике хочет сделать всех учителей послушными. и итспользовать их только для поддержки этой власти на митингагх. Учителя,очнитесь. Вам доверили детей.
світлана козачук
Прикро читатти....я вже на пенсії,але знаю твердо,що так буде недовго...,як тільки не стане Табачника, то й не буде таких підручників ,на яких заробили гроші,та їм було однаково ,що там у змісті ,,.бо "дурнішого " матеріалу я не пам"ятаю (моя внучка пішла цей рік на підготовку ),я буду подавати матеріал на фейсбук для обговорення! А ,прочитавши ,коментар вчительки з Тернополя,розповідала всім колегам ,які жахливі помилки зроблені ---у нас що,зовсім безграмотні міністри ,які наші судді ??? До чого ми котимось ???
александра
а как же учителю иностранного языка, который покупает дорогую литературу иностраных издательств со своей зарплаты... странные наши учебники знаний не дают, они их убивают вместе с интересом к предмету !