Боротьба з "забороненою" літературою триває

У МОН кажуть, що школи перевіряють без порушень та дорікають ЗМІ у намаганні створити галас

Боротьба з "забороненою" літературою триває

Чиновники наголошують, що дії членів комісій, які здійснюють контроль над використанням навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах здійснюється у відповідності з вимогами законодавства.

Про це йдеться у повідомлені прес-служби Державної інспекції навчальних закладів, що оприлюднено на сайті Міносвіти, у відповідь на публікації ЗМІ щодо неправомірних дій членів комісій під час здійснення заходів державного контролю.

У МОН констатували, що останнім часом у засобах масової інформації збільшилася кількість публікацій щодо перевірок загальноосвітніх навчальних закладів з питань використання навчальної літератури.

Чиновники наголошують, що відповідні перевірки здійснюються постійно та мають на меті здійснення нагляду за діяльністю навчальних закладів.

"Перевірки загальноосвітніх навчальних закладів здійснюються ДІНЗ на постійній основі з метою забезпечення дотримання ними вимог постанов Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 781 "Деякі питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів", від 20 квітня 2011 р. № 462 "Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти", від 23 листопада 2011 р. № 1392 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти", наказу МОН України від 02.08.2012 № 882 "Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах", - йдеться у повідомлені МОН.

Також чиновники наголошують, що дії членів комісій чітко регламентовані Положенням про Державну інспекцію навчальних закладів України, затвердженого Указом Президента України № 438/2011 та Порядком державного інспектування навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 353.

"Водночас, з боку авторів публікацій "Освітнє рабство" Інни Сухорукової, "Охота на книги: в школьных подвалах прячут Шекспира и Экзюпери" Аліни Мірошніченко, "В школах Харькова учителя прячут "нелегальные" учебники" Ольги Адаменко, "В Харькове уничтожают "неправильные" учебники" Євдокії Дьякової та інших поширюється неправдива інформація про неправомірні дії членів комісій ДІНЗ України під час здійснення заходів державного контролю. Інформація, викладена у статтях, засвідчує про незнання авторами реальної ситуації щодо стану забезпечення та використання навчальної літератури, небажання розібратися в самій проблемі, а також намагання створити галас на порожньому місці", - переконують в Міносвіти.

Як відомо, останнім часом Міністерством освіти і науки значно посилено заходи боротьби з використанням вчителями та учнями навчальної літератури, що не має відповідного грифу МОН, а також контроль за виконанням відповідних нормативних актів українськими школами. У свою чергу в освітянських колах усе частіше лунає думка про лобіювання чиновниками інтересів третіх осіб.

Освіта.ua
30.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Николай Хмеленок
Почему все претензии к одному Табачнику? Табачник не рецензировал учебники. За критикой учебников, к сожалению, скрывается не забота о детях, а политические мотивы. Иначе бы требовали привлечь к ответственности конкретных лиц, виновных в том, что дети учатся по таким программам и таким учебникам.
Николай Хмеленок
По шкафам и ящикам у нас уже давно роются проверяющие из роно и особенно облоно. Вытрушивают даже личные вещи.
Ego
Для відродження в собі почуття власної гідності пропоную прочитати Положення про Державну інспекцію і Порядок державного інспектування. В жодному з цих документів не зазначено про право перевіряючих нишпорити по шафах, ящиках, сумках та учнівських портфелях. Вони мають право на безперешкодний доступ до школи і в класну кімнату (звісно, не під час уроку!), вони мають право ставити запитання і отримувати на них відповіді в усній чи письмовій формі. Все! Тому, якщо вони лізуть до дитини в сумку - потрібно викликати міліцію! Такі їх дії незаконні!
співучасник
Усе - для народу! Кого народ собі обрав, кого терпить, - того заслуговує!!!
Вася
Ми заслуговуємо такого ставлення, бо мовчимо, бо не маємо єдності. Лише в Україні так можливо знущатися з освіти і лише в Україні найнижча в світі зарплата в учителів. Так було, так є, а чи довго буде так?
Алла
Для Вася: 100% підтримую!!! Ми заслугувуємо таке ставлення до себе! А яке може бути ще ставлення до раба????
Коментувати
Директор сільської школи
Любий фашизм, а тим паче освітянський. закінчиться кровопролиттям. Якщо сьогодні вже вивели дітей у Запоріжжі, а вчителям вказують, які підручники і методички повинні купувати, то завтра діти підуть не з яйцями, а з гранатами, а вчителі будуть помирати від інфарктів, бо як були рабами, так і залишилися. Питання тільки в тому, кого ці діти завтра будуть відстрілювати: нас чи їх.
Шестопалов
Див. http://khpg.org/index.php?id=1382960304 "Освітнє рабство", 28.10.13, Інна Сухорукова
Шестопалов
За довгі роки в освіті ніхто мені не може пояснити, чому перевіряють підручники, а не знання учнів. За цією логікою у селянина потрібно перевіряти граблі-лопати, а не врожай; у кухара виделки-ножі-ложки, а не смак борщу і т.д. Головне у творчій роботі вчителів, щоб знання їхніх учнів відповідали державним стандартам і програмам. Як це вони будуть робити – справа їхнього професіоналізму і досвіду: використовувати інтерактивні методи, проектні технології, гіпнотизувати, проповідувати чи ще якимсь іншим способом, і літературу вони повинні обирати ту, яка їм потрібна, а не ту, яку обрав за них далекий від реалій школи чиновник з МОН.
Вчитель-практик
Для Шестопалов: Дуже розумна і проста думка. Тільки зараз в освіті відійшли від протих думок хто ж буде слухати?Треба висловлюватись так, щоб на ту думку можна було б і дисертацію написати. Сумно бачити - здоровий глузд зникає в освіті((((
Коментувати
!!!?
Пам*ятаєтє, як свого часу ми "захоплювались" брежнєвськими "Мала земля. Цілина. Відродження"? Тоді теж про Шекспіра та Екзюпері знали небагато...Які ж "бестселери" на черзі сьогодн?
Александр
Следующим шагом борьбы будут костры из книг.
hya
Вихід один - Банду - геть!
vek-tor
Экзюпери не получил гриф МОН? Какие же учителя преступники, если заставляют детей его читать, не согласовав с МОН!