Гриф це гарантія, що підручник читали фахівці, - міністр

Табачник заявив, що використання учнями на уроці підручників з грифуванням МОН є обов’язковим

Гриф це гарантія, що підручник читали фахівці, - міністр

Міністр освіти Дмитро Табачник висловив власне бачення на питання процедури надання грифів МОН та зауважив, що використання вчителями уроці підручників та навчально-методичної літератури з відповідним грифуванням є обов’язковим.

"По-перше, ця процедура створена не сьогодні і не три роки назад. Відповідні накази підписували всі міністри освіти. І чомусь ніхто раніше не порушував питання про обмеження прав і свобод учителів", - сказав Табачник в інтерв’ю газеті "Освіта України".

"По-друге, хотів би наголосити, що гриф МОН убезпечує, в першу чергу, самих учнів. Надання грифу – гарантія того, що підручник читали фахівці та експерти. А з огляду на впровадження нових державних стандартів, Міністерством видані нові підручники та навчальні комплекти для першого, другого та п’ятого класів загальноосвітніх навчальних закладів. І надання грифа забезпечує відповідність цієї навчальної літератури новим державним стандартам та новим програмам", - наголошує міністр.

Також він висловив переконання, що під час підготовки до уроку вчитель може користуватися будь-якою літературою, яка може й не мати грифу.

"Але використання учнями безпосередньо на уроці підручників та навчально-методичної літератури з відповідним грифуванням – є обов’язковим. І це не обмеження, це – вимога часу. Адже саме за цими підручниками, а відповідно й програмами учні готуватимуться до зовнішнього незалежного оцінювання", - повідомив Табачник.

Як відомо, якість новостворених підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, що отримали гриф МОН, піддається жорсткій критиці освітянської громади.

Освіта.ua
21.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Николай Хмеленок
Ошибки может исправить учитель. А как исправить непосильные для детей программу и учебники? Жаль, что те, критикует учебники, преследует совсем другую цель - убрать неугодного Табачника.
Вчитель
Тобто підручник з англійскої мови, в якому назва предмета не співпадає із його зображенням, або назви переплутали "ВІДПОВІДАЄ ЧАСУ" і учень "МОЖЕ ГОТУВАТИСЯ ПО НЬОМУ ДО ЗНО"?
Євген Смотрицький
Украинские друзья, у вас дети в школе. Вы учебники читали? Составьте без эмоций списки опечаток, ошибок, претензий и подайте в суд. Мы все ЧЕМ-ТО недовольны. ЧЕМ? ЧТО плохого в учебниках? Если мы этого не сделаем - рационально сформулированного протеста с перечнем доказуемых претензий - то и мы виноваты в болтовне и бездействии.
Николай Хмеленок
Г-н Удод, наверное, с Луны приехал. Он как будто не знает, что все родители покупают своим детям ГДЗ. Готовыми домашними заданиями пользуются уже с первого класса. Пусть г-н Удод пройдёт по книжным магазинам и убедится, что его учебники непосильны не только для детей, но и для взрослых с высшим образованием.
Шестопалов
"4) розробити та запровадити новий механізм організації відбору, видання та забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів, передбачивши суттєве розширення їхніх прав на вибір та придбання підручників; вжити відповідних заходів щодо своєчасного виділення коштів для авансування видання підручників;" див. РЕКОМЕНДАЦІЇ (проект) парламентських слухань на тему: «Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення»
Шестопалов
Сьогодні 23 жовтня о 15-00 розпочнеться парламентське слухання "«Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення». Пряма трансляція по 1-му каналу центрального телебачення і каналу "Рада".
natalY
Можливо якісь фахівці й читали підручники, але не ті, що реально знають особливості роботи з учнями певного віку. Підручники ніби складені з нечитаних реферативних статтей. Деякі абзаци ні за змістом, ні за логікою не поєднуються. А може нові підручники створюються для того щоб не було розумної молоді?Дурнями легше керувати...
Николай Хмеленок
"Ця процедура створена не сьогодні і не три роки назад. Відповідні накази підписували всі міністри освіти..." Но Вы же интеллигентный человек. Не пора ли отменить все дурацкие указы Ваших предшественников? Не превращайте учёбу в ад.
Николай Хмеленок
Считаю, что того, кто написал учебник, должны на 1 год освободить от работы в министерстве и издательстве и отправить поработать в самой обычной школе, причём с зарплатой обычного учителя. Не справится - заставить заплатить за весь тираж учебника. Справится - доплатить за год работы разницу предыдущей зарплаты. Заметили репетитора - лишить зарплаты на 2 месяца.
antonij_m@ukr.net
Дітей жалко.....
Директор сільської школи
ти йому сси між очі, а воно каже дощ іде. (народна приказка)
Tatyana Svetlova
Да уж лучше бы эти "фахівці" їх не читали!!!Какие специалисты,министры - такое и образование целом. Позор такому министру образования!!!А учителя, правда, уже за человека не считают...Так, прислуга, которого можно иметь всем - от РайОНО до родителей-алкаголиков. Страшно....
Сергей Лимонов
Чисто проФФесорский подход к делу- бабло побеждает ВСЁ!
Прохожий
Нужно ввести ограничение, использовать учебники только с двумя грифами, тогда будет гарантия, что их специалисты не только читали, но и писали. )))
Светлана Бойко Зинченко
Дякую, що почули мене! ;)
Родион
Когда-то Сталин спросил Аббакумова, когда тот, доверяя подчинённым провалил дело: "Что вы чувствуете, когда подчинённые вам врут?" Аббакумов до конца своих дней дрожал, вспоминая сталинский вопрос. А вот С Вас, господин министр, спросить некому. О каких "фахивцях" Вы говорите? Они любое дело исказят, провалят и отрапортуют об успехах. Вы же умный человек, историк. Но возмите в руки учебник Математика-5, и представте себя учеником 5 класса. И заставте это же сделать своих "фахивцив", ставящих грифы. Почему Вы не верите сотням-тысячам простых учителей, директоров, которые обращаются к Вам здесь?
Дарина
Гриф - це гарантія, що за нього заплачені гроші!
Шестопалов
"Гриф це гарантія, що підручник читали фахівці", але й не гарантія, що він найкращий і найдешевший. Вибрати найкращий зможуть тільки школи, вчителі, учні та їх батьки. Вибрати найдешевший допоможе передача у школи державних грошей для придбання підручників. Якби школам на придбання навчальної літератури за власним вибором виділили хоча б половину коштів, що зараз так неефективно витрачає МОН, то кожен учень мав би сучасні підручники, дешеві і якісні. Адже за таких умов за недоліки своєчасного постачання підручників і їхню якість є з кого спитати – «свій» директор школи або начальник місцевого відділу освіти завжди доступний для критики і кримінальної відповідальності. А автори в умовах ринку намагаються узгодити зміст видань з особливостями навчального процесу та вимогами рекомендованих програм, прагнучи своєю літературою «догодити» школі, вчителям, учням та їх батькам.
Засмиканий вчитель
Для Шестопалов: Ага, враховуючи те, як зараз "нагинають" всіх учителів, не проблемою буде примусити школи купити "правильні" підручники, які переглянули "фахівці" На цей час школи позбавлені навіть можливості самим планувати свою навчально-виховну роботу (без вказівки методкабінету - нікуди), а ви про вільний вибір підручників за виділені державою кошти. Та вороння налетить - не відіб’єшся! Проблема зовсім в іншому. Учителя примушують працювати на ту владу, яку маємо! Як кажуть, хто платить, той замовляє... Новітні методи управління! Мабуть, дітки нашої "еліти", які вчились по закордонах, радять так своїм батькам, які керують нами!
Коментувати
Гринчишин
Табачник: "Відповідні накази підписували всі міністри освіти." Але тоді грифи отримували рукописи належної якості, а не вся "література" обраних видавництв. У вчителя раніше був вибір. І про грифування щоденників, кольорового паперу, зошитів в лінійку не йшлося. Не можна спростувати очевидні помилки. Їх занадто багато. А якщо зачепити методику...
?!!!
А-а-а, то все це спеціально для того, щоб через кілька років діти все-таки провалили ЗНО і буде підстава нарешті його відмінити. Гроші роблять гроші(((