Особливості вступу на медичні спеціальності у 2022 році

В Умовах прийому визначені мінімальні значення балів ЗНО при вступі на медичні спеціальності

Особливості вступу на медичні спеціальності у 2022 році

У 2022 році для вступу на спеціальності галузі знань «Охорона здоров’я» абітурієнтам необхідно надати приймальним комісіям сертифікати з результатами ЗНО з трьох навчальних предметів:

Замість результатів ЗНО з української мови можна використати для вступу результати ЗНО з української мови і літератури.

До галузі знань «Охорона здоров’я» належать такі спеціальності:

Мінімальні значення кількості балів зі вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» не можуть бути менше ніж 150 балів з другого та третього конкурсних предметів, за винятком випадків, коли загальний конкурсний бал вступника більше ніж 175.

Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» не може бути менше ніж 130 балів.

У 2022 році для вступу приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2019, 2020, 2021 та 2022 років.

Складено на підставі Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2022 році.

Освіта.ua
20.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро
Ахто знає який прохідний Бал з Укр Мови для вступу в медичний університет? ... ...
artak
Доброго дня, я закінчую мед колледж за спеціальність сс і планую вступати до медичного університету на базі молодшого спеціаліста на другий курс , які іспити для цього необхідно скласти ?
Галина
Для artak: іспит з фаху. і мають бути 2 зно: з укр.мови та математики (Ви їх здавали на 2 курсі)
artak
дякую,а іспити з фаху для кожного університету індивідуальні чи є одні для всіх ,і як до них готуватись ?
Галина
Для artak: у кожного свої. Зайдіть на сайт вишу, там мають бути програми вступних іспитів.
Коментувати
Ойкава
Йдучи на фармацевта потрібно здавати українську літературу чи можна лише мову? Чи ці предмети йдуть разом?
Ойчай
Для Ойкава: а в другому абзаці статті під якою Ви пишите запитання, що написано? Ой, відповідь.
Коментувати
Максим
А якщо є сертифікати ЗНО 21 року з мови, математики і біології. Можливо з ними вступити на медичні спеціальності у 22 чи потрібно ще скласти фізику або хімію
Галина
Для Максим: Вище наведено перелік предметів, які потрібно подати для вступу! Що з Вами не так? Може не варто вступати на лікаря? може поки спробуйте хоч на фельшера в коледж?
Максим
Для Галина: Можливо Вам краще не давати людям порад?
Якось так
Для Максим: ну Ви ж виступатиме у 2022 році. Відповідно до Умов 2022 року. Система електронного вступу просто не дасть можливість подати заяву без сертифікатів ЗНО, які визначенні в актуальних Умовах вступу. У Вашому випадку це фізика або хімія, як третій конкурсний предмет.
Коментувати
Ольга
Можливо я щось не розумію . Поясніть будь ласка для чого в медичній спеціальності фізика.І як можна ставити на вибір біологія чи математика? Кому таке прийшло в голову? Це дибілізм. В цьому році був набагато кращий перелік предметів аніж пропонують нині!
Оракул
Для Ольга: Багато приладів та медичних маніпуляцій передбачають фізичний вплив на організм людини. А як можна їх призначати пацієнту майбутньому лікарю, якщо він не розуміє природу і наслідки такого впливу чи фізичний принцип роботи приладу?
Вот бестолочи!!!
Для Ольга: для получения качественного подукта типа "ДОКТОР ПРОФЕССИОНАЛ" нодоть бы и биологию, и математику, и физику. А они, чтобы не сказать хуже, безгамотные, ещё думают, что тупеноьких деточек своих кормильев не смогут принять в студенты для того, тчобы их родители тешились. Вот ведь /
Коментувати
Ілля
Якщо я вчусь в медичному коледжі на 2 курсі то всеодно дпа з математики здати З давати ? І на рахунок хімії і фізики
Галина
Для Ілля: на 2 курсі коледжу Ви здаєте предмети не для вступу, а для випуску зі "школи". А точніше для отримання свідоцтва про повну середню освіту. Перелік ДПА такий: 1. укр.мова, 2. математика, 3. історія або іноземна, 4. на вибір.
Коментувати
Анна
Як можна робити на вибір складання математики чи біології в МЕДИЧНИЙ вуз, зате хімію і фізику зробити обов’язковими?! Поверніть набір предметів, які були для вступу в медичний цього року. Ми з одногрупниками навчаємося на 4 курсі медколеджу, на 2 курсі склали необхідні ЗНО, аби гарно скласти КРОК на 4 курсі, а тут для нас сюрприз - хімія, фізика.
Роман
То виходить, якщо другим предметом вибираєш біологію, то математику можна взагалі не здавати, бо вже немає обов’язкових предметів, чи її прийдеться здавати, як п’ятий предмет?
Юлія
Для Роман: математику потрібно здавати - це обов’язковий предмет ДПА!
Якось так
Для Роман: Для Юлія: Це стаття про вступ до ЗВО, а не про випуск зі школи. Ви плутаєте чи ототожнюєте ЗНО для вступу до вишів і ДПА у формі ЗНО, яке потрібне для отримання Свідоцтва про закінчення школи. Обов’язкові предмети є лише для ДПА. Обов’язкова Математика для здачі ДПА має рівні. І якщо в школі її викладають на базовому рівні, то й оцінка ДПА буде лише за базовий компонент. Для вступу до ЗВО ЗНО з математики потрібне ЛИШЕ за умови, якщо вона є єдиним другим чи третім предметом для вступу на конкретну спеціальність. Цього року ЗНО з математики для вступу на медичні спеціальності НЕ обов’язкове, бо замість нього можна подати сертифікат ЗНО з біології. Тобто у абітурієнтів є вибір між цими двома предметами.
Коментувати
Ольга
Порадьте як готуватися до зно з хімії найбільш ефективно! Якою літературою користуватися,щоб і теорія і задачі були доступно пояснені і максимально наближені до програми зно . Дуже дякую ! (Готували математику тепер галопом кинулись на хімію)
Антоніна
Для Ольга: Жодного посібника з хімії, де була б і теорія і задачі немає. Хімію знищували як предмет протягом останніх 10 років, замінюючи ї на математику. Прямо бачу майбутнього лікаря, який здав ЗНО з математики та фізики і на першому курсі вивчає м"язи, наприклад. Найраще готуватись, виконуючи завдання минулих років. Задачі можуть бути які завгодно, там незрозуміло, хто їх складає, а тести приблизно одинакові щороку. Хоча останніми роками полюбляють гідроліз солей та хімічну рівновагу
Коментувати
Івета
Чи правда це?Потрібно із трьох здавати щоб поступити?Я готуюся наданий час із чотирьох:Укр.мова ,математика,біологія та історія України?
Ольга
Для Івета: тепер Вам замість математики і історії треба хімія чи фізика мабуть
Коментувати
Мар яна
ЗНО потрібно здавати з мови та літератури чи лише з мови ? дякую)
Артур
Для Мар яна: Тільки з мови
Коментувати
Маргарита
Это вообще нормально ? Как можно такое сообщать за 6 месяцев до ЗНО. Я два года усердно готовлюсь к математике и биологии. Это очень сложно за 6 месяцев выучить химию и сдать на высокий бал
Ольга
Для Маргарита: у нас така ж ситуація, вчили математику, додатково займались
Коментувати
Марія
Тобто тепер фізика чи хімія є обов’язковим 3 предметом ? Я готувала українську ,математику і біологію.
Анна
Для Марія: Для Марія: Така сама ситуація... навіть не знаю, що тепер робити.. вивчити за 6 місяців новий предмет буде дуже важко
Коментувати
анна
не адеватні чи шо? як можна змінить за пів року до зно*
Альона
Для анна: Погоджуюсь, капець якийсь????
Коментувати
Оля
Доброго дня , навчаюся на медичну сестру, чи можу пізніше вступити в медичний інститут на базі бакалавра на загальну медицину ?
Світлана
Доброго дня!Донька навчається в медколеджі на 2 курсі,медсестринська справа після 9класу...скажіть будь ласка,може вона поступити після гарно зданих зно в вищий медичний заклад і чи обов’язково здавати профільну математику,бо в коледжі кажуть що в цьому році вона може здати тільки базову...а якщо їй потрібна профільна,то тільки на наступний рік... дякую
Галина
Для Світлана: в коледжі працюють дурні, якщо вони таке кажуть. В ЗНО немає рівнів. Рівні є лише в ДПА. І рівень залежить від рівня викладання данного предмету в навчальному закладі. Для отримання атестату вона здає ДПА з математики базового рівня та отримує оцінку за 12-бальною шкалою. А для вступу вона виконую повний обсяг роботи (яка відповідає профільному рівню) та отримує оцінку за 200-бальною шкалою. Тому під час реєстрації на ЗНО, їй треба вказати, що їй потрібен бал за 200-бальною шкалою.
Коментувати
Яків
Добрий день! Зараз обов’язковими є 4 предмети: укр мова, математика, історія України або англ.мова, і четвертий на вибір. Скажіть, чи буде враховуватися історія, або англ.мова, при вступі в медичний університет?
Якось так
Для Яків: обов’язкові 4 предмети ДПА у формі ЗНО необхідні для отримання Свідоцтва про закінчення школи. Оцінки за ДПА Ви отримаєте за 12 бальною шкалою. З ДПА до ЗВО не вступають. В ЗВО, в т.ч. і медичні, вступають з балами (за 200 бальною шкалою) отриманими за 3 предмети "класичного" ЗНО. Перелік необхідних для вступу до ЗВО буде відомий пізніше.
Коментувати
Євгенія
Доброго дня. Скажіть, будьласка, чи можливо вступити до медичного у 40 років? Чи є у цьому сенс чи пізно? Завжди хотіла бути лікарем, а сталося, що займаюся не тим.
Реаліст
Для Євгенія: теоретично можна. Здавайте зно і вступайте. Але Ви ж розумієте у скільки років завершите навчання? Ви певні, що захочите в 50 років стати сімейним лікарем і на мінімалку сидіти в поліклініці і приймати пенсіонерок з тиском та діабетом.
Світлана
Дивлячись на те, що сімейні лікарі зараз уведені на рівні "головних" - то можна, зараз сімейний лікар як менеджер, сам особливо не лікує(усно назвав ліки - і лікуйся, навіть у карту пацієнта не вписує або у вайбер , трапляються випадки, що копіює з інтернету графік лікування і ліки))), але повинен дати напрвлення на 2 ланку(що дуже рідко трапляється) - бо як дасть напрвлення, то втратить частину заробітку
Коментувати
Василина
Доброго дня. Закінчила біологічний факультет університету, напрям лабораторна діагностика. Є бажання поступити у медичний університет, чи є можливість вступу на скорочений термін навчання. Дякую!
Галина
Для Василина: зайдіть на єдбо, і подивіться чи є вступ на базі диплому бакалаврв
Коментувати
Діана
Доброго дня Скадіть будь ласка, чи можу я після медичного коледжу (лікувальна справа) вступити на 2 курс стоматологія?
Микита
Для Діана: Якщо в коледжі ви навчаєтесь на факультеті стоматології, то звичайно зможете. Але якщо вчитесь на медсестру, фельдшера чи лаборанта, то ні, - лише на суміжну спеціальність.
Коментувати