Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Квоти встановлюються для прийому за держзамовленням окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Термін «Квоти» визначається Умовами прийому до вищих навчальни закладів України у 2020 році. Квоти встановлюються для прийому за державним замовленням окремих категорій вступників відповідно до законодавства та оприлюднюються перед початком вступної кампанії на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA» та сайтах закладів вищої освіти.

Право на зарахування за квотами — це право вступника щодо зарахування на навчання до закладу вищої освіти за квотою-1, квотою-2, квотою-3, квотою-4, квотою для іноземців, що реалізується відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Квота 1

Квота-1 — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на вступ на основі вступних іспитів, крім осіб, які мають право на квоту-2 або вступають відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 червня 2016 року № 697.

Квота-1 встановлюється в Правилах прийому в межах десяти відсотків (але не менше одного місця) та тридцяти відсотків (у закладах вищої освіти (структурних підрозділах закладів вищої освіти), які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах вищої освіти) максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та закритими (фіксованими) конкурсними пропозиціями і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота 2

Квота-2 (квота для вступників з Криму) — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій) в уповноважених закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, які мають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560.

Квота-2 встановлюється в Правилах прийому у визначених Міністерством освіти і науки уповноважених закладах вищої освіти в обсязі двадцяти відсотків (але не менше одного місця) максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими (фіксованими) конкурсними пропозиціями (з округленням до цілого числа) і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота 3

Квота-3 — це визначена частина регіонального замовлення, яка може бути використана державним або комунальним закладом вищої освіти для прийому на навчання на основі повної загальної середньої освіти осіб, які здобули її в закладах освіти на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Квота-3 встановлюється в Правилах прийому за погодженням з регіональним замовником для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій у межах п'ятдесяти відсотків загального обсягу регіонального замовлення, доведеного цьому закладу вищої освіти.

Квота 4

Квота-4 — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів, відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" та Порядку реалізації права на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року № 417

Обсяг прийому за державним замовленням для здобуття вищої освіти за спеціальностями галузі знань 01 "Освіта/Педагогіка" (крім спеціальностей 011 "Освітні, педагогічні науки", 017 "Фізична культура і спорт") для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих педагогічних навчальних закладів, відповідно до абзацу шостого частини третьої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" та Порядку реалізації права на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року № 417, визначає державний замовник для кожного закладу вищої освіти, спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, а його розподіл між відкритими та фіксованими (закритими) конкурсними пропозиціями заклади вищої освіти здійснюють самостійно

Квота для іноземців

Квота для іноземців — це визначена частина обсягу бюджетних місць, яка використовується для прийому вступників з числа: іноземців, які прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України; закордонних українців, статус яких засвідчено посвідченням закордонного українця; іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, осіб, яким надано статус біженця в Україні, та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту.

Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот, визначених Кабінетом Міністрів України.

Оприлюднення обсягів квот

Обсяги квоти-1, квоти-2, квоти-3, квоти-4, квоти для іноземців визначаються в правилах прийому навчального закладу після отримання необхідної інформації від державного (регіонального) замовника та оприлюднюються на сайтах закладів вищої освіти та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Освіта.ua
16.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лілія
Добрий день. Чи не могли б ви пояснити, що таке вступні іспити при університеті на бакалавра за квотою 1? Як вони проходять? Чи це означає, що не потрібно складати ЗНО? Де можна знайти інформацію про це?
989
Для Лілія: так ЗНО не потрібно. Проходять в універі. Яку інформацію?
Коментувати
Олена Грошева
Доброго дня! По квоті-1 йдуть діти шахтарів, так чи ні? І в які Вузи можна потрапити за квотою?
Галина
Для Олена Грошева: Квота 1 для всіх вишів. Діти шахтарів при вступі пільг не мають
Коментувати
Vlad
Добрий день, підкажіть будь ласка, якщо я інвалід ІІ групи, то до якої категорії квоти я відношусь? І чи діє вона при вступі на основі молодшого спеціаліста? Наперед дякую)
Alexi
СКАЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА, ЧИ Є ПІЛЬГИ І ЯКІ ДЛЯ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ? Чим конкретінше - тим краще!) Дякую!)))
Hala
Для Alexi: маєте право на квоту-1 та вступ за співбесідою, якщо через захворювання не можете відвідувати навчальний заклад, або за вступними іспитами, якщо маєте захворювання, яке звільняє від ЗНО
Коментувати
LianaDr
Добрий день. Шукаю інформацію про те, чи мають якісь переваги при всупі діти учасників АТО? Вони потрапляють під якусь квоту чи ні? Я так зрозуміла, що такі діти мають першочергове право на переведення з контракту на бюджет. Але чи це стосується усіх спеціальностей чи лише конкретно визначених вишом? Дякую.
Hala
Для LianaDr: квот немає. Квоти мають лише самі АТОвці. Щодо першочерговості, то разом з іншими пільговиками за конкурсом (у пого з пільговиків вищий бал, того й переведуть, незалежно від того яка пільга). Всі спеціальності, але за наявності вакантних місць, а в провідних вишах на популярних спеціальностях, таких місць може просто не виявитись.
Коментувати
Юлія
Я повна сирота без батька і матері, маю лише опікуна. є документ про сирітство. чи може бути для мене квота в такому разі? або ,наприклад, зниженгя ціни на навчання або гутрожиток
Hala
Для Юлія: так. Ви підпадаєте під квоту 1. Гуртожиток, в цьому випадку безкоштовний. Але зверніть увагу, що пільгових місць лише 10 відсотків від бюджетних ( тобто, якщо бюджетних місць 10, то пільговика візьмуть лише 1).
Коментувати
Катерина
Добрий день! Я проживаю на тимчасово окупованій території у Донецької області. Чи маю я право на квоту-1? Якщо так, що для цього потрібно зробити?
ммм
Для Катерина: тут не підказують, вам треба в інтернеті шукати держ організацію, яка займається такими, як ви. шукайте через гугл "вступ до вузу з окупованих територій". піздно ви задаєтеся цим питанням, але час ще є.
Галина
Для Катерина: чому квоту-1? Ви сирота, інвалід, УДБ? Якщо ні, то можете претендувати лише на квоту-2. Але вона діє не в усіх вишах. Є чіткий перелік вишів. Подивіться цю інформацію на сайті МОН.
Коментувати
Марта
Доброго дня! Допоможіть, будь ласка. Якщо дитина є напівсиротою, а мати - інвалід ІІІ групи, то чи має вона право на квоту?? Наперед дякую.
Olga
Для Марта: Почалось! Не вдалося від ЗНО відкараськатись, так на пільгах хочуть до вузу впхатися. Немає у тебе пільг. Вчись!
Економіст
Для Марта: Ви що не здатні прочитати перелік тих, хто має право на пільгу за квотою? Пільга надається самому пільговику, а не його родичам (тобто інвалід має право на квоту, а не йоо донька). напвсирота - взаалі не існує такої пільгової категорії. за це Ви отримуєте пенсію.
ммм
Для Olga: а тебе жаба давить?
Коментувати
Адмін
Реальний вступ за внутришніми іспитами для всіх категорій вступників. https://www.facebook.com/193482491223374/posts/595891037649182/
леся
Де підтвердити квоту 4 який порядок.також дитина має інвалідність,бали середні чи є шанс
виктория
добрый день. относительно наличия военной кафедры, какие минусы если универ не имеет военной кафедры. спасибо
Лариса
Доброго дня.Інвалід 2ої групи,який здає ЗНО,як зараховується на вакантні місця.Як знати,чи є вакантні місця?
Олександр Морозов
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи є якісь пільги при вступі для абітурієнта - інваліда дитинства. Дитина має діагноз - діабет І-го типу у важкій формі, дитина має довідку про звільнення від складання ДПА та ЗНО.
123
Для Олександр Морозов: квота 1
Olga
А як же вона сесії у вузі складатиме? Чи плануєте платити 4 роки?
Коментувати
Інна
Інна Доброго дня. Я вступила в університет на контракт, маю пільги-дитина сирота та дитина позбавлена батьківського піклування. Чи можу я розраховувати на переведення на державний бюджет ?
Ольга
Доброго дня. Чи пройшов хтось за квотою 4? Вийшло заключити угоду про відпрацювання 3 років в сільській місцевості?
Валентина
Доброго дня .моя дочка подала документи у навчальний заклад на контракт.тому що те зно не підходило щоб подати на бюджетні форму.у неї тато учасник авто чи може вона мати якісь пільги.
Влад
Для Валентина: може бути переведена на вакантні місця, якщо бал має різницю не більше 15 балів. Подати треба було документи про убд
Оля
Но нигде же не говориться про льготы при поступлении для детей атошников.! Я обзванивала вузы. Говоря только общага и нтернет и т. Д. И второе-где в личном кабинете есть место для копии убд? И как быть сейчас?Есть контракт. Возьмут ли на бюджет? Можно ли обжаловать приговор? Подписывать контракт?
Коментувати
Валентина
Я багатодітна мати 5 дітей , чоловік має посвідчення учасника бойових дій. Чи може моя дитина пройти по кв1.
...
Для Валентина: ні
Влад
Вашу дитину можуть перевести з контракту за наявності вакантних місць і за конкурсом. А вступ без квот
Коментувати
Sergey Plaksa
Якщо вступає до магістратури КНУ Шевченка людина з інвалідністю (інвалід дитинства), у разі вступу на контракт, якщо не вистачить балів для бюджету, та не всі бюджетні місця будуть заповнені (у разі, якщо хтось не виконає умови зарахування на бюджет); чи має право такий абітурієнт бути переведеним з контракту на бюджет? (Вступав на бакалавра за результатами ЗНО, ще не мав інвалідності на той час)
Єгор
Доброго дня! Якщо я подав заяву на контракт, але на Фіксовану(бюджетну) пропозицію. А я маю право на переведення на вакантні місця державного замовлення, то мене зможуть перевести, чи ні?
Бон
Маю статус дитини, позбавленої батьківського піклування, але подати документи в паперовій формі н1 встигла. Чи маю я право претендувати на підвищену стипендію чи безкоштовне проживання в гуртожитку?
Z
Для Бон: стипендіз будете отримувати. Якщо вступите на бюджет
777
Для Бон: Якщо вступите на бюджет, то зможете отримувати соціальну стипендію, як дитина позбавлена батьківського піклування (яка не має жодного стосунку до підвищенної) та інші соціальні виплати (на харчування, поповнення навчальної літератури, одягу). Безкоштовне проживання в гуртожитку Вам забезпечене навіть якщо будете вчитись на контракті
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!