Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Квоти встановлюються для прийому за держзамовленням окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Термін «Квоти» визначається Умовами прийому до вищих навчальни закладів України у 2020 році. Квоти встановлюються для прийому за державним замовленням окремих категорій вступників відповідно до законодавства та оприлюднюються перед початком вступної кампанії на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA» та сайтах закладів вищої освіти.

Право на зарахування за квотами — це право вступника щодо зарахування на навчання до закладу вищої освіти за квотою-1, квотою-2, квотою-3, квотою-4, квотою для іноземців, що реалізується відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Квота 1

Квота-1 — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на вступ на основі вступних іспитів, крім осіб, які мають право на квоту-2 або вступають відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 червня 2016 року № 697.

Квота-1 встановлюється в Правилах прийому в межах десяти відсотків (але не менше одного місця) та тридцяти відсотків (у закладах вищої освіти (структурних підрозділах закладів вищої освіти), які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах вищої освіти) максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та закритими (фіксованими) конкурсними пропозиціями і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота 2

Квота-2 (квота для вступників з Криму) — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій) в уповноважених закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, які мають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560.

Квота-2 встановлюється в Правилах прийому у визначених Міністерством освіти і науки уповноважених закладах вищої освіти в обсязі двадцяти відсотків (але не менше одного місця) максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими (фіксованими) конкурсними пропозиціями (з округленням до цілого числа) і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота 3

Квота-3 — це визначена частина регіонального замовлення, яка може бути використана державним або комунальним закладом вищої освіти для прийому на навчання на основі повної загальної середньої освіти осіб, які здобули її в закладах освіти на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Квота-3 встановлюється в Правилах прийому за погодженням з регіональним замовником для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій у межах п'ятдесяти відсотків загального обсягу регіонального замовлення, доведеного цьому закладу вищої освіти.

Квота 4

Квота-4 — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів, відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" та Порядку реалізації права на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року № 417

Обсяг прийому за державним замовленням для здобуття вищої освіти за спеціальностями галузі знань 01 "Освіта/Педагогіка" (крім спеціальностей 011 "Освітні, педагогічні науки", 017 "Фізична культура і спорт") для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих педагогічних навчальних закладів, відповідно до абзацу шостого частини третьої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" та Порядку реалізації права на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року № 417, визначає державний замовник для кожного закладу вищої освіти, спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, а його розподіл між відкритими та фіксованими (закритими) конкурсними пропозиціями заклади вищої освіти здійснюють самостійно

Квота для іноземців

Квота для іноземців — це визначена частина обсягу бюджетних місць, яка використовується для прийому вступників з числа: іноземців, які прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України; закордонних українців, статус яких засвідчено посвідченням закордонного українця; іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, осіб, яким надано статус біженця в Україні, та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту.

Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот, визначених Кабінетом Міністрів України.

Оприлюднення обсягів квот

Обсяги квоти-1, квоти-2, квоти-3, квоти-4, квоти для іноземців визначаються в правилах прийому навчального закладу після отримання необхідної інформації від державного (регіонального) замовника та оприлюднюються на сайтах закладів вищої освіти та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Освіта.ua
16.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Адмін
Реальний вступ за внутришніми іспитами для всіх категорій вступників. https://www.facebook.com/193482491223374/posts/595891037649182/
леся
Де підтвердити квоту 4 який порядок.також дитина має інвалідність,бали середні чи є шанс
виктория
добрый день. относительно наличия военной кафедры, какие минусы если универ не имеет военной кафедры. спасибо
Лариса
Доброго дня.Інвалід 2ої групи,який здає ЗНО,як зараховується на вакантні місця.Як знати,чи є вакантні місця?
Олександр Морозов
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи є якісь пільги при вступі для абітурієнта - інваліда дитинства. Дитина має діагноз - діабет І-го типу у важкій формі, дитина має довідку про звільнення від складання ДПА та ЗНО.
123
Для Олександр Морозов: квота 1
Коментувати
Інна
Інна Доброго дня. Я вступила в університет на контракт, маю пільги-дитина сирота та дитина позбавлена батьківського піклування. Чи можу я розраховувати на переведення на державний бюджет ?
Ольга
Доброго дня. Чи пройшов хтось за квотою 4? Вийшло заключити угоду про відпрацювання 3 років в сільській місцевості?
Валентина
Доброго дня .моя дочка подала документи у навчальний заклад на контракт.тому що те зно не підходило щоб подати на бюджетні форму.у неї тато учасник авто чи може вона мати якісь пільги.
Влад
Для Валентина: може бути переведена на вакантні місця, якщо бал має різницю не більше 15 балів. Подати треба було документи про убд
Оля
Но нигде же не говориться про льготы при поступлении для детей атошников.! Я обзванивала вузы. Говоря только общага и нтернет и т. Д. И второе-где в личном кабинете есть место для копии убд? И как быть сейчас?Есть контракт. Возьмут ли на бюджет? Можно ли обжаловать приговор? Подписывать контракт?
Коментувати
Валентина
Я багатодітна мати 5 дітей , чоловік має посвідчення учасника бойових дій. Чи може моя дитина пройти по кв1.
...
Для Валентина: ні
Влад
Вашу дитину можуть перевести з контракту за наявності вакантних місць і за конкурсом. А вступ без квот
Коментувати
Sergey Plaksa
Якщо вступає до магістратури КНУ Шевченка людина з інвалідністю (інвалід дитинства), у разі вступу на контракт, якщо не вистачить балів для бюджету, та не всі бюджетні місця будуть заповнені (у разі, якщо хтось не виконає умови зарахування на бюджет); чи має право такий абітурієнт бути переведеним з контракту на бюджет? (Вступав на бакалавра за результатами ЗНО, ще не мав інвалідності на той час)
Єгор
Доброго дня! Якщо я подав заяву на контракт, але на Фіксовану(бюджетну) пропозицію. А я маю право на переведення на вакантні місця державного замовлення, то мене зможуть перевести, чи ні?
Бон
Маю статус дитини, позбавленої батьківського піклування, але подати документи в паперовій формі н1 встигла. Чи маю я право претендувати на підвищену стипендію чи безкоштовне проживання в гуртожитку?
Z
Для Бон: стипендіз будете отримувати. Якщо вступите на бюджет
777
Для Бон: Якщо вступите на бюджет, то зможете отримувати соціальну стипендію, як дитина позбавлена батьківського піклування (яка не має жодного стосунку до підвищенної) та інші соціальні виплати (на харчування, поповнення навчальної літератури, одягу). Безкоштовне проживання в гуртожитку Вам забезпечене навіть якщо будете вчитись на контракті
Коментувати
Оля
Доброго дня. Документи подавали на контракт (право), маємо пільги-дитина учасника бойових дій. Чи можемо розраховувати на державне?
Влад
Для Оля: щоб отримати державне, треба подавати заяви на бюджет. Але, пільги при вступі мають самі учасники бойових дій, а не їх діти. Дитина може бути переведена з контракту на вакантне місце за конкурсом серед інших пільговиків
Коментувати
Таісія
Доброго дня, тeлeфоную в приймальну комісію, гудок йдe, алe ніхто нe відповідає і так майжe з усіма ВУЗами, що робити?
forcateat.at.ua
Для Таісія: Написати на електронну адресу - і колись вам прийде відповідь
Коментувати
Таісія
Доброго дня, маю запитання, у мeнe є квота 2. Коли мeні можна нeю скористуватися? Як вона діє?
...
Для Таісія: З питань вступу з Криму та Донбасу (Фонд «Відкрита політика») (800) 50-45-70 (безкоштовно) +38 (068) 951-25-13 +38 (097) 983-65-91 +38 (095) 875-74-99 +38 (050) 550-54-11 (Viber/Тelegram/Whatsapp) Скайп: Dostupna Osvita UA)
Таісія
Квота “Про прeстижность шахтeрского труда”
Влад
Це не кота 2. Це спеціальна умова. Ви можете бути тільки переведені з контракту на вакантне місце за конкурсом. І то, це діє не в усіх вишах
Коментувати
Вікторія
Є питання щодо квоти 1. Що саме вона дає? Гарантоване бюджетне місце чи просто допуск до участі в конкурсі? Наприклад, у одного вступника рейтинг низький, але в нього ж квота 1, в іншого рейтинг високий, але квоти немає. Звідси питання : хто буде на бюджеті?
Влад
Для Вікторія: у них окремий конкурс серед пільговиків. Пройде той. У кого вищий бал
...
За квотою-1 приймають не більше 10%. У них є свій конкурс. Але вони дійсно можуть витіснити з бюджету абітурієнта з вищим балом.
Коментувати
Оксана
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка яка квота для дітей учасників АТО? Дякую. Якщо квоти немає, то як відмітити в електронному кабінеті цю пільгу?
Влад
Для Оксана: ніякої квоти немає. Якби була квота, то ви б подавали не через електронний кабінет, а в паперовому вигляді. Дитину можуть перевести з контракту на вакантне місце, якщо іі конкурсний бал має різницю не більше 15 від прохідного балу і теж за конкурсом
Влад
Для Оксана: документи про ато принесете вже як будете підписувати контракт
Коментувати
Оксана
Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи є якісь льготи для дитини, яку виховує одна мама ( є відповідний документ). Дякую.
Влад
Для Оксана: в нас пів країни мами самі виховують. Всим давати пільги? Пільг ніяких немає
Коментувати
Олександер
Доброго дня, я син загиблого в зоні АТО, а також дитина позбавлена батьківських прав, але мій старший брат став моїм опікуном. Як мені отримати квоту на вступ, яким чином я повинен подавати документи?
нап
Для Олександер: напевно, дитина, позбавлена батьківського піклування. Уважно прочитайте правила вступу, там все є. Якщо не зрозумієте, дзвоніть в приймальну комісію, розказуйте про свою ситуацію, питайте про пільги та необхідні документи для підтвердження цих пільг.
Коментувати
ОЛЯ
доброго дня, скажіть будь ласка, до якого числа потрібно підтвердити статус дитини-інваліда, якщо у разі не пройде на бюджет а може бути переведена на вакантні місця державного або регіонального замовлення в порядку, передбаченому цими Умовами, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану (закриту) конкурсну пропозицію, а також на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб у порядку, передбаченому законодавством, якщо вони зараховані на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб
Вася
Для ОЛЯ:Зарахування вступників за кошти державного або регіонального бюджету (за державним або регіональним замовленням) проводиться не пізніше 12.00 години 01 серпня 2019 року. Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних та/або юридичних осіб — не пізніше 30 вересня 2019 року. Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти — не пізніше 09 серпня.
Вася
Для ОЛЯ: ПОЛУЧАЕТСЯ, ЧЕМ РАНЬШЕ ПОДТВЕРДИТЕ, ТЕМ ЛУЧШЕ. но уж точно до 9 августа
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!