Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Квоти встановлюються для прийому за держзамовленням окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Квота на зарахування до закладу освіти – це обсяг (кількість) бюджетних місць за державним чи регіональним замовленням, на які може бути зарахована та чи інша категорія вступників. Квоти встановлюються закладами освіти відповідно до законодавства та оприлюднюються перед початком вступної кампанії на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA» та сайтах відповідних закладів освіти.

Вступники можуть бути зараховані до закладу вищої освіти за квотою-1, квотою-2 або за квотою для іноземців.

Квота 1

Квота-1 – це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників наступних категорій:

Квота-1 встановлюється в межах десяти відсотків (але не менше одного місця) або тридцяти відсотків у переміщених (тимчасово переміщених) закладах вищої освіти від максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями.

Квота 2

Квота-2 – це частина від максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій) у закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на вступ відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення.

Квота-2 встановлюється у закладах вищої освіти в обсязі десяти відсотків (але не менше одного місця) або двадцяти відсотків у переміщених (тимчасово переміщених) закладах вищої освіти та у закладах вищої освіти Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Обсяг квоти-1 та квоти-2 для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво», для яких передбачено складання творчого конкурсу, розраховується в межах спеціальності.

Квота для іноземців

Квота для іноземців – це визначена частина обсягу бюджетних місць, яка використовується для прийому вступників з числа:

  • іноземців, які прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України;
  • закордонних українців, статус яких засвідчено посвідченням закордонного українця, і які не проживають постійно в Україні.

Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот для іноземців. Квота не застосовується до:

  • іноземців, осіб без громадянства та закордонних українців, які постійно проживають в Україні;
  • осіб, яких визнано біженцями;
  • осіб, які потребують додаткового захисту.

Оприлюднення обсягів квот

Обсяги квоти-1, квоти-2, квоти для іноземців визначаються в правилах прийому закладу освіти після отримання необхідної інформації від державного (регіонального) замовника та оприлюднюються на сайтах закладів вищої освіти та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Складено відповідно до положень Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
10.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олеся
Дивно, що тепер пільги роблять і в магістратуру. З бакалавратом зрозуміло, туди вступають 17-річні діти, вперше здобувають вищу освіту. Бакалаврат тепер вважається повною вищою освітою, тож магістратура є лише опційним елементом продовження навчання. Вступники в магістратуру дорослі люди, яким по 20-21 рік, які можуть бути пільги? На деякі конкурсні пропозиції дається всього 2 бюджетних місця, з яких тепер одне відходить квотнику, а за друге мають змагатись решта вступників. Цікаво, що навіть бал з фахового випробування квотника не публікують, мабуть це дуже конфіденційна інформація. Давайте вже по квоті й в аспірантуру брати, чого дріб’язковість проявляти.
Галина
Для Олеся: а де Ви бачите пільги в магістратуру?
Олеся
Вступ за квотою 2 це і є пільга. Якщо квотник один, то йому автоматом бюджетне місце віддадуть, бо за законом 10-20%, але не менше одного місця має квотникам віддаватись. А є конкурсні пропозиції типу "034 Культурологія", на які виділяється лише одне бюджетне місце, і якщо в конкурсі бере участь хоча б один квотник, решті людей навіть немає сенсу писати фахове вступне випробування, навіть з 200 балами на бюджет вони не потрапляють (бо квотник забере собі єдине місце), а на контракт можна по одному мотиваційному листу вступити.
Галина
Для Олеся: Ну Ви приклад дали. "Культурологія". Бо працівники з такою освітою державі потрібні лише в незначному обсязі. Хоча і на спеціальність "культурологія" в Київський університет ім. Шевченка, де 5 бюджетних місь немає жодного абітурієнта-квотника, як і у Львівський ім. Франка
Коментувати
Драпалюк Вікторія
Я вступаю на магістратуру, в мене є квота 1, її потрібно реєструвати в базі до подачі заявок в електронному кабінеті?
Іванна
Для Драпалюк Вікторія: чи змогли ви подати заявку за квотою?
Коментувати
Аня
Добрий день! Розкажіть будь-ласка про алгоритм вступу в магістратуру на бюджет за квотою-2, а то приймальні комісії в університетах нічого не знають і призначать мені то фахові іспити, то індивідуальні усні співбесіди з англійської, які я ніколи не вчила (в мене була німецька). Або підкажіть будь-ласка, куди звертатися з такими питаннями?
Ніна
Доброго дня. Дитина подала документи по квоті у вищий навчальний заклад але по конкурсі здобула нижчі бали, а ніж інші студенти без квот. Чи зараховується вона в такому випадку ВНЗ якщо обмежена кількість місць?
Олег
Доброго дня. Чи можу я обрати на магістратурі дві спеціальності і чи будуть по ним двом квота якщо я впо?
Богдан
Чи стає бюджетне місце кв1 доступним для абітурієнтів без пільг, якщо ніхто не подав заяву з таким параметром
Микола
Доброго дня. Чи для вступу після школи є Квотою 2 пільги 117 ВПО, 114 дитина-інвалід?
Діма
Доброго дня, чому не показує квоти в рейтингу вступників на сайті vstyp edbo?Хоча вони є зареєстровані.
просто юзер
Добрий день, наприклад ВНЗ виділило 14 бюджетних місць, то в ці місця враховується квота чи квота йде як окремі місця?
Критик
Для просто юзер: враховується
просто юзер
Дякую
Коментувати
Olena Herasymenko
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо по квоті 2 абітурієнт отримав уже рекомендацію на бюджет від відповідного ЗВО, то чи має право брати участь у загальному конкурсі в інших? Чи це єдиний варіант попасти на бюджет, а інші пропозиції будуть тільки на контракт?
989
Для Olena Herasymenko: пропозиція на бюджет лише одна. Не займете те місце, яке отримали, будете вчитись на бюджеті. Навіщо взагалі подавати заяви туди, куди потім не хочете йти?!
Вправляю голову
Для 989 - людина спитала просто. А "нащо подавати заяви туди куди не хочете йти" - не твоє собаче діло
Коментувати
Сергій
Доброго дня! Поступаю на магістратуру. Питання 1). Ходив до університету подав довідку пересенця мені мали зареєструвати в базі "особи зі спеціальними умовами вступу". В електронному кабінеті вступника ніякі квоти що я маю не висвічуються, чи це нормально? Питання 2). Поступаю на основі фахового випробування. При подачі заяв на спеціальності не в кабінеті не висвічується можливість поставити пріоритет для заяв. Для магістратури хіба пріоритет не ставиться?
Галина
Для Сергій: хіба квоти діють при вступі у магістратуру? "Квота-1...., квота-2 – визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій) у закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти". Ви ж вступаєте не на основі ПЗСО, а на основі рівня бакалавра.
Сергій
Вам потрібно було здавати МКТ чи МТНК, якщо це передбачено для Вашої спеціальності. Нажаль іншого варіанту немає, не передбачили для магістрів квоти 2.
Коментувати
Ксенія
добрий день! дитина отримала квоту-2, але не хоче використовувати її при вступі. підкажіть, будь ласка, чи можливо це?
Василь
Добрий вечір. Якщо я отримую квоту-2 у одному з ВНЗ чи поширюється вона на всі інші? Чи це потрібно робити для кожного ВНЗ?
Дмитро
Доброго дня, не знаю що і робити. Спочатку подав заяви до двух вузів, а потом зрозумів, що можу вступити за квотою 2. Відправив анкету у КПІ і через 20 хвилин мені надійшов лист у якому було сказано, що мене внесено до реєстру осіб зі спеціальними умовами вступ. Залишається питання, а що мені робити для того, щоб мої заяви отримали квоту 2?
Роман
Для Дмитро: Зверніться до приймальних комісій тих закладів, у які подавали заяви (крім КПІ, бо вони вже додали дані за Вашим зверненням), щоб вони додали відповідні дані про Вашу пільгу до заяв (наприклад, надішліть на електронну пошту скан підписаної заяви чи заяву (pdf,docx), підписану КЕП, про додавання відповідних даних. Можна вказати в одній такій заяві перелік заяв на вступ, до яких потрібно додати дані про особливі умови вступу, якщо до закладу Ви подали кілька заяв). Без Вашого звернення приймальні комісії не можуть вносити зміни до Ваших поданих заяв.
Дмитро
Мене цікавить лише КПІ у цій ситуації, в іншому вузі залишилась лише одна заява, та і в той вуз я не дуже хочу йти. Річ у тому, що, як ви сказали, КПІ вже додали дані за моїм зверненням, але у моїх заявах досі немає ніяких пільг, або хоча б чогось, що на них натякало.
Роман
Для Дмитро: У кабінеті вступника у поданих заявах може нічого і не змінитися. Перевірте у списках вступників на https://vstup.edbo.gov.ua/offers чи є біля Ваших заяв відповідні відмітки про квоту. Але звертайте увагу на час формування списків - внизу сторінки "Оновлення даних".
Коментувати
Наталя
Доброго вечора. Чи втрачає дитина право брати участь у загальному конкурсі по першому пріоритету, якщо по квоті 2 вона не проходить? Її заява розглядається одразу по другому пріоритету по квоті 2? І так далі? Як це відбувається?
Анна
Якщо завява перша не спрацювала, то починає працювати друга і так по-порядку. Спрацює та заява, яка потрапить на бюджетне місце. Слідкуйте за тим, чи є ще абітурієнти із квотою другою та пріоритетом 1 і ВИЩИМИ балами на тому факультеті. Таким чином можете приблизно розрахувати, які ваші шанси. Зазвичай місце 1, або 2 саме на 2 квоту.
Наталя
Дякую
Коментувати
Светлана Шах
Добрий дені! Чи має дитина квоту , як що вона має інвалідність віком до 18 років?
Анна
Матиме під час переведення на вакантні бюджетні місця. Тобто якщо хтось не приніс документи, або забрав їх під час першого семестру, то в такому разі Ваша дитина буде вище інших претендувати на це вакантне місце(за умови, що в групі не буде ще інших пільг).
Коментувати
Поліна
Добрий день, до якої квоти відноситься дитина, батьки якої загинули унаслідок воєєних дій?
Анна
Це скоріше за все квота 1, за умови наявності всіх потрібних документів.
Віолета
Підкажіть будь-ласка, якщо документи є, то як має з’явитися цей статус при подачі, чи потрібно звертатися до вузів
Коментувати
Марія
Доброго дня! Можете підказати, чи має право на квоту дитина, з пропискою на окупованій території. На момент початку війни знаходилася там, зараз виїхала, отримала статус ВПО. Чи можна розраховувати на щось при вступі?
Тарас
Добрий день,підкажіть чи має дитина якусь квоту/пільгу на поступлення в виш,якщо один з його батьків мобільзований і прроходить службу в лавах ЗСУ?
Ліана
Для Тарас: Ні, вступ на загальних підставах. Якщо батько має статус учасника бойових дій, дитина має перевагу при переведенні з контракту на бюджет,у разі, якщо хтось з бюджетників не подасть оригінали документів і ці місця вивільняться. Але і тут потрібно враховувати те, що дітей УБД багато і переводитимуть впершу чергу тих, у кого вищий бал.
Коментувати
Софія
Добрий день! Підкажіть будь ласка, як я маю подати заявку на квоту 2, якщо я знаходжусь зараз за кордоном?
123
Для Софія: Приїхати та подати
Коментувати