Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Квоти встановлюють для прийому за держзамовленням окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Термін «Квоти» визначено Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти. Квоти встановлюються для прийому за держзамовленням окремих категорій вступників відповідно до законодавства та оприлюднюються перед початком вступної кампанії на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA» та сайтах закладів вищої освіти.

Право на зарахування за квотами – це право вступника щодо зарахування на навчання до закладу вищої освіти за квотою-1, квотою-2, квотою-3, квотою-4, квотою для іноземців, що реалізується відповідно до Умов прийому.

Квота 1

Квота-1 – це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на вступ на основі вступних іспитів, крім осіб, які мають право на квоту-2.

Квота-1 встановлюється в Правилах прийому в межах десяти відсотків (але не менше одного місця) та тридцяти відсотків (у закладах вищої освіти (структурних підрозділах закладів вищої освіти), які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах вищої освіти) максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та закритими (фіксованими) конкурсними пропозиціями і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота 2

Квота-2 – це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій) у закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, які мають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення.

Квота-2 встановлюється в Правилах прийому у закладах вищої освіти в обсязі десяти відсотків (але не менше одного місця) та двадцяти відсотків (у закладах вищої освіти (структурних підрозділах закладів вищої освіти), які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах вищої освіти) максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими (фіксованими) конкурсними пропозиціями (з округленням до цілого числа) і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Кількість конкурсних пропозицій на основі повної загальної середньої освіти не може перевищувати 50 % від максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Обсяг квоти-1 та квоти-2 для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво», для яких передбачено складання творчого конкурсу, розраховується в межах спеціальності.

Квота 3

Квота-3 – це визначена частина регіонального замовлення, яка може бути використана державним або комунальним закладом вищої освіти для прийому на навчання на основі повної загальної середньої освіти осіб, які здобули її в закладах освіти на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Квота-3 встановлюється в Правилах прийому за погодженням з регіональним замовником для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій у межах п'ятдесяти відсотків загального обсягу регіонального замовлення, доведеного цьому закладу вищої освіти.

Квота 4

Квота-4 – це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів, відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" та Порядку реалізації права на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу.

Обсяг прийому за державним замовленням для здобуття вищої освіти за спеціальностями галузі знань 01 "Освіта/Педагогіка" (крім спеціальностей 011 "Освітні, педагогічні науки", 017 "Фізична культура і спорт") для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих педагогічних навчальних закладів, відповідно до абзацу шостого частини третьої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" та Порядку реалізації права на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу, визначає державний замовник для кожного закладу вищої освіти, спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, а його розподіл між відкритими та фіксованими (закритими) конкурсними пропозиціями заклади вищої освіти здійснюють самостійно

Квота для іноземців

Квота для іноземців – це визначена частина обсягу бюджетних місць, яка використовується для прийому вступників з числа: іноземців, які прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України; закордонних українців, статус яких засвідчено посвідченням закордонного українця, і які не проживають постійно в Україні.

Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот для іноземців (крім іноземців та осіб без громадянства, у тому числі закордонних українців, які постійно проживають в Україні, осіб, яких визнано біженцями, та осіб, які потребують додаткового захисту).

Оприлюднення обсягів квот

Обсяги квоти-1, квоти-2, квоти-3, квоти-4, квоти для іноземців визначаються в правилах прийому навчального закладу після отримання необхідної інформації від державного (регіонального) замовника та оприлюднюються на сайтах закладів вищої освіти та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Освіта.ua
14.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Добрий день. Скажіть будь ласка, чи є квоти при вступі на ПРАВО для дітей учасників АТО? Дякую!
Галина
Для Олена: квоти на будь-які спеціальності для дітей учасників АТО відсутні. Квота є лише для самих учасників АТО
Коментувати
Андрій
Ну то нехай тільки з киян гроші й деруть , хай офіційно цей Вуз стає осередком для киян????, це маразм повний , шановні ,дно пробите, вітаю
Галина
Для Андрій: Навіщо Ви пишете про те в чому не тямите? Вам же відповів "антибот", що університет Грінченка є не державним, а комунальним закладом. І фінансується він не з державного а з місцевого бюжету, а саме з бюджету м. Києва. Тож кошти на його утримання "деруть" саме з киян! https://kubg.edu.ua/images/stories/koshtoris/2021/0611110_koshtorys.pdf
Коментувати
Андрій
Дуже цікава позиція університету Грінченка стосовно того, що на квоту 3 можуть претендувати лише кияни, тобто у разі якщо у абітурієнта не з Києва вищий конкурсний бал, а в першу чергу зараховуються кияни, і він вийде через це максимальний обсяг бюджетних місць то буде платити гроші ???В цій країні є здоровий глузд хоч десь???
антибот
Для Андрій: Університет Грінченка є не державним, а комунальним - власністю Київської міської ради. Тож формально вони праві...
Коментувати
Руслан
Чи являється багатодітна сім’я квотою? І чи маю право на цю квоту при переведенні на бюджетне місце?
Владислав
Чи маю я право першочерговий вступ коледж на бюджет ,дитина з інвалідністю,по прохідних балах все пройшов,а пропонують на платній основі?
Антитіла
Як казав Мураєв, високотехнологічні досягнення та стабільну ситуацію в країні замінили потворним патріотизмом "хліба й видовищ" із обіцянками про "европи".
Чижик
Повний криндець!! Держзамовлення нам формують поляки із німцями…. Виділяють місця, куди ніхто не йде, а там , де багато бажаючих - місць не виділяють!!! Соросята правлять бал, а наше міністерство ялове, на жаль!
Галина
Для Чижик: у Вас проблеми з логічним мисленням. Місця виділяють не від бажання абітурієнта, а від потреб ринку праці. Якщо всі захочуть бути дипломатами, то це не означає, що мають до гибелі виділити місця для їх навчання, якщо місць для роботи немає
Коментувати
Аліна
Доброго дня. Планую поступати на магістратуру за спецільністю 072 Фінанси, проте наразі є лише 3 бюджетних місця. Серед рейтингу претендентів впевнена в тому, що одна людина має квоту (сирота), проте про інших вступників невідомо. Підкажіть, будь ласка, даний вступник за квотою претендує на 1 місце з цих трьох чи йому буде виділятися окреме бюджетне місце? Тому, що всього 3 місця і раптом там в списку є ще студенти, які мають квоти, тоді маючи високі бали за ЄВІ і фаховий я все одно не пройду на бюджет, бо 3 місця можуть зайняти пільговики? Чи я спокійно претендую на одне з трьох бюджетних місць, а для вступників з квотою бубуть окремі? Насамперед дякую за відповідь.
Галина
Для Аліна: на магістратуру не діють жодні пільги всі вступають за загальним конкурсом
Оксана
Скажіть, будь ласка, яке ЗАГАЛЬНЕ число квот, якщо бюджетних місць 5? Виходить так, що людина, яка набрала 200 балів не потрапляє на бюджетне місце, бо ці місця за "квотниками". Тоді у чому сенс ЗНО? (бакалаврат)
Денис Сергеевич
Запитання: Чи діють квоти та пільги при вступі на магістратуру при наявності вільних бюджетних мість , і чи взагалі діють пільги при вступі на магістра.
Коментувати
Диана
здраствуйте,подавала заявкяу в университет имея льготу "ребёнок шахтёра". В какую катерорию я буду оноситься в рейтинговых списках ?
Галина
Для Диана: в загальних. У вас немає пільг при вступі. Лише пільги при переведенні з контракту
Лариса
Цікаво. А як же статус "Шахтарської праці?" Чому в 2015 році, моя дитина при вступі мала статус ПК, а тепер все відміняється?
Коментувати
Татьяна
Підскажіть будь ласка! Хочу розібратися і зрозуміти. Якщо в коледжі в пропозиції вказано лише 2 місця квоты 1. А в рейтингу квотників наприклад уже 6 чи 7. Тобто перших 6 чи 7 бюджетних місць в рейтингу віддадуть тім хто з квотою-1?
Галина
Для Татьяна: ні. Просто серед тих хто вступає за квотою теж є конкурс але свій. Хто не пройде, той проходить конкурс на загальних підставах
Коментувати
Ольга
Добрый день! Подскажите пожалуста, подали заявки в ВУЗЫ , УКАЗАЛИ ПРИОРИТЕТ! УЧАСТВУЕМ В КОНКУРСЕ! ИМЕеМ ПИЛЬГУ 117 ( ВПО), но в одном ВУЗЕ ПОСТАВИЛИ КРЕСТИК, МОЛ ПИЛЬГА В ЭТОМ ВУЗЕ НЕ УЧИТЫВАЕТСЯ. МОГУТ ЛИ ВУЗЫ САМИ ОТМЕНЯТЬ ЛЬГОТЫ? ВЗАРАНИЕ СПАСИБЛ.
Галина
Для Ольга: за квотою 2 можна вступити лише у вузи з переліку, які працюють за програмою "крим-донбас". В інші вступ на загальних підставах
Якось так
Для Галина: з минулого року абітурієнти з квотою 2 можуть вступати у БУДЬ-ЯКІ ЗВО України. Парламент вже в процесі вступної кампанії підтримав відповідну законодавчу ініціативу Глави держави. https://president.gov.ua/news/glava-derzhavi-pidpisav-zakon-shodo-mozhlivosti-vstupu-do-uk-62209?fbclid=IwAR2yTcI34Y0Nhovb_ve7SJF81eLgjIFaetJA89LCqmVMA8vyeWFrF7vXqrg
Коментувати
Олена Столяр
Моя донька цьогріч здала ЗНО. Заявки до ВУЗу ще не подавала. Переглядаючи вимоги до вступу зрозуміла, що можливий варіант пільги за станом здров’я. Чи можливо додати справку з висновком ще цієї вступної кампанії
Зоряна
Які потрібні документи для підтвердження квоти 3 у Національний університету імені Бориса Грінченка?
Якось так
Для Зоряна: ніяких окремих документів не потрібно. Вони самі, на основі загруженого Вами Свідоцтва, вносять інформацію в систему.
Коментувати
Марчук Ю.
Пане Міністре!! Чого Ви терпите цих грантожерів Шарова і Вітренка?? Вже тиждень йде вступна компанія, а держзамовлення у внз на базі коледжів та в магістратуру не відомі. Ганьба!!!! Гоніть іх під хвіст!
Оксана
Доброго дня. Дівчинка дитина-інвалід з дитинства здавала іспити на загальних умовах (категорично відмовилася від можливості уникнути ЗНО - мотивація "Я така як всі!!!" ). Середній бал 170. На бюджет омріяної спеціальності - навряд чи потрапимо, під квоти переселенців, дітей Майдану та героїв АТО не підпадаємо. Чи є якісь додаткові пільги для дітей-інвалідів?
Якось так
Для Оксана: незначні пільги є. Можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення: особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю. Детальніше тут https://osvita.ua/consultations/bachelor/68926/
Ангеліна
Поясніть будь ласка які документи чи що потрібно куди подавати?
зае
Как же вы задрали, убогие, выклянчивать квоты, поблажки, деньги. То индвалидушка, то сиротинушка, то дите гироя, усретесь лишь бы своего скудоумного высерка за чужой счет учить. Все ученики находятся в равных условиях, если ваш биоматериал не потянул школьную программу, пускай улицы метет, надоели уже, ей-богу.
Коментувати
Олеся
Добрый день! подскажите, пожалуйста, предусмотрена ли квота для ребёнка-полусироты? (умер отец)
Анастасия
Для Олеся: Не предусмотрено, к сожалению. Ребёнок может только претендовать на какую-то скидку в общежитии и на бесплатные учебники. И то не всегда, потому что не все в курсе об этом, и как таковых льгот нет (за исключением тех случаев, когда отец - участник боевых действий и так далее, что попадает под определённые категории)
Олеся
спасибо за ответ)
Людмила Анатоліївна
На щастя, ваша дитина пільг не має. Якщо такі пільги були б, то діти з повних сімей не могли б і мріяти про бюджет. А взагалі, найкращі пільги - гарне навчання!
Коментувати
Виталий
Здравствуйте,сначала нужно регестрировать електронный кабинет или регистрировать льоту?
Саша
Для Виталий: Реєструєте кабінет. Ідете в приймальну комісію вищу з усіма документами, необхідними для вступу і документом, який підтверджує пільгу. Там реєструють і вносять в загальну базу позначку про категорію вашої пільги.
Коментувати
Ирина
Добрый день! Подскажите пожалуйста, есть ли льгота по утрате кормильца? Ребенку 17, есть мать, отца не стало 3мес.назад. Спасибо
Анастасія
Для Ирина: Не предусмотрено, к сожалению. Ребёнок может только претендовать на какую-то скидку в общежитии и на бесплатные учебники. И то не всегда, потому что не все в курсе об этом, и как таковых льгот нет (за исключением тех случаев, когда отец - участник боевых действий и так далее, что попадает под определённые категории)
Анна
Для Ирина: большинство детей воспитывается в неполных семьях. А насчет кормильца - в 17 уже В П О Л Н Е подрабатывать можно и ртом, и руками.
Коментувати
Богдан
Здравствуйте , я переселенець , а также из многодетной семьи ,есть ли у меня квоты? В если есть , то какие?
Григорий
Для Богдан: а зачем вы сюда переселились, да еще и семью свою приперли? И квоты вам подавай? Идите улицы метите, работайте.
Коментувати
Альона
Доброго дня! Чи є пільги для дітей УБД? Можливо більше шансів при вступі? І якщо так, то які документи потрібні?
Анастасия
Для Альона: Для дітей УБД є пільга, але вона при вступі не відіграє ролі. Тільки дає право на першочергове зарахування на вільне бюджетне місце, якщо воно звільниться, наприклад, після першого семестру. На сайтах вищих закладів зазвичай зазначується, які потрібні документи.
Коментувати