Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Квоти встановлюються для прийому за держзамовленням окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Термін «Квоти» визначається Умовами прийому до вищих навчальни закладів України у 2020 році. Квоти встановлюються для прийому за державним замовленням окремих категорій вступників відповідно до законодавства та оприлюднюються перед початком вступної кампанії на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA» та сайтах закладів вищої освіти.

Право на зарахування за квотами — це право вступника щодо зарахування на навчання до закладу вищої освіти за квотою-1, квотою-2, квотою-3, квотою-4, квотою для іноземців, що реалізується відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Квота 1

Квота-1 — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на вступ на основі вступних іспитів, крім осіб, які мають право на квоту-2 або вступають відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 червня 2016 року № 697.

Квота-1 встановлюється в Правилах прийому в межах десяти відсотків (але не менше одного місця) та тридцяти відсотків (у закладах вищої освіти (структурних підрозділах закладів вищої освіти), які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах вищої освіти) максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та закритими (фіксованими) конкурсними пропозиціями і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота 2

Квота-2 (квота для вступників з Криму) — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій) в уповноважених закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, які мають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560.

Квота-2 встановлюється в Правилах прийому у визначених Міністерством освіти і науки уповноважених закладах вищої освіти в обсязі двадцяти відсотків (але не менше одного місця) максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими (фіксованими) конкурсними пропозиціями (з округленням до цілого числа) і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота 3

Квота-3 — це визначена частина регіонального замовлення, яка може бути використана державним або комунальним закладом вищої освіти для прийому на навчання на основі повної загальної середньої освіти осіб, які здобули її в закладах освіти на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Квота-3 встановлюється в Правилах прийому за погодженням з регіональним замовником для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій у межах п'ятдесяти відсотків загального обсягу регіонального замовлення, доведеного цьому закладу вищої освіти.

Квота 4

Квота-4 — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів, відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" та Порядку реалізації права на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року № 417

Обсяг прийому за державним замовленням для здобуття вищої освіти за спеціальностями галузі знань 01 "Освіта/Педагогіка" (крім спеціальностей 011 "Освітні, педагогічні науки", 017 "Фізична культура і спорт") для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих педагогічних навчальних закладів, відповідно до абзацу шостого частини третьої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" та Порядку реалізації права на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року № 417, визначає державний замовник для кожного закладу вищої освіти, спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, а його розподіл між відкритими та фіксованими (закритими) конкурсними пропозиціями заклади вищої освіти здійснюють самостійно

Квота для іноземців

Квота для іноземців — це визначена частина обсягу бюджетних місць, яка використовується для прийому вступників з числа: іноземців, які прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України; закордонних українців, статус яких засвідчено посвідченням закордонного українця; іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, осіб, яким надано статус біженця в Україні, та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту.

Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот, визначених Кабінетом Міністрів України.

Оприлюднення обсягів квот

Обсяги квоти-1, квоти-2, квоти-3, квоти-4, квоти для іноземців визначаються в правилах прийому навчального закладу після отримання необхідної інформації від державного (регіонального) замовника та оприлюднюються на сайтах закладів вищої освіти та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Освіта.ua
16.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Доброго дня, якщо дитина вже навчається в університеті на другому курсі. То чи може вона перейти на іншу спеціальність, або взагалі заново вступити, але при цьому не втратити квоту(безкоштовне навчання та проживання,стипендію)?
Влад
Для Тетяна: безкоштовне навчання на певний ступінь дається один раз. Якщо знову хочете на бюджет, повертаєте гроші за навчання, а це набагато більше, ніж як платять за контракт
Коментувати
Саша
Добрий день, чи є пільги для зарахування на державну форму навчання у ВУЗі для дитини-напівсироти померлого інваліда війни Афганістану?
Влад
Для Саша: http://osvita.ua/consultations/bachelor/68926/
Коментувати
Саша
Добрый день, в мене оформлена квота по інвалідності з дитинства. Чи повинна вона відображатися у рейтингових списках вступників?
Вікторія
Для Саша: я бачила, що в деяких відображає квоту і вони по рейтингах вище. Але я не розумію, як це працює, бо я теж маю квоту, але в мене нічого не відображає. Хоча в електронному кабінеті галочка стоїть.
Надя
В нас теж є пільги, дитина інвалід до 18 років, в електронному кабінеті також є галочка, але ми поступаємо так як всі, проте якщо буде вакантне бюджетне місце, то нас можуть перевести на це місце, і то якщо наш бал буде відрізнятись на 15балів від балу останнього зарахованого на бюджет. І ще не факт що таке місце взагалі буде.
Коментувати
Валерия
Если бюджетные места, выделенные на квоты, остаются свободными, есть вероятность, что вуз зачислит обычных студентов на эти места? Или можно и не надеятся уже?
Влад
Для Валерия: їх перенаправлять на інші вузи на квоти
Влад
Для Валерия: взагалі то не вуз надає місця абітурієнта. А міністерство освіти по широкому конкурсу. Якщо Ви отримали бюджетне місце, то ви з ним приходите в вуз, який обирали.
Коментувати
хто я?
Здравствуйте. Если на специальности "Максимальне держзамовлення: 55", "Максимальне держзамовлення, квота 1: 3" то всего мест для людей без квот 52 или 55? Спасибо.
Влад
Для хто я?: 52
хто я?
Для Влад: а если эти 3 места никто не занял (0 чел. с квотами) то все равно 52?)
Ростислав
Доброго дня)Якою буде квота,якщо є пільги шахтаря ?
Коментувати
Тетяна
Добрий день, підкажіть будь ласка, чи є льготи при вступі до ВНЗ для дітей учасників бойових дій?
Влад
Для Тетяна: немає, вони мають тільки право на переведення на звільнене бюджетне місце
Коментувати
Наиалія
Добрий день. Підкажіть, як рахують держ. місця на квоти? Наприклад, якщо 50 місць держ. замовлення,по квоті1 - 1:6, квоті 2 - 2:6, і всі квоти заповнені, в такому випадку від 50 місць держ.замовлення віднімаєм 12 лише 38 йдуть на загальні умови? чи правильно я розумію?
Misha
Звонив до приймальної комісії ВНЗ, сказали що потрібно подавати документи по квоті-1 на їхню електронну пошту.
інна
доброго дня, де я можу побачити чи зареєстровано квоту1 ! у особистому кабінеті нічого не відображається?
Misha
Для інна: її не буде показувати в особистому кабінеті. Уточніть це питання в приймальній комісії ВНЗ у який подаєте заявки.
Коментувати
Ольга
Добрий день.Поясніть доступною мовою, що означає Квота-3? Завчасно дякую за відповідь!
Віта
Доброго дня ! Абітурієнт дитина з інвалідністю, хвороба є в переліку для вступу по квоті1, який документ потрібно взяти у лікаря для подачі при вступі ( форма документа), дякую
Ирина
Абітурієнт має чорнобильське посвідчення 3 категорії та віком до 18 років. В додатку до свідоцтва бали 10 та 11 (менше не має). Якщо я правильно зрозуміла то в нашому випадку діє квота 1. Це так? Та підскажіть які дії надалі, потрібно звернутися до ВНЗ з оригіналами документів до подачи заявок на вступ в електронному варіанті? (отримані бали по ЗНО 162,162,167 хочемо на бюджет)
Галина
Для Ирина: як можна при такому атестаті отримати такі низькі бали ЗНО? ставили за гарні очі? можете спробувати вступати за співбесідою
Val
Ваему абитуриент 18 лет и он был ликвидатором или проживал там? Как у вас получилось сводетельство 3й категории? Или я что-то не поняла? О какой квоте вы говорите. С такими балами только контракт. И оценки 10 и 11 не совсем сортветствуют балам ЗНО, это очевидно.
Галина
Для Val: чорнобильці - не лише ліквідатори. Це і діти, які постраждали в наслідок того, що народились в заражених батьків. А те що бали не відповідають оцінкам це очно. Якби не ковід, пролетіли б як фанера над Парижем зі своїм "відмінним атестатом"
Коментувати
Яна
Де потрібно позначити що в тебе є пільги? При подачі оригінальних документів, чи в електронному кабінеті вступника??? Буду вдячна за відповідь
Галина
Для Яна: які саме пільги? ті які дають право на вступ за квотами? тоді треба нести оригінали в приймальну комісію
Val
Какие вссе хотрожопые, резко все по квотам . А учиться не пробывали чтоб поо ЗНО и без квот на бюджет?
Pin
Если есть такая возможность, зачем её терять?
Коментувати
Тетяна
як і де можна зафіксувати квоту 1 по дитині ( линишшя батьківських прав батька по рішенню суду ?
Галина
Для Тетяна: документи за квотами подають в папровому вигляді і кабінет не створюють
Olga
Для Тетяна: Мати теж позбавлена прав? Якщо ні, то ніякої квоти вам не бачити!
Коментувати
Оксани Шушкевич
Доброго дня! Якщо дитина інвалід 1 групи вчилася на молодшого спеціаліста вступ був по квоті то чи має вона право вступати на бакалавра по квоті? Дякую ! Оксана
Влад
Для Оксани Шушкевич: так
Коментувати
Олеся
Якщо дочка дитина інвалід ,до18років,здавалаЗНО .До якої категорії чи квоти вона належить для вступу на бюджет
Влад
Для Олеся: дзвоніть в приймальну комісію
Коментувати
Виктор
чи має пільги дитина учасника ато? якщо так, то яка саме та які документи потрібні для вступу ?
Влад
Для Виктор: при вступі пільг не має, має право на переведення з контракту, якщо звільниться місце і теж за конкурсом
Коментувати
Елена Дмитриенко
Доброго дня. Дитина інвалід 17 років. Яка квота? Подавати документи в паперовому або електронному вигляді?
Влад
Для Елена Дмитриенко: дзвоніть в приймальну комісію
Коментувати
Наталія
Доброго дня. Дитина інвалід о 18 років. ЗНО складала. Які пільги всупу до ВНЗ? І документи подавати тільки в паперовому вигляді? Чи в електроному виді можна завантажити посвідчення? Ще вона дитина учасника бойових дій. Дякую
Влад
Для Наталія: дзвоніть в приймальну комісію ВНЗ куди збираєтесь, є певний перелік хвороб, за якими вступають за квотою. Документи подаються в паперовому вигляді до 16 числа. Дитина УБД пільг при вступі немає. Має право на переведення з контракту на звільне місце теж за конкурсом
Коментувати
Максим
Якщо я дитина сирота, мені 18 років, я маю право на бюджетне місце за квотою 1? якщо так то коли мені потрібно подавати документи?
Влад
Для Максим: до 16 серпня в паперовому вигляді
Коментувати