Наступний навчальний рік оголошено Роком математики

Метою Року математики є формування у школярів належного рівня математичної компетентності

Наступний навчальний рік оголошено Роком математики

Президент України Володимир Зеленський оголосив 2020/21 навчальний рік Роком математичної освіти в Україні. Відповідний указ оприлюднений Офісом Президента України.

Метою проведення Року математики в Україні є створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти та формування у них належного рівня математичної компетентності.

У рамках проведення Року математики Кабінету Міністрів України доручено забезпечити розроблення та затвердити комплекс заходів, який включатиме впровадження у навчання сучасних практико-орієнтованих засад, розроблення електронних навчальних ресурсів, створення умов для забезпечення сучасного рівня викладання математичних дисциплін, зокрема із застосуванням ефективних технологій формування та розвитку математичної компетентності учнів з урахуванням кращих вітчизняних та міжнародних практик.

Також має бути вивчений та впроваджений досвід держав, які демонструють високі показники з математичної компетентності за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA.

Окрім цього, Кабінету Міністрів доручено створити у школах умови для вивчення математики за індивідуальною програмою для учнів, які потребують додаткової підтримки в опануванні предмета, забезпечити належну організацію запровадження з 2021 року обов’язкового ЗНО з математики, розширити можливості для розвитку математичної компетентності учнів, зокрема через мережу математичних гуртків у школах, закладах позашкільної освіти, проведення літніх математичних шкіл для учнів та вчителів тощо.

Як відомо, ідея проведення Року математичної освіти в Україні була ініційована після оголошення результатів міжнародного дослідження математичної компетентності PISA-2018, в якому взяли участь українські школяри.

Освіта.ua
30.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Katarina
Господа, расслабьтесь. Надо было МОН как то отреагировать на результаты PISA, вот и придумали- а давайте придумаем "год математики". И ДПА в формате ЗНО всем 11классникам устроим по математике с 2021 даже если им она не нужна для поступления в университет. Теперь весь год математические хороводы водить придется... Когда там был год английского языка? Все его выучили? Теперь резко математику начнем учить? А на следующий год начнем учить физику. А чего там- даёшь общее ЗНО по физике!!! Пустозвоны... Нужны там нашей власти наши дети...
Надія
Як можна за рік зробити інноваційні зміни в математиці?!!! Щоб діти розвивались не тільки математично, а й креативно, потрібно змінити програму з математики, підручники. Щоб дійсно "червоною ниткою" пройшли життєві компетентності. Також потрібно змінити мотивацію навчання. Всі ці проблеми взаємозвязані. І одним роком тут не обійтися...
Міша
Не можна оголошувати рік математики. Як люди будуть добре вміти рахувати, то доведеться наступний рік оголошувати роком нормальних зарплат. Прийдеться підвищувати зарплати і пенсії до рівня за який можна прожити. А так працюють за те що дають, бо не вміють рахувати, що за такі гроші не варта.
Анна
Креативно й весело очікують на рік математики освітяни: https://www.facebook.com/groups/1419914631619499/permalink/2554248508186100/
Володимир Мічак
Дозволили у початковій школі не знати таблички множення і маємо результат. Половина учнів так її не можуть вивчити і у 9 класі.
Володимир Мічак
На мою думку треба повернути для учнів 10-11 класів академічний рівень , щоб успішно здавати ЗНО. Рівень стандарту не забезпечує успішної здачі ЗНО з математики.
Небайдужий
Якби, обираючи владу, керувались хоч трохи здоровим глуздом, а не тим, що їм втовкмачили Г+Г, і шарій з дубінським та серйожею лєщенком, і ще деякі розумники, то і не було б тої ганьби на весь світ, що маємо зараз. Але... Бачили очі, що вибирали.... А де борцуни з корупцією? Що, вже вся подолана? І ніхто вже нічого не краде? І на митниці повний порядок, всі все декларують за законом і платять мито, так??? То де ж ті гроші, я Вас питаю? Що, багато шуму , як завжди, а далі все, здулися, борцуни???
Віктор
Не потрібно мати високих знань з математики, щоб порахувати і побачити, що понад 70% всіх прибутків держави отримують олігархи - це декілька осіб. Решта 42 млн людей не можуть вижити за ту частку, яка залишається. Олігархи все викачували з бюджету, а тепер залізли у кишеню кожній людині через високі тарифи на газ, електроенергію та інші комунальні послуги. Олігархи не дбають за країну, всі вони мають нерухомість за кордоном і живуть за кордоном. З держави тільки викачують гроші. З цим щось треба робити. Потрібно змінювати систему. Це не демократія, а диктатура кількох осіб. Доки не зміниться система ніякого розвитку не буде. Немає ніякої конкуренції і розвитку, тільки монополія, яка все знищує і викачує ресурси. Люди обираючи владу сподівались, що влада змінить систему і все поверне у кращий бік. Надіємось, що це станеться! Інакше ми йдемо у тупік. Подумайте, як все змінити і покращити.
Добрый учитель
Коли нема системи, так і будуть шарахатись зі сторони в сторону. То рік англійської, то рік математики...А все зведеться до тимчасових негараздів, які не закінчуються донині. Вся ця мішура показує, що ми втратили радянську ситему освіти, а отримали...повну ПІСУ
Петро
Для Добрый учитель: не маю нічого проти радянської системи освіти, але було б цікаво порівняти рівні математичної компетенції "тих" учнів і теперішніх. На папері в кабінетах міністерств річні показники завжди зростали, а насправді.. повна ПІСА, третина учнів мають мінімальні математичні навички
Добрый учитель
Щоб відкинути радянську систему освіти, потрібно запропонувати кращу. Це що пропонується і називається НУШ -це бардак. А на фінську систему- потрібно інші гроші, яких немає і найближчі 351 рік не буде. Тому попереду одні тимчасові негаразди(((
Учасник
На мою думку, головна проблема сучасної освіти -- це те, що батьки АБСОЛЮТНО не відповідають ні за поведінку своїх дітей у школі, ні за результати навчання, і учні ні за що не відповідають: не вчаться, не слухають вчителів на уроках, не виконуютб домашніх завдань, грубіянять, не виконують елементарних правил поведінки, провокують вчителів і однокласників (відверто займаються булінгом) -- а їм хоч би що! У всьому і завжди звинувачують вчителя, а не справжніх винуватців -- учнів і їх батьків. Нерадиві учні самі не вчаться, і не дають вчитися тим дітям, які хочуть отримати знання, а спробуй щось сказати такому: батьки відразу знаходять адвоката, який починає звинувачувати вчителя у порушенні купи Конвенцій, законів, постанов, листів і т.д. Осточортіло це все, до печінок дістало! А ще за всі ці знущання -- копійчана зарплата... Коротше, плюнув я на все це, і пішов зі школи. Подався 2 роки тому у репетитори. Тепер маю і повагу, і дисципліну, і на рік наперед записуються в чергу, і тепер я вибираю, кого і за скільки навчати. Відповідно і дохід нормальний, і здоров’я , чого і всім бажаю!
Коментувати