У МОН не знають причин прогулів уроків учнями

У відомства поки немає відповіді, які причини впливають на прогули навчання школярами

У МОН не знають причин прогулів уроків учнями

У Міністерства освіти і науки поки немає відповіді, які причини впливають на прогули навчання українськими школярами. Про це сказала міністр освіти Ганна Новосад в інтерв'ю Інформаційному агентству Інтерфакс-Україна, відповідаючи на запитання щодо статистики прогулів уроків школярами, яке показало дослідження PISA.

«Проблеми з дисципліною були нашим відкриттям. Це фактично тягне за собою зниження результатів успішності на 20%. Погана відповідь в тому, що поки що ми не знаємо, що саме це спричинює. Це потребує додаткових глибинних досліджень, про що нам сказало і саме OECD. Ми це зараз будемо робити, і уже знайшли партнера, який нам буде в цьому допомагати, а саме проводити додаткові дослідження. Все це заплановано на весну», - сказала міністр.

За її словами, дослідження потребуватимуть опитування, спостереження та вивчення питання «з полів», що саме відбувається не так.

«Причин може бути досить багато, від поганого соціально-економічного становища, негараздів в сім’ях до незацікавленості в навчанні. Є дуже різні причини і ми їх наразі не розуміємо», - зазначила Ганна Новосад.

Освіта.ua
20.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володя
Для Юрій: А пропуски уроків для підвищення кваліфікації... Я - вчитель сільської школи. Приходить графік засідань і там, в один день необхідно приїхати аж чотирьом викладачам. Приїжджаєм своїм авто, витрачаємо бензин, час, щоб послухати розумні науки наших "видатних" педагогів. Виявляється двом викладачам, чомусь, перенесли на іншу дату, але не повідомили,ну а двоє пішли "навчатися".От приходить поважний викладач ,розповідає про важливі питання освіти,а я задаю просте питання:" Чи знаєте ви ,що зриваєте навчальний процес в школі?"А він не розуміє чому. А тому, що в сільській школі працює ,близько, 15 вчителів,коли відсутні 1- 2 вчителі, їх замінюють інші,не спеціалісти, що не допустимо за законом.А тут, відсутні 4 вчителі-це практична зупинка навчального процесу школи. На що він відповів: "Ви дуже сміливий вчитель, якщо говорите про це вголос". І таке повторюється щотижня. То тарифікація у директора та зауча - відсутні на власних уроках( вересень, жовтень),то звіти, наради директора щотижня, а то і двічі на тиждень. І це - повторюється з року в рік.
Юрій
Для МДА. Учитель не тільки ніхто, а щей Ні-ХТи-О.Пятий рік жаліюсь, але все уже " куплено до нас". За мною зачинились двері. МОДЕРАТОРИ !, видаляючи слідуючі речення занесіть на стіл НОВОСАД: директор Павлівської шк. Синюченко Н.І.(вища категорія), разом зі своїм чоловіком (географом, хіміком, біологом, музикантом і ПЕДОФІЛОМ за сумісництвом) Синюченком Г.В.(вища, старший учитель) ---стали її "ХЕРОЯМИ" та гордістю усіх НУШів. Ось що при учнях говорила мені Синюченко Н.І.""ТИ ГАМНО, ТИ МОЗГОЙОБ, ЩО ТИ ЗРОБИВ У ЦІЙ ШКОЛІ? НАТЯГНИШ ГАЛСТУЧКА І ТУФЕЛЬКИ І ПИЗДУЄШ ОТАКОГО. АУДІОЗАПИС матів директора (викладала етику) можу продемонструвати будь кому. Такого пятирічного мобінгу мало хто перетерпів. І то це тільки бутончики. Про ПЕДОФІЛА повідомлено: начальнику ВП майору Гавришу , голові РДА. головлікарю ЦРЛ Павліченко.
Ого
Для Юрій: Ничего себе,как у вас там всё запущено...и беспросветно...
Коментувати
Юрій
А МОН знає причини систематичних прогулів учителями??? Начальник відд.освіти Погребищенського р-н Бутенко З.М. та директор опорної школи Носова Т.А. вважають що це на "благо родіни". Учні Павлівської школи та їх батьки привикли до "безпределу" місцевої учительки-директора Синюченко Н.І., яка під кінець навч.року з учнями заледве до половини підручника долистують. А прогули учнів вирішено просто- кожен учитель проставляє відсутність учня за загальним шкільним журналом, який "коригується" в ручному режимі.
Петя
Для Юрій: Тю на вас))) Вы ещё не знаете,как " ходят" на работу голова ОТГ,начальник отдела образования ОТГ и др.работнички. Голова приезжает на работу,когда вздумается,также как и начальник отд.обр( живут за 30 км,каждый день их возит как царей транспорт за гос.счёт). Эффективность их работы- ноль,зато зарплаты и премии на высоте. А подчинённые их постоянно гоняют кофеи и ходят на перекуры. Кто на что учился)))
Юрій
ДЛЯ ПЕТІ.У мене на вулиці голова села проживає напроти, в робочі дні пасе череду корів. А про інше: освіченість, знання самих простих законів і тд. --нема про що говорити.
Петя
У нас также) Полный науч и профан. Зато с прокуратурой и судами " на одной ноге", и землички себе и всем близким " оттяпал".
Коментувати
Для модератора сайту
Прочитав коментарі і не можу зрозуміти, яка ваша роль, якщо ви не вилучаєте нецензурщину та образливі репліки і не блокуєте таких "татків" та "учнів". Це - освітній сайт, а не рекламна дошка для всяких хамів.
Горбачов С.І.
Для Для модератора сайту: Зригнув звідси, суч
Коментувати
Вчитель
Шановні колеги та батьки. Це обговорення проблем школи, освіти в цілому і ставлення держави до вчителів, зокрема. Не піддавайтеся на ниці провокації "татків", у яких немає належних аргументів та елементарної вихованості, тому вони переходять до образ та приниження. Це стиль спілкування певної когорти сучасної молоді, а ми ВЧИТЕЛІ І БАТЬКИ. Будьмо гідними. Ps.Наше спілкування - це лише спосіб зняти груз важкої психологічної нагрузки від усвідомлення стану освіти в Україні. Ніхто з можновладців наших коментарів не читає.
все просто!
Своих детей оставляю дома когда вижу, что нужно подтянуть математику или английский - сидим и учимся! А что в школе делать - дежурить, читать рефераты, писать контрольные или слушать лекции по декоммунизации? В ШКОЛЕ НЕ УЧАТ!
Закон  "Про освіту"
Для все просто!:Однією з форм навчання - сімейне навчання. Прапор в руки і вперед!!!!
Коментувати
Olexandra Basatska
В місцевості, де я мешкаю, думка батьків така: люди з вищою освітою - не завжди матеріально забезпечені, тому навіщо паритись над важкою, незрозумілою і непотрібною програмою, якщо після школи можна поїхати до Польщі (Чехії, Німеччини, Італії і т.п.) і заробити там вчетверо більше, ніж цей премудрий вчитель. А дітки на уроці на будь-яку спробу навчити їх чогось заявляють: "Нам це не потрібно!" Хоч звідки вони знають, що їм пригодиться в житті?
Критик
Для Olexandra Basatska: Нікого не хвилює в якому корівнику ти мешкаєш, суч
Коментувати
Руслана
а как на счет травли детей со стороны учителей, если с ними не хотят заниматься индивидуально?
111
Для Руслана: Хто з ким що не хоче?
Коментувати
гість
що тут досліджувати? Подивіться як вирішується це питання у німців, естонців , чи там поляків. Приведіть до якогось спільного знаменика, плюс власний досвід. Чи може на дослідження питання типу " коні їдять овес" треба фінансування і докторські монографії?
Olga
Для гість: Якщо дивитися, як "вирішується це питання у німців, естонців , чи там поляків", то доведеться накладати штрафи на батьків, а у нашій країні цього НІЗЯ! Ось побачите - у підсумку скажуть, що винні вчителі...
гість
Для Olga: суть написаного якраз і означає, що у нормальних людей, все по-нормальному. А якщо у підсумку скажуть, що винні вчителі- то це і означає ,що хотіли одне, а отримали як завжди.Які ми, такі у нас і керівники.
Коментувати
Світлана
Згаданий себе в цьому віці та своїх ровесників. Вам було цікаво вчитися, так, бо програма була легша раз, зацікавленість два, нормативно база для учнів три. А у наших дітей що: програма як для професорів у 2-11класів, зацікавленості та мотивації немає, бо нахабно я буду стільки вчити, коли є ГДЗ та я спишу. Книжки була доступні для розуму, а тут інколи і самтому відкривається ГДЗ, бо не знаєш відповідь на те чи інше питання. Міністре-магістре чи спеціалісте переглянути треба програми від 2-11 класу, зробить компактно та доступне для дитячих голівоньок. І буде тобі радість хоть щось зробив для освіти, а не ти її топиш, томаш як початкову так і всі інші, навіть і вищу вже добиваєшь.
Вчитель
Як не знають? Перша причина батьки, які зараз впливають і на директора, і на вчителів. Аудит!!! Ви самі поставили вчителя в залежність від батьків. Дитина на уроці виходитт з класу поговорити по телефону з батьками, дитину відпросили батьки у директора, класного керівника, заступника,а вчителя доводять до відома. Батьки сказали, а де обовязки всіх???
Татко
Для Вчитель: Ну закрий ти вже рота, суч
Коментувати
мда
Щоб запровадити штрафи для батьків чи опікунів прогульщиків багато не треба. Головне бажання. Що ви здатні зробити? Роботу батькам не дасте, грішми не допоможите, сім’ї не перевиховайте, за навчання у ПТНЗ не заплатите, від наркоманії не вилікуйте. Треб без лишніх міркувань вдаватися до самих жорстких методів вирішення ситуції. А от про успішність зовсім інша дискусія. У Японії якщо учитель не прийшов на урок, 45 учнів будуть тихо сидіти та вивчати наступну тему. У нас 20 учнів рознесуть школу. Тобто законодавство у тих пунктах де батьки мають виконувати свої обов’язки не працює. Владі і державі треба запровадити юридичну відповідальність батьків за виховання своїх учнів. Якщо батьки заплатять штраф, походять відмічати своє дитинча у службу по неповнолітніх, відшкодують школі різні ущерби нанесені дітьями. Робота буде. А тепер троє читають на уроці підручник, 7 сидить у смартфонах, 4 грають у карти, решта обкурені сплять. Це по вашому такий має бути урок української? Хто тоді учитель?
мда,продовжу
Учитель ніхто. Піде жалітися, завтра покажуть де двері. Що ваші експерти зроблять? Будуть ходити, робити вигляд ніби проводять анкетування. Після, скажуть що учителі не вміють зацікавити, а далі проблеми лишуться на своєму місці. Питання взагалі у діаметрально протилежному, чи хоче влада навести у школах порядок? Якщо захоче, тоді буде дивитися на проблем з тієї точки зору, звідки все видно. Не захоче, тоді будемо вертітися по колу. І кожного разу робити вигляд, ніби ми помічаємо та розуміємо.
Капа
Для мда: Своїй матері штрафи запровадь, головешка
Коментувати
маруся
Закидайте мене капцями, але скажу так: безправність педагогів та безкарність здобувачів освіти та їх батьків - ось і всі причини. Ну мінус незначний відсоток дууууже малозабезпечених.
Директор
Для маруся: Супер!
Olexandra Basatska
Для маруся: Згідна з вами на 100%! А ще платна вища освіта зробила своє, адже наші виші набирають таких абітурієнтів, що в школі заледве 5-6 балів мали, і з трудом переступили поріг ЗНО.
Коментувати
Читач
Де відкопали це чудо - нашу міністерку? Думала, що вже не здивує нічим,аж ні! Чому діти пропускають уроки? Тому що немає МОТИВАЦІЇ! У кого є гроші,той учитиметься у вузі й так. Не складе ЗНО- поїде учитися в Польщу, чи будь-куди за кордон. Така дитина прямо на уроці заявляє,що батьки заплатять і вона вступить. Що чекає розумну дитину, в батьків якої немає грошей? Бюджетних місць обмаль. Купи пільговиків,які забирають і ті ,що є +крутяки - батьки купляють своїм чадам додаткові бали до конкурсного на манах і іншій всілякій херні. Розумній дитині з простої сім’ї закрита дорога до ВУЗу, якщо це не педвуз. Але ж розумні діти бачать що творять з учителями і вони не хочуть обирати професію учителя, і це -нормально. Дитина не може обирати ту професію, яка їй подобається. Уцьому році багато дітей з 11 балами по ЗНО не пройшли на бюджет. Тим, хто закінчує вуз, куди йти на роботу? Що в Україні працює? Яка перспектива для молодих спеціалістів? Або закордон, або алкоголь чи наркотики.
Яся
Для Читач: луже примітивна думка: немає роботи, то піду стану наркоманом...
Читач
Для маленька Яся: Почитайте статистику. Але про що це я? Нащо це маленькій дурненькій дівчинці.
Коментувати
Olga
Мені важко судити про причини прогулів у міських школах, а в сільських картина така: 1. Відсутня мотивація від батьків: "Навіщо вчитися, якщо за гроші можна купити все". 2. Більшість батьків не працюють, тому пізно лягають, пізно встають, діти сплять разом з батьками. 3. Батьки можуть залишити дома дитину з будь - якої причини (треба було поїхати в місто, щоб купити взуття; у мами завтра день народження, я їй допомагаю готувати застілля; у мене день народження; ми їздили до в гості до хрещеної і т.д.). 4. Дитину залишають дома, бо треба пасти корову, виконати роботу по господарству. А причина того, що батьки погоджуються на прогулювання дітьми занять в тому, що вся вина за це лежить на вчителеві. Кого з батьків покарали за прогули дітей? Більше того, зараз навіть довідка від лікаря не потрібна, якщо дитина хворіла до 10 днів: написала мама записку - і добре. А якщо дитина із - за самолікування помре - буде винен вчитель.
Твій тато
Для Olga: Закрийте будь-ласка свою духовку, по чесному
спостерігач
Для Твій тато: А ти свою.
Witalina
Для Твій тато: Це, дійсно,так!!!!
Коментувати