Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Шмигаль: 1 вересня розпочнеться нормальний навчальний рік. За словами прем’єр-міністра України, навчальний рік в Україні розпочнеться 1 вересня і в звичному режимі. Школи закривають лише у тих регіонах, у яких діятимуть «червоні» обмеження.

Уряд планує модернізувати всі шкільні їдальні. Кабмін затвердив план заходів з реформування системи шкільного харчування. Протягом 2,5 років має бути здійснена модернізація всіх харчоблоків шкіл. Також запроваджується моніторинг продуктів, що постачаються до шкільних їдалень.

За дотримання правил епідемічної безпеки відповідатиме школа. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що обов'язки з виконання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти покладені на керівництво шкіл.

Опублікований консолідований рейтинг вишів України. Рейтинг охоплює результати 241 закладу вищої освіти, а також містить 7 підрейтингів: класичні університети, приватні виші, київські виші, виші регіонів, педагогічні виші, медичні університети, а також кращі заклади вищої освіти областей.

У МОН розроблять план з популяризації математики. У Міністерстві освіти створено робочу групу з розроблення плану заходів щодо популяризації природничих наук та математики. Після розроблення проект документа буде винесений для громадського обговорення.

Розроблений професійний стандарт для директорів шкіл. Профтандарт за професією «Керівник закладу загальної середньої освіти» визначає вимоги до професії, особливості роботи керівника школи при виконанні ним своїх обов’язків, особливості навчання та професійного розвитку тощо.

У МОН розповіли, як школам розробити освітню програму. Під час складання освітніх програм та навчальних планів школа має повноваження здійснювати перерозподіл навчальних годин навчального плану в межах 15% від загального обсягу навчального навантаження.

МОН: учителі мають планувати роботу у довільній формі. Календарно-тематичне та поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі. Адміністрація школи та працівники методичних служб можуть лише надавати методичну допомогу вчителю, а не контролювати його.

У МОН повідомили, як оцінювати учнів у новому році. Міністерством освіти і науки, враховуючи численні звернення громадян, надані роз'яснення щодо питань підсумкового тематичного, семестрового та річного оцінювання учнів в 2020/21 навчальному році.

Школам радять підготуватись до дистанційного навчання. Під час планування організаційних заходів, що забезпечують освітній процес, у тому числі і під час календарно-тематичного планування, вчителям необхідно врахувати можливість організації освітнього процесу в умовах карантину.

Розпочався прийом заяв на вступ до вишів. Розпочато прийом електронних заяв від абітурієнтів, які вступають до вишів на навчання за програмами бакалавра (наскрізного магістра) після 11 класів. Подання заяв здійснюється онлайн через електронний кабінет вступника.

Вступ.ОСВІТА.UA опублікував перші заяви вступників. Інформаційна система розпочала інформування абітурієнтів та їхніх батьків про стан подання заяв до закладів вищої освіти України. У профілі кожного закладу вищої освіти публікуються рейтингові списки абітурієнтів.

МОЗ надало рекомендації з роботи гуртожитків. Рекомендації розроблені для гуртожитків всіх типів та повинні враховуватися власниками, керівниками та суб'єктами господарської діяльності з метою запобігання ускладнення епідемічної ситуації.

Освіта.ua
14.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Женя
У меня пишет, что Допущено, это я смогу узнать результат 27 числа и после отнести документы на контракт или бюджет, верно? Если не возьмут только на контракт, то с какого числа будут принимать документы? Если я не ошибаюсь их принимать до 30 числа сентября, но учеба же начинается с 17 числа для 1 курса, может кто то обьяснить.
Женя
Если не возьмут, то смогу поступить только на контракт, если да, то с какого числа будут принимать документы для поступления на контракт. Не правильно написал
Тарас
Для Женя: на бюджет документи прийматимуть з 27 серпня по 31 серпня. На контракт документи можна подати до 10 вересня, але ця дата може дещо відрізнятися в окремих закладах вищої освіти.
Коментувати
Ірина
Ірина Добрий день. Підскажіть будь-ласка, якщо ми передумали подавати заяву вже з вказаним пріоритетом 1, і вирішили подавати з пріоритетом 1 на іншу спеціальність, то які мають бути наші дії. дякую.
Аналитик
Кто складывал рейтинг? Вы что не видите , что Топ -200 и итоговый почти полностью повторили показатели , одни и те же? Два раза посчитали наукометрию, средний бал контрактника.... Мы же дезориентировали граждан Украины.
Данил
Привет, кому не сложно дайте подробный ответ на вопрос ниже, спасибо. Я подал заявку, пишет Допущено. Я не мечу на бюджет, так как понимаю, что с средним в 140 мне туда не попасть, но дело не в этом. Раз уже пишет Допущено, то я уже могу ехать и подавать документы в приемную комиссию, верно? Или это нужно сделать определенного числа, если да, то какого? Я смотрел в инете, но немного не понимаю
Влад
Для Данил: якщо Ваша заява на контракт, то дзвоніть в приймальну комісію, якщо дозволять, то їдьте і подавайте. Якщо заява на бюджет, то чекати 27 і потім везти документи.
Данил
Заява была подана на бюджет и контракт, на выбор Университета. Но я уже уверен на 100% что не получу бюджет, могу ли я подать заявку? Лучше всего позвонить им туда и спросить?
Данил
Не правильно написал - "Могу ли я подать заявку", точнее подать документы.
Коментувати
Ірина
Якщо абітурієнт, який потрапив на бюджетне місце в одному університеті подає оригінали в інший, то на його місце приходить інший абітурієнт чи місце пропадає?
Коваль Степан
Вчителі! Поясніть президенту і зе--e-ботам граматику української мови. Нехай виправлять Гімн України. Поки не виконаєте свою роботу на краще життя не розраховуйте
Я
Для Коваль Степан: а как исправят там что-то, так мы сразу заживем как в ОАЭ? Не неси чепуху, исправлять нужно то, что в последствии принесет пользу обществу. Банальное аналитическое мышление чтобы различать важность проблем, которое язык, к сожалению, не дает, в отличие от математики.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!