Опублікований консолідований рейтинг вишів України - 2019

Освіта.ua презентовано щорічний консолідований рейтинг українських вишів

Опублікований консолідований рейтинг вишів України - 2019

Освіта.ua складено щорічний консолідований рейтинг українських вишів.

Консолідований рейтинг закладів вищої освіти України у 2019 році охоплює 240 закладів вищої освіти, а також містить 7 підрейтингів: «Кращі класичні університети України», «Кращі приватні виші», «Кращі київські виші», «Кращі виші регіонів України», «Кращі педагогічні виші», «Кращі медичні університети України», а також «Кращі навчальні заклади областей України».

Як і минулого року, в якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу вишів України, використані рейтинги університетів: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт», кожен з яких використовує різні критерії оцінювання закладів вищої освіти.

Зокрема, методика рейтингу «Топ-200 Україна», що складається Центром міжнародних проектів «Євроосвіта», базується на використанні відкритих даних прямих вимірів та експертних висновків фахівців у галузі вищої освіти і головних ринків праці України.

Відповідно до цієї методики діяльність закладів вищої освіти оцінюється за допомогою інтегрованого індексу. Цей індекс містить три комплексні складові: індекс якості науково-педагогічного потенціалу, індекс якості навчання та індекс міжнародного визнання.

Результати «Рейтингу «Scopus» базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються закладом освіти або його педагогічними працівниками у наукових виданнях.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» містить інформацію про показники середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких в 2018 році зараховано до вишів на навчання за контрактом. Зазначений рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів освіти, в яких вступники виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.

Виходячи з цього, Консолідований рейтинг підсумовує загальні рейтингові місця закладів освіти за версією «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт».

За результатами Консолідованого рейтингу 2019 року, незмінним лідером рейтингу залишається Київський національний університет ім. Шевченка, який очолює таблицю рейтингу третій рік поспіль.

Друге місце рейтингу посів Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського, що у цьому році посунув на третю сходинку Харківський національний університет ім. Каразіна.

Четверте місце консолідованого рейтингу посів Львівський національний університет ім. Франка.

П’яту сходинку рейтингу поділили Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Національний медичний університет ім. Богомольця.

Другий львівський виш у ТОП-10 рейтингу — Національний університет «Львівська політехніка» — опинився на сьомому місці.

Одеський національний університет ім. Мечникова та Львівський національний медичний університет Ім. Данила Галицького посіли відповідно восьме та дев’яте місце.

Замикає десятку лідерів Дніпровський національний університет ім. Гончара.

Матеріали рейтингу:

Освіта.ua
09.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алексей Поляков
Понизити порогові бали ЗНО 2019 для вступу до магістратури, до балів, які були у 2018 році. Електронні петиції — Офіційне інтернет-представництво https://petition.president.gov.ua/petition/65934 Будь-ласка підпишить петицію. Разом - ми сила!
Олег
Для Алексей Поляков: нашо його понижувати? минулого року бал був спеціально занижений бо система працювала в тестовому режимі, а зараз бал необхідно піднімати, щоб вища освіта була доступна найрозумнішим абітурієнтам.
Коментувати
Мирная Акция Протеста
ПОДПИСЫВАЕМ ВМЕСТЕ МЫ СИЛА https://petition.president.gov.ua/petition/65934?fbclid=IwAR0i5saWpueo1yFPtyYU4UkXxE3xyH5N9cbmY3TDFhCSFuJPDuKw8U3QZcU
Для Мирная Акция Протеста:
Та хоч пердицію підписуйте, але від цього ви розумнішими не станете.
Коментувати
Кентавр
Щизофрения! Торговый университет имеет 2 место по количеству поданных заявлений абитуриентов, а в рейтинге 40!!!??
Саприкін Моз
Цей рейтинг під дешеву Могилянку, де крім англійськоі мови , політологіі та журналістики заангажованоі нічого не вчать.
Бакалавр
Кишеньковий рейтинг, є достатньо суб’єктивним, є інструментом маніпуляції.
Наталія
Доброго дня. Дайте будь ласка роз’яснення, чому саме середній бал знову на контракт є критерієм рейтингу. Не на бюджет, або кількість зарахованих студентів.
zzz
Для НаталіяСама поняла, что спросила?:
Наталія
Я то зрозуміла, що запитувала. Але відповідь мені не зрозуміла. Чому середній бал ЗНО на бюджет не є критерієм?
Коментувати
Елена
Добрый день где можно увидеть списки рейтинга поступающих в вузы пожалуйста подскажите
Влад
Для Елена: vstup.osvita.ua
Коментувати
D
Для тих, хто цьому рейтингу не довіряє, є наприклад http://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine
Черкаси
Згоден з тим, що рейтинг не обєктивний! Треба оцінювати випускників , а не вступників!! І ще, якщо здавати історію чи фізику-де буде вищий бал ? Що грантожери цього не відають?
D
Для Черкаси: "Що грантожери цього не відають?" ух яке слово! "грантожери"! Як мені воно подобається! Уявляю, як надсилає Сорос великий (метр на два) шоколадний грант у коробці Рошен (так-так, така схиблена уява) і на нього накидаються грантожери, всі брудні, в шоколаді (хтось навіть голяка! — то уява така) жеруть і жеруть той грант... Смішно, якби не було би так сумно
Коломия
Брате, грантожери в рік зжирають приблизно 300 млн грвн !! І , падлюки, все роблять як ім велено! Це презрені , жадібні епігони! Сором і ганьба ім!
Коментувати
Невірно
Уже другий рік поспіль міжнародний рейтинг Webometrics замінено на бал ЗНО на контрект. Яким чином це відображає роботу закладу вищої освіти? Як можна порівнювати цей показник класичних або технічних університетів та медичних, зокрема? "ТОП 200" також є дуже суб’’єктивним з не зовсім прозорою системою нарахування балів. Є міжнародні рейтинги Times Higher Education World University Rankings, Scimago, Scopus, Webometrics. Там все ясно. На них і треба орієнтуватися.
Кр. Рог тех.
Рейтинг примитивно необьективен. Пустышка Кмогилянка - лидер!? Кпи , где все побито- лидер!? Кгу - лидер, когда суденты на занятия пачками не ходят... ? И какк´ой Поц придумал учитывать ср бал контракта? Это характеристика школы , а не универа! А где обьем исследовательских работ, где отзывы бизнеса, студентов, где качество знаний? ЗАКАЗНЯК ЧИСТЫЙ ГРАНТОЕДОВ!!!
Олександра
Для Кр. Рог тех.: чому ви називаєте Могилянку «пустишкою»? Моя дитина, закінчивши її, працює зараз фінансистом у швейцарському банку в Лондоні, пройшовши надзвичайно жорсткий відбір. Крім того, цей виш має свою атмосферу, спогади про навчання - на все життя
ну-ну
Для Олександра: сказали А, говорите Б, после могилянки в Лондоне не устроишься, только после стажировки, дополнительной магистерской программы и прочее, лапшу не вешайте, знаем, тоже плавали.
Олександра
З потоку доньки 16 випускників змогли знайти роботу в найпрестижніших фінансових і консалтингових установах за кордоном. За всі роки не було навіть натяку на хабарі, а науковий керівник не взяла як знак подяки навіть коробки цукерок. Стажировка була лише влітку в Україні після 3 курсу в солідній компанії Конкорд-капитал. За словами доньки, не тільки заради міцних знань, але й заради тих людей, яких вона зустріла в НАУКМА, варто було туди вступати
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!