Опублікований консолідований рейтинг вишів України - 2021

Освіта.ua презентовано щорічний Консолідований рейтинг українських закладів вищої освіти

Опублікований консолідований рейтинг вишів України - 2021

Освіта.ua складено щорічний Консолідований рейтинг українських закладів вищої освіти.

Консолідований рейтинг університетів в 2021 році охоплює результати 242 закладів вищої освіти, а також містить 10 тематичних підрейтингів: «Найкращі класичні університети України», «Найкращі технічні», «Найкращі аграрні»,«Найкращі приватні виші», «Найкращі київські виші», «Найкращі виші регіонів України», «Найкращі педагогічні виші», «Найкращі медичні університети України», «Найкращі мистецькі університети», а також «Найкращі заклади вищої освіти областей».

Як і минулого року, для складання Консолідованого рейтингу вишів, використані відомі рейтинги університетів країни: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт», кожен з яких використовує важливі критерії оцінювання.

Зокрема, у рейтингу «Топ-200 Україна», що складається Центром міжнародних проектів «Євроосвіта», використовувалися відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. Цього року під час формування рейтингової таблиці було враховано тенденції розвитку української та світової освіти, що зазнали змін, у тому числі через вплив пандемії.

Результати «Рейтингу «Scopus» базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються закладом освіти або його педагогічними працівниками у наукових виданнях.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» містить інформацію про показники середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких в 2020 році зараховано до вишів на навчання за контрактом. Зазначений рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів освіти, в яких вступники виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.

Виходячи з цього, Консолідований рейтинг підсумовує загальні рейтингові місця закладів освіти за версією «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт».

Результати Консолідованого рейтингу-2021

За результатами Консолідованого рейтингу 2021 року лідером вищої освіти залишається Київський національний університет ім. Шевченка, який очолює перелік найкращих університетів країни вже п'ятий рік поспіль.

Друге місце рейтингу в 2021 році подає Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського». Який визнано найкращим технічним університетом.

Третє місце Консолідованого рейтингу цього року обійняв Львівський національний університет ім. Франка.

Четверте та п'яте місця поділили Харківський національний університет ім. Каразіна та Національний університет «Києво-Могилянська академія».

Найкращим медичним закладом освіти України визнано Національний медичний університет ім. Богомольця.

Найкращий педагогічний заклад рейтингу – Тернопільський національний педагогічний університет ім. Гнатюка.

Перелік найкращих аграрних закладів очолив Національний університет біоресурсів і природокористування.

Серед приватних закладів вищої освіти найкращі показники демонструє Український католицький університет.

Найкращим мистецьким закладом України визначено Київський національний університет культури і мистецтв.

Найкращим закладом освіти Західного регіону визнано Львівський національний університет ім. Франка, Південного – Одеський національний університет ім. Мечникова, Північного – Сумський державний університет, Східного – Харківський національний університет ім. Каразіна, Центрального регіону – Донецький національний університет ім. Стуса, який наразі функціонує у Винниці.

Загалом у ТОП-20 Консолідованого рейтингу представлені університети з десяти міст України: Києва, Харкова, Львова, Одеси, Сум, Винниці, Дніпра, Чернівців, Івано-Франківська та Тернополя.

Таблиці Консолідованого рейтингу 2021 року:

Освіта.ua
06.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергей
Донгту благодаря кретович уже 3 года как нет, но в рейтинг он входит о чем дальше говорить????
Анна
"Найкращим мистецьким закладом України визначено Київський національний університет культури і мистецтв." Після такого "експертного" висновку навіть обговорювати нічого...
Антон
Вот чем отличается украинский рейтинг украинских вузов от международного рейтинга. В международном рейтинге первым стоит Харьковский университет имени Каразина, а в украинском - Киевский университет. Забавно, не правда ли? То есть рейтинг просто зависит от того, кто его составляет. Такая же ситуация у нас с соцопросами в стране.
Леонид
Бред сивой кобылы Ваш рейтинг. Вот с нашего города ЗВО имеют по Вашему рейтингу между друг другом 60 пунктов, а по факту там работают те же преподаватели. У нас в городе 4 университета и все мы варимся в одном супе. Даже деканы, нач отделов, зав.каф. работают по совместительству в других университетах города. О какой разнице может идти речь это все одно дно. Без объединений с каждым годом будет все хуже и хуже. Ваши скопусы это тоже очень важная вещь. Где наши блюстители языка? Почему они здесь не защищают, что нас заставляют публиковаться на ин.языке? Нас банально подмяли поляки, которые оплачивают нам скопусы, а мы их вставляем в публикации. Один у нас такой поляк есть на все университеты Украины, со всеми публикуется, специалист от физкультуры до космической сварки. 356 статей за 10 лет. Или мой заведующий 74 скопусов за 4 года
за державу
Для Леонид: А що ж ти викладаєш, якщо не маєш публікацій в журналах з імпакт-фактором? Повторюєш те, що написали інші? Тоді тобі до бурси, а не університету.
Коментувати
ЛОЛ
Херня. Каразина должен быть как минимум вторым. Про мировой рейтинг вообще молчу, так как там Каразина находится на 1-ом месте среди Вузов Украины.