Школам радять підготуватись до дистанційного навчання

Українським школам необхідно врахувати можливість організації роботи в умовах карантину

Школам радять підготуватись до дистанційного навчання

Про це йдеться у методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки щодо викладання навчальних предметів у 2020/21 навчальному році.

«У зв’язку із світовим викликом щодо епідеміологічної ситуації, що має місце і в Україні, та необхідністю введення карантинних заходів задля запобігання поширенню вірусних хвороб, під час планування організаційних заходів, що забезпечують освітній процес, у тому числі і під час календарно- тематичного планування з предметів важливо врахувати можливість організації освітнього процесу в межах навчального року в умовах карантину», - наголошують у Міністерстві освіти і науки.

Для організації дистанційного навчання в цей період у МОН пропонують скористатися методичними рекомендаціями, поданими у листах МОН від 23.03.2020 № 1/9-173; від 16.04.2020 № 1/9-213; методичними рекомендаціями «Організація дистанційного навчання в школі».

У Міносвіти зазначають, що школа може організувати дистанційне навчання за допомогою: поєднання онлайн-занять через Zoom, Skype, Instagram, Google, Hangouts; заздалегідь записаних відеоуроків, презентацій від вчителів чи із зовнішніх освітніх ресурсів; ретельно підібраних завдань для самостійної роботи із подальшою перевіркою; використання безкоштовних вебсерверів та платформ, наприклад, Google, Classroom, Moodle, Microsoft Teams.

Надзвичайно важливим є чітка система організації навчання в школі з самостійним опрацюванням матеріалу (розклад, критерії оцінювання, узгодження кількості контрольних робіт (не більше 3 на тиждень), врахування вікових особливостей щодо виконання домашніх завдань).

Домашні завдання мають бути посильними для самостійного виконання дітьми, мати чіткі поради та інструкції.

Також у Міносвіти звертають увагу на важливості продовження навчання педагогів у напрямі опанування інформаційними технологіями та їх ефективного використання в роботі.

«В умовах нового формату освітньої діяльності в Україні рекомендуємо вчителям закладів загальної середньої освіти вдосконалювати також цифрові компетентності, які активізують пізнавальний інтерес учнів до використання додаткових навчальних матеріалів, розміщених на освітніх електронних ресурсах. Актуальність даного питання підтверджена використанням дистанційної форми навчання в період карантинних заходів на території України», - зазначають у МОН.

Актуальною формою навчання є також розміщення записів відеоуроків з різних навчальних предметів, презентацій, відеоконференцій, інформування учнів та батьків про освітні ресурси, що сприятиме кращому засвоєнню знань учнів із різними рівнями підготовки.

Важливо, щоб в учнів були чіткі інструкції до завдань, які необхідно виконати, та був вільний доступ до навчальних матеріалів.

«Якщо вчитель чітко спланує роботу, визначиться як буде проводити дистанційне навчання, які цифрові сервіси буде використовувати, підготує/використовуватиме якісні навчальні матеріали та організує зворотній зв'язок з учнями, то таке навчання забезпечить необхідну якість освітніх послуг», - наголошують у Мінстерстві освіти і науки.

Задля забезпечення якісного виконання освітніх програм в умовах очного та дистанційного навчання у відомстві пропонують під час календарно- тематичного планування у навчальних програмах і календарно-тематичних планах виділити ключові теми, на яких ґрунтується подальше опрацювання програмового матеріалу.

«Це дозволить без порушення системи програмових вимог ущільнювати, оптимізувати вивчення предмета, концентрувати увагу на відпрацюванні позицій, що мають забезпечити якісну самостійну роботу учнів в умовах дистанційного навчання», - йдеться у рекомендаціях МОН.

Під час вибору на початку навчального року навчально-методичного комплексу для вивчення предмета учителям радять передбачити можливості використання засобів та інструментарію дистанційного навчання в умовах очного навчання.

рекомендації щодо викладання навчальних предметів

Освіта.ua
12.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виктор
Все радять, а більше не в змозі зробити? ? !
спостерігачі
Перше. Не має положення про дистанційну освіту. Дуже багато моментів залишаються не врегульовані. Друге. Учителі бояться скорочення заробітної плати у тому випадку, якщо дистанційна освіта затягнеться. Третє. Нажаль багато учнів ігнорують дистанційне навчання. Що їм ставити, коли не має навіть за що 3 ставити. 15 з 21 не атестувати кожен боїться. Четверте. Не всі вміють дистанційно готувати до ЗНО. А консультації ніде не прописані. П’яте. В школах скоро не лишиться технічного персоналу. 2/3 це навіть не 2100 гр. Шосте. Що робити, якщо у родині 3 дітей і всі мають дистанційно вчитися. За що купляти гаджети? МИ НЕ АМЕРИКА.
Val
Кстати, как было упомянут ниже, с начала лета полноценно работают детские садики. Есть ли какая-то статистика в скольких из них произошли вспышки короны и сколько было закрыто на карантин? Ведь, в них же дети активно взаимодействую межу собой, и если есть какая-либо инфекция, то она быстро распространится на все группы и родителей находящихся в них детей. А уже прошло 2,5 месяца. Почему нет массовых смертей и все вкладывается в сезонные показатели инфекции?
Гість
Шановні Панове, Товаріщі, Пора би зрозуміти, що COVID19 перетворився з інфекції в спекуляцію. І це не в якихось українських реаліях, а в міжнародному масштабі
Білл Гейтс
Для Гість: А ну стули свою пельку! Бо якщо ти цього не зробиш, чіпізація твого мозку буде особливо болісною!
Олекса Позняк
Для Гість: зараз як дам пласкою Землею по голові!
Коментувати
Вчителька
Пропозиція: директорам і начальству давати «почесні грамоти», а вчителям - надбавки за напруження у роботі!
Ірена
А як щодо мистецьких шкіл? Як навчати онлайн грі на музичному інструменті? Чи малювати? А хореографія? Є такі експерти, які кажуть що це зараз необов’язково, що це недоцільно, і взагалі питання мистецтва та культури виноситься на останнє місце. Бездарні керівники, які самі не розуміють те, що відбувається, теоретичні поради не підкріплені практикою.
Andrew Brown
Панове, все йде до того, що напередодні виборів чинній владі можна рекомендувати підготуватися до дистанційного проживання в Україні...
odmin
Ахах, "Google, Hangouts"це приблизно, як "Карл, Маркс" Насправді, зараз Google Meet. Без коми, звичайно))) Те ж стосується і "Google, Classroom" . Професіонали, що й казати. На жаль, все у нас так, куди не кинь...
Микола
В Харьковской области у 30% тестируемых на коронавирус тест оказывается положительным. Т.е. практически каждый 3 житель болеет или переболел короной бессимптомно. Вопрос, зачем тогда нужно дистанционное обучение и прочие карантинные меры?
7890
Для Микола: Вот когда вы лично и ваш ребенок благополучно переболеете, тогда и будете спрашивать.
Микола
Для 7890: Детям всем переболеть придется, да и взрослым тоже.
1
Для Микола: Определенное количество заболевших будут тяжелыми. Им потребуются места в больничке. Карантин не предотвращает, а тормозит прирост общего количества больных и, соответственно, количество тяжелых. Как итог растягивается нагрузка на больнички. А топерь, Мыкола, у меня к тебе несколько вопросов. Сколько тебе лет и как ты оказался на этом сайте? Ты препод? Что ведешь?
Коментувати
unforgiven 2
Ідіоти, а не міністерство освіти і науки України, які не можуть розробити чітку стратегію і тактику роботи навчальних закладів під час пандемії!
учителям
Учителя ничего не делали весь карантин и все лето тоже, а зарплату получали. И еще совести хватает говорить, что им не на что купить компьютер!!!
Полный абзац
Для учителям: сама купила за свою зарплату комп, отнесла на работу, чтобы шеф бесплатно пользовался и другие сотрудники, нет..., а чего? Наглости нет предела, ты чего за свои бабки не снабжаешь компанию своего шефа, оборзела... а в отпуск ещё захотела летом, а ну быстро работать бесплатно на шефа, чего не хочешь, вообще стерва, проедаешь деньги компании...@
учителям
Для Полный абзац: а давай-ка лучше я тебя трахну
Педро
Для чма, під прізвиськом "учителям" : сховай свій корнішончик, випердише кукурудзяне...
Коментувати
Ілля
Я вчуся в Хмельницькому базовому медичному коледжі в мене з 1 вересня професійні предмети , я думаю що студентам буде дуже важко розібрати предмети
Наталія
А МОН взагалі в курсі, що деякі діти не мають не лише ПК, а й гаджетів, а по селах нема нормального інтернета????
Педро
Для Наталія: не лише села - міста також... Ще одне: знаю багато вчительських родин... У них є комп на двох... Особливо дистанційка... Як вони бідні страждали, нервували.- капець...
Лєна
Для Педро: у моїй школі вчителі абсолютно нічого не робили під час карантину і отримували заробіті плати , вчителі з стажем мали по 8-12 тисяч за цей час , то не можуть на ці гроші ( які вони не відробили ) купити собі ноутбука?
Юлія
А Ви думаєте за 8000 грн можна купити нормального ноутбука???
Коментувати
Педро
Дебіли... Навіть не знають , що Hangouts - вже Google Meet. Усе повинні школи, ...а батьки ...це просто глум : не знають 7*8, а вказують учителеві як навчати їхніх нащадків...
1
Для Педро: Я просто забил. Забил и не нервничаю. Рисую 4-7-10 где необходимо. И совесть меня больше не мучает.
Педро
Для 1 : забити на все теж не варто: є таке ще поняття совість перед собою та не принижувати себе, виставляючи "липу"... Нехай щастить.
Коментувати
Сергей Настоятель
Детям 5-7 лет от 15 минут до получаса в день. 7-12 лет – не превышая часа в сутки. Подросткам 12-16 лет – около 2-х часов в день. И не забудьте каждому ребёнку ПС
гость
Для Сергей Настоятель: ваш детя сидит сутками в компе-телефоне в игрульках, отупевший и одуревший, но это норм, да?
Коментувати
Лисий
Засуньте в дупу свої методичні рекомендації. Де національна дистанційна освітня платформа?
1
Для Лисий: Платформы нету. В ней нет необходимости. Учеба будет очная. Карантина, как в марте, уже не будет. Возможно, когда кто-то придумает распилить денег, то разработка дистанционки начнется. Но вменяемого результата не будет.
Коментувати