Розроблений професійний стандарт для директорів шкіл

Стандарт «Керівник закладу загальної середньої освіти» винесений для обговорення

Розроблений професійний стандарт для директорів шкіл

Міністерством освіти і науки розроблений професійний стандарт за професією «Керівник закладу загальної середньої освіти».

Проект документа оприлюднений для громадського обговорення.

Професійним стандартом визначено, що керівником закладу загальної середньої освіти може бути особа, яка вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче магістра та стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років.

Окрім того, директор школи повинен мати стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

Керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти обирається на посаду за результатами конкурсу.

Професійний стандарт за професією «Керівник закладу загальної середньої освіти» також визначає особливості роботи керівника школи при виконанні ним своїх обов’язків, особливості навчання та професійного розвитку, а також нормативно-правову базу, що регулює відповідну професійну діяльність.

Зауваження та пропозиції до проекту документа приймаються до 12 вересня 2020 за адресою e-mail: krasnostup@mon.gov.ua, irenandro@gmail.com.

Проект професійного стандарту директора школи

Освіта.ua
11.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катя
Усі пишуть , що повинна бути ротація Але хто після директорства піде працювати ряовим учителем? Є такі приклади? От і працюють до старості
Вчителька
Пропозиція для МОН: створити регіональний електронний ресурс для висвітлення і конкурсного розподілення(без участі директорів) вакантних годин. Це зменшить корумпованість директорів і привабить(можливо) молодь до викладання. Добре було б, коли б вакансії масово виставлялись в кінці травня Створення такого ресурсу обійдеться не дороще за створення будь-якого інтернет магазину )
Василь  Шминдрук
Наявність величезної кількості стандартів, інструкцій, положень та законів компенсується їх тотальним ігноруванням владою. Так для чого ці бюрократичні понти?
Владимир
Должен быть установлен максимальный возрастной ценз! И даже тогда, когда с директором заключается договор, в нём должна быть статья о том, что по достижению максимально установленного возраста - не более 65 лет (!), директор обязан сложить с себя полномочия! Когда 70-летний директор, который ничего, кроме денег перед собой не видит,только думает, на чём бы ещё заработать, руками и ногами держится за своё кресло...о школе он уже не думает! И ещё. ОБЯЗАТЕЛЬНО выборы кандидата в директора школ трудовым коллективом должно проходить ТАЙНО! В противном случае (гарантированно) будут преследования со стороны директора...
Гость
Для Владимир: МОН надо брать пример с минобразования Польши. Там все административные тонкости прекрасно урегулированы. И аренда запрещена, и возраст урегулирован, и другие шалости тоже...
Коментувати
Вчителька
Вважаю слушною пропозицію обмежити педагогічну діяльність директора. Кожен директор додатково обов`язково бере собі 18 годин педагогічних, які переважно за нього ведуть хтось з наближених вчителів. Для директора достатньо адміністративно-господарської діяльності. Директорське педнавантаження створює корупційну складову у його діяльності.
Економіст
Для Вчителька: Директор і так не має права на 18 годін. Він, як керівник, за сумісництвом має право працювати не більше ніж на 0,5 ставки. А 0,5 педагогічної ставки - це 9 годин.
Вчителька
Для Економіст: забрати у нього цю корупційну шпарину. Хай адмініструє. Це широке поле для діяльності
Володимир
Тоді виходить за Вашою логікою, що директором може бути людина без педагогічної освіти? А як методична робота?
Коментувати
Вчителька
Цілком слушна пропозиція: директорський термін 2 роки, з можливістю повторно займати посаду через каденцію.
Вчителька
А як є директора шкіл, які вже сидять на посадах кільканадцять років, їх прилаштували туди впливові родинні зв‘язки, вони собі у вус не дмуть. Треба змінити термін керування закладом на 2-3 роки, і не давати шанс відразу повторно приймати участь в конкурсі, а хоча б через термін, і то - якщо достойний кандидат і себе якось проявив, саме тоді буде видно, за кого школа прогресує, за кого- стоїть на місці! Але, враховуючи в невеликих населених пунктах кумовство, можна вже з впевненністю сказати, що буде- як завжди: пропихання вигідної для адміністрації кандидатури, на жаль...
Вероника
Для Вчителька: Яку маячню Ви пишете! А якщо кожні 2 роки буде змінюватися керівник закладу, то якого порядку в школі очікувати?
Коментувати
помаранчеві вчителі
Директор постійно п’є, кожен тиждень він запойний, в районо тримають бо підписує потрібні акти, і є партійним діячем, то що ви там про стандарт кажете?
Кадр
Для помаранчеві вчителі: цінний кадр!! Раз на ногах тримається. На заврайоно висунути.
Коментувати