Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Як розрахувати конкурсний бал абітурієнта у 2016 році
Як розрахувати конкурсний бал абітурієнта у 2016 році

Міністерством освіти надано роз’яснення щодо процедури нарахування конкурсного бала

Як розрахувати конкурсний бал абітурієнта у 2016 році

Міністерством освіти і науки надано роз’яснення щодо процедури та порядку нарахування конкурсного бала вступника на основі повної загальної середньої освіти, що мають застосовуватись приймальними комісіями під час вступної кампанії 2016 року. Відповідний лист підписано першим заступником міністра освіти Інною Совсун.

Зокрема, у Міністерстві освіти, посилаючись на закон "Про вищу освіту", повідомили, що вчена рада вищого навчального закладу затверджує Правила прийому до вищого навчального закладу, якими встановлюються:

  • перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, вага кожного з яких має становити не менш як 20 відсотків конкурсного бала;
  • вага середнього бала документа про повну середню освіту, що має становити від 0 до 10 відсотків конкурсного бала;
  • вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей, (у разі його проведення) повинна нараховуватись відповідно до п. 2 частини IV Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році;
  • вага бала за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів ВНЗ, на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, що може становити від 0 до 5 відсотків конкурсного бала.

Конкурсний бал обчислюється як сума балів за кожен сертифікат, середнього бала документа про повну загальну середню освіту, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, помножена на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому до вищого навчального закладу. Сума коефіцієнтів має дорівнювати одиниці.

Враховуючи це, у Міністерстві освіти і науки рекомендують вищим навчальним закладам обраховувати конкурсний бал абітурієнта за наступною формулою:

Як відомо, прийом заяв та документів на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти розпочнеться 11 липня. Цьому передуватиме проведення зовнішнього незалежного оцінювання, результати якого випускники шкіл використовуватимуть під час вступної кампанії 2016 року.

Освіта.ua
07.04.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Скажіть, будь ласка, бо я ніяк не можу зрозуміти: якщо я не маю ніяких ОУ, то я відповідно не зможу мати середній бал 200, так?
Тарас
І ще раз. Читаємо абзац третій частини 7 ст.44 Закону: "За результатами проходження ЗНО формується рейтинговий список вступників..." Що це? Хіба тільки за ЗНО ? І МОН замість вносити зміни до цього Закону здогадалось спробувати зупинити його (абзацу) ( і ще декількох) дію на 2016 рік через бюджетний закон ...про впорядкування соціальних пільг..., який ВР має розглядати сьогодні. А як не прийме? Та і при чому одне до другого?
Тарас
І ще. "На звернення працівників приймальних комісій..." МОН 22.12.2015 р. надає роз’яснення... Це коли Правила повинні бути розроблені Приймальними комісіями і затверджені ВР до 15.12.2015 р. Чому і для кого надавати тепер це роз’яснення? Треба це було робити або в Умовах, або раніше надавати ці "рекомендації", бо вони не для членів ПК (де тоді Закон, Умови, Правила ?), які і самі розумні, і читають Закон зі своєї колокольні (і правильно роблять при такій невизначеності).
Тарас
І знову злощасна буква "а". ЗНО 2015 р. з української п.31 "Підкорена суспільним закон"о"м людина...", мало бути "законам", але вчені люди порахували інакше. Тепер читайте частину 6 ст.44: "Конкурсний бал обчислюється як СУМА балів.... помножен"А" на..." . Тупість, яку МОН не хоче міняти в Законі, а пише вже в Умовах "помножених". Далі. Зміна ч.6 ст.44 відбулась поспіхом 23.04.2015 р., але вступ 2015 р. відбувався з інакшим підрахунком КБ. Тепер, почитавши Правила прийому 2016, маємо, що в КПІ бали ОУ=400, в Каразіна "0" (К5=0), в НаУКМА К1+К2+К3+К4=1, а К5 заміняється додатковими балами, про які в Законі і згадки немає, в деяких інших ВНЗ К5 розбивається на два інших по 0,05... А зараз МОН в неправовому листі РЕКОМЕНДУЄ... І знову бардак через хитромудре "та/або"..., яке кожен трактує, як хоче.
мама
Для Тарас: так в кпі ніби "або" і треба обрати щось одне - підготовчі або олімпіади, або ман. і коефіцієнт на те 0,05.
Тарас
Для мама: В 2015 році всюди говорилось, що КБ макс.=210, але в КПІ було 220 (217 на прогр.інжен.). Зараз в назві розділу 8 Правил йдеться про особливі успіхи та/або (фактично) курси, а пункти 8.1-8.5 ясності не вносять, бо в п.8.4 говориться про особливі успіхи (а де курси?). А з К=0,05 можна трактувати, наприклад, так : 0,05* ( 200 +200), як в КУ ім.Б.Грінченка, бо ніде бали за успіхи та курси не обмежені 200-бальною шкалою, як сертифікати та атестат.Закон треба змінювати, а не займатись МОНу самовільним його трактуванням.
Петро Мороз
Аби-то тільки в цьому полягав "бардак"...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!