Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Розрахунок конкурсного бала при вступі до ВНЗ у 2018 році
Розрахунок конкурсного бала при вступі до ВНЗ у 2018 році

Як приймальні комісії вищих навчальних закладів обчислюватимуть конкурсний бал вступників у 2018 році

Розрахунок конкурсного бала при вступі до ВНЗ у 2018 році

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники, що обраховуються відповідно до правил прийому до вищого навчального закладу.

У 2018 році конкурсний бал для конкурсного відбору на перший курс бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти обчислюється з урахуванням регіонального, галузевого, територіального та першочергового коефіцієнтів. Конкурсний бал при розрахунках округлюється з точністю до 0,001.

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти конкурсний бал розраховується за формулою:

Конкурсний бал (КБ) = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5*ОУ

Де П1, П2 – оцінки зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з першого та другого предметів; П3 – оцінка зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту або творчого конкурсу з третього предмета; А – середній бал документа про повну загальну середню освіту, переведений в шкалу від 100 до 200 балів відповідно до таблиці переведення середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, в шкалу 100-200 (додаток №5). ОУ – бал за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до нього за шкалою від 100 до 200 балів при вступі на спеціальності (спеціалізації), яким надається особлива підтримка відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Невід’ємні вагові коефіцієнти К1, К2, К3, К4, К5 встановлюються вищим навчальним закладом з точністю до 0,01: К1, К2, К3 встановлюються на рівні не менше 0,2 кожний; у разі проведення творчого конкурсу К3 не повинен перевищувати 0,25 (0,5 – для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво» та спеціальності 191 «Архітектура та містобудування»); К4 не може перевищувати 0,1; К5 не може перевищувати 0,05. Сума коефіцієнтів К1, К2, К3, К4, К5 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.

Остаточно конкурсний бал балансується на регіональний (РК), галузевий (ГК), сільський (СК) та першочерговий (ПЧК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому:

  • Регіональний коефіцієнт (РК) дорівнює 1,00 для конкурсних пропозицій вищих навчальних закладів у місті Києві, 1,04 – Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей, переміщених вищих навчальних закладів, 1,02 – в інших випадках;
  • Галузевий коефіцієнт (ГК) дорівнює 1,02 для поданих заяв з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності (спеціалізації), яким надається особлива підтримка відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів, та 1,00 в інших випадках;
  • Сільський коефіцієнт (СК) дорівнює 1,02 для осіб, зареєстрованих у селах не менше двох років до дня завершення подання заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу (1,05 – для спеціальностей галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство»), та 1,00 в інших випадках;
  • Першочерговий коефіцієнт (ПЧК) дорівнює 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів (відповідно до пункту 7 розділу І Умов прийому), та 1,00 в інших випадках.

Призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2018 року з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України 2018 року останній доданок встановлюється рівним 10, а якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Учасникам Всеукраїнської олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти зі спеціальностей, визначених переліком спеціальностей відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів, можуть нараховуватись додаткові бали до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з одного відповідного предмета при розрахунку конкурсного бала в цьому навчальному закладі в обсязі від 1 до 20 балів, але не вище 200 балів за предмет.

Якщо після балансування конкурсний бал перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200.

В усіх інших випадках конкурсний бал розраховується як сума балів за вступні випробування та інші показники конкурсного відбору відповідно до Правил прийому вищого навчального закладу з урахуванням права на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів.

Інші умови

Результати вступних іспитів та творчих конкурсів для вступників на основі повної загальної середньої освіти оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів. Оцінка за творчий конкурс обчислюється як середнє арифметичне отриманих балів за кожну сесію конкурсу, яких не може бути більше трьох. Вступники, які отримали оцінку нижче мінімально встановленого приймальною комісією бала на одній з них, не допускаються до участі у наступній сесії творчого конкурсу та конкурсному відборі на навчання.

Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: «3» відповідає «6», «4» відповідає «9», «5» відповідає «12». У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про повну загальну середню освіту його середній бал в 12-бальній шкалі вважається таким, що дорівнює 2.

У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень) його середній бал в 200-бальній шкалі вважається таким, що відповідає мінімальному можливому значенню.

Особам, які є членами збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, перелік яких визначений Міністерством освіти і науки України, чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор зараховуються оцінки по 200 балів з двох вступних випробувань за вибором вступника.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2018 році.

Освіта.ua
19.03.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алена Потапенко
Добрый день!Что нужно делать, если при пересчете балов я выявила ошибку на сайте с рейтингами? Там указан другой бал (меньше). И мне звонили из приемной комиссии и тоже озвучивали такой же бал как я сама пересчитала.
Лариса
Доброго дня, якщо я не прохожу на бюджет , як мені перестрахуватись, щоб пройти на платне навчання в обраному вузі
Наталя
Для Лариса: швидко привезти оригінали у вуз
777
пишіть одразу 2 заяви -на платне і безплатне.
Коментувати
Тетяна
чому при подачі заяви вузи не враховують галузевий коефіціент на спеціальності 102,161 і 163?
Галина
Для Тетяна: це залежить від вищу. Ми подавали заяви на одну спеціальність (161) у три вищі, коефіцієнт враховує лише один з них. А взагалі яка різниця, всі в списку або мають або не мають цей коефіцієнт, тому сам рейтинг вступників ніяк від нього не залежить тільки зайва морока
Ірина
для Галина, різниця є, бо галузевий враховують тільки один раз і на перший пріоритет
Коментувати
Світлана
Хто знає, як рахують бали в КМА, - 10 балів, як може бути? Зрівняно з іншими університетами.
Юля
"ПЧК дорівнює 1,10 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів" КТО ЭТИ ЛЮДИ??????????????ЭТО РЕАЛЬНО???
1
Для Юля:писали,що в цьому році його ще не ввели
Коментувати
Галина
Скажіть, будь ласка, додаткові бали за призове місце на захисті наук. робіт можна використати лише в одній заяві чи в декількох?
Настя
конкурсний бал потрібно домножати на регіональний коефіцієнт?
Гость
Почему конкурній бал в рейтенговом списке вуза намного ниже чем есть на самом деле(высчитывали строго по коэффициентам)?Это ошибка системы?Куда позвонить узнать?И почему мою фамилию высвечивает с конкурсным балом в списке универа где я еще не здавал творческий конкурс?
Друзілла Галицька
Для Гость: може то не ви. в базі багато людей з однаковими прізвищами та ініціалами
Коментувати
Максим
Доброго дня Хотів би запитати чому у більшості вузів конкурсний бал по самостійному розрахунку не співпадає з балом, який стоїть у рейтинговому списку вузу. Дякую
Друзілла Галицька
Для Максим: є ще "балансуючі коефіцієнти" перечитайте статтю уважно
Коментувати
Гость
Как узнать шанс поступления, зная конкурсный балл (рассчитанный по коэффициентам)?
Гость
коли вже той вступ інфо запрацює як належить!невже прийдеться ченкати до 26? та тоді він вже і не потрібен...
Олександр
Чи можна подавати заявки на одну й ту ж спеціальність в одному університеті, але на різні форми навчання?
Іван
Для Олександр: Звісно. Причому якщо подаватимете на бюджет то стаціонар це одна спроба (один пріоритет), а заочка - інша спроба (інший пріоритет). І рекомендувати вас потім можуть саме на заочну форму, а не на бюджетну.
Вова
на заочну форму, а не на бюджетну
Коментувати
Всеволод
Яким чином повідомити ВНЗ про призове місце конкурсу МАН? У заявах такий пункт відсутній.
Микола
Добрий день.Я поступаю у вищий навчальний заклад і мені вислали - "Потребує уточнення" і мені вказали,що саме не ваказаний Конкурсний балюМоже знаете,як його можна редагувати чи вказати?Бо мені висвічуеться що це редагувати неможливо - Що я маю зробитибщо би вказати конкурсний бал?
олена
ДОБРИЙ ДЕНЬ! якщо я закінчила школу у 2016 році а поступаю у 2017 чи можу я скористуватись сільським коефіцієнтом ? проживаю в селі навчалась в смт
Андрій
Призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2017 року з базових предметів 2017 року останній доданок встановлюється рівним 10 Який порядок отримання цих балів? (В кабінеті ЄДРПОУ реєструються тільки призери міжнародних олімпіад)
Ірина
Якщо я проживаю в сільському населенню пункті, але середню освіту здобула в міському населеному пункті, то мені буде враховуватись СК?
коля
Для Ірина: так , немає різниці . Сільска прописка є - цього достатньо для ск.
Іван
Не треба видумувати. Для отримання СК потрібно проживання в сільській місцевості (форма додатку 13) ТА закінчення школи в 2017 р. в селі. Мають виконуватися ОБИДВІ умови!
Коментувати
Аліна
Підскажіть, будь ласка, яку саме довідку потрібно завантажити до електронного кабінету, щоб отримати СК (я живу і навчалася в селі)? Я знайшла інформацію, що потрібен Додаток 13, але у мене звичайний паперовий паспорт-книжечка і мені не присвоєно унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі. Чи треба довідка зі школи?
м
Для Аліна: додаток 13 надає сільська рада( візьміть з собою паспорт).
Коментувати
мАРІЯ
Як розрахувати конкурсний бал вступника?що для цього потрібно зробитИ?
Вероніка Ніколаєва
Для мАРІЯ: http://osvita.ua/vnz/guide/konkurs-ball.html
Коментувати
Ксенія
ЧНУ, а саме Економічний факультет всіх запрошує на навчання:) Якщо у вас є схильність до вивчання економічних наук, тоді швидко подавайте документи))
Олена
Для Ксенія: навіть якщо у мене середній бал 104?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!