Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу
Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу

Як приймальні комісії вищих навчальних закладів обчислюватимуть конкурсний бал вступників у 2018 році

Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники, що обраховуються відповідно до правил прийому до вищого навчального закладу.

У 2018 році конкурсний бал для конкурсного відбору на перший курс бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти обчислюється з урахуванням регіонального, галузевого, територіального та першочергового коефіцієнтів. Конкурсний бал при розрахунках округлюється з точністю до 0,001.

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти конкурсний бал розраховується за формулою:

Конкурсний бал (КБ) = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5*ОУ

Де П1, П2 – оцінки зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з першого та другого предметів; П3 – оцінка зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту або творчого конкурсу з третього предмета; А – середній бал документа про повну загальну середню освіту, переведений в шкалу від 100 до 200 балів відповідно до таблиці переведення середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, в шкалу 100-200 (додаток №5). ОУ – бал за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до нього за шкалою від 100 до 200 балів при вступі на спеціальності (спеціалізації), яким надається особлива підтримка відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Невід’ємні вагові коефіцієнти К1, К2, К3, К4, К5 встановлюються вищим навчальним закладом з точністю до 0,01: К1, К2, К3 встановлюються на рівні не менше 0,2 кожний; у разі проведення творчого конкурсу К3 не повинен перевищувати 0,25 (0,5 – для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво» та спеціальності 191 «Архітектура та містобудування»); К4 не може перевищувати 0,1; К5 не може перевищувати 0,05. Сума коефіцієнтів К1, К2, К3, К4, К5 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.

Остаточно конкурсний бал балансується на регіональний (РК), галузевий (ГК), сільський (СК) та першочерговий (ПЧК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому:

  • Регіональний коефіцієнт (РК) дорівнює 1,00 для конкурсних пропозицій вищих навчальних закладів у місті Києві, 1,04 – Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей, переміщених вищих навчальних закладів, 1,02 – в інших випадках;
  • Галузевий коефіцієнт (ГК) дорівнює 1,02 для поданих заяв з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності (спеціалізації), яким надається особлива підтримка відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів, та 1,00 в інших випадках;
  • Сільський коефіцієнт (СК) дорівнює 1,02 для осіб, зареєстрованих у селах не менше двох років до дня завершення подання заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу (1,05 – для спеціальностей галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство»), та 1,00 в інших випадках;
  • Першочерговий коефіцієнт (ПЧК) дорівнює 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів (відповідно до пункту 7 розділу І Умов прийому), та 1,00 в інших випадках.

Призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2018 року з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України 2018 року останній доданок встановлюється рівним 10, а якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Учасникам Всеукраїнської олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти зі спеціальностей, визначених переліком спеціальностей відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів, можуть нараховуватись додаткові бали до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з одного відповідного предмета при розрахунку конкурсного бала в цьому навчальному закладі в обсязі від 1 до 20 балів, але не вище 200 балів за предмет.

Якщо після балансування конкурсний бал перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200.

В усіх інших випадках конкурсний бал розраховується як сума балів за вступні випробування та інші показники конкурсного відбору відповідно до Правил прийому вищого навчального закладу з урахуванням права на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів.

Інші умови

Результати вступних іспитів та творчих конкурсів для вступників на основі повної загальної середньої освіти оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів. Оцінка за творчий конкурс обчислюється як середнє арифметичне отриманих балів за кожну сесію конкурсу, яких не може бути більше трьох. Вступники, які отримали оцінку нижче мінімально встановленого приймальною комісією бала на одній з них, не допускаються до участі у наступній сесії творчого конкурсу та конкурсному відборі на навчання.

Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: «3» відповідає «6», «4» відповідає «9», «5» відповідає «12». У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про повну загальну середню освіту його середній бал в 12-бальній шкалі вважається таким, що дорівнює 2.

У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень) його середній бал в 200-бальній шкалі вважається таким, що відповідає мінімальному можливому значенню.

Особам, які є членами збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, перелік яких визначений Міністерством освіти і науки України, чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор зараховуються оцінки по 200 балів з двох вступних випробувань за вибором вступника.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2018 році.

Освіта.ua
19.03.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Соломія
Можете пояснити що таке бал за успішне закінчення підготовчих курсів закладу освіти і як воно впливає на вступ
Ельвіна
Доброго дня, скажіть будь-ласка, кого зараховують у ВУЗ у випадку однакової кількості конкурсного балу? Дякую
Анастасія
Доброго дня.Скажіть,якщо я вступаю на перший курс ВНМУ на медицину і педіатрію,то при подачі документів треба вказувати бакалавр чи магістр?
Артем
Для Анастасія: бакалавр
Дмитро Корнієнко
магістр
Коментувати
Марія
Що робити якщо обрала менеджмент , а вибило дві лінійки по суті одинакові, лише колір білий і голубий? Є різниця?
Аліна
Доброго вечора. Чи є шанси поступити у КНЕУ на бюджет з такими балами; укр.мова - 179, математика - 159, географія - 159 атестат - 9,6
Дана
Доброго дня. Чи є шанси поступити на бюджет у Львівський медичний університет імені Данила Галицького з такими балами: українька мова-188; біологія-182, хімія-168; середній бал атестата-11.1??
Катя
Скажіть будь ласка чи варто подавати в ірпінь(удфсу) з такими балами: українська мова 189, математика 188, географія 185, якщо там закритий вид пропозиції?
Ліка
Чи є шанси вступити в Богомольця з такими балами:мова 181,хімія 186 біологія 185
Лариса
Для Ліка: В прошлом году проходной Богомольца был 178,4.
Коментувати
Мирослава Колесник
Добрий день, якщо я хочу вступати на спеціальність, яка входить до переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка, (1, 2 пріоритет), то я маю сама розраховувати прохідний бал, враховуючи галузевий коефіцієнт, чи це буде зроблено автоматично, коли я подам заяву?
Галина
Для Мирослава Колесник: Ви нічого окрім середнього балу атестату взагалі не рахуєте. А тим більше "прохідний бал"
Мирослава Колесник
Дякую) Тобто галузевий коефіцієнт буде зараховано автоматично, мені для цього не потрібно нічого робити? Просто не хочу втратити декілька балів для вступу)
Іван
Вам для цього потрібно подати заяви з 1 або 2 пріоритетом і додаткові бали буде нараховано автоматично. Якщо подасте 3 і далі пріоритет - не буде нараховано.
Коментувати
Іван
Для Людмила Демченко: Все правильно виходить. До того ж по 150 балів з кожного предмету теж нікуди не вступить - лише зможе подати заяви і на тому все, на вступ балів не вистачить.
Людмила Демченко
На мою думку одним балом корупцію не подолати ,з ріанем менше 150 вона тільки зросте. Хоча дивуватись не приходиться в нашій країні все не для людей ,а пооти них.
Людмила Демченко
А рівень знань суттєво відрізняєтбся з балами 150 і 149? Це виходить якась дискримінація.
Іван
Для Людмила Демченко: А при вступі на бюджет коли не вистачає 0,003 бала - це велика різниця в знаннях? Але той у кого на ці три тисячні більше вчиться на бюджеті, а в кого менше - на контракті.
Коментувати
Людмила Демченко
Якась неправильна арифметика виходить, якщо дитина набрала високий середній бал, а з одного предмету недобрала балу, вона не вступить в мед., ( наприклад: 189+190+149 ) , а набравши всьго 150 білів з другого і третьго предметів та 140 з першого (допускається меньший бал з укр мови) подасть документи і можливо поступить
Людмила Демченко
Підкажіть будь ласка якщо результати ЗНО з укр.мови 175 біології 186 хімії 149 бал атестату 9.8 чи можливо вступити до мед.універсітету. Можливо буде недобір і коли це стане відомо.? Дякую.
Галина
Для Людмила Демченко: Зараз немає такого поняття як недобір. А українська мома не є профільною для медика (медик не гуманітарій)
Коментувати
Ірина
Доброго вечора.Скажіть будь ласка,якщо мама є інвалідом 3-ї групи дитині надаються якісь пільги при вступі?
Ангеліна
Скажіть будь ласка, якщо дитина проживає від народження у селі і навчалась з 1 по 11 клас.У зв’язку з переоформленням докуметів на квартиру її тимчасово виписали з квартири і за декілька днів прописали у ту ж саму квартиру.У новій будинковій книзі зареєстрували 02.12.2016р.Напишіть будь ласка чи зарахують СК. ДЯКУЮ
Іван
Для Ангеліна: Все залежить виключно від того, яка дата буде в довідці 13. Якщо менше 2 років - не зарахують, якщо більше - зарахують.
Ілона
А якщо менше ніж 2 роки , можна якусь іншу довідку взяти. Я проживаю в селі з народження , але отримала паспорт рік тому. Що робити?
Коментувати
Ірина
Регіональний коефіцієнт при вступі враховується автоматично чи потрібно надавати довідку Ф13 ?
Ф
Для Ірина: региональный коэффициент зависит не от того, где ВЫ живёте, а от того, где находится УНИВЕРСИТЕТ.
Коментувати
Ася
тобто це я сама маю його розрахувати? і куди враховується регіональний коефіцієнт? де я маю застосувати конкурсний бал?
Ф
Для Ася: вы сами можете ничего не считать. За вас всё посчитает машина, когда вы будете подавать заявки.
Коментувати
Віола
Я щось не розумію при розрахуванні КБ...де брати к1,к2,к3?!?!? Від чого воно залежить? І чи є можливість всступити в Києві з балакми укр.мова 166, імт 160, англ 135???
Микола
Для Віола: усі коефіцієнти розміщені на сайтах вишів
Коментувати
Оля
Доброго вечора ) У мене питання, куди можна поступити з такими баллами: укр. мова - 150, математика - 111, біологія - 139? Чи вийде з такими результатами поступити на стаціонар в педагогічний чи в медичний університет?
Алла
Для Оля: В медичний університет потрібно щоб біологія та математика були не нижче 150
cos
Для Оля: Тільки в педагогічний- в медичний не вийде (обмеження 150 балів).
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!