Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу
Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу

Як приймальні комісії вищих навчальних закладів обчислюватимуть конкурсний бал вступників у 2018 році

Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники, що обраховуються відповідно до правил прийому до вищого навчального закладу.

У 2018 році конкурсний бал для конкурсного відбору на перший курс бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти обчислюється з урахуванням регіонального, галузевого, територіального та першочергового коефіцієнтів. Конкурсний бал при розрахунках округлюється з точністю до 0,001.

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти конкурсний бал розраховується за формулою:

Конкурсний бал (КБ) = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5*ОУ

Де П1, П2 – оцінки зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з першого та другого предметів; П3 – оцінка зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту або творчого конкурсу з третього предмета; А – середній бал документа про повну загальну середню освіту, переведений в шкалу від 100 до 200 балів відповідно до таблиці переведення середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, в шкалу 100-200 (додаток №5). ОУ – бал за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до нього за шкалою від 100 до 200 балів при вступі на спеціальності (спеціалізації), яким надається особлива підтримка відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Невід’ємні вагові коефіцієнти К1, К2, К3, К4, К5 встановлюються вищим навчальним закладом з точністю до 0,01: К1, К2, К3 встановлюються на рівні не менше 0,2 кожний; у разі проведення творчого конкурсу К3 не повинен перевищувати 0,25 (0,5 – для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво» та спеціальності 191 «Архітектура та містобудування»); К4 не може перевищувати 0,1; К5 не може перевищувати 0,05. Сума коефіцієнтів К1, К2, К3, К4, К5 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.

Остаточно конкурсний бал балансується на регіональний (РК), галузевий (ГК), сільський (СК) та першочерговий (ПЧК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому:

  • Регіональний коефіцієнт (РК) дорівнює 1,00 для конкурсних пропозицій вищих навчальних закладів у місті Києві, 1,04 – Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей, переміщених вищих навчальних закладів, 1,02 – в інших випадках;
  • Галузевий коефіцієнт (ГК) дорівнює 1,02 для поданих заяв з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності (спеціалізації), яким надається особлива підтримка відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів, та 1,00 в інших випадках;
  • Сільський коефіцієнт (СК) дорівнює 1,02 для осіб, зареєстрованих у селах не менше двох років до дня завершення подання заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу (1,05 – для спеціальностей галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство»), та 1,00 в інших випадках;
  • Першочерговий коефіцієнт (ПЧК) дорівнює 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів (відповідно до пункту 7 розділу І Умов прийому), та 1,00 в інших випадках.

Призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2018 року з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України 2018 року останній доданок встановлюється рівним 10, а якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Учасникам Всеукраїнської олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти зі спеціальностей, визначених переліком спеціальностей відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів, можуть нараховуватись додаткові бали до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з одного відповідного предмета при розрахунку конкурсного бала в цьому навчальному закладі в обсязі від 1 до 20 балів, але не вище 200 балів за предмет.

Якщо після балансування конкурсний бал перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200.

В усіх інших випадках конкурсний бал розраховується як сума балів за вступні випробування та інші показники конкурсного відбору відповідно до Правил прийому вищого навчального закладу з урахуванням права на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів.

Інші умови

Результати вступних іспитів та творчих конкурсів для вступників на основі повної загальної середньої освіти оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів. Оцінка за творчий конкурс обчислюється як середнє арифметичне отриманих балів за кожну сесію конкурсу, яких не може бути більше трьох. Вступники, які отримали оцінку нижче мінімально встановленого приймальною комісією бала на одній з них, не допускаються до участі у наступній сесії творчого конкурсу та конкурсному відборі на навчання.

Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: «3» відповідає «6», «4» відповідає «9», «5» відповідає «12». У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про повну загальну середню освіту його середній бал в 12-бальній шкалі вважається таким, що дорівнює 2.

У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень) його середній бал в 200-бальній шкалі вважається таким, що відповідає мінімальному можливому значенню.

Особам, які є членами збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, перелік яких визначений Міністерством освіти і науки України, чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор зараховуються оцінки по 200 балів з двох вступних випробувань за вибором вступника.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2018 році.

Освіта.ua
20.07.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Настя
Доброго дня.Скажіть,який документ треба мати до паспорта id при подачі документів-Додаток 13(якщо я із села)?
Марина
Доброе утро,подскажите,пожалуйста,где искать себя.Поступила я ,на что?Где списки?На сайте ВУЗа или на поиске абитуриентов
Влад
Для Марина: електронному кабінеті.
Коментувати
Тетяна
Доброго дня, а от мені цікаво, чому в вашій статті вище, Про розрахунок конкурсного балу... не вказано, що саме в цьому році, діти, які вигали олімпіади та МАН неотримають свої додаткові бали, якщо подають документи на спеціальність 291, 292, 293....? Так маленька поправочка, а на справді ... чому саме вмотивомані діти загубили цю можливість, а квотніки ні.... В статті , це не вказано...?
Игорь
Подскажите пожалуйста, подал документы в колледж, прошел на бюджет. В рейтинговом списке у меня и еще у одного человека одинаковые баллы, но по алфавиту я ниже его. Вопрос в том что он еще входит в стипендию, а я уже нет. В группе 20 человек, я по рейтинговому списку 10. Стипендию получает 45% группы. Как быть в таком случае?
ф
Для Игорь: идти в деканат (или как у вас там называется главный на факультете/специальности) и разбираться
Коментувати
вікторія
один вуз врахував ск інший ні.сьогодні надіслали ще одну довідку в обидва вузи.чи буде він врахований
Олександр
Підскажіть, будь ласка, якщо у ВНЗ конкурсний показник (коефіцієнт) для атестат стоїть 0, то він узагалі ніяк не враховується при визначенні конкурсного бала?
Юрий
Для Олександр: коэффициент аттестата ДО 0,1
Коментувати
Артем
Доброго дня! Що таке широкий конкурс і як по ньому вичислити чи пройду я на бюджет з балом 178. Дякую за відповіді
111777
Со мной в списке человек с ОЛ-коэффициентом, у которого балл ДАЖЕ ПРИ +10 ниже, чем у меня и ещё шести человек спика. Все было нормально, и ВДРУГ, я захожу в списки - а этот абитуриент обогнал всех и находится под квотовцами, при том, что баа у него прежний. Что за прикол?
Люба
Для 111777: тому що спочатку в списках впорядковуються квотники, потім олімпіадники а потім всі інші і не залежно які в них бали
Надежда
Смотрите на сайте abit poisk. При зачислении всё равно будут учитывать баллы, а ОЛ добавляют только на бюджет
ф
Для 111777: ссылку
Коментувати
Ніна
Як буде розраховуватися конкурсний бал для вступу на магістерську програму "Право"
Liudmyla Shapovalova
почему рейтинговые списки не упорядочены по баллам от высшего к минимальному? первые поданные заявки были отсортированы, далее полный бардак. По факту из поданных заявок и вновь подающихся более половины вообще не имеют шансов пройти по баллам, около 10% не имеют желания поступить на специальность. Говорили же детям вдумчиво подходите к подаче заявлений, анализируйте. Почему не дать готовую информацию для анализа на сайте сразу? Это серьезное упущение и осознанное введение в заблуждение абитуриентов?
Люба
Для Liudmyla Shapovalova: до 1 серпня ж ще тиждень! Виставлять ще в порядку
Ф
Для Liudmyla Shapovalova: приведите пример, где рейтинговых списки не упорядочены
Я
Кругом заговор, кругом враги! Мир против нас... и никаких фактов, бла-бла-бла
Коментувати
Лана
Чи може бути така ситуація: я 1 серпня дізнаюсь, що не пройшла на бюджет, 3 серпня відносю документи у цей вуз на контракт, а мені кажуть, що контрактні місця усі закінчились? Це у КНЕУ там 30 місць всього!
Наталія
Для Лана: все може бути. Там буде 1 числа сила силенна людей
студент
Для Лана: не може, бо раніше 7 серпня у приймальних комісій немає навіть можливості сформувати наказ про зарахування. Перед тим, як формувати наказ всіх мають відсортувати за рейтингом.
Олена Миколаївна
А потім що? Якщо після 7 серпня виявиться, що не пройшов???
Коментувати
Никита
Когда контрактники смогут посмотреть рекомендуют ли их или нет к зачислению? Очень волнует этот вопрос
Наталія
Для Никита: Всі ваші заяви будуть рекомендовані на контракт. Ви просто везеье документи куди хочете
Коментувати
Валерия
Звонят с приемной Комиссии и говорят везти оригиналы документов, но в кабинете статус "допущено", а не "рекомендовано", что делать?
Наталія
Для Валерия: документи на контракт чи бюджет?Якщо на контракт то хотять просто грошей для вишу)
cherryGirl
Наче не повинні допускати раніше 1 серпня, тож не ведіться на це. Якщо це кнукім - я не здивуюся
Наталія
100% знаю таких, що вже студенти)
Коментувати
Ірина
Добрий день. Якщо я живу у смт, але навчалася протягом 11 років у сільській школі, то чи нараховується сільський коефіцієнт?
Наталія
Для Ірина: ні
Іван
Для Ірина: Де навчався це немає значення.Головне щоб приписка була сільська протьогом останніх двох років
Таня
у меня не так, у меня прописка в селе а учусь в городе, и у меня коэффициент не защитуется
Коментувати
Ирина
Почему у половины группы стоит " допущено", а у второй половины " зарегистрировано"? Если в группе с 25 человек только 21? И группа бюджетная....
Наташа Денисенко
Непонятно общий бал 157,998 по специальностям 121 122 123 ,а по 124 системный анализ ЗНТУ по вашим данным с учетом подготовит курсов (191.3 бала додаткови балы 9,6)вдруг общий бал стал 151.57 ?Кто Считает и куда обращаться?
DGP
Для Наташа Денисенко: а коефіцієнти однакові?
Таня
Дополнительные балы идут на все технические специальности, кроме IT специальностей (121,122,123 и т.п.), на системный анализ доп.балы засчитываются, это в КПИ.
Коментувати
Надежда
Подскажите пожалуйста. При регистрации личного кабинета с единой базы подтянулась информация о том, что абитуриент брал участие и занял призовое место на Всеукраинской олимпиаде. Т.е. автоматически в рейтинге добавляется 10 балов. Но на специальности, на которые были поданы заявления эти балы не учитываются согласно Закона. Получается неразбериха. В приемных комиссиях ВУЗов не могут дать конкретного ответа. Как повлияют на поступления эти баллы. Аннулировать данную информацию с личного кабинета нет возможности. А в ВУЗах утверждают, что данная информация с личного кабинета может вообще привести к аннулированию всех заявлений, по причине: неправильно указаны данные в заявлении
Наталія
Для Надежда: то абітурієнт має призове місце чи ні? Не щрозуміло. Чи це помилка в системі?
DGP
Для Надежда: вибачте, а де саме не перкдбачено бали за перемогу в олімпіаді на окремих спеціальностях? Я знаю, що не на всіх спеціальностях враховуються підготовчі курси, але про олімпіади не чула
Наталія
Враховуються олімпіади учасникам всеукраінських і міжнародних олімпіад. Навіть в рейтингових списках вказується ОЛ. В основному це всі 200 бальники
Коментувати
Ірина вусата
Якщо мені видали довідку не в формі 13 , а просто в довільній формі, чи може вона бути дійсною
Таня
Для Ірина вусата: Для Надежда: Конечно, а потом родители одноклассника звонят и говорят мне, что им предлагали заплатить деньги за 1-е место в областном этапе, но они отказались и получили 2-е, это было в 10 классе. Уже тогда, узнав, что за призовые места в МАН на Всеукраинском этапе + 10 балов к поступлению, сказала сыну, что на следующий год у них будет 1-е место (семья не бедная). Моё предсказание в этом году сбылось. Кстати ЗНО мой сын сдал лучше (больше 190 балов)этого мальчика, но благодаря этим балам по рейтингу стоит ниже. Кстати, сын в 11 классе категорически отказался принимать участие в МАН (занимался там с 8-го класса)
Таня
Для Ірина вусата: Извините, коммент не Вам, а выше по темке.
Коментувати
Максим
Доброго дня! Як працює система зарахування на контракт? Чи правда, що подача документів (оригіналів) лише з 1 серпня? І система розподілу відбувається за балами, чи за системою "хто встиг - той пройшов"? Дякую за відповідь.
Юрій
Для Максим: для зарахування на контрактну форму навчання діє система хто перший подав - той пройшов, адже не передбачено в законодавстві України, що зарахування на контрактну форму навчання відбувається на конкурсній основі. Звісно ЗВО може відмовляти студентам з низькими балами.
Коментатор
Для Юрій: та невже? Ось прийде таких хитрих 30 чоловік на 20 контрактних місць з 1 по 7 серпня, наказ на зарахування 8 серпня. І що, візьмуть перших 20? Ні, 7 ввечері всіх бажаючих посортують за балами, і зарахують 20 з вищими балами, хоч би вони і сьомого по-обіді документи принесли. А решта піде шукати щастя деінде, незважаючи на дату подання оригіналів.
Коментатор
Для Юрій: От якщо контрактних місць більше ніж бажаючих, першим наказом зарахують всіх, чиї оригінали є в наявності. На решту контрактних місць, будуть зараховувати незважаючи на бали в першому наказі. Тобто, якщо в першому наказі у останнього 120 балів, а потім прийдуть з балами 150+, то ті перші вже зараховані і їх не чіпатимуть, і конкурс буде на решту місць між тими хто прийшов пізніше.
Коментувати
Андрей
Подскажите, а при расчете рейтингового бала для широкого конкурса учитываются ли те баллы, которые ВУЗ добаляет за завершение своих курсов или внутренних оллимпиад или только ЗНО и аттестат? Т.е. у заявки того абитуриента, который закончил курсы в данном ВУЗе в широком конкурсе будет бал выше, чем у того, который их не заканчивал при равных баллах ЗНО и аттестата?
cherryGirl
Для Андрей: Так, враховуються додаткові бали з курсів при внз/олімпіад по певному предмету. Тож унаслідок ваш конкурсний бал буде порівняно вище
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!