МОН планує більш ефективно використовувати кошти на НУШ

Відомство планує отримати зв‘язок від педагогів і переглянути перелік обладнання для НУШ

МОН планує більш ефективно використовувати кошти на НУШ

У бюджеті на 2019 рік закладено ще 1 млрд грн на обладнання початкової школи. Про це, спілкуючись з тренерами, які проводять підвищення кваліфікації вчителів у межах реформи НУШ, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

«На 2019 рік закладено ще 1 млрд грн на обладнання початкової школи, гадаю, наступного року ці інвестиції використовуватимуться ефективніше», – сказала Лілія Гриневич.

За її словами, зараз для Міністерства освіти надзвичайно важливо отримати зворотній зв‘язок від педагогів і дещо переглянути перелік рекомендованого для закупівлі обладнання.

У свою чергу тренери НУШ також розповіли, що цього року було багато невизначеності щодо закупівель.

«Школи у Львові самі вирішували, що закуповувати. Було очевидно, що трохи не звикли до такої кількості грошей та можливостей. Просто розгубилися. Окрім цього, на школи гроші прийшли тільки в липні і було мало часу, щоб все зробити. Думаємо, що наступний рік піде краще», – розповіла директор львівської школи «Дивосвіт», тренер НУШ Анна Байовська.

Міністр освіти зазначила, що в 2019 році освітнє відомство спробує ще раніше віддати гроші на місця, але все залежить від управлінської спроможності місцевої влади.

Освіта.ua
10.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
В нашей школе 122 первоклассника, школа получила 102 парты. Парты и стулья обычные, не трансформеры. Некоторым первоклассникам уже малы по росту, а что будет в 4 классе. Ни одной интерактивной доски не получили, один принтер на 4 класса. Получили глобусы, модели геометрических фигур, наборы лего и т.д. А теперь возникает вопрос, будет ли выделятся деньги на расходные материалы к принтеру? Бумагу? И, я так понимаю, что для будущих первоклассников будет все так же. Никто же не учитывает ошибок этого года и выделяют ровно такую же сумму 1 млрд.гривен
батьки майбутніх першокласників
Відділ освіти Гадяцької РДА : до закінчення семестру 15 днів - крім парт, інтдошок , більше нічого . Запитайте у профільного заступника голови РДА Бондаренко С.М. , де "субвенція"?. Що чекати у 2019 році? Рік закінчується, кошти повертаються до держбюджету?
обурені  батьки
Луганська область. Білокуракинський район. В школах райради все є давно - в школах ОТГ - нічого! Це як???? Обуренню немає меж! Кінець семестру, а в класах- шиш замість нуш! Це чия справа????
Тетяна
Про яке забезпечення можна говорити, якщо уже грудень, а досі немає букварів. На 2 класи - 43 учні / інклюзія/ - магнітні дошки, принтер, ноутбук, папір, лего , 2 мікроскопи, глобуси, 6 математичних планшетів, 4 луп, муляжі овочі і фрукти. Букварі роздруковуємо на кожного учня,фарба закінчується. 2 частина букваря напевно прийде літом. Про меблі і говорити нічого. В класі ні телевізора, ні мультимедійної дошки. Інтернет в класи не проведений. Питань більше , ніж відповідей. Де ж ті обіцяні дидактичні матеріали і взагалі про які виділені кошти йдеться? Де вони? Не такою бачили ми НУШ. Образливо до сліз. А в нас школа-гімназія
Владимир
Самое печальное во всём этом то, что никто из чиновников МОН не читают то, что пишут налогоплательщики! Пани Министр хочет иметь "зворотній зв‘язок від педагогів"... не советую! Столько о себе лично и о своих подопечных услышат - на голову не надеть! Совсем недавно один чиновник от образования областного уровня чётко сказа:" НУШ закончилась не начавшись!" Более точно и не скажешь! Не лучше ли подумать о рациональном использовании наших денег, денег налогоплательщиков.
Тамара Павловна
Цiкаво. Роботу перекладача, чи юриста, чи адвоката, чи фармацевта оплачуюють гарно. Бо це важливо. А вчителю можна шиш, очевидно, бо його робота не цiнна.
Галина
Для Тамара Павловна: робота будь-якого спеціаліста оплачується в залежності від місця роботи. В бюджетних закладах юрист працює за 10 тарифним розрядом - 3207 грн. і отримує доплату до мінімалки, оскільки ні доплати за вислугу ні якихось обов’язкових надбавок не має. В кращому випадку може (якщо буде ласка директора) отримувати премію, яка з’їдає доплату до мінімалки.
Леонiд
Тодi нехай вчителi не скиглять, що мало заробляють. Значить, усiм не вистачить бути забезпеченими.
Галина
Для Леонiд: у тому то й справа. скиглять лише вчителі, які часто беруть 1,5 та 2 ставки. А ось бухгалтери, юристи, інженери бюджетних закладів, які не мають ніяких додаткових виплат крім окладу і робочий час з 8.00 до 17.00 або з 9.00 до 18.00 5 разів на тиждень
Коментувати
Ed-Wault
Как вообще можно писать: мы планируем тратить деньги более эффективно. Вы ОБЯЗАНЫ тратить деньги эффективно, иначе какого вы там сидите? Они даже не стесняются и не понимают какую чушь пишут.
Права дітей
Дискримінаці, Нуш це учні і забезпечення для всіх учасників освітнього процесу класу та вікової категорії дітей в школі! МОН одна профанація і родичі на посадах без освіти!
Олег
Не будет в конце года дофинансирования университетов от МОН! Гриневич перед выборами нужны деньги на ее предвыборные командировки! Она под видом посещения университетов привозит с собой своего начальника по партии Яценюка и таким образом , нарушая Закон, протаскивает политическую предвыборную агитацию в системе образования Украины! Так, завтра, 11 декабря 2018 года в 10.30. утра, она приезжает в Тернопольский национальный экономический университет, чтоб организовать «открытую лекцию» своему шефу Яценюку, который, как официальное лицо, под охраной, под эгидой СБУ, появится перед студентами! Это наперстники, а не государственные мужи и министры! Как пришли на подлоге Законов и норм права, так и сейчас действуют! Для одних Закон есть Закон - университеты вне политики! Для себя родимых законов НЕТ! Ганьба министру Гриневич! Ганьба «пуле в лоб» Яценюку! Студенты - берите пример с Франции!
Бабуся першокласниці
Для Олег: Для Руслана: Отримали тільки телевізор, принтер, який не запускається, і ноутбук А деякі школи -все і більше Отака НУШ!
Коментувати
Антуан
Так звана нуш - маразм! Як можна поділит дітей на "нових" і не нових. Чому оцій вашій нуш - обладнання і кошти. (Дитина навчається наприклад в третьому класі - це не нуш, їй не треба нічого). Та і при такому рівні "перепідготовки" існуючих вчителів до роботи в нуш - можна лише констатувати повний провал!!!(коли відповіді до курсів поширювались в мережах)
Трутень
Для Антуан: iди Ти в сраку з таким коментарем. Тобi препiдготовки не вистача? Вчителя ще треба перепiдготовувати? Слава богу, що вiдповiдi злили в нет, щоб не затрахувати гiвном вчительськi годови!
Коментувати
Руслана
А ви спробуйте віддати кошти кожній школі персонально. Щоб тезу "кошти ходять за дитиною" впровадити в життя і щоб у місцевих рад руки не чіхралися. Бо виходить як у старому анекдоті: "Цього року весь врожай пожерли хом’яки. Пропоную наступного року засіяти більше площ. Хай вдавиться проклятущий хом’як."