Антон Сененко: припиніть імітувати реформи

Науковий комітет розписав усі загрози, що несе в собі Положення популістського Фонду Президента

Антон Сененко: припиніть імітувати реформи

Автор: Антон Сененко, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, кандидат фізико-математичних наук.

Якою була б Ваша реакція, якби Вам надіслали важливий документ на два десятки сторінок, що регулює розподіл 1 мільярда гривень (ОДНОГО МІЛЬЯРДА ГРИВЕНЬ), і дали на внесення пропозицій до нього 1 день (ОДИН ДЕНЬ)?

Я прошу зазирнути на вогник тих з Вас, хто мені розповідав, що ідея фонду Президента з підтримки освітніх і наукових програм для молоді, на який Верховна Рада дуже хвацько виділила купу бабла (якого ніколи немає ні на існуючу науку, ні на новостворений Національний фонд досліджень), не є передвиборчим піаром, цинізмом, профанацією чи імітацією реформ.

Осьо дивіться.

1. Президент розповіда, як він класно все вигадав. З трибуни та на папері все красиво (якщо не ставити питання про те, звідки впав мільярд та чому ж тоді немає 90 мільйонів на Нацфонд досліджень). Гучні слова, переконлива інтонація, великі паузи. Браво.

2. Депутати-циніки, що роками торочать про бідну економіку та корумповану науку, на яку не можна додавати грошей, бо розікрадуть, - легко віднаходять мільярд.

3. Тоді Міністерство освіти і науки за підписом Міністра надсилає листа Науковому комітету з питань розвитку науки і технологій, де прикріпляє Положення про фонд і «Враховуючи суспільну значимість зазначеного нормативно-правового акта», просить розглянути зазначений проект в одноденний термін. Значимість. Мільярд гривень. Один день (скрін додаю).

4. Науковий комітет у дуже ввічливих виразах пояснює, що йому соромно за таке Положення.

Положення для виконання промови Гаранта треба переписувати цілком.

Повний текст відповіді розміщено тут, але основні претензії такі:

  • наглядова Рада фонду формується Адміністрацією Президента типу після консультацій з науковцями та громадськістю, але жодні механізми контролю, впливу, чи надання пропозицій - відсутні. Ба більше, вимоги до членів Наглядової ради - вкрай розмиті;
  • експертні ради фонду формує Дирекція фонду, вимоги до членів якої тупо відсутні;
  • механізмів контролю за діяльністю Фонду - теж практично немає, якщо не враховувати контроль з боку МОН, який, власне, здатен надсилати документи про мільярд на узгодження за один день. Бо «значимість».

Я вже не акцентуватиму увагу на тому, що мільярд піде в т. ч. на підтримку студентського самоврядування чи соціально-психологічні дослідження. Ніде більше грошей подіти?

Читайте самі, бо в мене кров з очей.

Є там і притомна підтримка досліджень, але, враховуючи вищезазначені пункти - вона нічого не варта.

Загалом, Науковий комітет детально розписав всі загрози, що несе в собі таке Положення цього популістського Фонду, а також наголосив, що за браку незалежної експертизи - нам буде дуже соромно перед закордонною наукової спільнотою.

Нам - це, власне, наскільки я розумію, науковцям.

Бо Президент своє слово мовив, чиновники зімітували виконання, всі в білому і з золотими ґудзиками, тільки краще від цього нікому не стало.

І це не лише моя думка. Юлія Безвершенко також все прекрасно пояснила.

Тому, шановні захисники «геніальних» ідей Президента.

Весь мій оцей пост, де я висловив занепокоєння ідеями Петра Олексійовича, що йдуть в розрізі здоровим глуздом, залишається в силі.

Звісно, можна казати «халва» і віддано дивитися в очі, але реальність - трошки інакша.

Гроші на науку мають розподілятися прозоро.

Поки ж це все виглядає, як створення ручного фонду для потрібних людей (оціночне судження).

Зауважу, що це не той випадок, коли Президента осяяла чудова думка, а чиновники все спаскудили.

Ні. Просто замість того щоб долучитися до вивіреної реформи і не створювати поспіхом невідомо що, голова держави, де-факто, сам запустив процес імітації виконання його доручення.

Загалом, будемо стежити далі за цією виставою турботи про науку і освіту.

Сподіваюсь, що таки відповідальні особи Міністерства зможуть донести пану Порошенку, що він не має рації, а самі - припинять вдавати «бурхливу діяльність» і почнуть працювати.

Припиніть імітувати реформи.

Піс, лав, ван білліон грівнас кожному під ялинку.

Оригінал

Освіта.ua
07.12.2018

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Демократос
Автор має жалюгідний вигляд. Жалюгідний і текст. Кожен має знати своє місце- шкрябай свої статейки і мрій про Польщу .... Бо не розуміє : протистояння по лінії - бідний- багатий!
Альдегід
Пан Сененко! Ви не загралися? Я хімік , маю 12 статей в Скопусі, але бачу , що якщо такі зелені будуть поради примітивні всім давати , то нам кінець. Не сіло - ні впало, а вже вчить.... Де сором, де витримка, де терпимість...? Оця «громадськість» доб’є країну. ( Я не прихильник влади). А ваший Комітет- це самовпевнені нувориші.
Владимир
Для Альдегід: Можно иметь и сотню статей, но культурнее это Вас не сделает! Тем более, если Вы уже перезрели и из зеленого стали синим! А то, что молодые дают вам, синим, советы - это здорово! Значит, есть кому давать советы! Вы бы радовались.... А терпимость... знаете, как-то не хочется Вам грубо писать.... Да, на всякий случай - лично для Вас - Мне 63, 35 лет педстаж, учитель высшей категории, "учитель-методист" Точно за количество статей не ручаюсь, но более 35... Так что....
Коментувати
Володимир
То мільярд не для вас! Пора вже зрозуміти технології дерибану!.