На модернізацію професійної освіти витратять 50 млн

Заплановані кошти будуть витрачені на створення практичних центрів із сучасним обладнанням

На модернізацію професійної освіти витратять 50 млн

У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн на модернізацію професійної освіти. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич, перебуваючи у Львові.

За її словами, заплановані у бюджеті кошти, будуть витрачені на створення навчально-практичних центрів із сучасним обладнанням за професіями, яких найбільше потребує ринок праці.

«Зараз ми проводимо моніторинг затребуваних на ринку праці професій. Вже зрозуміло, що у переліку напрямів відбудуться зміни, зокрема, надзвичайно затребуваною за попередніми даними є професія монтажника з утеплення будівель. Ми сподіваємось, що вдасться за ці гроші створити ще 25 НПЦ, але це також залежатиме від того переліку професій, який ми отримаємо після моніторингу», – пояснила Гриневич.

Також вона додала, що у 2016 та 2017 роках держава щороку виділяла по 50 млн на створення модернізованих навчально-практичних центрів за найбільш гостродефіцитними на ринку праці професіями. Зокрема, протягом двох років було створено 50 НПЦ за професіями: швачка, монтажник сантехнічного обладнання, тракторист.

«Цього, 2018 року, держава збільшила інвестиції в модернізацію закладів профосвіти вдвічі, виділивши на це 100 млн грн, що дозволило створити вдвічі більше центрів – одразу 50 НПЦ протягом року. Зараз, під кінець року, ці центри виростають як гриби після дощу», – розповіла Гриневич.

Освіта.ua
10.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Cirius
А треба у сто разів більше. Порахуйте, скільки коштує виробниче навчання, на яке вже 27 років не виділяються кошти. То які практичні навички ми даємо, хіба що теоретично, або якщо учень купить росхідні матеріали за свій кошт то зможе чогось навчитися робити своїми руками. Чи є вихід? Давно є і МОНУ про нього знає, але дія як собака на сіні- сам не гам, і другому не дам. Можна створити ще десяток НЦ, але якщо підхід до фінансування беде старий ніякого прогресу у якості підготовки спеціалістів не відбудеться. Розмовляв з випускником італійської школи готелярства. 5 років навчання, диплом спеціаліста і бакалавра, три споріднені професії, знання двох іноземних мов. Згадав наші півторарічні програми і мало не заплакав. Яке марнотратство бюджевних коштів, слів просто немає.