Опорних шкіл поки буде по одній на область

На першому етапі створення мережі опорних шкіл в кожній області з’явиться по одній зразковій школі

Опорних шкіл поки буде по одній на область

За словами міністра освіти і науки, на початковому етапі створення мережі опорних шкіл заплановано устаткування зразкових опорних шкіл по одній на кожну область, включно з містом Києвом. Про це він повідомив під час засідання колегії МОН.

"Створюватися опорні школи будуть у різний спосіб. Для цього вже закладено кошти у бюджет, також Міністерство має донорський проект для створення цієї мережі", - сказав Сергій Квіт.

Він також запевнив, що впродовж 2016 року триватиме робота по обладнанню у загальноосвітніх навчальних закладах кабінетів для викладання фізики, хімії та біології.

Як відомо, раніше у Міністерстві освіти заявляли, що кількість опорних шкіл у кожній області складатиме від 3 до 5. Передбачається, що навчальні мають бути забезпечені шкільними автобусами, лабораторіями, енергозберігаючими технологіями тощо.

Освіта.ua
28.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег Омельченко
В гуртожитку діти 5-9 класів жити не будуть. То ж виїзжатимуть в опорну годин в 7 ранку, а вставатимуть десь о 6-тій. Навчання десь години до 15. Потім гуртки різні десь до 17. Гарячим харчуванням вони не будуть забезпечені, не передбачено Державним Бюджетом. Потім години до 18 приїдуть додому. Усі разом і старшокласники і молодші, бо автобус не будуть ганять двічі. Веселі і радісні сядуть за уроки. Десь до 21-22. А особливо совісні і довше... Режим гарний для дитини. Ми ж про дітей думаєм, а не про те як закрити школи і зекономити кошти... А ще класи будуть по 30 з хвостиком учнів. І індивідуальність кожної дитини вчитель буде враховувати і розвивати її. Бо в сільській школі де 5-8 учнів у класі її не замічають...
Ірина
У всіх країнах світу, щоб відбулися зміни в освіті, проводять роками дослідження, спілкуються з дітьми, учителями, батьками, громадами та висновки роблять науковці - МОН лише прораховують кошти і потім парламент приймає рішення чи потрібні реформи. Думають про майбутнє, а у нас все навпаки! Так погоджуюсь, зміни потрібні. Звертаю Вашу увагу на наповнюваність класів у школах. Як якісно навчити першокласників якщо у класі 35 учнів - шестирічок, для яких на першому місці ігрова діяльність, а учбова потім. Виділіть кошти на бібліотеки, ігрові кімнати, спортивний інвентар. Групи продовженого дня - прогулянка, обід, підготовка домашнього завдання. Забирають дітей з 17.30 до 18.30, або ще пізніше. Гуртки безкоштовні лише у школі. Особливих дітей зараз по 3-4 чоловік в кожному класі. Де кімнати розвантаження для учнів? Додайте ще 50 батьків, бабусь, дідусів ... Про яку індивідуальну роботу з кожною дитиною Ви говорите, адаптація індивідуально 3-6 місяців, розвивальна робота і лише потім індивідуальна.
Валентина
Давайте попросимо Квіта, щоб на всюУкраїну був один веееееликий ХАБ у МОН, а ми зісвоїми школами - філії. Один директор - Совсун, а ми... Оце навчимося...
педагог
Це бидл з МОНу так забрехалися, що ввечері не знають, що блеяли вранці.захід диктує умови, а вони як жаби..... з постолами у вівтар
Натуся
Як їм можна вірити? Спочатку говорили, що 3-5 опорних шкіл на область буде. Зараз уже - одна. Весь час брешуть. Набридло вже. Говорять одне, а роблять інше.
Жителі Села Шульгівка
Міністр говорить, а обласна адміністраця 19.02.2016 вже розіслала плани по створенню в 2016 р. опорних шкіл на кожинй район. Де чітко вказано про реорганізацію (закриття і скорочення) сільських шкіл. Посилання на документи. Качайте архів. https://www.dropbox.com/s/9zm4ljf9bkwm6ar/oporna_sh.zip?dl=0
Виталий Іванов
Для Жителі Села Шульгівка: Згідно з прийнятим парламентом законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)" обласні державні адміністрації мають затвердити плани створення освітніх округів та об’єднання навчальних закладів, а також забезпечити скорочення кількості технічного та адміністративного персоналу шкіл. Зокрема, Прикінцевими положеннями закону № 3628 передбачено, що потрібно продовжити роботу з оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів, інших галузей бюджетношколи , малокомплектні школи, які мають 5-11 класи, доведеться до 1 вересня об’єднати з іншими або перевести їхніх учні
Коментувати
Жителі Села Шульгівка
Посилання на документи. Качайте архів. https://www.dropbox.com/s/9zm4ljf9bkwm6ar/oporna_sh.zip?dl=0
Галинка
Було в часи "совєтські", коли випускникам у селі і паспорт не давали. Сільські діти мали жити в селі і годувати місто. Скоро ми вже і цей "маразм" переплюнемо. Дайош реформи МОНУ від Квіта!
Жителі Села Шульгівка
Оптимізація навчальних закладів Після створення опорної школи та її філій залишаються загальноосвітні навчальні заклади з малою наповнюваністю класів, матеріально-технічним забезпеченням, яке не відповідає діючим нормативам, браком фахових педагогів, тому, перед органами місцевого самоврядування стоїть першочергове завдання – сформувати оптимальну мережу дошкільних, позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, яка б реально враховувала освітні запити територіальної громади, забезпечувала ефективне використання фінансових, матеріально-технічних та кадрових ресурсів. Для цього органами місцевого самоврядування приймаються рішення про ліквідацію, реорганізацію навчальних закладів, які не потрапляють до „освітнього округу” опорної школи та надають неякісні освітні послуги. Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації О.В.ПОЛТОРАЦЬКИЙ
Вчителі майбутньої філії
Для Жителі Села Шульгівка: Дайте посилання на ці документи. Чи це ваші припущення ?
Жителі Села Шульгівка
Посилання на документи. Качайте архів. https://www.dropbox.com/s/9zm4ljf9bkwm6ar/oporna_sh.zip?dl=0
Коментувати
Жителі Села Шульгівка
Філія опорної школи – це територіально відокремлений структурний підрозділ опорної школи, що утворюється з метою надання рівного доступу до якісної освіти та наближення місця навчання дітей до їх місця проживання. Філія не є юридичною особою. Філії утворюються на базі існуючих закладів І та/або І – ІІ ступенів. За рішенням об’єднаної територіальної громади початкові та основні школи реорганізуються шляхом їх приєднання до опорної школи з отриманням статусу філії. У філіях надається початкова або початкова та базова освіта.
Жителі Села Шульгівка
І. Орієнтовна модель опорної школи Опорна школа (hub school) – новий вид загальноосвітнього навчального закладу в сільській місцевості, що включає основний заклад та філії. Опорна школа (hub school) – загальноосвітній навчальний заклад І – ІІІ ступенів, що надає повну загальну середню освіту, забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, має сучасну матеріально-технічну і навчально-методичну базу, зручне розташування і забезпечує допрофільну підготовку та профільне навчання, поглиблене вивчення окремих предметів Опорна школа є юридичною особою, має рахунки в установах банків, самостійний баланс, штамп, печатку, ідентифікаційний номер та має у своєму складі філії. Мінімальна наповнюваність опорного закладу учнями (вихованцями) (без врахування учнів (вихованців) філії) складає не менше 200 осіб. В опорній школі мають бути принаймні 2 класи по 16 учнів в паралелях вище 4-го класу. Опорна школа включає не менше трьох філій. Сукупна кількість учнів має складати не менше 300 учнів.
Жителі Села Шульгівка
Міністр говорить, а Дніпропетровстка обласна адміністрації 19.02.2016 вже розіслала плани по створенню в 2016 р. опорних шкіл на кожинй район. Де чітко вказано про реорганізацію сільських шкіл. " Органами місцевого самоврядування приймаються рішення про ліквідацію, реорганізацію навчальних закладів, які не потрапляють до „освітнього округу” опорної школи та надають неякісні освітні послуги" Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації О.В.ПОЛТОРАЦЬКИЙ
Так швидко?
Для Жителі Села Шульгівка: А як вияснили, що послуги «неякісні»? Що, провели перевірку, проаналізували результати, зустрілися з колективами «неякісних» шкіл та батьками учнів?
Коментувати
1
виникає логічне запитання, А НАХРЕНА ВОНА ОДНА НА ОБЛАСТЬ?
Sergiy
Казав Квіт, що він убрід Дніпро перебреде, та пішов і загнав всю освіту разам із Совсун в болото,... І ти Квіт як що не можеш не берись. Спочатку треба моделювати майбутню ситуацію думаючи, а потім піаритись на "реформах". Коли все валиться це не реформи - це руїна.
Я пупею!
Шиза косит МОН!..Даешь рівний доступ до якісної освіти!...Даешь-даем!!! Берите!)) От і маємо рівний з рівних. Школа-театр, школа спілкування з космосом, школа ворожбитів, школа-мрак, школа мракобесия-оце вам тематика проектів!.. Бачили всіляких, але ці керманиці-це вже вершина..
чукча
Дох..я однако... А "фінансуватимуть" наче по 10 в кожному районі.Вірніше таким чином будуть розбазарювати державні кошти. Удачі. Тільки не подавіться.
patrik
"для одарованих" уже створено цілу купу ліцеїв, гімназій,спецшкіл і т.д. давайте ще опорні школи потім хапи,фапи,мапи.,а хто думає про простого учня з села,містечка?? але що про них думати --вони ж чорні, село, а все для еліти, мажорів--"городскіх"
Ego
А вам не кажется, что все эти т.н. "хабы" только очередная схема для распила бюджетных средств?
Голосzнароду
Для Ego: А Вам би тільки пиляти бюджетні кошти - мабуть десь директором працюєте чи у відділі освіти. Проте більшість вчителів викладають предмети і без пиляння коштів, використовуючи лише ті ресурси, які є.
Коментувати
Михайло Чиж
А в хаб-школи прийматимуть через ЗНО (а як же по іншому об’єктивно визначити обдаровану дитину...)? Чи, як при союзі - по знайомству?
Краковяк
Для Михайло Чиж:Багато ви знаєте, як було " при союзі"
Михайло Чиж
Та вже-ж знаю, бо "при союзі" закінчив і школу і педагогічний інтститут. А Ви стверджуєте, що при союзі нікого і нікуди не влаштовували по знайомству? Нікого і нікуди? Тоді навіщо такий саркастичний коментар мого питання?
Коментувати
Оксана Шевченко
Две недели назад рассказала завучу " що впродовж 2016 року триватиме робота по обладнанню у загальноосвітніх навчальних закладах кабінетів для викладання фізики, хімії та біології" . Спросила, у кого мне просить оборудование? Она посмеялась.