Опорні школи отримають з бюджету від 3 до 5 млн

Грант надаватиметься школам, які подадуть кращий проект розбудови шкільної системи у своєму районі

Опорні школи отримають з бюджету від 3 до 5 млн

Опорні школи, що створюватимуться у регіонах, будуть отримувати гранти від 3 до 5 млн гривень, які мають бути витрачені на шкільні автобуси, лабораторії, енергозберігаючі технології та навчання вчителів. Про це в інтерв’ю Громадському радіо розповів заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Він також розповів про модель створення опорних шкіл у регіонах, реалізація якої запланована в рамках децентралізації.

"В Україні сьогодні відбувається процес децентралізації. Ми вже давно говорили про освітні округи. Те, що раніше було освітнім округом, зараз є об’єднаною територіальною громадою. Ці громади є різної величини. Йдеться передусім про сільську місцевість. Ми вибираємо певну школу, даємо їй певні критерії, а школи, що є навколо неї, стають її філіями. Призначається один директор. Для цього у нас існують інвестиційні програми, які допоможуть створити хорошу матеріальну базу. В бюджеті цього року закладено 200 мільйонів гривень для інвестування пілотних опорних шкіл", - повідомив Хобзей.

Він нагадав, що початкова школа має бути наближена до місця проживання дітей, а учні інших класів зможуть їздити до місця навчання автобусами.

"Учні 5-х класів і вище зможуть їздити у школи шкільними автобусами. Ми хочемо давати грант тим школам, які подадуть кращий проект розбудови шкільної системи у своєму районі. Сума складатиме від 3 до 5 мільйонів гривень на одну школу. Ці кошти мають бути витрачені на шкільні автобуси, лабораторії, енергозберігаючі технології, навчання вчителів", - каже заступник міністра.

За його словами, таких навчальних закладів у області буде від 3 до 5, а рішення про місце впровадження опорних шкіл будуть приймати територіальні громади.

"Це може бути невелике містечко. Але за нашими вимогами мінімальна кількість учнів у головній школі має складати не менше 360 осіб", - зазначив Павло Хобзей.

"Завдання Міністерства освіти — виставляти певні рамки в цьому процесі. Конкурс щодо цього буде відбуватися на рівні області. Виграє конкурс той, хто подасть найкращий план. Але ініціатива має йти знизу", - зазначив заступник міністра освіти.

 

Освіта.ua
06.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
галина
от дистанцiйне i домашне навчання-це зараз дуже i дуже потрiбно,а це опорне -новий спосiб вiдмити бюджетнi кошти
Жителі Села Шульгівка
Бачимо, що колега не повністю розкриває задум "реформаторів" саме сільської школи. Не 360 а 200 учнів в базовій школі. Із середніх шкіл в районі зробити неповні середні і одну дві середні (базові). Скоротити вчителів, чим зекономити бютжет. Звозити, якщо буде чим, учнів 10-11 класів за 15-20 км щодня в базову школу. А не буде чим, надавати за рахунок батьків гуртожиток. Ось він - рівний доступ до якісної освіти жителів села і міста. І це не вимисел. Качайте реальні документи від облдержадміністрації. Посилання на документи. Качайте архів. https://www.dropbox.com/s/9zm4ljf9bkwm6ar/oporna_sh.zip?dl=0
навроцький
Звідки беруться оті маразматики від освіти, хто їх пропихає на "освітній Олімп"? 3-5 опорних школи на область!!!, коли в середньому по областях 16-20 районів. І хто визначив, що наповнюваність ОШ має бути не менше 360 учнів? А куди ви, панове реформатори, після закриття сільських малокомплектних шкіл подінете десятки, чи сотні тисяч вчителів: молодих, у розквіті творчих сил, у яких сім"ї, плани на майбутнє, що відправляти їх у Європу забезпеченим і немічним варшавським чи болонським пенсіонерам задниці підтирати? Ага, вони, хобзєї і квіти все зроблять. Ганьба - початок 3-го тисячоліття, а в центрі Європи учні вчаться без підручників, у шкільні їдальні не завозять продуктів, батьки, у яких є школярі несуть у школи данину на все. Чи довго ще таке неподобство буде?
Валя
Люди добрі, коли закінчиться ця брехня! Шановний пане так званий міністре та його заступники, зробіть вже хоч щось до путя. Нова програма в школах, а підручників немає і досі ні в 4, ні в 7 класах - вже лютий!!!! А що буде у 8 класі?!!! А за проектом ці учні мають здавати ЗНО у 9 класі. І все так.. тільки балачки, і самозакохані тези " ми працюємо,..Ніхто інший крім нас і так далі... у нас багато ідей..."
Mykola
"Опорні школи отримають з бюджету від 3 до 5 млн" - обещать, не означает женится, как говорит народ.
GoldWave
Я в шоці з всього, що відбувається....Це розвал і провал так званих освітніх реформ. Мене турбує ось що: 1. як маєвідбутись випуск 2016 в школах? хто має друкувати документи? Так само ДП "Інфоресурс"? Чи школа самі будуть вносити самі своїх учнів в базу ЄДЕБО-кола, про яку говорилось на брифінгу 27.01 в Міністерстві, той же Хобзей про це казав. Вже хватить того, що минулого року розвалили і зірвали випуск ВПУ, які почали друкувати на бланках, а не на пластику. В того бланка - "жалкий вид", якщо чесно. 2. Є по Україні Регіональні центрі, які займаються наборов даних по своїй області тих це учнів своїх шкіл. Вся база набрана. Чекаємо хоч якогось рішення. А є такі області, де управління освіти цим займається....
директор
Для GoldWave: Що за паніка ? Ми вже подали замовлення документів ще в січні місяці. Документи друкуватиме " Інфоресурс". Ніяких змін, в порівнянні з минулим роком немає.
Марина
Шановний! В українській мові вирази" січень місяць","грудень місяць" не вживають. Правильно буде "січень", грудень". Бо й так зрозуміло, що мова йде про місяці.
Коментувати
Олекса Позняк
=====Опорні школи отримають з бюджету від 3 до 5 млн=====районо швидко їх освоїть у власну кишеню
Параноя буяє!
Це яскраве втілення втілення в життя ідеї рівного доступу до якісної освіти! Ура, товорищи! Правильной дорогий идем! Хтось здогадується може, коли їх вже від корита гнати почнуть, тих реформаторів недовчених?!
архімед
А ще цікава тема...поцікавтесь, хто "їїздить" на районовському бензині....відповідь проста....голова РДА....причому куди хоче, як хоче і з ким хоче....гарна кормушка, щоб вдоволь нажертись за державний кошт....ліквідуйте вже нарешті РДА-користі все рівно ніякої, адже розкрадають в "агонії" те, що ще десь не так лежало чи лежить. Ви не про опорні школи думайте, а забезпечте школи на 100 відсотків новими підручниками, які нарешті наприкінці навч.року отримали...ну і як ці підручники роздати дітям...Бог ти мій, коли це нареті закінчиться.....ті бідні стоять по пояс в багнюці, а ті живуть за приказкою:"Кому война, а кому мать родна"..... і не бояться гніву Господнього.
sergey1979
Пане Хобзею! Якщо є гроші на утопію, то виплатіть спочатку "забуту" індексацю вчителям Крижопільського р-ну Вінницької обл. !!!
Patrik
Це пряма дискримінація дітей .У нас у районі близько 12000 учнів, Найбільша школа розрахована на 1500 учнів. ,її зроблять, для прикладу, опорною . а куди подіти решту 10500 учнів, це що будуть білі і чорні ???? Чому одна дитина буде вчитись в ідеальних умовах, а іншим, що освіта не потрібна??? У нас і тепер багато таких прикладів коли для міських шкіл, і то не всіх, знаходяться тисячі у бюджеті,ідуть поставки з області,приїжджають спонсори(перед виборам) а інші мають дулю і то без маку
Patrik
все робиться для того, щоб повністю знищити те, що ще залишилось від освіти. автобуси ??? а де дороги?? зимою все навчання припиниться, автобусів вистачить на 1-1,5 року,а що дальше???по сьогоднішній день відсутні підручники для 4,7 класів,одні обіцянки. Хто не прийде до влади зразу ж починає реформи , перевірки у освіті. чомусь не лізуть до медицини,економіки, підприємств,а в освіті всі специ
salka
Для Patrik: Автобусы - отдельная тема. Это золото-носящая курица для мошенников, которых почему то называют руководителями районо. Как то посчитал - приблизительно 3 месяца (за учебного года) не выехали по разным причинам. Посчитайте, в случае десятки автобусов сколько "сэкономили"?
Коментувати
salka
Могу «ванговать» насчет будущего - как все это будет осуществлен в современных украинских реалиях. Руководство «громады» находит ручного директора и создают для него «опорную школу». Потом дружно начнут осваивать тех 5 миллионов. Учитывая, что система гнилая снизу доверху, школам остаются в лучшем случае 10 – 20 %-ов. Половина – в откат для высшего руководства, а отставшую часть будет «осваивать» директор. Так было с деньгами, выделенными на школьные ремонты. С тех пор что – то изменилось? Те же «кадры», только теперь в «вышиванках»…
подождите, а руководство какой громады?
Для salka: Во-первых громады ещё НЕ созданы, а разговор и требования УЖЕ выставляются.Во вторых-сказано по 3-5 на область.А это означает НЕ руководсва громад,а руководства районов,а это несколько разные вещи.В третьих - не забывает и ПРЯМОМ президентском правлении де-факто, а это тоже что-то значит. Всё правильно - те же кадры,но БЕЗ компартийных былетов.
кто сказал
Для подождите, а руководство какой громады?: Кто вам сказал что громады не созданы ? У нас уже есть громады. И теперь у нас 2 районо - в городе одно и в районе олно
у вас - это ГДЕ?
Для кто сказал: у нас всегда было гороно и районо, которое находится В РАЙОННОМ ЦЕНТРЕ. Район и город ВСЕГДА были разъеденены.Всегда - это лет 50./// И всё-таки интересно где уже созданы громады не как исключение под давлением, а как самостремление людей.Хотя да, что-то где-то МЕЛЬКОМ мелькало.Вроде бы в Черниговской области.А у нас нет, не созданы,поскольку идёт война конкретная.Люди НЕ желают отдавать землю в единоличное пользование руководителю земельной комиссии рады.Почему?А подумайте. . .
Коментувати
Realist
Ну чому із досвіду реформування освіти ми маємо брати лише найгігший??? А тому що на гарний гроші потрібні!!! А так закриємо школи - от і вся реформа. Як діти до таких шкіл добератимуться? В одній з попередніх статтей пропонувалися гуртожитки. Виходить сільські діти - нижча каста, в інтернати їх??? Ми виростимо дітей злих на весь світ. І їхня агресія буде справедливою. В такі школи за сотні кілометрів від домівок вони йтимуть зі зброєю і ненависно стрілятимуть по всіх, як в американських школах. Буде вам і шкільний автобус, ОПОРНІ ШКОЛИ!!!
vozole
Kюди на селі не потрібні, потрібна земля. Техніка зробить все. А нема школи - нема села. Все просто. ..Грамотні люди владі не потрібні. Отарою керувати простіше...Ото під виглядом
Ася
Я викладач Tesol і маю свою практику, англійська. Шановні освітяни, ставайте викладачами міжнародного рівня, отримуйте сертифікати, і не потрібно буде перед кожним усяким на передніх лапах бігати :)
Іван
Міністерства освіти були різні, та такого ще не було ніколи: ні за часів СРСР, ні за часів вільної України! 3-5 опорних шкіл і нескінченна розмова про рівний доступ до якісної освіти. Жах!!!!
Микола
Хіба не зрозуміло - люди на селі не потрібні, потрібна земля. Для чого більше 30% сільського населення? Техніка зробить все. А нема школи - нема села. Все просто. І до бубена те, що є села, відстань від яких до опорної школи більше 30 км, а дороги убиті...Грамотні люди владі не потрібні. Отарою керувати простіше...Ото під виглядом реформ і робиться все для знищення села...
Отак
Про які реформи мова? До нас їдуть на перевірку з обласного інститута вдосконалення, сказали скинутися на "Бензин".Стара схема,старі інструменти.Не хочу більше читати ні про яку "розбудову" освіти.
Ірина
Для Отак: "Скинутись" лише на бензин?
Коментувати
Сергей Очеретный
Грант надаватиметься школам, які подадуть кращий проект розбудови шкільної системи у своєму районі - тобто хто най найгарніше напише? Москва-Васюки? Зекономили гроші на підручниках і тепер гордовито вимахують "троячкою" на хаби (окремо пишу)? Нехай приблизно 100 шкіл на Україну за приблизно 10 млн долларів - оце так реформа.