Опорні школи обиратимуться за конкурсом, - Хобзей

Опорні школи отримають грант, за рахунок якого вирішать питання організації навчального процесу

Опорні школи обиратимуться за конкурсом, - Хобзей

Опорні загальноосвітні навчальні заклади, які створюватимуться на місцях будуть обрані за конкурсом. Про це під час наради з керівниками департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

Зокрема, Хобзей нагадав, що урядом прийнято зміни у порядок діяльності освітніх округів та опорних загальноосвітніх навчальних закладів, що дадуть повноваження об’єднаним територіальним громадам, органам місцевого самоврядування районного рівня самим вирішувати питання структури мережі загальноосвітніх навчальних закладів.

«На місцях створюватимуться за конкурсом опорні загальноосвітні навчальні заклади, які будуть оснащені сучасною матеріально-технічною базою, зокрема, кабінетами фізики, астрономії, хімії», - сказав заступник міністра.

За словами заступника міністра, опорні школи отримають грант, за рахунок якого можна вирішити питання організації підвезення учнів і педагогів шкільним автобусом, а також впровадити енергозберігаючі технології закладів та навчання вчителів. З цією метою у грудні уряд збільшив фінансування освітньої галузі на 121 млн грн.

Хобзей також закликав чиновників активніше долучатися до процесів обговорення реформ в освіті.

«Міністерство очікує пропозиції від департаментів обласних державних адміністрацій щодо місцевих закладів освіти та їх функціонування, а також структури управління освіти в рамках децентралізації», - зазначив заступник міністра, підкресливши, що на місцях люди краще знають особливості та потреби регіону.

Освіта.ua
28.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ніка
У сільських школах безліч обдарованих дітей , талановитих вчителів. Але чи всі сількі діти навіть здавши успішно ЗНО і вступивши у ВУЗ можуть його закнчити, адже потрібно іще їсти , одягатися, жити, чи всі сільські батьки зможуть дати це дитині? Вивчившись треба влаштуватися на роботу , не завжти безкоштовно,а оплата праці при цьому завжди гідна? Щоб діти хотіли вчитися вони мають знати, що у них буде гідна робота ,достойна зарплата, а не на ринку з вищою освітою. Тут в селі безліч талановитих, відданих вчителів та кому вони треба? При ліквідації школи вони звільняються інше ж законодавством не передбачено. Є школа - живе село і звідси виходять лікарі, вчителі, юристи . Не вистачає фінансування- нехай влада не краде,на всіх вистачить, ще й лишиться.
Otto
Для ніка: "...Вивчившись треба влаштуватися на роботу , не завжти безкоштовно..." - ось і ваше все. Не знань ви прагнете, а купити диплом, а потім "тепле" місце. Маленька мрія сільського раба.
pid
Для когось сьогодні є дивним те, що в нашій державі продається і купується все, питання тільки в ціні? Спробуйте влаштуватися лікарем чи вчителем. І це система, а не маленька мрія сільського раба.
Коментувати
олена
Як будуть доїзджати учні 1-4 класів до опорних шкіл. Чи залишаться початкові школи і з якою кількістю учнів?
Інна
Опорні школи по конкурсу?! Який там конкурс і яке обговорення. Чиновники вже давно все вирішили, навіть у районній газеті надрукували список навчальних округів. Ніхто не запитував думки вчителів, батьків, учнів... Хоча вищим органом, що приймає рішення, є з’їзд, конференція. Ми будуємо демократичну державу в якій влада - це народ. А хто в нього питається. І чи гтові ми, батьки, сьогодні довірити своїх дітей водієві, який їде по розбитій дорозі (20км/год).У нас вже є села де підвозять дітей, так там діти більше в онлайн режимі отримують домашні завдання ніж відвідують уроки. Побудуйте спочатку дороги, піднесіть рівень життя, а тоді - беріться за освіту.
ніка
Для ІннаЦілком підтримую.Ми , аби не стати безправною філією великої опорної школи і не втратити статусу юридичної особи разом з громадою та педагогами будемо боротися до кінця. Оголошений конкурс який можна програти, а школи що перетворять на філії вже ніколи небудуть самостійною одиницею. Взавтра прийде інша влада і скаже що все дурня,що тоді? Сьогодні в Україні потрібна лише одна реформа -не крадіть! Вистачить на все: великі і малі школи, фапи, лікарні, дороги.
Коментувати
salka
для Я: возможный ответ на Ваши вопросы:"Первый миллион: как "заработать" в газовой отрасли" http://novavlada.info/gosudarstvo/pervyy-million-kak-zarabotat-v-gazovoy-otrasl
Я
Папереднікі планшетами забезпечували, компютеризовували, інтернетом дурили і всім розказували, що проведені за іхніми збірничками ДПА і контрольні роботи показують колосальний рівень знань, особливо з англійської. Бабла накосили...А "реформатори" хабами тішити починають - це ж скільки розтендерити можна буде на рівному доступі...) Замість якісно навчати вчителів у вузах-сертифікацію придумали..А вчительки наживочку ковтнули.)) 1. Де дитяче харчування? 2.Де обіцяні компютери для шкіл і інтернет? 3.Коли наявні компютери будуть забезпечені ЛІЦЕНЗІЙНИМ програмним забезпечененням? 4.Доки директори і вчителі займатимуться ремонтами шкіл? 5. Чому при тисячах методистів, науковців, академіків (!!!) в нас підручники передруковують щотри роки!? Багаті дуже. чи гроші викачати треба? 6.Коли, зрештою, перестанемо збирати з батьків на туалетний папір? Міністерській компанії "реформаторів" треба спершу "хаб" у своїй голові почистити Та зробіть ви хоч трошки, але ж МУДРОГО! Не можете-йдіть з Богом!
PR
УРА! Конкурс, кто больше заплатит или с кем спит стартует.
MU
А как будут отбираться учителя для преподавания в этих хабах? Наверное, через конкурс? И оплата труда планируется адекватная? А учителей с невысоким интеллектом и узким кругозором в хабы на работу, скорее всего, принимать не будут? А, куда им тогда деваться? В ЦПШ, что ли
ліда
Для MU: Звільнення некваліфікованих вчителів опорних шкіл законодавством не передбачено.
Коментувати
для роздумів
В будь-якій країні європейського союзу існує правило: "Школа є там, де є діти...". Неважливо 5, 10, 20... дітей. Всі школи фінансуються як з державного, так і з місцевих бютжетів. Будь-яка, навіть найменша школа, забезпечена всім необхідним матеріально-технічним колмлексом для навчання... Чому так ? Просто в європі чиновники не їздять на дорогих автомобілях і отримують заробітну плату, яка в декілька разів нижча від зарплати вчителя.
юрист
Для для роздумів: тобто в Європі чиновники ПРАЦЮЮТЬ на свою країну. В Україні ж навпаки, всі, в тому числі учителі, працюють на чиновників.
Дмитро
Для роздумів. Погоджуюся з Вами, що школа не може існувати без дітей. Але навіть у багатій Німеччині дітей на навчання підвозять автобусами. Німці багаті не тільки завдяки сильній економіці, але і раціональному використанню коштів. Вони не дозволяють собі транжирити гроші на малокомплектні школи, утримання величезної армії чиновників від освіти, непродуктивні витрати на різні семінари, довготривалі курси і т.п. Знаю про це не з чужих слів. Мав нагоду проживати у Берліні протягом року.
ліда
Ми живемо не в Німеччині, що є правовою Європейською державою, а корумпованій "Африканській"країні. В Німеччині не крадуть, не дурять, гарні автобуси і дороги. Подібна реформа проводилася протягом 20 років, аби вона пройшла максимально безболісно. Наведіть порядок в країні, здобудьте довіру громад і реформуйте, чесно, прозоро, а не обманом і силою, бо тоді це геноцид.
Коментувати
Zinger
Одного разу я написав на якомусь сайті, що рівного доступу до якісної освіти не може бути апріорі, оскільки люди різняться за статками, здібностями,моральними якостями і т.д. Кілька читачів, мабуть зі Сходу, мена гарно обхаяли, записавши мало не до реакцонерів. Вони ревностно захищали радянську систему освіти, яка на їх думку була рівною для всіх. Я ж виходив саме з особистостних цінностей людини та власного життєвого досвіду. І тоді і зараз неможливо при наповненості класу в 30-35 учнів вимагати від вчителя якісного навчання, і тоді і зараз хоче вчитися максимум 30% учнів, і тоді і зараз батьки змушені наймати репетиторів для погано підготовлених учнів.Тоді можна було влаштувати дитину в ВУЗ за гроші, а зараз взагалі без проблем, головне плати, а диплом все одно видамо. Ми маємо величезну кризу моралі і мусимо знайти з неї вихід, інакше це "болото брехні" усіх нас погубить. І ще мусимо зрозуміти, що всі ми різноталанні і нам нічого не належиться задарма!
Світлана
Для Zinger: все залежить від вчителя. В нашій школі при вивченні іноземної мови класи поділяють на групи по 8 учнів для КРАЩОГО засвоєння предмету. (при цьому оплата праці педагога така ж ,як і ,наприклад, у математика чи історика). Але результату -нуль у деяких вчителів. Тому ,якщо людина кваліфікована і приходить до школи не для того , щоб досидіти до пенсії, а для того, щоб справді ВЧИТИ дітей, то і результат відповідний. А ви говорите про кількість учнів.. це на якість навчання мало впливає.
Zinger
Для Світлана. Ну як не впливає? Якщо у Вас 35 учнів, скільки разів на місяць можна опитати кожного? В якщо немає контролю за навчанням учні вчаться п*яте через десяте, бо наперед знають коли Ви їх опитуватимете. Якщо батьки перевіряють учня щодня - результат один, якщо інколи - учень вчиться аби як.8 учнів на групу- це лише для іноземних мов, а як бути з іншими предметами( математика, фізика, хімія)? Саме тому в американських школах класи не перевищують 20 чоловік, а у нас ніяк не наважаться на це, вічно бракує грошей. А взагалі не існує одного рецепту успішної роботи вчителя,скільки педагогів - стільки методик. Головним критерієм, на мою думку, має бути виховання працелюбності.Добре якось мені сказав професор в університеті:"ВУЗ не дає вам знань, ВУЗ вчить вас як треба вчитися, а вчитися будете усе своє життя"!
Коментувати
Оксана Шевченко
Расскажи мне и я забуду. Покажи мне и я пойму. Позволь мне сделать самому , и я научусь (Конфуций) Обучение физике когда на 36 человек в классе имеется 6 динамометров, 2 источника тока, 4 мензурки профанация. Финансировать надо оборудование не для старшей школы, а в первую очередь для средней, так как именно там закладываются основные понятия и отношение к предмету.
Бєлий Володимир
Для Оксана Шевченко: Оксано, Ви розумниця. Бачите шкільне життя не поверхово. В основній школі має бути багато інтерактивного практично-операційного навчання, а у старшій академічній (не мова про професійно-технічну /сервісну) - багато інтелектуальної напруженої тиші. Максимум "тихого гулу" як у вулику. На базі відповідного електронно-комп"ютерного обладнання.
Коментувати
природой заточенных на обучение НЕТ
Это БРЕД.Хабы как ДОМА ДЕТСКОГО ТВОРЧЕСТВА? Но почему по одному и в областных центрах? Хабы как школы для продвинутых? Где деньги, Зин? Хабы для денежных мешков? А кто даст гарантию, что им это вообще нужно. Тем более,как правило эти дети несколько плохо развиты изначально (посмотрите на маленьких детей в колясках и прикиньте,КТО из них будет более развит))) ).Хабы как Потёмкинские деревни? Ну в это можно и поверить. Идём к состоянию Индии. Скоро по берегам морей и рек будем испражняться.Да вот от дизентерии помрём быстро.Украина не Индия.Рационально, очень рационально уменьшить количество населения этой территории для более спокойного использования данной
QU
Школы-хабы - это только для детей, природой заточенных на обучение. А таких не более 20-ти процентов - любой учитель-практик подтвердит. На остальных тратить ресурсы просто бессмысленно. Учить эту бесперспективную массу достаточно только чтению, письму, элементарному счёту, правилам поведения в социуме через Закон Божий, ну, и ремеслу какому-нибудь. Так что организация хабов - это очень рациональная идея.
ййййй
Для QU: Еще лучше стрелять в затылок пенсионерам неспособным больше работать. Тратить ресурсы на них бессмысленно. Осталось крикнуть хайль гитлер. Я очень надеюсь, что опус выше - сарказм.
Коментувати
salka
"Опорні загальноосвітні навчальні заклади, які створюватимуться на місцях будуть обрані за конкурсом" - в условиях тотальной коррупции и бездарности руководства что из этого будет?
ярослава
Неважко зрозуміти , що йде руйнація освіти , тому що декому кортить увійти в історію , як реформатор освіти ! Зупиніться , бо руйнувати завжди легше , ніж будувати !
ййййй
Для ярослава: Уничтожение образования идет, но не потому, что некоторым хочется увековечить себя как реформатора. Подумай еще, почему.
Коментувати
Олена
Держава не послідовна.То проголошує рівний доступ до якісної освіти,адже оптимізацію саме з цією метою хочуть проводити, то проголошує про створення опорних шкіл для "ізбраних",то ще якісь "хаб-школи"І ніхто не говорить про основну проблему школи- відсутність в учнів бажання вчитися,.Ми ,старше покоління ,вчилися в класах де були дошка,крейда і вчитель.І на кожному уроці хімії ,фізики досліди та практичні. Погана радянська влада якось забезпечувала. Та ви яку хочте побудуйте школу ,поставте над кожним учнем по 10 професорів .але якщо нема бажання вчитися-нічого не вийде. МОЖНА ПРИВЕСТИ КОНЯ ДО ВОДИ ,АЛЕ ПРМУСИТИ ПИТИ ВОДУ НЕ МОЖНА!!!!
Zinger
Для Олена: Я з тих часів, коли у класі була крейда, дошка і вчитель, і на кожному уроці практичні заняття. Але як тоді пів-класу не хотіла вчитися так і зараз, нічого за останні 70 років не змінилося. У більшості членів суспільства вкорінилася думка, що вченістю у достатку не проживеш. Інша справа рекет, хабарницька посада, влада, шахрайство. Відбулася страшна моральна деградація людей, безбожжя зробило свою чорну справу. Не повернемося до традиційних релігійних цінностей - нічого нам не світить, хоч побудуй школи з позолоченими дахами! Парадокос,але виявляється, що в сучасному світі вбивати можна і в ім’я бога, як у джихадистів.
Татьяна Данелян
Зараз у Міністерстві стійльки ідей, концепцій, реформ, що не знаєш, що чекає завтра і що обговорювати. А в цей самій час тисячі вчителів, як лошадки працюють щодня, щоб їх учні склали ЗНО, вступили до ВУЗів і стали вчителями, лікарями,економістами, депутатами... Коли учні набирають високі бали на ЗНО , то це норма, а якщо не набрали- ой! і крику робиться.
ліда
А вчитися для чого, хіба у нашій країні є перспективи для кожного хто закінчив ВУЗ. Гарантоване робоче місце, та гідна оплата праці.
Коментувати
юрист
Держава, згідно законодавства, повинно забезпечити рівний доступ до повної середньої освіти. Відповідно, для всіх учнів, повинні бути створені однакові умови навчання. Міністерство освіти, натомість, діє протилежно, грубо порушуючи права громадян України.
Оксана Шевченко
То есть теперь в продвинутых государственных школах (а не частных как раньше, зачем деньги тратить) будут учится дети наших "сливок общества". И вот еще прелесть: "Хобзей також закликав чиновників активніше долучатися до процесів обговорення реформ в освіті." Почему чиновников?! Образование финансирует государство и право всех налогоплатильщиков решать как МОН собирается тратить их деньги.
совесть
Для Оксана Шевченко: Все - это кто?
Оксана Шевченко
Все- это все платильщики налогов, в первую очередь, все родители, финансирующие нашу систему образования, учителя непосредственно работающие в школах.
совесть
Для Оксана Шевченко: Снова майдан? Ведь принцип "все - это никто конкретно" столько лет работал в системе... Но ваша позиция мне очень импонирует! Знаете, может пусть концепцию этих хабскул подробнее сформулируют, а потом и покритикуем! В любом случае это не будет хуже нынешней ситуации... Ведь начинать надо с чего-то...
Коментувати
Оксана Шевченко
что значит "опорні загальноосвітні навчальні заклади"? Это же старшая школа? То есть кабинеты физики будут оснащать только для старшей школы в немногих избранных школах? А остальным образование не нужно? И что такое "одаренные дети и средние, которых учить впустую" в этом контексте? Зачем родителям платить налоги на содержание школы, которая учит только одаренных детей, ведь одаренность, по определению, редко встречающееся качество?
Михаил Логинов
Майбутнє української освіти. Ківалов будує церковно-приходську школу в Одесі. http://dumskaya.net/news/gorsovet-predostavit-lgotu-v-razmere-pochti-mill-054717/
игорь
Я все жду не дождусь когда же наконец современную материально-техническую базу получат учителя физкультуры?!
совесть
Для игорь: Бассейны? или поле для гольфа?
Оксана Шевченко
Хотя бы нормальные мячи, тренажеры, груши, маты, покрытия
Igor
Всі ці кабінети - це добре, але чомусь, дійсно, про здоровя учнів мова майже не йде. Спортивні зали занедбані, мат. база на нулю!!!
Коментувати