Освітяни вийшли на акцію протесту. Основні вимоги

Під стінами парламенту відбулась акція протесту, що була організована столичної профспілкою освітян

Освітяни вийшли на акцію протесту. Основні вимоги

Під стінами Верховної Ради відбулась акція протесту освітян, що була організована Київською міською організацією Профспілки працівників освіти і науки. До освітян столиці також приєднались представники деяких обласних організацій профспілок.

Занепокоєність освітян викликають поправки народних депутатів України до законопроекту «Про повну загальну середню освіту» щодо скасування доплат за окремі види педагогічної діяльності, наукових ступенів та вчених звань, скасування надбавок, ініціативи введення обов'язкової сертифікації для шкільних вчителів, можливості запровадження 40-годинного робочого тижня, а також намір деяких депутатів перевести педагогічних працівників пенсійного віку на строкові договори.

Також у профспілці зазначають, що тривожними є наміри Міністерства освіти і науки щодо скорочення кількості студентів, які мають право отримувати академічні стипендії.

Окрім цього, у профспілці наголошують, що держава економить на освіті. Загальний обсяг видатків на освіту у Державному та місцевих бюджетах на 2020 рік прогнозується у розмірі 5,6% ВВП, що на переконання організаторів акції є віддзеркаленням державних пріоритетів і залишкового принципу фінансування, яке має становити не менше ніж 7%.

Не враховано видатки на реалізацію постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», якою передбачено встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні 2,5 прожиткових мінімумів.

За підсумками проведення акції протесту, її учасники висунули ряд вимог до законодавчої та виконавчої гілок влади, виконання яких має сприяти відновленню прав та гарантій працівників освітньої сфери.

Вимоги до Верховної Ради України

 • передбачити видатки на освіту в розмірі не менше 7% валового внутрішнього продукту відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту»;
 • забезпечити виконання вимог ст. 61 Закону України «Про освіту» щодо встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі не менше 3 мінімальних заробітних плат, а найменшого посадового окладу науково-педагогічного працівника на 25% вище посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії;
 • внести зміни до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці» щодо виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат;

при прийнятті Закону України «Про повну загальну середню освіту» врахувати зауваження профспілкової сторони щодо недопущення:

 • переведення педагогічних працівників пенсійного віку на строкові трудові договори;
 • скасування доплат за перевірку зошитів, класне керівництво, завідування навчальним кабінетом, наукові ступені та вчені звання, надбавки за престижність педагогічної праці, вислугу років тощо;
 • введення обов'язкової сертифікації для можливості займатися педагогічною діяльністю у закладах загальної середньої освіти;
 • запровадження для педагогічних працівників 40-годинного робочого тижня.

Вимоги до Кабінету Міністрів України

 • виконати постанову КМУ № 822 від 10.07.2019 р. «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» щодо поетапного (до 2023 року) щорічного збільшення розмірів посадових окладів педагогічних працівників на виконання Закону України «Про освіту»;
 • встановити посадовий оклад працівника І тарифного розряду в розмірі, не меншому за розмір мінімальної заробітної плати;
 • встановити прожитковий мінімум для працездатної особи не нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму;
 • збільшити обсяг видатків за програмою «Підготовка кадрів закладами вищої освіти та забезпечення діяльності їх баз практики» у 2020 році;
 • встановити розмір стипендії студентів на рівні, не нижчому від прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
 • передбачити видатки освітньої субвенції на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників міста Києва в повному обсязі.

Освіта.ua
29.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Люба
Зняти відповідальність із педагогів : 1.Якщо щось (не дай бог)сталося із дитиною не на території школи. 2.Виховання дітей -це обов’язок батьків (у ЗО педагоги можуть нагадувати про це дітям під час своїх уроків). Зняти відповідальність із класних керівників за відповідальність дітей із неблагополучних сімей,для цього є інші служби. Вчитель дає знання на уроці.
Лариса Марчук
Згодна з усіма вимогами. Додала б ще: Забезпечити навчальні заклади відповідно до чинних нормативно-правових документів. P.S. В ситуації, коли навчальні заклади не забезпечені належним чином, педагогічні працівники з мізерних зарплат витрачають свої власні кошти ще й на робочі матеріали. ГАНЬБА !
Профсоюзам- ганьба!
Пенсию по выслуге фактически отобрали,педстаж для её получения увеличили с 25 лет до 30, малокомплектные школы закрывают.Эти два вопроса профсоюзы не интересуют? Да и неизвестно ещё, что после описанного протеста изменится в лучшую сторону.
Історик
Вибачте, що трохи не по темі, але є один дуже цікавий факт, про який мало хто знає. Пошукайте в Гуглі або на Вікіпедії таке собі Герцогство Брауншвейг-Люнебург. Ви зі здивуванням помітите, що нинішній прапор України точнісінько такий же, як і в цього герцогства. Тут явно криється якась таємниця. Іще трохи цікавих та несподіваних фактів про прапори. Багато хто вважає, в тому числі і серед записних націоналістів, що ОУН-УПА використовувало червоно-чорний прапор. Але це помилка. Насправді ОУН-УПА використовула прапор синього кольору із жовтим тризубом по центру. А червоно-чорний прапор - це прапор Анголи. Не вірите? Просто загугліть "прапор Анголи".
Володимир
Для Історик: Навіщо гугл? Просто подивіться картину Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султану"... Тоді ваші "інсинуації на географо-історичну тему" відпадуть самі собою... Там є прапори козаків у згорнутому вигляді, але кольори явно видні.
Коментувати
учитель
Повторювала не раз: такого бидла, як наші вчителі - ще пошукати. Більшість із абсолютно совковим мисленням(догодити директору, завучам, переступити через своїх же колег) заради додаткових годин, звань(сумнівних), атестацій ітд. Ніхто ні на які справжні акцїї не здатен. Бо вступають у пед з мінімальними балами. Звичайно, є виключення: обдаровані , талановиті, але, на жаль, погоди вони не роблять. Сама вчитель у минулому , знаю кухню зсередини. Мало чим від усіх відрізняюсь, хоча неприємно це усвідомлювати. Колишні подруги є директорами шкіл. Це сором і біль.
ммм
Для учитель: а яке у них ше може бути мислення, як від них лише вимагають? Коли експєрд Онадський не може дати відповідь на питання, а лише кидає як собаці кучу законів, половина з яких зовсім не підходять темі питання. тіпа я накидав, а якщо ти не рзібралась, то твоя тупість не моя проблема. а вуз і того не дає. вуз випускає полупродукт, бо там такі ж барани, як ожанський сидять, у яких педкорона доступ крові до мозку передавлює.
Коментувати
Віктор
Замняли питання підвищення заробітної плати з 1 січня, скасуванням надбавок. Ось вам обговорюйте, а те що зарплата нища ніж в офіціанта в 2 рази, то таке. Терпіли 28 років ще потерпите. Міняється влада, а вчителів, як кормили обіцянками так і будуть.
Сергей Лимонов
Для Віктор: Разом з тим нардеп від "ЄС" Олексій Гончаренко, присутній на засіданні КМУ, зазначив: "Між першим і другим читанням Кабмін так і не знайшов коштів для підвищення зарплат вчителям. Додано разову виплату молодим вчителям у розмірі 10 прожиткових мінімумів (20 тис грн). Зміна власне зарплат вчителів залишилося на рівні інфляція +2%". Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроект про бюджет на 2020 рік у першому читанні 18 жовтня.
Коментувати
ммм
У Сумському районі вчителька початкових класів отримує зараз зарплатню депутата. може інші вчителі щось не так роблять? ))))
та так
Накопичувальна система курсів не варта нічого. А хтось подумав що буде робитися в школах, коли 4,5 учителів одночасно підуть на курси. А свідоцтво про проходження курсів. Чи буде залікова книжка і кожного разу туди будуть записувати по 30 годин. 90 годин це саме більше скільки може бути. Далі, треба унормувати тих хто почне ходити на ці курси. Наприклад всі хто атестується у 2020 році, у 2025 році будуть проходити атестацію тільки при умові набрання на курсах відповідної кількості годин. Народ і так тікає з шкіл, а тут ще курси, курси і курси. Якщо у ВНЗ нічого не навчили, жодні курси нічого не навчать. Було раніше добре, а тепер вже так гірше, що куди далі гірше. Не переживайте без стількох курсів ІППО не закриють.
та так
А як бути учителям, яким до атестації залишилось 3,4 роки. Де взяти 150 годин. А якщо учитель викладає 3,4 предмети. Виходить 2,4 рази на рік він має ходити на курси. Звідси запитання. Який сенс працювати у школі? Після цих слів деякі можливо захочуть сказати. Тоді йдіть. Так от піду. У нас не система освіти, а система подачок, хабарів, поборів, постійного гніту на учителя, система знущань і тому подібне.
Тетяна
В нас в районні масові звільнення. Цього року жоден молодий спеціаліст не прийшов... Реформа діє
ап
ще трохи хлопці та дівчата, ще зовсім трохи, і посипеться освіта як картковий будинок. Не те що немає незамінних людей, але в даному випадку справді буде лихо.
Коментувати
Віктор Сом
Треба вимагати , щоб очистили Міністерство від соросвіськоі гнилі. Всіх , хто працював на соросівських грантах,— ЛЮСтрувати!!! В школу - класним керівником без доплат!!! Мова про: Новосад, Гриневич, Квіт, Лікарчук, стадний, Шаров,Совсуниха....
Вчитель
Для Віктор Сом: повністю підтримую!
ммм
Для Віктор Сом: тандемчік проплачених сорівських плакунів, вітаю.
Коментувати
Учень
Які в нас мудрі вчителі. Вийшли на акцію протесту посеред канікул, коли ніхто про них і не згадує. А закінчаться канікули і всі ви, стрункими рядами, поплентаєтеся назад у школу. Про вашу акцію забудуть у перший же день після канікул. Є в мене підозра, що керівники вашої профспілки працюють на підтанцьовці у міністерських чиновників. Бо якби це було не так, вас би вивели на акцію після канікул. Закрили школи і пішли протестувати. Таку акцію відразу б помітили всі. І ніхто б не зміг її проігнорувати.
Добрый учитель
Для Учень: Хочеш далі посидіти на канікулах. Причому за рахунок вчителів, справжній хохол
Учень
Та нє, я не проти того, щоб вони і далі працювали за копійки, лошари... Просто якби вони дійсно хотіли заробляти достойну зарплату, то оголосили б страйк після канікул. Однак, як ні то й ні.
ммм
Для Учень: а їх заставляють бути лошарами, вірніше, у них немає іншого вибору. Ось на освітянському форумі, тут на сайті, вчителька питає про нормативні акти, і як їй бути з протиріччями. А вєлікій експерд освітянський дає їй пораду сідати на шпагат, якби тільки не вийшло скандалу з начальством. а він явно вийде, як тільки вона озвуче протиріччя у документах. тобто форум сам себе рекламує наче він крутий і панацея, але там поради типу "прикладіть подорожника".
Коментувати
Вчитель
Чергові місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня 2020 року і цей день повинен стати початком кінця олігархічних пректів "Голос Пінчука" та "Слуга Коломойського". Ми вже зараз повинні агітувати всіх своїх друзів та рідних проти цих партій-одноденок. Учительська спільнота повинна продемонструвати, що не потерпить знущання над собою і не пробачить брехливих обіцянок перед виборами: "зарплата вчителів по 4 тисячі доларів", а після виборів "я вам нічєво нє абєщал".
вчитель
Якщо не прислухаються, то підніметься вся Україна, всі вчителі та студенти, це тільки початок, зруйнувати освіту соросівським шавкам не дамо!
Где остальные обкомы???
А все остальные обкомы профсоюзов почему молчат? Или всех всё устраивает? В том числе закрытие сельских школ??
Трудовик
Молодці ! Цілком підтримую акцію протесту і приєднуюсь до колег. Якщо ми самі себе не захистимо то ніхто нас не буде захищати. Економте на адміністрації президента , верховній раді та канторах , які щодня плодяться. У СССР технічка отримувала 60 руб, а вчитель початківець 120руб. А зараз вчитель початківець отримуе менше технічки.
Гонта М.
Хитромудрий мон підставив недорозвинутого Вакарчука і Лисицю Совсун - на них Уряд списав своі особисті ініціативи по руйнуванню освіти . Ім наказано Соросом та Мвф , олгархами закривати школи, аби дешевою стала наша земелька - матір!! Не вірте Новосад- Стадному, бо Совсун іхня близька подруга. А шеф- могилянець Квіт!! одна брашка.