Віктор Громовий: про оплату багатогранної роботи вчителя

Завдання шкільного менеджменту - організація максимально продуктивної праці вчителів у певний проміжок часу

Віктор Громовий: про оплату багатогранної роботи вчителя

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

А звідки взагалі взялась теза про 40-годинний робочий тиждень вчителя?

Наприклад, у тих школах, які я відвідав у США, вчителі працюють з 8.30 до 15.00. Придивіться на цифри у цьому плакаті.

Тож виходить 6,5 години при 5 денному робочому тижні. Разом - 32,5 години перебування в стінах школи.

Із цих 32,5 годин 55-65% займають аудиторні заняття, а інший час йде на індивідуальні консультації, проектну чи бюрократичну роботу, власний професійний розвиток тощо.

У Швеції, наприклад, якщо ти пройшов навчання із гендерних аспектів освіти, буде вважатись що 15% часу ти консультуєш свої колег з питань побудови гендернозбалансованого освітнього процесу.

Звісно, ніхто не записує і не фіксує це «на бамазі».

За такої системи оплати праці немає ніякої потреби вести якісь журнали і записувати проведені чи не проведені (як це часто буває у нас) уроки.

Оплачують усю багатогранну вчительську роботу з 8.30 до 15.00. Чим ти займаєшся в цей час, ніяк не впливає на розмір платні. Завданням шкільного менеджменту є організація максимально продуктивної праці всіх вчителів у цей проміжок часу.

У кожного вчителя є свій міні-офіс, де є всі умови для роботи і відпочинку.

Звісно, вони враховують той факт, що вчителеві ще доводиться як мінімум 1,5 години вдома готуватись до уроків, консультувати учнів та батьків у режимі он-лайн тощо. Тож, по факту у вчителя виходить не менше 8 годин роботи щодня.

Спробуйте розповісти американському колезі про те, що ви «працюєте на півтори ставки». Він цього не зрозуміє... Запитуватиме: то ви ще сидите в школі три години після 15.00, а що там робити, якщо школа зачинена і діти поїхали додому?

Оригінал

Освіта.ua
28.10.2019

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vladimir
Летела лопата, упала в болото, какая плата, такая работа.В переважній більшості в міносвіти сидять трутні. Із розповіді директорів технікумів. Хочеш щось добитись, вези. На протязі багатьох років ловив чиновників міносвіти на корупційних діях. Є докази. Неодноразово мої заяви не розглядали, але повідомляли про них директорів технікуму, які потім мене утюжили по повній програмі. Дуже цікавий ланцюжок: Совсун- заступник міністра. Потрапляє у ВР від Голосу. Вона наперед знала, що зміниться влада і її звільнять. То як це назвати?
Діля
А як вам те, що вчителі проводять самі ремонтні роботи в класах, коридорах, спортзалі, актовій залі теж безкоштовно. Американські вчителі цього точно не зрозуміють.
Witalina
Для Діля: А держава привикла на "шару".Чому в жодному документі не прописано,хто здійснює ремонти класів,кабінетів? Органи місцевої ради,засновники до уваги не беру! - ВІДПИСКА!
Коментувати
Тамара
Правильно. Працюєш в школі з 8.30 до 15.00 хоч у тебе 6 уроків, хоч 2, хоч ти третій рік у школі працюєш, хоч сорок третій. А гроші всім однакові. "Забрать и поделить!" всім порівну. Все правильно розміркували, "Шариковы".
Випускник
Для Тамара: Якщо ви працюєте на ставку (18 годин на тиждень), то у вас не 6 уроків в день, а рівномірне навантаження на тиждень розподіляється так: 3 дні по 4 уроки, 2 дні по 3 уроки. Якщо ж ви працюєте по 6 уроків в день то на тиждень ви зайняті 3 дні. Інша справа, що у школі немає для вчителя умов, щоб займатися підготовкою до уроків і до інших видів педагогічної діяльності: немає обладнаного робочого місця з ПК та інтернетом, нормального температурного режиму, освітлення, тощо. Якщо є "вікна", то цей час вчитель теж не може використати раціонально, тому що немає елементарних умов для того, щоб зосередитися: в учительську хтось зайшов, хтось вийшов, хтось ділиться своїми проблемами, а це вже не робота.
Коментувати
Вчитель
Тоді оплата має бути в доларах. Хай краще не придумують а знаходять гроші для підвищення зарплат. Хай ці методисти СССР методик і інші служби непотрібні ідуть на пенсію.
Валентина Лучко
За 1,5 години підготуватися до уроків, можливо, можна. А от перевірити зошити, написати силу-силенну різних паперів, перевірити щоденники і т.д. і т.п.?! Додайте, як мінімум, ще 2-3 години. Знаю це не зі слів. Як ви думаєте, чи захоче будь-яка людина, відпрацювавши 8 годин, продовжити робити цю ж роботу вдома ще 3,5 - 4,5 години? Знаю точно, - не вистачить ні сил, ні терпіння, ні бажання працювати за такі гроші. Бо ж одним покликанням ситим не будуть ні діти, ні сам. Доживаємо до того, що скоро самі підемо зі школи, незважаючи на те, що не вистачає стажу до пенсіі. Молодь уже покидає учительську роботу, і виіжджає на заробітки. От тільки питання: хто навчатиме дітей, і яких ми отримаємо в майбутньому лікарів. Я вже не кажу за інших фахівців. Одним словом - "котимося в прірву"
Володимир
А скільки коштів із субвенції розкрадаються по дорозі до вчителя? В міністерстві, департаментах, відділах освіти...
#
Для Володимир: В ОТГ...
Коментувати
Віктор
."оплата роботи" - нісенітниця, оплачуватися повинен тільки РЕЗУЛЬТАТ роботи.
Світлана
Для Віктор: Сучасна система освіти дозволяє кожному скласти сертифікацію і спробувати себе в учительстві. Ризикніть, шановний, покажіть клас.
Коментувати
Юлия
У кожного вчителя є свій міні-офіс, де є всі умови для роботи і відпочинку? Правда? Десь таке є?
Людмила
Почему наше общение сводится к передаче "Пусть говорят"? Никто не слышит работающих учителей. Постоянные унижения,напоминания о зарплате... Если заслуженные учителя не сформулировали до конца... Так статья за учителя или против?! Платить за то,не платить за это...Доведите мысль до конца.
Любов
Для Людмила: Ви знаєте, я приходжу до школи о 8.10 і дуже часто виходжу зі школи о 17.00. І впевнено можу сказати - Я НЕ ВСТИГАЮ ВСЕ ЗРОБИТИ. Я навіть буває не всі зошити встигаю за цей час перевірити. Так, дуже часто я займаюсь додатково (БЕЗКОШТОВНО) з дітьми - це забирає час, але і попри це, я б не встигла перевірити зошити, заповнити необхідні журнали, підготуватися до уроків на наступний день. Вдома це ще від 1.5 до 3 годин часу ( буває по різному). А хто скажіть із вчителів не працює на вихідних? .Кожного року кількість вакантних місць у школах збільшується.Шановні депутати! Робіть висновки!
Коментувати
Людмила
Человек,написавший статью далёк от школы... Кроме учительской работы в украинской школе учителя ещё мамы для своих классов,няни,гувернантки и уборщицы. Утром мы записываем,кто будет обедать и собираем деньги, нужно заказать гарячий обед. Уроки,тетради,беготня по кабинетам,у нас учителя ходят,а дети нет. На большой перемене проконтролировать мытьё рук,записать,кто поел и проверить всё ли поели. Отметить в журнале,кого нет. Обзвонить родителей про причину отсутствия. Провести домой,научить убирать за собой... Болит голова,к медсестре отправить. Болит живот,звоним родителям,с их разрешения даём таблетки... И это мааааленькая часть дня учителя и кл.рук. А подготовка к олимпиадам , кто-то знает что это?! Автор статьи точно не подготовил ни одного победителя олимпиад! Коллеги! Желаю нам добра, здоровья, терпения и отдыха!
Просто вчитель
Мені найбільше із всього сказаного подобається фраза "У кожного вчителя є свій міні-офіс, де є всі умови для роботи і відпочинку", тільки хотілося б ще додати "+відповідний температурний режим". А ситуація, коли вчитель після "організованої максимально продуктивної праці" повертається додому і ще годин 4 трудиться якнаймаксимальніше і найпродуктивніше, очевидно спрямована на те, щоб вижити із школи найстійкіших, бо нікому не секрет, що так звані випадкові особистості уже давно із школи втекли .
Ольга
Для Просто вчитель: у кожного вчителя є... і далі за текстом, то не у нас, то у Фінляндії.
Коментувати
Майя
А в ці 40 годин також входить підготовка до уроків, перевірка зошитів, заповнення журналів і т. п. ОК, а як бути з тим фактом, що по всій Україні величезна нестача вчителів, що означає неймовірну кількість вакансій, що знову ж таки веде до розподілу цих вакантних годин тим вчителям, які є, і ці 40 год виявляються повнісінько повні саме навчальними годинами, тобто залишаються поверх 1.5-3 години для всілякої паперової роботи, а то й більше. ..і знов замкнуте коло (((( отримуємо переробіток за ті самі кошти - супер!!! Логіки немає.... (((
Олекса Позняк
Для Майя: ну ще директор попросить - підметіть Майя коридор - все одно у школі до вечоратреба бути.
Коментувати
Вчитель
А якщо запитати іноземця, що в Україні, вчителю, який єдиний з району склав всі модулі ТКТ чиновниці райво устроїли травлю (ст161 КЗ), що коханець однієї з чиновниц, великий поліцай, організував приїзд у село інспектора Селенко А.І, яка підтвердила ідею райво, що кембріджські іспити - це афера....
Вчитель
Чергові місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня 2020 року і цей день повинен стати початком кінця олігархічних пректів "Голос Пінчука" та "Слуга Коломойського". Ми вже зараз повинні агітувати всіх своїх друзів та рідних проти цих партій-одноденок. Учительська спільнота повинна продемонструвати, що не потерпить знущання над собою і не пробачить брехливих обіцянок перед виборами: "зарплата вчителів по 4 тисячі доларів", а після виборів "я вам нічєво нє абєщал".