В. Громовий: нашу країну доб'є непрофесіоналізм...

Популярних реформ не буває! У сфері оплати праці будь-які кроки будуть сприйняті неоднозначно

В. Громовий: нашу країну доб'є непрофесіоналізм...

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

«Слышу «Голос» из прекрасного далёка...»

(песня из телефильма «Гостья из будущего», 1985 год)

Партія «Голос» почала поширювати на широкий ФБ-загал ось цю картинку. Усі вчителі неньки-України відразу ж, як тільки прочитали перше речення, не те що «незлим тихим словом» згадують вас, а відверто на повний голос матюкають.

  • Вчитель може «заробити більше», перевіряючи «більше зошитів», щоб не заступали «за поля» (це що «тіпа» гумор а-ля 95 квартал)?!
  • Вчитель більше заробить, якщо «влаштує спортивне змагання»?!
  • А стаж йому «капає» лише через 20-ть років?!
  • Чи він (вона) заробить більше, якщо піде «на адміністративну роботу»!?

Люди, я, коли став директором гімназії, опинився аж на 26 місці за рівнем заробітної платні в нашому педагогічному колективі.

Хто з... ну дуже (не)далеких від школи людей намалював вам повну ахінею як «результат»: «треба вислужитися перед директором» і... потрапиш на адміністративну роботу чи будеш завідувати кабінетом?

Реалії зараз такі, що ніхто не хоче йти в завучі, бо це собача робота, яка не винагороджується ні матеріально, ні морально. Про охочих добровільно взяти на себе завідування кабінетом теж давно не чув...

Здогадайтесь із однієї спроби, чому так.

Я розумію, що ніхто з реформаторів (прости Господи, агентів змін чи модераторів рехворм) ніколи в школі не працював, але ж запитуйте професіоналів, перш ніж писати «отакоє вот». У нас є потужне експертне середовище, яке навчить і підкаже. У нас є грамотні директори шкіл і небайдужі високопрофесійні вчителі...

Невже система монополізації уваги на тих, хто «там, на верху», не дозволяє побачити, що тут внизу знають набагато краще що робити із шкільною освітою?

P.S. Завжди був категорично проти недолугої позиції «попєрєдніків»: робити лише те, що приречене на популярність. Популярних реформ не буває! У сфері оплати праці будь-які кроки будуть сприйняті неоднозначно.

Але я є прихильником радикального реформування системи оплати праці у школі. Вважав і вважаю, що поурочна оплата не враховує всієї багатогранної роботи вчителя. Вона лише культивує типаж учителя-урокодавця, гризню за «години», ідіотські форми контролю на кштал перевірки записів уроків у журналі пастою одного відтінку і т. ін.

Як свідчить світовий досвід організації ефективних моделей функціонування і розвитку шкільної освіти, учителеві треба оплачувати повний робочий день (саме це має бути основним месенджем).

Зарплата ж директора та заступника має бути як мінімум удвічі більшою за зарплату вчителя вищої категорії із 20-річним стажем, тоді буде нормальний матеріальний стимул доростати до керівника школи.

Але ж такою аргументацією, як на картинці, ви лише дискредитуєте цю ідею на роки.

Астанавітєсь! Робіть усе грамотно або...

Оригінал

Освіта.ua
24.10.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Розсміши_коміка
Я так зрозумів, що "голос" хоче полегшити роботу учителя: зошити не перевіряти (ні в початковій школі, ні в наступних класах); твори, хто як хоче, так хай і пише або не пише, однак учитель перевіряти не буде; лабораторки виконувати теж не треба, бо ж учитель не буде перевіряти, йому за це не платитимуть; класне керівництво нікому не снилося; кабінети теж напризволяще, бо хто ж це задарма буде їх обслуговувати. Творчий учитель повинен прийти на урок, сподобатися дітям, показати шоу у стилі 95-го кварталу, ВІДБУТИ (бо ні інтернету, ні компа немає) свої 8 годин, піти додому. Залишаться творчі, це які?
Андрій
В освіті як і завжди залишились лебідь, рак і щука. Методист - програма, розширюйте години, інспектор - норматива, так не можна, бухгалтер - не має грошей.
Володимир
Корупція й економісти добивають освіту.
учитель
Нашу освіту доб"ють самодури на місцях. Ті, хто найменше розуміє, знає, варттує, а вимагає Бог зна що. Економити гроші? Закрийте вже, насилу, цей розсадник дармоїдів- методистів райметод кабінетів або , як зараз модно казати, МЕТОДИЧНИХ ЦЕНТРІВ
учитель
Робочий день? Ок! я сяду напишу плани, зайду в Інтернет, підготую на наступний день конспекти, надрукую роздатковий матеріал, скачаю відео, завантажу завдання дітям в Інтернет,. Де? В школі, де зимою плюс 10? Де немає у кожного учителя комп"ютера або ноутбука? Де немає учительської? де не можна нормально випити чаю та нагріти домашнього супу( микрохвильовка з серіїї неймовірної уяви)? Інтернет тільки у директора, а вай-фай під секретним замком.... Я просиджу у школі до дзвінка. Прийду до дому і почну готуватися, шукати, робити, складати все на наступний день.... Зробіть нормальні умови, оплату і вимагайте, а не навпаки
Людмила
Цікаво,завтра відмовляться вчителі від класного керівництва,хто виконуватиме ці обов’язки?Оплата однакова,що з класним керівництвом,що без нього.
Поганюща вчителька
Для Людмила: КОСТОГРИЗ ІЗ МІНІСТЕРСТВОМ.
Коментувати
Заступник
ДУЖЕ все правильно! Заступнику директора, щоб вчасно оформити документацію По атестації, скажімо в школі, в якій атестується в рік 25-37 вчителів, потрібно і в суботу і в неділю оформляти характеристики та атестаційні листи.
Роман
Для Заступник: Якщо в школі за рік атестується 25 вчителів, то заступниківв такій школі з десяток. Якщо не встигаєте, то не суміщуйте посади заступника і вчителя. Працюйте на ставку, все встигнете
Коментувати
Krok
Якщо вже грантоід Вітя каже щуреня Совсун і її подружці Новосад- не лізьте в оплату праці без грошей, не суньте формулу у вищу освіту- все уб’єте !!! А ці дебіли не слухають- то тоді тушітьсвітло і кидайте гранату!!!
Горбань Віктор
Громовий справжній професіонал, тільки його та інших професіоналів ніхто слухати не буде, бо ті, від кого залежить життя школи, не усвідомлюють ступінь свого непрофесіоналізму, а старожили "педогогічного Олімпу" свідомо залишають феодальні стосунки у середній освіті.
KVP1248
Багато загальних фраз, нема конкретики. Згідно С.Савельєву, мізки наших предків за мільйони років еволюції навчились працювати тільки коли виникає загроза голоду, продовження геному, та домінування в зграї. В інших випадках примусити цей орган працювати неможливо, його можна тільки обманути! Всі, хто не відповідає цим вимогам, вимерли мільйони років тому назад, така об’єктивна реальність. В наш технологічний час гроші являються відображенням прагнення до домінантності, а не є загрозою голодної смерті. Учні в школі можуть успішно навчатись завдяки відкладеній домінантності: «Я буду добре вчитись і стану самим головним бабуїном…». Це необхідно використати, наприклад при проведенні різноманітних конкурсів та змагань. Тільки все необхідно організувати правильно. Переможець нагороджується порцією тістечок, та ще не сам, а весь його клас!!! Престиж таланту зростає. Тут вже ніхто в класі не стане гнобити «ботаніка», який всіх так смачно годує…
Олекса Позняк
Вітя, думай головою - це корисно. Бюджет від ЗЕків бачив? Грошей немає і не буде. Учителі (особливо мужики) після уроків ідуть і заробляють на інших роботах бо діти їсти хочуть кожен день. Один мій друг сторожує, другий на заправці.Якщо їх загнати у школу до вечора - просто підуть, бо не проживуть на учительські копійки. Чому гризня за години? Бо на ставку людина не виживе. Для повного робочого дня потрібна у 2-3 рази вища оплата на яку у бюджеті грошей немає