МОН не підтримує ініціативи партії «Голос»

Закон «Про повну загальну середню освіту» має створити більше можливостей для вчителів

МОН не підтримує ініціативи партії «Голос»

Міністерство освіти і науки не підтримує правки партії «Голос» до законопроекту «Про повну загальну середню освіту», що передбачає запровадження 40-годинного робочого тижня для вчителів. Про це заявила міністр освіти і науки України Ганна Новосад під час спілкування з пресою в Маріуполі.

«Сьогодні під Верховною Радою України планується акція протесту освітян. Причина — правка партії «Голос» до законопроекту «Про повну загальну середню освіту», яка передбачає впровадження 40-годинного робочого дня для педагогів. Я б хотіла звернутись до наших освітян і запевнити, що міністерство категорично не підтримуватиме таких новацій. Очевидно, що наразі ця правка є погано пропрацьованою і не дає відповідей на запитання, як саме будуть захищені вчителі за функціонування такої системи, як ці години будуть обліковуватись тощо. Наша ціль, щоб новий закон «Про повну загальну середню освіту» створив більше можливостей та інструментів для успішної роботи вчителів, а не додатково зарегулював їхню працю», — відзначила Ганна Новосад.

Водночас вона додала, що система оплати праці педагогів потребує реформування. Зокрема, МОН вважає доцільним внести окремі надбавки до зарплати вчителів у посадовий оклад.

«Ненормальна ситуація, коли надбавки за своєю вагою у заробітній платі вчителів можуть переважати над посадовим окладом — це робить вчителів вразливими до зловживань з боку місцевої влади та адміністрації шкіл. Ми виступаємо за те, щоб кількість надбавок була зменшена, але лише за рахунок їхнього внесення в посадовий оклад, від якого буде розраховуватися усе подальше зростання заробітної плати. Наприклад, надбавка за престижність, на нашу думку, має стати частиною посадового окладу вчителя. Також МОН послідовно дотримується позиції, що Уряд і Верховна Рада України мають виконати норму прикінцевих положень закону «Про освіту» і до 2023 року забезпечити найменший посадовий оклад педагогічного працівника на рівні 4 прожиткових мінімумів», — пояснила міністр.

Вона також наголосила, що Міністерство освіти надзвичайно серйозно ставиться до думки вчителів. Саме тому, окрім публічної позиції відомства, МОН безпосередньо поговорить з педагогами, які вийдуть на акцію протесту. Так, до освітян вийдуть одразу два заступники міністра — Любомира Мандзій та Єгор Стадний.

Освіта.ua
29.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Не бандеровец
Голос - мерзкие тупые националисты! Новосад - и рядом со школой не стояла ! - какие реформы???
Боби Чарльтон
Брехня- мон підтримує поправки Совсун - Вакарчука , бо новосад - це перша подруга !! Вчителі мусять виступати за відставку соросівських міністерень: новосад, гріневич, іх прихлібаів : шарова, стидного і цього зама із плем‘я Майя!!
Вчитель
Чергові місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня 2020 року і цей день повинен стати початком кінця олігархічних пректів "Голос Пінчука" та "Слуга Коломойського". Ми вже зараз повинні агітувати всіх своїх друзів та рідних проти цих партій-одноденок. Учительська спільнота повинна продемонструвати, що не потерпить знущання над собою і не пробачить брехливих обіцянок перед виборами: "зарплата вчителів по 4 тисячі доларів", а після виборів "я вам нічєво нє абєщал".
Svitlana
Научитесь подбирать кадры,нужно не только конкурс проводить,а и результаты работы учитывать
Беда - в нас самих
Для Svitlana: А также не допускать тех , кто служит Соросу!
Коментувати
Марія
Я переконана, що висока зарплата молодому вчителю не забезпечить підвищення якості освіти. Доки у педагогічних університетах буде прохідний бал 150 - 160, доти школи не отримуватимуть фахівців високого ґатунку. Я вже не кажу про вибір професії вчителя за позовом душі. Це на сьогодні неозначуване поняття.
ммм
Для Марія: так не у низькому балі студента проблема, а у тому, що ПЕДВУЗ сам не компетентний получається. він узяв середнячка і випустив середнячка, а той середнячок у школі зліпив середнячка і останній прийшов у пед вуз. замкнуте коло.
людина
У кожному педвиші є до пів сотні талановитих студентів, які йдуть до школи хорошими вчителями, але не вміють прогинатися, тому система їх викидає в статус "сірячків". Поки вчитель буде залежати від прихильності свого шефа, ми талановитих педагогів бачити не будемо.
Коментувати
Eva
Ничего нового не надо придумывать. Зарплата учителя должна входить в пятерку наивысших зарплат в стране. Это раз. Структура школы - до 7 класса ( 20 учеников максимум) учитель и помощник учителя, классы общеобразовательные. Это два. После 7 класса родители и ученики решают, какие предметы им изучать и набирают соответствующие часы. 8-9 классы отучились, а дальше обучение только платное и на конкурсной основе, широкий профиль профессиональных заведений с возможностью заработка. В конце каждого семестра начиная с 1 класса - срезы типа ЗНО по ВСЕМ предметам.
Вчитель
Для Eva: Тоді буде результат!!!
Eugen Zimmermann
Для Eva: щоб була професіональна освіта - повинні бути робочі місця для майбутніх професіоналів. Де заводи, де фабрики, інші підприємства, до яких прийдуть діти після школи? Нема! Натомість на всю Україну ледь не тисяча так званих "закладів вищої освіти", які штампують дипломи нікому непотрібним юристам, економістам, менеджерам. а відкрий той же сайт РОБОТА.УА - там тисячі вакансій, на які немає претендентів, бо освіта та роботодавці знаходяться не те що на різних планетах - у різних вимірах. А щодо зарплат вчителів - вони у жодній країні світу не є найвищими. Але принаймні вона має бути достойною та щоб її вистачало на базові потреби людини - поїсти, вдягнутися, заплатити комуналку та лікуватися.
Коментувати
та так
Накопичувальна система курсів не варта нічого. А хтось подумав що буде робитися в школах, коли 4,5 учителів одночасно підуть на курси. А свідоцтво про проходження курсів. Чи буде залікова книжка і кожного разу туди будуть записувати по 30 годин. 90 годин це саме більше скільки може бути. Далі, треба унормувати тих хто почне ходити на ці курси. Наприклад всі хто атестується у 2020 році, у 2025 році будуть проходити атестацію тільки при умові набрання на курсах відповідної кількості годин. Народ і так тікає з шкіл, а тут ще курси, курси і курси. Якщо у ВНЗ нічого не навчили, жодні курси нічого не навчать. Було раніше добре, а тепер вже так гірше, що куди далі гірше. Не переживайте без стількох курсів ІППО не закриють.
та так
А як бути учителям, яким до атестації залишилось 3,4 роки. Де взяти 150 годин. А якщо учитель викладає 3,4 предмети. Виходить 2,4 рази на рік він має ходити на курси. Звідси запитання. Який сенс працювати у школі? Після цих слів деякі можливо захочуть сказати. Тоді йдіть. Так от піду. У нас не система освіти, а система подачок, хабарів, поборів, постійного гніту на учителя, система знущань і тому подібне.
Коментувати
Симеон
Заголовок не відповідає змісту, бо міністр практично підтримує відміну надбавок. Новосад і Совсун - це рідні сестри!! Мета- руйнації школи, зневага до Вчителя.
Вчитель
Для Симеон: це дві соросівські підстилки і працюють вони в тісній зв’язці.
Коментувати
Учитель
Учитель укр мови, іноземних, математики, фізики, біології, хімії НЕ МОЖЕ отримувати однакову тарифну ставку з учителем музики, фізкультури, трудового навчання, основ здоровя... РІЗНА відповідальність: ЗНО, ДПА, контрольні зрізи знань... Треба переглянути підходи до оплати праці, надбавки повинні бути.
Учитель
Для Учитель: так може думати духовно спустошена і ображена людина. Бог вам суддя!!! Не хлібом єдиним... чим ви кращі?
вчитель
Для Учитель: адекватно мыслит, время - деньги, бесплатно сами на дядю работайте
Сергей Лимонов
Не хлібом єдиним... досить жити радянськими лозунгами і гаслами- ми живемо в епоху грошових відносин безвідносно хорошо це чи погано!
Коментувати