Підвищення зарплат учителям на 25%: офіційна позиція МОН

Офіційна позиція МОН щодо розподілу коштів освітньої субвенції між місцевими бюджетами в 2018 році

Підвищення зарплат учителям на 25%: офіційна позиція МОН

Офіційна позиція Міністерства освіти і науки щодо розподілу коштів освітньої субвенції між місцевими бюджетами за новою формулою:

У 2018 році розподіл коштів освітньої субвенції між місцевими бюджетами вперше здійснюється за Формулою, яка враховує всі ключові параметри – обсяги бюджетної забезпеченості одного учня, контингент учнів, навчальні плани, наповнюваність класів по кожному з регіонів та інше. Тож вона є справедливою та абсолютно прозорою.

Якщо оперувати загальними показниками по країні, то в 2017 році розмір освітньої субвенції становив 52,6 млрд грн. Важливо зазначити, що у 2017 році освітня субвенція почала спрямовуватися виключно на оплату праці педагогічних працівників, і попередній її розрахунок тоді базувався лише на пропозиціях місцевих органів влади без урахування статистичних даних. І він був реально завищеним, особливо на рівні областей. Про це свідчить той факт, що, навіть з урахуванням підвищення зарплати вчителям в 2017 році в середньому на 50%, залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів склали 4,1 млрд грн. Таким чином, місцеві органи влади фактично витратили на зарплату вчителям в 2017 році 48,5 млрд грн.

У 2018 році розмір освітньої субвенції, вже розрахований із застосуванням формули, складає 61,7 млрд грн. У ній закладено кошти на збільшення оплати праці вчителям. І якщо порівняти 61,7 млрд грн цьогорічної освітньої субвенції з фактичними минулорічними витратами (48,5 млрд грн), то ми побачимо зростання на 27%. Тому заява Уряду про підвищення зарплати в цьому році на 25% є фінансово забезпеченою. До того ж, місцевим органам управління не слід забувати про залишки минулорічної освітньої субвенції на своїх рахунках (4,1 млрд грн).

Таким чином, проаналізувавши заяви деяких керівників місцевих органів влади про те, що грошей з цьогорічної субвенції їм не вистачає на зарплату вчителям, ми змогли виокремити найбільш поширені причини такої «нестачі»:

  • Маніпулювання місцевою владою рішеннями Уряду. Наприклад, деякі місцеві органи влади відправляють вчителів у відпустку без збереження заробітної плати під час карантину та зменшують надбавки за престижність праці з 20% до 5%, посилаючись на Постанову КМУ від 11 січня 2018 року № 23. У дійсності ж цією Постановою Уряд підвищив нижній поріг надбавки за престижність з 1% до 5%, а вищий – з 20 до 30%.
  • Створення за рішенням місцевої влади розгалуженої мережі спеціалізованих закладів середньої освіти з поглибленим вивченням окремих предметів. Місцеві органи влади мають розуміти, що прийняття рішення про створення спеціалізованих закладів передбачає більшу кількість видатків на одного учня в таких закладах (через поділ класу на групи, більшу кількість годин, надбавки для вчителів тощо). Отже фонд заробітної плати в таких закладах є вищим, ніж передбачено формулою. Тому місцева влада має нести відповідальність за такі рішення та закладати необхідні додаткові кошти до своїх бюджетів.
  • Подання органами місцевого самоврядування некоректної вхідної інформації для розрахунку. Зокрема, щодо учнівського контингенту.
  • Статус міст обласного значення, яке отримали маленькі міста. Так, є міста, що мають такий статус, проте там наповнюваність класів у школах дуже низька, і це впливає на обсяги освітньої субвенції для них.
  • Інші подібні варіанти.

У будь-якому випадку Міністерство освіти і науки України відкрито до співпраці.

Для врегулювання питань недостатнього обсягу освітньої субвенції повідомляємо, що за результатами місячного/квартального звіту про виконання місцевих бюджетів обласна держадміністрація має право подати МОН як головному розпоряднику бюджетних коштів обґрунтовані пропозиції щодо перерозподілу видатків субвенції між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами (у межах видатків регіону).

У разі підтвердження недостатнього обсягу освітньої субвенції за результатами спільного з Міністерством фінансів аналізу доходів та витрат кожного конкретного органу місцевого самоврядування Міністерство освіти і науки визначить доцільність виділення додаткового фінансування з резервного фонду за результатами виконання державного бюджету за 9 місяців.

Освіта.ua
23.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Valentina
Усе залежить від місцевої влади. У Новокальчевській ОТГ Одеської обл. : престижність 20%, зробили перерахунок за січень за новими окладами (+10%), до 8 березня виплатили премію 500грн.
Сергей Лимонов
У Києві син першого заступника міністра освіти України Володимира Ковтунця Михайло з двома подільниками скоїв збройний напад на кур’єра з метою заволодіння Iphone 8+. Про це повідомляє «Обозреватель» з посиланням на джерело в правоохоронних органах, передають Патріоти України. За інформацією видання, для цих цілей син заступника міністра позичив у знайомого пістолет. 22 лютого зловмисники замовили в інтернет-магазині доставку смартфона за адресою, пров. Артилерійський, 5-а.
Рівне
Рівне, за лютий підняли пос оклад на 10 відсотків і забрали 10 відсотків надбавки за престижністб. Наша влада - це наперстночники
св.павло
Для Рівне: не давайте "мєсним царькам" такої свободи, організовуйтесь, вчителі!
Коментувати
Людмила
Скажіть мені будь ласка місцеві ограни влади хтось колись перевіряв як вони використовують надані субвенції. Якби вони знали що їм за невиконання буде покарання, то питання відійшли самі собою. Закони писати потрібно так щоб для хитрих ... не було "лазєйок". Головне проговорити щоб всі почули про підняття на 25 відсотків. А що в реальності піднімуть на 5 відсотків нікого це вже не хвилює. Так у Нас на Україні заведено "лише якби мені було добре". і цим девізом користуються наші місцева влада... Писати можна дуже довго. а що робити? головне питання на яке відповіді ніхто не дасть.
Микола
Влада сама спонукає маніпуляції із зарплатами на місцях, щоб потім цю мвісцеву владу і звинуватити. Такого навіть не дозволяла собі "злочинна" влада "попередніків". А те, що "Підвищення зарплат учителям на 25%: офіційна позиція МОН" - не добавляє ні копійки до зарплати вчителів. P.S. Взагалі я думав, що влада в країні одна і закон - один, а виходить що - ні...
Дмитро
Для Микола: Як виявилось "злочинна влада попередників" багато чого собі не дозволяла з того, що нинішня "демократична" влада дозволяє собі.
Коментувати
Простий вчитель
Читаю та дивуюся! "Маніпулювання місцевою владою рішеннями Уряду."-так зробіть так, щоб ніяка місцева влада не "маніпулювала" вашими рішеннями, поставте їх в чіткі законні рамки. Це ж ВАША робота за яку ви ОТРИМУЄТЕ хороші виплати саме з бюджетних коштів. Це поле для маніпуляцій розроблене ЗВЕРХУ і там якісно цим користуються, а місцеві, бачучи це, й самі намагаються "викручуватися" так, щоб і їм щось залишилося! А "простого вчителя" ставлять на коліна малою зарплатнею( бо сьогодні хоча б 12000 грн."чистими" має він отримувати, щоб якось зводити кінці з кінцями) й "оббріхують" безкінечними підвищеннями, чим аж ніяк не популяризують цю професію, а навпаки ставлять суспільство в розріз саме з вчителями (бо дошкільників та викладачів від’єднують від учительства). ДУЖЕ РОЗУМНА ТАКТИКА-все через спину робите, "шановні" чиновники!!!
Вчитель
Я не дуже розуміюсь на освтніх субвенціях та розплоділі коштів, але одне я знаю достеменно - вчителі у різних населенних пунктах та районах не в рівних умовах. Наприклад, якщо залишилися гроші у сумі 4,1 млрд грн, то чому їх не використали на виплату премії тим вчителям, які регулярно приймають участь у різноманітних конкурсах, предметних олімпіадах, МАНах тощо? у деяких районах та. мабуть, в усіх містах вчителі отримують "13 зарплату", у нас - нічого.
Ретро
Для Вчитель: Даже не слышали о "13 зарплате" в Мариуполе. Говорят, что все остатки забирают наверх. Врут, как обычно
Анна
В этом учебном году премии получали два раза- на День Учителя и Новый год (Луганская обл). Причем, все подряд, никого не выделяли.
Коментувати
Вчитель
Складається така думка, що постанови уряду носять лише рекомендаційний характер для місцевої влади щодо оплати праці вчителів ...
Заступник з НВР
А як щодо заступників директорів з навчально-виховної роботи, які не отримали підвищення взагалі, бо, бачте, бухгалтерія вирішила, що вони не прирівнюються до категорії педагогічних працівників ( а години предметні є !!!)???
Коберник Олександр Петрович
Для Заступник з НВР: Дивно, ніби Постанова КМ України "Про перелік педагогічних працівників..." - ще є чинної, а в ній вказано, що заступники з НВР тощо ще залишаються педагогічними працівниками.
Коментувати
Олена
Чому не оплачують уроки заміни? Навіщо мені відгули. Я на роботу ходжу заробляти гроші і на них жити. В магазині за відгули нічого не купиш.
Учитель
Дети, запомните, "кофе" и "виски"-это он. "Оно"- это говно и министерство образования
Андрій
Для Учитель: Почитаєш такі опуси і думаєш- чому ж навчають наших дітей такі "вчителі". Просто соромно стає за професію вчителя.
Коментувати
Где выполнение законов?
Ну и где же оно, правовое государство? Закон написан,но два месяца " мусолится" тема повышения зарплат учителям и реального повышения-нет.То есть другими словами ,закон попран,идут какие-то " обращения" Гройсмана к обладминистрациям и т.д. У нас что, закон на уровне просьб премьер-министра? Интересно, что они там вверхах курят? Может о таких реформах говорил сегодня вроде бы уважаемый представитель из Европы?Реформы есть, но все слепы и их не видят почему-то.
Бачуть очі
А где же наши дорогие КРУ, прокуратура? Может проверят, как и куда израсходованы средства " в низах"? Особенно ОТГ бы проверили. В них-" поле непаханное" для коррупции, превышения служебных полномочий и безнаказанности( ОТГ ж сейчас - " неприкасаемые", и под эту " марку"- творится столько безобразий, финансовых махинаций-такого не снилось никому за 26 лет " вільної неньки".)
ля-ля
Для Бачуть очі: Луганська обл.,Білокуракинська ОТГ!!!!!!!!!!!!!!!Відділ освіти!!!!!!!!!!
Коментувати
Сенатор
Поясніть мені тупому, за якими критеріями оцінюється престижність праці вчителя? Якщо під словом "престижність" розуміти те, що воно в дійсності означає. Чому в одній школі престижність 5%, а в іншій 30%?
Македонський
Для Сенатор: Це не престижність.Раніше такий пункт називався інтенсивність праці, який ніколи застосовувся для виплати вчителям. Скільки позаурочної роботи проводить вчитель, ніхто не рахував. І ніколи ця робота оплачувана не була. Тягніть, раби, свою лямку. За інтенсивність праці отримують тіж самі чиновники, хоча не зрозуміло за яку. Потім дану соціальну норму перетворили у незрозуміле престижність, тобто преміювання. Це зроблено було для того, щоб зняти обов’язковість виплати за даною нормою. Зробив це Яценюк своїми першими указами, коли став прем’єром. Потім цією нормою стали маніпулювати. Однім-двадцять, іншим- один процент. В залежності від того, що в голову вдарить власть имущих. Це породжує певну соціальну нерівність між самими педагогами.Потрібно законом чітко визначити: 20%за інтенсивність праці. І все.
Віталій
Для Македонський: Чомусь мені здається, що при НОРМАЛЬНІЙ ЗАРОБІТНІЙ ПЛАТІ, можна забути про придумані та липові престижності... Тим паче, що престижності геть і близько нема - зробили працівників шкіл ворогами всього суспільства і "реформують". "попередники" хоч на щось впливали. А ці...
Македонський
Я з Вами по повністю погоджуюся, крім одного. Чому надбавки за інтенсивність праці, покращення житлових умов і т. п. чинуші повинні отримувати, а’вчителі ні. До речі, ці надбавки так звані складають більшу частину зарплати цих чинуш!
Коментувати
Скільки можна
"І я не я, і хата не моя." Ой, вибачте. МОН не зрозуміє. "БЛА-БЛА- БЛА-БЛА"
Вчитель
Якщо підвищення на 25% - офіційна позиція МОН, то чому це не узаконено? Чому маніпулюєте престижність від 5 до 20%? Самі собі заперечуєте. А ще прем"єр звертається з проханням до місцевих органів щоб виплачували сповна. Це, насправді,небачений цинізм. Якщо сказано від 5%, то так і роблять. Чи вже забув зміст постанови? Прийміть конкретно 10 чи 15, чи 20% і дайте відповідну субвенцію. А ще перевірте проведену оптимізацію, починаючи з тих же райво!!!!
Сірко
Що ?,опять? зарплату підняли на 25%? по обіцяли знов? Напевно рейтинг впав !«Вторая часть Марлезонского балета!» Я за попкорном.
Оксана Дашкевич
Якщо така позиція МОН, то чому надбавку за престижність праці від 20% (найнижчий поріг) до 30 % (найвищий поріг ) не затвердити відповідною постановою Кабінету Міністрів? Навіщо провокувати конфлікти вчителів з місцевою владою? Чому постало питання про оплату замінених уроків та відряджень? Хто відповідатиме за порушення законодавства? Багато запитань, на які важко знайти відповіді... Таке враження, що нами маніпулюють ...