Osvita.ua Середня освіта Вчителі інклюзивних класів одержать надбавки
Вчителі інклюзивних класів одержать надбавки

Уряд вніс зміни до постанови щодо встановлення розміру доплат за окремі види педагогічної діяльності

Вчителі інклюзивних класів одержать надбавки

Вчителі підготовчих класів спеціальних шкіл, а також педагогічні працівники і помічники вихователів в інклюзивних класах отримають надбавки. Відповідне рішення було ухвалено Кабінетом Міністрів, який вніс відповідні зміни до урядової постанови № 1096 «Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності».

У Міністерстві освіти, коментуючи зазначене рішення, повідомляють, що відтепер вчителі в підготовчих класах спеціальних закладів загальної середньої освіти отримуватимуть доплату 20% за класне керівництво. Також педагоги таких класів матимуть 15% надбавки за перевірку зошитів.

«Завдяки цьому ми зможемо усунути нерівність в оплаті праці тих вчителів, які працюють в підготовчих класах спеціальних шкіл. Адже з 1 вересня 2014 року в таких школах поетапно впроваджуються нові навчальні плани, які розраховані на те, що в структурі початкової школи є підготовчий та 1-4 класи. Тобто термін навчання становить 5 років, що дозволяє забезпечити дітям достатню кількість часу і для засвоєння навчального матеріалу, і для корекційно-розвиткової роботи. Незважаючи на те, що підготовчі класи були відкриті, умови роботи в них були гірші, тепер же ми врегулювали питання необхідних надбавок», – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич.

Також окрему доплату в граничному розмірі 20% встановлено для педагогічних працівників та помічників вихователів, які працюють в інклюзивних класах чи групах. Це поширюватиметься на заклади дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

«Для нас є дуже важливим розвивати інклюзивне освітнє середовище, щоб люди з особливими потребами мали доступ до якісних освітніх послуг. Зокрема, це один з пріоритетів Нової української школи. Державою виділяється цільова субвенція на підтримку інклюзивної освіти – придбання засобів корекції, дидактичних матеріалів, проведення додаткових корекційно-розвиткових занять. Але, звісно, ми маємо фінансово підтримати працівників таких класів і груп за рахунок додаткової надбавки», – зазначила міністр освіти.

Освіта.ua
15.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вапп
А виплачувати коли почнете, а то піднімаєте-піднімаєте....
Олена
Як бути з оплатою праці вчителів, які працюють у звичайних класах, де є діти на інклюзивній формі навчання? Ця постанова не рані і не тепер не передбачає доплату у звичайних школах!
Ніка
А викладачам ВНЗ знову нічого... "Хвала" державі, профспілці, МОН.
театр абсурду
Шо.....опять.....підвищення.....Ще минуле підвищення вчителі потратити не можуть...а тут знову таке. ....Пора за попкорном іти,якраз на попкорн січневе підвищення зарплати і хватає!
Психолог
Цікаво, чому пані Гриневич не говорить про те, що корекційні години, відповідно до їх розпоряджень, незабаром будуть проводитись на умовах договору і оплачуватиметься фактично відпрацьовані заняття. Тобто під час карантину, канікул, хвороби вчителя, який проводить корекційно-розвивальні заняття, він не отримає НІЧОГО. Це зміна в гіршу сторону умов праці. Профспілка це питання теж "чомусь" оминула
Олена
Коли ця Постанова набуде чинності? Таких інклюзивних класів В Україні уже дуже багато. А оплата праці тільки в обіцянках
Я
Для Олена: Мова йде виключно про спеціалізовані школи.
Олена Миколаївна
Це з Постанови: "Також окрему доплату в граничному розмірі 20% встановлено для педагогічних працівників та помічників вихователів, які працюють в інклюзивних класах чи групах. Це поширюватиметься на заклади дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти."
Коментувати
НЕБАЙДУЖИЙ
Скільки можна декларувати пусті обіцянки. Адже все в межах виділених коштів. Чи це буде за принципом "Обіцяного три роки ждуть" .
poc
Для НЕБАЙДУЖИЙ: Так і буде доки наші профспілки сидять і гріють я....... бо за наші гроші та з нашої згоди можна їх гріти......
Олена
З 1 вересня у моєму класі навчається дівчинка з особливими потребами , слабка на слух , мовлення не розвинене , фізично дівчинка слабо розвинута . Директор не подав в міська що у мене інклюзивну клас , але батькам сказав , що у школі інклюзивну клас є. У мене працює асистент. Скажіть , будь ласка , чи переглянуть зарплату мою та мого асистента ?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!