Вчителі інклюзивних класів одержать надбавки

Уряд вніс зміни до постанови щодо встановлення розміру доплат за окремі види педагогічної діяльності

Вчителі інклюзивних класів одержать надбавки

Вчителі підготовчих класів спеціальних шкіл, а також педагогічні працівники і помічники вихователів в інклюзивних класах отримають надбавки. Відповідне рішення було ухвалено Кабінетом Міністрів, який вніс відповідні зміни до урядової постанови № 1096 «Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності».

У Міністерстві освіти, коментуючи зазначене рішення, повідомляють, що відтепер вчителі в підготовчих класах спеціальних закладів загальної середньої освіти отримуватимуть доплату 20% за класне керівництво. Також педагоги таких класів матимуть 15% надбавки за перевірку зошитів.

«Завдяки цьому ми зможемо усунути нерівність в оплаті праці тих вчителів, які працюють в підготовчих класах спеціальних шкіл. Адже з 1 вересня 2014 року в таких школах поетапно впроваджуються нові навчальні плани, які розраховані на те, що в структурі початкової школи є підготовчий та 1-4 класи. Тобто термін навчання становить 5 років, що дозволяє забезпечити дітям достатню кількість часу і для засвоєння навчального матеріалу, і для корекційно-розвиткової роботи. Незважаючи на те, що підготовчі класи були відкриті, умови роботи в них були гірші, тепер же ми врегулювали питання необхідних надбавок», – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич.

Також окрему доплату в граничному розмірі 20% встановлено для педагогічних працівників та помічників вихователів, які працюють в інклюзивних класах чи групах. Це поширюватиметься на заклади дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

«Для нас є дуже важливим розвивати інклюзивне освітнє середовище, щоб люди з особливими потребами мали доступ до якісних освітніх послуг. Зокрема, це один з пріоритетів Нової української школи. Державою виділяється цільова субвенція на підтримку інклюзивної освіти – придбання засобів корекції, дидактичних матеріалів, проведення додаткових корекційно-розвиткових занять. Але, звісно, ми маємо фінансово підтримати працівників таких класів і груп за рахунок додаткової надбавки», – зазначила міністр освіти.

Освіта.ua
15.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вапп
А виплачувати коли почнете, а то піднімаєте-піднімаєте....
Олена
Як бути з оплатою праці вчителів, які працюють у звичайних класах, де є діти на інклюзивній формі навчання? Ця постанова не рані і не тепер не передбачає доплату у звичайних школах!
Ніка
А викладачам ВНЗ знову нічого... "Хвала" державі, профспілці, МОН.
театр абсурду
Шо.....опять.....підвищення.....Ще минуле підвищення вчителі потратити не можуть...а тут знову таке. ....Пора за попкорном іти,якраз на попкорн січневе підвищення зарплати і хватає!
Психолог
Цікаво, чому пані Гриневич не говорить про те, що корекційні години, відповідно до їх розпоряджень, незабаром будуть проводитись на умовах договору і оплачуватиметься фактично відпрацьовані заняття. Тобто під час карантину, канікул, хвороби вчителя, який проводить корекційно-розвивальні заняття, він не отримає НІЧОГО. Це зміна в гіршу сторону умов праці. Профспілка це питання теж "чомусь" оминула
Олена
Коли ця Постанова набуде чинності? Таких інклюзивних класів В Україні уже дуже багато. А оплата праці тільки в обіцянках
Я
Для Олена: Мова йде виключно про спеціалізовані школи.
Олена Миколаївна
Це з Постанови: "Також окрему доплату в граничному розмірі 20% встановлено для педагогічних працівників та помічників вихователів, які працюють в інклюзивних класах чи групах. Це поширюватиметься на заклади дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти."
Коментувати
НЕБАЙДУЖИЙ
Скільки можна декларувати пусті обіцянки. Адже все в межах виділених коштів. Чи це буде за принципом "Обіцяного три роки ждуть" .
poc
Для НЕБАЙДУЖИЙ: Так і буде доки наші профспілки сидять і гріють я....... бо за наші гроші та з нашої згоди можна їх гріти......
Олена
З 1 вересня у моєму класі навчається дівчинка з особливими потребами , слабка на слух , мовлення не розвинене , фізично дівчинка слабо розвинута . Директор не подав в міська що у мене інклюзивну клас , але батькам сказав , що у школі інклюзивну клас є. У мене працює асистент. Скажіть , будь ласка , чи переглянуть зарплату мою та мого асистента ?
Коментувати