Профспілка: лист МОН щодо зарплат є незаконним

Освітня профспілка заявляє, що МОН нівелює рішення уряду про збільшення посадових окладів

Профспілка: лист МОН щодо зарплат є незаконним

У ЦК Профспілки працівників освіти і науки заявляють, що Міністерством освіти знівельовано рішення уряду про збільшення на 10% схемних посадових окладів при визначенні розмірів їх підвищення за умовами праці. Про це йдеться у зверненні профспілки до міністра освіти Лілії Гриневич, з посиланням на лист МОН № 1/9-64 від 30 січня 2018року.

Зокрема, Профспілка працівників освіти і науки вимагає відкликати зазначений лист, в якому, як зазначають автори звернення, порушено вимоги урядової постанови № 22 про підвищення на 10% посадових окладів педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, при визначенні розмірів інших підвищень.

«Цим листом порушено вимоги пункту 1 постанови № 22, яким установлено, що визначені у додатку 2 до постанови КМУ № 1298 посадові оклади (ставки заробітної плати) підвищуються з 1 січня 2018 року на 10%», - наголошують у профспілці.

Додатком 2 зазначеної постанови затверджено Схему тарифних розрядів посад педагогічних та інших працівників. Тобто, визначені за цією Схемою тарифних розрядів розміри посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників, що збільшені на 10% відповідно до постанови уряду № 22, є такими схемними, «базовими» посадовими окладами (ставками заробітної плати), від яких мають визначатися всі інші виплати.

«Застосовуючи норми пункту 5 відомчого наказу № 557 про визначення абсолютного розміру кожного підвищення без урахування іншого, зокрема за звання «учитель-методист», «старший учитель», за роботу в гімназіях, ліцеях, школах-інтернатах, зокрема спеціальних та для дітей-сиріт тощо, міністерством знівельовано рішення Уряду про збільшення на 10% схемних посадових окладів при визначенні розмірів їх підвищення за умовами праці», - йдеться у зверненні профспілки до міністра освіти.

За підрахунками Профспілки працівників освіти і науки, вчитель та викладач гімназії чи ліцею, зокрема вищого професійного, який має вищу категорію та педагогічне звання «учитель-методист» чи «викладач-методист», втрачає за визначеним міністерством механізмом обчислення заробітної плати, лише на розмірі ставки заробітної плати 107 грн, а з урахуванням надбавок і доплат за інші види педагогічної роботи понад 220 грн на місяць та понад 3100 грн на рік.

Вчитель такої ж кваліфікації, який працює у сирітській школі-інтернаті, втратить понад 400 грн на місяць та понад 5600 грн на рік.

Зважаючи на норми частини 2 статті 2 закону «Про освіту», якою встановлено, що листи, інструкції, методичні рекомендації та інші документи не можуть встановлювати правові норми, у Профспілці працівників освіти і науки звернулись до міністра освіти з проханням відкликати лист міністерства від 30.01.2018 № 1/9-64, яким знівельовано ініціативу, спрямовану на підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати вчителів та інших педагогів, шляхом просування їх на один тарифний розряд ЄТС.

Освіта.ua
07.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мда(
А ти точно агент змін? А-ну, скажи щось по агентозміновськи.-- НуШШШ, концепція, стратегія, дорожна карта, компететністний підхід, інновація, ключові компетенції, молитовний сніданок з Трампом...:)
111
Чому профспілка не подає до суду на міністерство а лише надсилає листа? І що далі? Бухгалтерія нарахувала як потрібно, через два дні оголосили, що будуть відраховувати ( Хтось може дати пояснення...
Учителька
Люди, що це за "Палата №6"? Хто в силах розібратися в цьому потоці "листів" і "постанов"? Яка відповідність розрядів і категорій? Чи це на розсуд бухгалтерів?
Браво
Якби це була справді ПРОФСПІЛКА і вона дбала про права освітян, то вже завтра жоден вчитель не вийшов би на роботу.
ТЕТЯНА
Для Браво: я 2 дні тому в гол.бухгалтера районо запитла чому біліотекарю сільського буд.культури платять 35% престижності а педпрацівникам дитячого садка лише 2% мені відповіли, що у культури правильний міністр (мабуть мали на увазі, кума президента). А наша лише обіцяє, а як про дошкілля то, взагалі, нижче плінтуса опустила цю галузь освіти. А за профсоюзи, то взагалі мови не має, нам усім дружно потрібно вийти з цієї організації. Вона захищає лише освітнє керівництво, а не нас з вами.
колега
В Дубенському районі посилаючись на цей лист мону взагалі відмінили доплату за звання, стверджуючи, що там прописана лише одна надбавка вчителю - або 10 від Гройсмана, або за звання
Коментувати
BBC
Вже десь зник із оф.сайта Лист МОН № 1/9-64 від 30 січня 2018року.
Tinto Bras
Напомнил о себе профсоюз. Только ради того, что бы с имитировать бурную деятельность и заботу о педагогах!
Бен Ладен
Хтось ще вірить профспілці? :) Наївні...........................
Володимир Мініч
Якби це була справді ПРОФСПІЛКА і вона дбала про права освітян, то вже завтра жоден вчитель не вийшов би на роботу.
колега
Для Володимир Мініч: В Дубенському районі посилаючись на цей лист мону взагалі відмінили доплату за звання, стверджуючи, що там прописана лише одна надбавка вчителю - або 10 від Гройсмана, або за звання. Чи правомірно це?
Коментувати
Банду геть!
Профффсоюз бореться за +150 гривень для учителя? Ви це серйозно?Це все на що здатний освітянський профсоюз?????Закон про освіту читали??? У СКІЛЬКИ РАЗІВ МАЄ ЗРОСТИ ЗАРПЛАТА?????
позашкiлля
А як виживати керiвникам гурткiв? Чи ми не педагоги?
Олег
Вчитель-"методист" - це звання, яке отримує вчитель і надбавку до зарплати. А "методист" - це посада, на якій знаходиться не обов’язково вчитель навіть вищої категорії
Викладач коледжу
Викладач коледжу. Сидить у нас така тьотя, якій 70 років. на педраді по 4 рази з хропінням засинає. Методист. Як людина - хороша жінка. Як методист- гмм, - на роботі її тримає така ж за віком завуч, щоб тримати удар від молодих. Державі немає куди гроші дівати?
Сергей Лимонов
Роз’ясніть цю абракадабру для таких тупих як я ! Будьте ласкаві !
Вихователь дитсадка
Часто в коментарях вчителі пишуть про методистів. Більшість хоче, щоб цю службу розігнали. Мій чоловік вчитель. Він все таки говорить про методичні новинки, методичну допомогу. А в мене питання - ЩО РОБЛЯТЬ МЕТОДИСТИ З ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАННЯ ? У нашому методичному кабінеті сидить така собі жіночка передпенсійного віку, яка абсолютно некомпетентна ні в чому, і ні до чого не прагне. Я працюю вихователем 3 роки, але у нас не було жодного зібрання, де я б почула методичні рекомендації чи новинки.Про якісь іновації взагалі мова не йде Виникає питання - чи кругом так? За що методисти з дошкілля отримують кошти ??? Це в мене вже крик душі.
Катерина
Для Вихователь дитсадка: На 50% погоджуюся з Вами. Але чому така зневага до людей похилого віку? Ви вважаєте, що ніколи в житті Вам не буде 40, 50 чи 60 років? Чи в такому віці не потрібно платити за комуналку, їсти, вдягатися, допомагати дітям та онукам? Сподіваюся, що з часом Ви пригадаєте мої слова.
Вихователь дитсадка
Для Катерина: Ви мене не зрозуміли. Я маю на увазі, що якщо людина методист, то вона повинна надавати методичну допомогу, бути в курсі інновацій, бути взірцем для нас, молодих. А по вашому виходить що медотист займає робоче місце щоб кормити дітей та внуків. А хто ж методично допоможе нам ??? В мого чоловіка методисти надають допомогу, проводять цікаві заходи. Методистам теж і 40, і 50 і навіть за 60. Але ці люди якось йдуть в ногу з часом. А в нас - тиша. От мене і цікавить- для чого такі методисти ???
Коллега
Для Вихователь дитсадка: В точку. У нас тоже самое. Методист в нашем детсаде знает и умеет больше того методиста, который в сидит в методкабинете. Если честно, за 8 лет работы я нашего районного методиста и видела лишь тогда, когда у нас в садике какое-то наше мероприятие. Придёт, посмотрит, кофейку с тортиком попьёт и всё. На уровне района разве что конкурс " Воспитатель года " был, и то мы его сами и готовили. А методической помощи - ноль.
Коментувати