Про підвищення надбавок за престижність педпраці

Граничний розмір надбавки усім педагогічним працівникам збільшено з 20% до 30% посадового окладу

Про підвищення надбавок за престижність педпраці

Коментар Профспілки працівників освіти і науки України щодо використання в роботі постанови Кабінету Міністрів від 11 січня 2018 р. 23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», що набрала чинності з 1 січня 2018 року (оприлюднення 25 січня 2018 року).

Зазначеною постановою внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів від 23.03.2011 №373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» та від 14.01.2015 № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».

Змінами до постанови Кабінету Міністрів № 373 граничний розмір надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування, тобто усім педагогічним працівникам, збільшено з 20% до 30% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Обмежено мінімальний розмір надбавки всім педагогічним працівникам величиною не менше 5%, який був відсутній у попередній редакції постанови Кабінету Міністрів № 373.

Але підвищення розміру надбавки до 30% розмежовано у часі залежно від посад педагогічних працівників, типів закладів освіти, предметів навчального плану.

Встановлено, що з 1 січня 2018 року надбавка в граничному розмірі до 30%, тобто від 20% до 30% включно, встановлюється керівникам закладів загальної середньої освіти, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям та викладачам закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти, які викладають предмети згідно з Державним стандартом загальної середньої освіти.

До закладів загальної середньої освіти належать навчальні заклади, зазначені у попередній редакції статті 9 закону «Про загальну середню освіту», що діють за Статутами, розробленими відповідно до вимог закону «Про загальну середню освіту» в редакції до змін, внесених законом «Про освіту» від 5.09.2017 № 2145-VII, а також у чинній редакції.

Відповідно до переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 № 963, до посад керівників закладів загальної середньої освіти зокрема відносяться:

  • директори, їх заступники з навчальної, виховної, навчально-виховної, методичної, виробничої, навчально-методичної, навчально-виробничої роботи;
  • завідувачі філією, заступники завідувача філією з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи;
  • завідувачі навчальної (педагогічної) частини закладів охорони здоров'я та соціального забезпечення;
  • вчителі (включаючи вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів), викладачі загальноосвітніх дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти.

При цьому розмір надбавки з 1 січня 2018 р. не може бути меншим, ніж 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) та не вище 30% таким педагогічним працівникам:

  • керівникам шкіл, в яких апробують державний стандарт початкової освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких шкіл;
  • керівникам шкіл, в яких навчання хоча б в одному з початкових класів здійснюватиметься за державним стандартом початкової освіти в рамках реалізації зазначеної Концепції, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких класів зазначених шкіл;
  • вчителям української мови і літератури шкіл з навчанням мовами національних меншин, зокрема російською та іншими, що передбачені відповідними навчальними планами закладів загальної середньої освіти.

Всім іншим педагогічним працівникам усіх типів закладів та установ освіти, зокрема дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої, післядипломної освіти, методичних установ тощо, надбавка в розмірі до 30% посадового окладу (ставки заробітної плати), тобто від 20% до 30 % включно, може бути встановлена з 1 вересня 2018 року.

При цьому неприпустимо зменшувати надбавку тим педагогічним працівникам, яким вона виплачувалася у граничному розмірі 20%, оскільки пунктом 6.3.20 Галузевої угоди на 2016-2020 роки Сторони Угоди рекомендують керівникам закладів освіти встановлювати її в максимальному розмірі. Відповідно до пункту 68 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, педагогічним працівникам щомісячно виплачується заробітна плата, встановлена при тарифікації.

Крім того, відповідно до статті 32 Кодексу законів про працю України та пункту 5.3.17 Галузевої угоди про зміну істотних умов праці, зокрема розмірів оплати, працівники, серед яких педагогічні, мають бути повідомлені не пізніше ніж за два місяці.

Згідно з пунктом 1.4 Угоди її положення діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов'язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Освіта.ua
01.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля
Я лише сьогодні дізналась, що вчителі НУШ позбавлені надбавки 10% Тобто працювати потрібно більше, а зарплата буде меншою??? Я вчитель англ мови, стаж 12 років, отримала 12 годин навантаження і зарплату 3300 Вчитель першої категорії. Як прожити на ці гроші???
Олена.
Доброго вечора. Скажіть будь-ласка, чи буде збільшена надбавка за престижність праці вихователю районного ДНЗ, чи нам знову скажуть, що не вистачає коштів? Дякую!
Андрей
Франківськ.. Розбирався в бухгалтерії з приводу зниження з 20% до 5%... Сказали прямо:" Їздили в Київ, в міністерство. Коли здавали звіти,(там) вказали встановити надбавку в розмірі 5%.." Ось вс, що треба знати про Гринвич та нові закони, а також Галузеву угоду...
Галина
Для Андрей: Я так розумію, Ви працюєте в закладі для якого головним розпорядником бюджетних коштів є МОН. Так ось, яко Вам не відомі питання бюджетоутворення, то я вам повідомлю, що планування (саме планування) розміру певних виплат, які в чинній нормативній документації прописані як "до..", відбуває виходячи з затвердженого (у випадку державного бюджету Верховною Радою) фонду оплати праці. Фактичні виплати керівник закладу може регулювати залежно від "вкладу" окремих працівників та наявної економії коштів (за рахунок вакансій, лікарняних тощо).
Галина
Для Андрей: до речі, наші підвідомчі заклади освіти фінансуються з обласного бюджету, і обласна рада затвердила фонд оплати праці закладам освіти з надбавкою 20%. І це при тому, що регіон дотаційний. Тут є зворотній бік медалі. В кошторисаж закладів практично лише заробітна плата, оплата енергоносіїв, стипендія та соціальні виплати дітям-сиротам. Жодних видатків на поточне утримання заклади не отримують (максимум якийсь ремонт).
Коментувати
Микола
Назва цієї статті "Про підвищення надбавок за престижність педпраці" не відповідає змісту самої статті. Адже в ній говориться про підвищення ГРАНИЧНОГО РОЗМІРУ надбавки усім педагогічним працівникам, а це різні речі.
Сергей
Да, в Харькове от 2 до 5% в разных районах города. Но до этого нет никому дела, ни министерстве, ни профсоюзу, а учителей кто будет слушать, кому они нужны.
Ірина
Для Сергей: А вчителі у Харкові мовчать. І Дулуб мовчить. Скільки десятків років очолює профспілку, і мовчить! Тільки на серпневих конференціях говорить про одне і теж із року в рік: на скільки осіб збільшилась профспілка. Учителів у школах не вистачає, а у неї все збільшується і збільшуються.
Юля
Ой, Дулуб. Она ещё не знает как страдают в школы в ОТГ в Харьковской области. Как только образовалось ОТГ-сразу вместо 20% надбавки стали платить 5%. ОТГ так выгодно.Можно прокручивать денежки бесконечно. ОТГ-это вообще равнозначно ОПГ,которая состоит из мафиозного клана председателя ОТГ. Все учителя грустят за старым районо.Там порядка была намного больше во всём.
Коментувати
Марина
В Харькове престижность 3% и все молчат, вам повезло что у вас 20% платили...
Alla Plutok
Рятуйте вчителів Чернігова! З січня хочуть знизити надбавку з 20 до 5%? Хтось має понести відповідальність за брехню по телевізору або за порушення законів України!
Александр
Для Alla Plutok: А хто повинен рятувати? Спасение утопающих, дело рук самих утопающих. Что вы ждете, что кто-то за вас будет добиваться справедливости? Сами берите и добивайтесь. Никто, кроме вас самих этого делать не будет. Организовуйтесь и вперед на амбразуру. Изучайте законы, свои права и добивайтесь. Неужели людям не понятно, что по всей Украине идет процесс уничтожения государства? И образование в той же схеме.
ВВС
Престижність в руках директорів (в межах фонду зарплати) - питання до них. По питанню чи законно-НІ. Без наказу і попередження за два місяці під підпис не проходить-можна судитись або змиритись
Завуч
А чому рятувати тільки вчителів Чернігова?? У нас та ж ситуація. Не хотять знизити з 20 до 5%, а вже знизили. Хто допоможе? ... Луганська область, м. Рубіжне
Коментувати
Valentina Chernigovskaya
Чернігів. Вчителів попередили другого лютого, що з січня місяця буде надбавка за престижність 5 %. До цього часу була 20 %. Чи законно це?
ВВС
Для Valentina Chernigovskaya: Н звичайно. Попередити потрібно було за два місяці під розпис і то можна оспорити правомірність посеред року
Коментувати
Ірина
У нас була престижність 20 %, з січня стало 10%. Це законно?
ВВС
Для Ірина: На початку листопада попереджали під розпис? Тай взагалі ще багато що порушується. Уважно статтю, під якою коменти пишете, прочитайте. Особливо в кінці.
Коментувати
Марина
Подоходный налог 1020 выщитали от зорплаты это ненормально одной рукой дали другой забрали.
Санта Клаус
Ну наконец-то нам вернут Юлькину надбавку за престижность! Всем будет по 20%. А то просто противно смотреть, как директор "росподиляет" ее. Толстая вчителька начальных классов, любительница подарков и подношений, которая со стула своего на уроке никогда не встает, имеет 20%, а молодой грамотный учитель-энтузиаст всего 5%. Несправедливо!
ВВС
Для Санта Клаус: Може він просто преміювання переплутав з Надбавкою за престижність? Як молодий грамотний вчитель вкажіть йому на це із посиланням на відповідні документи.
Коментувати
Петро
Для Іван. А що, пане Іван, мабуть ви і є той "МУДОДИСТ", який все життя прохалявив у цій службі, бо дуже ревниво відреагував, коли наступили на яйця. Методична служба, що прописана в новому Законі про освіту, така ж потрібна, як зайцеві гальмо. Радує єдине, що ви навчився писати слово свиня з великої літери.
Luchija
Разів з п’ять прочитала статтю. Не зовсім зрозуміла, зокрема, кого ж відносять до керівників закладів загальної середньої освіти, або надбавка від 20% до 30% виплачуватиметься всім учителям шкіл, де впроваджуються нові стандарти освіти, чи тільки керівникам таких шкіл та вчителям, що викладають у перших класах, та й все ж таки виплачуватимуть 5% чи 20% надбавки, бо ж Галузева угода не рекомендує зменшувати. По-моєму, на коментар це не схоже. Якщо перефразувати відомий вислів пана Кличка, "понять могут не только лишь все, мало кто может это делать".
Антоніна
Для Luchija: До керівників закладів загальної середньої освіти відносяться директори цих закладів, завідувачі філіями цих закладів. Надбавка до 30% встановлюється цим працівникам, а також заступникам директорів з навчальної, навчально-виховної, виховної роботи, заступникам завідувачів філіями з цих напрямів роботи, а також вчителям. "ДО" означає, що це може бути і 21% і 29%. Не менше 20% - тим, які працюють чи працюватимуть за стандартом НУШ, хоча б з одним класом та учителям укр мови в школах з навчанням мовами нацменшин.
Коментувати
Неизвестный
За престижність в січні заплатили 3%.От і підвищили зарплату.Зафіксували престижність з 1%до5% і тих не заплатили.Знову обдурили.
Антоніна
Для Неизвестный: За січень мають перерахувати заробітну плату вчителям та іншим педпрацівкам шкіл, виходячи з підвищених на 10% ставок та окладів. КМУ пізно оприлюднив прийняту 11 січня постанову, і то за наполяганням профспілки. Тому, очевидно, бухгалтерії не встигли своєчасно нарахувати правильно зарплату. Надбавку за престижність не мають право зменшувати. Як мінімум, повинні попередити про це за 2 місяці. А за ці 2 місяці добиватися її збереження й надалі та підвищення до 30%
Коментувати
петро
Для Марини. "Методисти" РМК - завжди були дармоїдами, утриманцями, у своїй більшості не грамотними та не компетентними. Їх зараз можна прирівняти до непотрібного мотлоху, який потрібно вже давно викинути на смітник історії.
св. Євгеній
Для петро: це точно, навіть історія про методиста є. Якщо нічого не вмієш, то будеш методистом.
Іван
Для петро: петро воно і є петро !!! А чи не мотлох той, хто навіть своє ім"я пише з маленької літери. Образили методисти ? Так треба виконувати свої посадові обов"язки і ніякі методисти ні до чого. В цьому пості колеги педагоги обговорюють зовсім іншу тему. Так петро свої 5 копійок і тут вставив. Ну вже просто смішно читати. До речі, в новому Законі про освіту прописана методична служба. Так що ,петро, вірна приказка " Собака гавкає, а караван іде".......
serj
Повернувся директор з наради. Порадував нас: чекайте!!!! Будуть їздити мЕтодисти, ходитимуть по уроках, перевірятимуть методики, структуру уроку і ще всяку ... (багато чого). Питаємо: може помогли б чим? Та ні, приїдуть ... любить! Написав з великої літери. Не мовник, може невірно, можливо мУтодисти? Як правильно????
Коментувати
Вчитель
Ні і де тепер пані Гриневич, що обіцяла вигризати зарплату вчителям. Постанова є, тільки її ніхто не збирається виконувати. І хто тепер пан Гройсман після всіх його завірянь? Робіть висновки, панове. Я вже мовчу за профспілки.
Вчитель
Працюю вчителем міста Дружківки Донецької обл. Після так званого підвищення заробітної плати з 01.01.2018, середня заробітна плата вчителів усіх шкіл міста зменшилася на 500 - 700 грн. Була скасована оплата кабінетів та зменшилася надбавка за престижність з 20% до 5%. Чи правомірно це? Куди звернутися за роз’ясненнями?
Дружківка
Для Вчитель: У Дружківці, на відміну від інших міст України, заробітню плату за попередній місяць сплачують 8 числа наступного місяця. Отже, ще не було зарплатні за січень. Але, згодна з тим, що міністерство своїм цим указом наробило багато поганого. А в Дружківці як був бардак в освіті, так і залишається.
Вчитель
Так, але усіх вчителів адміністрація попередила про зменшення оплати за престижність та відміну оплати кабінетів та гуртків.
Коментувати
Олександр
Працюю вчителем у Бережанському районні Тернопільської області. Моя заробітна плата зросла на 100 грн. Я маю 2 кат. 17 годин. навантаження
Yana
Будь ласка, підскажіть.Я вчитель української мови в угорській початковій школі в НВК, що відноситься до міської ради.Яка надбавка і з якого періоду має стосуватися мене?Дякую.
Вчитель
Для Yana: ПідСкажіть???? Ви вчитель української мови???
Yana
Для Вчитель:Відправляла з телефона, випадково натиснула .Ви працюєте коректором на цьому форумі?
Вчитель
А тут нема корекції, тут є знаки питання. Я ж не працюю коректором на форумі.
Коментувати
Моя зарплата
Причесався, прилизався В білі штанці вбрався А приїхав до дівчини На порозі всрався... "Коротко про підвищення зарплати вчителям..."
влад
Для Моя зарплата: в яблочко))) с барского плеча подкинули по300 грн сволочи
Коментувати