Яка зарплата є базовою для визначення надбавок учителям

Роз‘яснення профспілки щодо базових ставок зарплат для визначення надбавок та доплат

Яка зарплата є базовою для визначення надбавок учителям

У Профспілці працівників освіти і науки надали коментар щодо ставок заробітної плати, що є базовими для визначення надбавок та доплат учителям з урахуванням нових нормативно-правових актів, які ухвалені урядом у січні 2018 року.

Зокрема, у профспілці зазначають, що відповідно до наказу МОН від 26 вересня 2005 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» посадові оклади та ставки заробітної плати працівників закладів загальної середньої освіти та інших закладів, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції, встановлюються на рівні 9-18 тарифних розрядів, а зокрема вчителів – на рівні 10-14 тарифних розрядів залежно від освітнього рівня та кваліфікаційної категорії.

Також приміткою 1 додатка 1 до наказу № 557 встановлено, що посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Приміткою 2 додатка 1 до наказу № 557 передбачено, що посадові оклади (тарифні ставки) за розрядами ЄТС визначаються шляхом множення окладу (ставки) працівника 1 тарифного розряду на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі, коли посадовий оклад (тарифна ставка) визначений у гривнях з копійками, цифри до 0,5 – відкидаються, від 0,5 і вище – заокруглюються до однієї гривні.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів від 11 січня 2018 р. № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету, підвищуються з 1 січня 2018 року на 10%.

Тому розміри посадових окладів та ставок заробітної плати учителів, вихователів, викладачів та інших педагогічних працівників загальноосвітніх та інших закладів освіти, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції, які визначено залежно від посадового окладу працівника 1 тарифного розряду, підвищуються ще на 10% і становлять:

Тарифний розряд

Розміри станом на 1 січня 2018 року:

Визначені від прожиткового мінімуму 1762 грн.
(грн)

Збільшені на 10%
(грн)

9

3048

3352,8

10

3207

3527,7

11

3471

3818,1

12

3735

4108,5

13

4000

4400

14

4264

4690,4

15

4546

5000,6

16

4916

5407,6

17

5286

5814,6

18

5656

6221,6


Округлення у випадках, коли посадові оклади (тарифні ставки) визначаються з урахуванням їх підвищень за педагогічні звання, за роботу в певних типах закладів освіти нормативними актами не передбачено.

Тому розміри всіх підвищень посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, зокрема за педагогічні звання, за роботу в ліцеях, гімназіях, школах-інтернатах, дитячих будинках, за знання та використання у роботі іноземної мови тощо, а також надбавок за вислугу років, доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування кабінетами та інших доплат, винагород і виплат визначаються з їх підвищених на 10% розмірів.

Освіта.ua
31.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надежда
за престижность обещали платить до 30% с января 2018г., собрали директоров и сообщили, что будут платить им, их замам и учителям, которые преподают укр. яз. и литературу, а всем остальным 20% с сентября. Где справедливость, почему нас делят, почему молчит профсоюз, кто проверяет, что делается на местах? Донецкая обл. Великоновоселковский район. Кому, как платят за престижность?
Ігор
Пані Гриневич, досить дурити народ. Маю 14 тарифний розряд. Отримав зарплату за січень. Підвищення відбулося на 10% з розрахунку 4264грн за тарифним розрядом. Чому розрахунки зарплат не проводяться з розрахунку 4690,4грн за 14 розряд?
олександр
Рівне, зарплату виплатили за січень збільшену лише на 10 відсотків(із розрахунку ставки по вищій категорії 4264 грн)
En Ka
якщо ми по чуть-чуть скубемо освіту з інших країн, то чи не пора шановній профспілці підняти перед ПАНІ ГРИНЕВИЧ питання про зміну цифри 1 у 180₴, які тіпа отримує вчитель, на цифру 9 хотяби. Тоді з задоволенням будуть виконуватись всі поставлені сьогодні вимоги до вчителя і пройдуться всі атестації, ОТОДІ І ГУДІТЬ НА ВСЮ КРАЇНУ ПРО ПІДНЯТТЯ ЗАРПЛАТИ. а то, щоб залишитись на роботі вчителю прийдеться купувати мультімедійну дошку, бо куплений за власні кошти ноут не пофуричить,
светлана
В усіх ЗМІ пройшла інформація 25% і люди не вірять, що нам не підняли зарплату на 25%. обман, приниження і потік незрозумілої інформації.
Таня
Поясніть, я практичний психолог в загальноосвітній школі 2 категорія, який тарифний розряд?
ОГО
Хтось поясніть це в яких педпрацівників 18 тарифний розряд. Минулого року було більш ясно 50% усім. Тепер жодного поняття не маю які надбавки і за що. Але 10% буде мабуть отримає кожен.
Ірина
Для ОГО: 18 - у директора
Володимир
Для Ірина: І у кандидата наук, доцента. А у доктора наук уже аж 19 розряд. То ж чи вартує писати ту докторську? Та і кандидатську також.
Профі
Для Ірина: у директора - 15 - тий
Коментувати
Анна
Дніпровський район Дніпропетровської області. Сьогодні отримали розрахункові листи за січень. Підвищили на 10%. Бухгалтер сказала, що якщо прийде наказ на 20%, то доплатять у лютому.
Профі
Для Анна: Так само і у нас : Тернопільська обл.
Коментувати
Ольга
м. Кам’янське на 10% не підняли, рахують просто по розряду
Профі
Для Ольга: тормосіть профспілку, ще 10% кабмінівських мусить бути обовязково.
Коментувати
Вчителька
А заяви про відпустку на 1-2 дні за власний рахунок, з метою економії? Потім обіцяють відшкодувати відгулами... Миколаїв
АЛЬТЕРНАТИВА
Арифметика: була деяка ЗП до нового року. З нового року замість 20% за пристижність (інтенсивність праці) почали платити 5% тобто ЗП-0,15*ЗП і підняли на 10% , тобто ЗП-0,15*ЗП+0,1*ЗП=0,95*ЗП отже маємо зниження на 5%. Для 14 розряду 4264*0,95=4051 РЕАЛЬНЕ ПІДВИЩЕННЯ!!!
Olga Tkachova
Для АЛЬТЕРНАТИВА: У Гадячі Полтавської області теж саме! Оце так підвищення! Дочекались нової школи
Коментувати
Вікторія
Який розряд у працівників 2 категориі. Напишіть будь ласка
Віктор
Для Вікторія: 2 категорія - 12 тарифний розряд
Коментувати
Юля
При "злочинній владі" у 2013 році я отримувала на руки 400$. А "чесна влада" платить 200$. У мене все......
Світлана
Будь ласка напишіть перша категорія до якої тарифної ставки відноситься?
Игорь Сердечный
Для Світлана: 13
Коментувати
Лена
Профспілки мовчать,тому що голови профкому приравно,облно,міськно пр йняли давно рішення,щоб їх зарплату прирівняти до доллара.Так що вн х все добре,отримують по 1000дол.Є чому мовчати.
Лена
Профспілки мовчать,тому що голови профспілок в міськ.но,райвно,облно,прийняли рішення про те,щоб їхня зарплата прирівнялася до долара.Тому вони мовчать,що по 1000 дол.отримують.
Коментувати
О
Помічна. Кіровоградська обл. 10% за січень.
Вчитель
Нам платять згідно тарифного розряду визначеного з прожиткового мінімуму. Напишіть кому платять із збільшеням 10 %?
Профі
Для Вчитель: у лютому мають додати ще кабмінівські 10% за лютий та 10% за січень, Тернопільська обл.
Коментувати
greg
...до профспілки кілька запитань: - ЧОМУ в Тарифній сітці присутні зарплати, нижчі мінімальної..? - ЧОМУ профспілка скромно мовчить про те, що у вчителів забрали 20% надбавку (вже), пообіцявши 5-30% (на практиці то, напевно буде у всіх 5)... тобто, ... - 20 + 10 + 10 +... ... і на скільки нам "підвищили"..? (...на базарі так можна було..?) - ДЕ в цій сітці розрядів зарплати наших "слуг" народу...? міністрів..? ...вони - не держслужбовці..?
Народ
Брехня!!! Знову обман. За січень отримали на 300 грн. менше. Який цинізм! Який обман! Шановні прфспілчани! Робіть щось! Нехай нам повернуть нашу зарплату, яку ми мали до приходу цієї влади (в долароволу еквіваленті) і нехай не говорять про підвищення, якого реально немає.
Ляля
Для Народ: Хто буде робити???? Невже ви довіряєте профспілці??? Головне, що вони підвищили собі зарплати на 30 відсотків... Тікайте з профспілок поки не пізно, там керівники - це ті кому за 80 років. Їх халуйський мінталетет залишився в далеких 80-х роках!!!
Коментувати
Василь
Отримали зарплату за січень менше приблизно на 10 % як мали, а бесіду про підвищення кожен собака в кожному селі чув совісті взагалі не мають.