МОН: зарплату вчителям підняли, іншим - у вересні

Міністерством освіти надана відповідь щодо підвищення заробітних плат педпрацівникам

МОН: зарплату вчителям підняли, іншим - у вересні

Розмір посадових окладів педпрацівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів освітньої субвенції зріс на 10%, а питання щодо підвищення посадових окладів інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників буде  розглянуто за підсумками виконання Державного бюджету за перше півріччя 2018 року.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти у відповідь на звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

У міністерстві зазначають, що враховуючи те, що з 01 січня прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1762 грн, заклади та установи освіти мають перерахувати (збільшити) посадові оклади (ставки заробітної плати) всіх категорій працівників, оплата праці яких здійснюється відповідно до Єдиної тарифної сітки.

Окрім того, у відомстві наголошують, що з метою поліпшення фінансово-економічного стану педагогічних працівників у 2018 році, підвищення престижності їх роботи уряд прийняв дві постанови № 22 «Пpo підвищення оплати праці педагогічних працівників» та № 23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», норми яких спрямовані на вирішення вищезазначених питань.

«Так, з 1 січня ще на 10 відсотків зросте розмір посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів освітньої субвенції, тобто педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та викладачів закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які викладають предмети згідно з відповідними Державними стандартами базової і повної загальної середньої освіти», - наголошують у Міносвіти.

«При цьому за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 року буде розглянуто питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 р. посадових окладів (ставок заробітної плати) інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників», - повідомляють у відомстві.

Також у МОН нагадують, що урядовою постановою № 23 збільшено граничний розмір надбавки за престижність праці до 30 відсотків та встановлено граничну межу цієї надбавки - не менше 5 відсотків.

Право на встановлення надбавки в розмірі до 30 відсотків з 1 січня 2018 року мають керівники закладів загальної середньої освіти, їх заступники, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителі та викладачі закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти, які викладають предмети згідно з відповідним Державним стандартом загальної середньої освіти.

«Водночас запроваджено норму, що керівники закладів загальної середньої освіти, їх заступники, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителі шкіл, які апробують стандарт Нової української школи, вчителі початкової школи, які здійснюватимуть освітній процес за стандартами Нової української школи, вчителі української мови у школах з навчанням мовами національних меншин, з 1 січня 2018 року мають отримувати надбавку в розмірі не менше 20 відсотків», - йдеться у листі МОН.

Іншим педагогічним працівникам надбавка в розмірі до 30 відсотків може бути встановлена з 1 вересня 2018 року.

«З огляду на викладене вже у січні поточного року певні категорії педагогічних працівників, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, отримають заробітну плату підвищену в середньому на 25 %. Конкретний розмір підвищення залежить від категорії працівника, стажу педагогічної роботи, типу навчального закладу, додатково виконуваних робіт тощо», - резюмували у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
13.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Неизвестный
Сьогодні сказали ,що за лютий буде не вся зарплата.За престижність взагалі не йдеться.Немає грошей.Ну, як Вам підвищення?
Марина
Сегодня - прощенное воскресенье. Я прощаю вас ( министра образования, премьер-министра) за обман. А не хотите ли Вы с экранов телевизора попросить прощение у обманнутых учителей?
Учитель
Серьезно?Это вы еще в Николаеве не были!У нас так подняли зарплаты учителям-обхохочешься!
Ментор
Справді,набридла ця відверта брехня. На всю державу проголошують,що підвищили зарплату в минулому році на 50%. В дійсності - рівно на 27%, як і лікарям. У цьому році додали 10%, проте забрали 20% за престижність. Вийшло на 400-500 грн. менше. Дійсно, яка тут престижність!? Зате суспільну думку про ненажерливих корумпованих учителів-мільйонерів таки сформували. Самі винні. Не вийшли б хоч один день дружненько на роботу... Аж ні. Совість не дозволить залишити діітей. От і ковтаємо, сердимось, проте нічого не робимо.
Віталіна
Гриневич - зухвала брехуха. Зарплата техпрацівників(прибиральниць) зросла на 16%(400 грн), а вчителю підняли зарплату на 10%(300грн). Відразу видно пріоритет української держави. Міністр відверто та нахабно бреше про підвищення в середньому на 25%, хизуючись тим що буцімто вчителі не саме "дно", бо отримують не саму маленьку зарплату в бюджетній сфері. Пані міністре, на брехні нову українську школу не побудувати!!!
Наталя
Велике-велике "спасибі", пані Гриневич, за ваше підвищення зарплатні учителям! Сьогодні і ми почули, що у нас зменшують відсотки за престижність, бо збільшили оклади. То де ж ваше підвищення?
ПТУ
Достали вже ці грьобані реформатори. Та коли ви козли вонючі нам жить дасте. Зарплату вони підняли... та сидіть вже мовчки та не пи...ть!
Вчитель
За січень з 20% за престижність залишили тільки 5%. Начальник мотивувала тим, що були канікули, хоч вчителі повністю працювали в канікулярні дні. Виходить, що в січні праця вчителя не є престижною!!! За лютий що кинуть з "барского плеча(рос. м.)"- не знаємо. В цілому, плакало наше підвищення. "Много шума из ничего". Невже 400-500грн. - це 25%. ДУУУУЖЕ розумні наші можновладці! А чому їх зарплати не такі як у вчителів? Чим вони кращі?
Анна
Дніпро. За січень дали 10% підвищення, престиж 20% не зменшували. Сьогодні ж була в райво. Бухгалтерія за лютий дораховує 20% підвищення і борг за січень. Ще й готується наказ про 30% престижу директорам і заступникам. Інформація сьогоднішня.
Орест
Яким вчителям Мон підняди? Можливо ми не в тих школах працюємо? Де ті #секретні #школи в яких підняли на 25%?
Факти
Техперсоналу підняли з 3200 на 523 гривні – до 3723. Вчителю вищої категорії, 14 розряд з 3872 підняли на 392 гривні до 4264. І це ваша новітня зарплата для новітньої школи??? Невже Гриневич думає ,що обдуривши вчителя вона зможе щось реформувати????Скоріш за все буде бойкот усіляких реформ учителями,а можливо і акції протесту!!!!
Ірина
заробітна плата заступника директора з навчально-виховної роботи складає на півставки 2800 (нарахуванняя) та ще мінус 19.5 %. До виплати 2200. Безкінечні звіти, контролі, наради , методична робота,виховна, профілактична.......+ пачки паперу за власні кошти ,ремонт та заправка копіювальної техніки .Щось залишиться?
Ірина
То чому ж не нараховані надбавки заступникам директорів ?
іра
Пане міністре! Ви знаєте,що викладачі ПТНЗ також педагоги. прикро в одному закладі освіти у колег рівних категорій різні ставки. Це кумедно.Ну мудрено. Рашіше в ті погані часи цього не відбувалось. Це перемога!
Меркурій
СТРАЙК! Другого пути нету!!!!!!,,.....,..,.....................
Лада Гаврилец
Що ж це за таке неймовірне, анонсоване, на всю країну підняття? Щось не видно жодного схвального відгуку від ощасливленого вчительства! Навіть тих нещасних 10% із 25 обіцяних, зжерла інфляція. А за надбавку аж плакати хочеться...Крапнули якусь мізерію тих гривень, однак піар влаштували не аби який! І знову на вчителях. А премії собі, гади, виписати у 5-10%, а не в 300% слабо? Навіщо ви зачіпаєте тих нещасних 20% надбавки??? Адже вчитель більше немає нічого!
Вікторія
Смішно!Додали аж 150 грн. з обіцяних 1500 грн. Мабуть десь нулик по дорозі загубили. А головне, що всі, хто до цієї професії не стосується, розповідають, яку ми (вчителі) здоровееееннууу зарплату отримуєм! А те що я, наприклад, працюю в сільській школи і майже 1000 грн. в місяць витрачаю на проїзд до роботи, стенди, літературу в клас купую за власні кошти, а про свою родину я взагалі мовчу. Дякую, що всі живі і здорові!
Валюха шапокляк
Все вам мало ненажери, прийди хоть одна сука парламентська в школу і попрацюй від аванса до зарплати при цих цінах і комуналках. Ми згодні на ваші вимоги , якщо в школах будуть такі ж канікули і ходити на роботу як у верховній раді .
Іван Іванович
Гриневич - брехливе створіння, від якої мене особисто вже нудить. Чим далі, тим більше переконуюсь, яким хорошим міністром був Табачник. При ньому були хоча б натяки професіоналізму. Зараз - нуль повний. Все звелося до бла-бла-бла.
зомбівчитель
В Миколаєві примушують писати заяви за власний рахунок .Директори лютують , тому що їх поставили перед фактом : змушуйте будь якими засобами , а вчителі відмовляються писати заяви . Заміни не платять , на лікарняний підеш - ворог народу . Профспілки мовчать. Мера немає - повне безвладдя.
ВВС
Для зомбівчитель: Лютують. бо є чого. Письмових наказів-розпоряджень вищі не дають, а пресують їх, щоб знімали де можна. А зняти самому страшно, а як хто по судах затягає грамотний. Платити прийдеться з власної кишені. Підбити вчителів, щоб самі відмовились від чогось- майже фантастика (Бджоли проти меду). От і крутяться, а більшість ще не дуже і кумекають, що і чому їм не вистачає.
Олена
А що робити вчителям , яких директора шантажує цими відсотками і не хоче "давати" вчителям бо їй не всі угодні. Заставляє профспілку , щоб склали список попутно за що треба знімати ці відсотки . Яке підвищення ? Управи ніякої і ніхто з нами не рахується.
марія
шановні вчителі, вас розумію і співчуваю,але ви ще не були у шкурі вихователя,нас взагалі перестали вважати першою ланкою освіти,віддали під владу місцевим владам,а у них ніколи нічого нема для садків,місцевий бютжет-то така дивна штука,все там пусто,особливо для педагогів,для себе коханих завжди стає.ну і про підвищення нам взагалі не йдеться.і головне питання"шо гелать?"
Коментувати