Профспілка про підвищення зарплат: це вибіркове рішення

Профспілка просить встановлювати надбавки педагогам дошкільних і позашкільних закладів

Профспілка про підвищення зарплат: це вибіркове рішення

Профспілка працівників освіти і науки звернулась до профспілкових організацій на місцях з проханням провести відповідну роботу з представниками місцевої влади щодо встановлення педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних та інших закладів освіти так званих «регіональних надбавок».

У профспілці заявляють, що при ухваленні рішення про підвищення посадових окладів педпрацівникам шкіл та інших закладів освіти, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, уряд не врахував позиції профспілки щодо одночасного їх підвищення педагогічним працівникам усіх типів закладів та установ освіти.

«Неврахування таких вимог призведе до ще більшого порушення міжпосадового рівня оплати праці освітян, викличе справедливе невдоволення педагогів дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих закладів освіти низькою оцінкою владою їхньої складної, важливої, відповідальної педагогічної праці, спричинить конфліктні ситуації в колективах. Але влада не дослухалася до Профспілки, прийнявши хоч і позитивне, але вибіркове рішення», - зазначають у профспілці.

Разом з тим, у Профспілці працівників освіти і науки зазначають, що чинні нормативні акти надають можливість органам місцевого самоврядування ухвалювати власні рішення про підвищення заробітної плати працівникам, серед яких педагогічні працівники закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, а також інших закладів та установ освіти, що фінансуються з місцевих бюджетів, шляхом встановлення їм надбавок, що практикується в ряді регіонів, зокрема й в столиці.

«ЦК Профспілки звернувся до профспілкових організацій з проханням провести відповідну роботу на місцях з депутатами місцевих рад, міськими головами, головами районних рад та рад об’єднаних територіальних громад, фінансовими органами та органами освіти стосовно встановлення педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних та інших закладів та установ освіти, які фінансуються з місцевих бюджетів, так званих «регіональних надбавок», та їх фінансового забезпечення, використовуючи при цьому відповідні норми законодавства», - наголосили у Профспілці працівників освіти і науки.

Освіта.ua
08.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
НЕБАЙДУЖИЙ
А яку місію для себе залишив ЦК. Чи може такої структури ,як ЦК не треба? Чи освіта стане регіональною.
завуч, Чернівці
Навчіть Л.М. Гриневич вірити вашому уряду. З першого дня, коли почали на Буковині створювати школи-хаби всі вважали, що вони будуть прикладом організації освітнього процесу. Жодний міський директор або його заступник не вживали крамольних слів, чи нарікали на владу. Адже у місті Чернівці не створено таких ЗЗСО. А у міських шкіл знайте скільки призерів олімпіад і конкурсів. Проте вас поважали і погоджувалися з вашими рішеннями. Наші директори і завучі, розраховували тільки на екскурсію до таких закладів. Цікаво було подивитися приміщення, спеціалізовані кабінети, матеріальну базу. На томість нам у дописах на сайтах пишуть. А там нічого не має. З екскурсією зачекайте до кращих часів.
до МОНУ від Буковинці
Прочитайте, що люди на місцях думають про підвищення. Корисно іноді дізнатися думки людей. bukinfo.com.ua/show/news?lid=99898 "Оксана Палійчук розповіла, хто з педагогів не побачив підвищення зарплати і чому" Портал БукІнфо.
Юрій
Ви (педпрацівники) там просіть, якщо дадуть - то ви отримаєте завдяки нашій роботі. Ну, а ні - то влада на місцях - погана. Ви краще б у постанові КМУ прописали таку можливість, як у 2017 році. Бо то є прояв відсутності потенціалу у вашій роботі. Потенції її виконувати. Не можеш робити щось корисне, крім безпорадних порад, йди на город, вирощуй моркву, не заважай тим хто може.
Працівник
Які там «регіональні надбавки» в маленьких містах, якщо навіть зараз платиться тільки 5% престижності , а оплату відряджень( курси підвищення кваліфікації) вже років десять ніхто не отримує. І попередили, що кожне підвищення заробітної плати веде за собою скорочення кадрів, щоб десь ці гроші взять....
Янина
ЦК не смог ничего добиться в Киеве на уровне МОН и решил скинуть эту проблему региональныи комитетам? Силён и крут ЦК, чего уж там))))))
Анатолій
Тут все продумано в інтересах чиновницько-бюрократичної системи. Принцип такий - "Плачу куму, свату, брату, родичам адміністрації тощо. Критерії визначаю сам".Так робиться скрізь. А де ж оспівана Нова укр школа з її умотивованим учителем? Умотивованими вийшли родичі та шістки. Хотіли, як краще, а вийшло, як завжди. Якісь проф досягнення до уваги не беруть. Профспілка - радянський придаток адміністрації. Значна частина освітян вже давно вийшла з цього більшовицького рудимента.
ПЕДАГОГ
То в нас є держава вцілому чи окремі регіони. То до чого ми йдемо? І знову ЦК профспілки показав свою неспроможність відстояти права всіх ОСВІТЯН.А всі ми івчителі,і вихователі,і керівники гуртків члени однієї профспілки!!!!!!!!!! І залишається ????????????????????????????????????????????????????????????
Alla Plutok
Буквально пару дней назад "профспілка" разрешила местным чиновникам снизить надбавку учителям Чернигова с 20 до 5%,думая что все как всегда сойдет с рук. А вы говорите провести работу...И учителя подписывали эти бумажки!!!
Вчитель
Чому не виводите людей на мітинги,чому не відстоюєте 3х кратне збільшення освітянських зарплат!!!! Чому відсиджуєтесь у своїх теплих кабінетах і не верішуєте питання зарробітних плат і навантажень педпрацівників!!!!! Чому закриваєте очі на обіцянку пані Міністра щодо збільшення на 25% з 1 січня 2018 року.Чому ще не пікетують міністерство освіти в Києві!!!!
Віталій Карпа
Для Вчитель: Хто? Ті, хто ніколи цього не робили?
Артем
А чому ж лише 3-х кратне, давайте відразу вдесятеро піднімемо зарплатню, адже в нашій країні є лише одні працівники освіти. Вся проблема вчителів у тому, що більшість не готова до якихось некомфортних для них змін. Колись ви вибрали цю професію, знаючи шо робиться у цих хащах. Чомусь я працюючи Front-end розробником не маю зуба на державу, абсолютно всерівно, що вони там чудять і тд, я свою N-ну кількість зароблених , яких вистачає абсолютно на все. Ну правда така, хто на що вчився.
совість
Для Артема! А хто ж ВАс пане навчав на того " Front-end розробника ". Чи може знання і вміння на вас просто з неба впали і в школу ви не ходили? і у Виші не вчилмся? Це ж треба, який розумний!
Коментувати
Анна
Нешановні профспілки! Не відволікайте увагу від основного! Обіцяли місяць 25% підвищення, а дали до 10%!!!! Не переводьте стрілки! Чогось минулого року, коли вчителям підняли на 50% з 1 січня, а іншим з 1 вересня, я не памятаю такого гвалту від профспілок. Дайте однозначну відповідь: Гройсман і Гриневич збрехали чи ні? Чи у вас є таке поняття, як півправди?
ПЕДАГОГ
Для Анна: Вчителі математика їх погано вчили От і получилось трошки 8 трошки 10
Македонський
Які 50%?Де ви їх бачили? Ви рахувати вмієте? В минулому році відбулося реальне підвищення тільки на 38%.Збільшення посадоваих окладів у травні і грудні, що були закладені в бюджет країни, не відбулося. Уряд на чолі з брехуном Гройсманом вкрав освітянські гроші!!! Ось коли потрібно було профспілками кричати! Гнать їх! Виходьте з продажних профспілок! Вони жирують на ваших грошах!!! І зараз надурили! Скільки будемо мовчати?!
Коментувати