Гройсман головам областей та міст: платіть вчителям сповна

За словами прем’єра, залученість місцевої влади до проблем освітян має бути максимальною

Гройсман головам областей та міст: платіть вчителям сповна

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляє, що залученість місцевої влади до вирішення проблем освітян та розвитку освіти має бути максимальною. Про це він сказав під час засідання уряду.

За його словами, розбудова якісно нового рівня життя в Україні, здійснення економічного прориву вимагає якісних змін у системі освіти – від дитячого садочка до вищого навчального закладу.

Він підкреслив, що покоління, які приходять на зміну нинішнім, це – нові люди з іншим мисленням та іншими можливостями. І вони вимагають інших стандартів освіти.

На думку Гройсмана, один з кроків на обраному шляху – підвищення довіри й поваги для учителя через зміну умов роботи та підвищення зарплат.

Він наголосив, що згідно з рішенням уряду майже 1 млрд грн цього року буде направлений на оновлення початкової школи, а зростання зарплат вчителів становитиме не менше 25%.

«Наші українські діти мають отримати можливість бути успішними. Тож питання освіти мають ключове значення. Неможливо побудувати майбутнє країни без якісної, конкурентної освіти», – сказав Гройсман.

Він також висловив переконання, що реформа освіти – питання всієї вертикалі влади в Україні. Тож залученість місцевої влади до вирішення проблем освітян та розвитку освіти має бути максимальною.

«Просив би всіх – голів областей та міських голів – платіть вчителям сповна! Все, що потрібно від уряду, ми зробили. І ми будемо повертати повагу для вчителя в кожному куточку України. Прошу Міносвіти моніторити ситуацію в регіонах», - підкреслив прем’єр.

Освіта.ua
21.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Софія Вікторівна
Вчительству завжди віддавали кошти, які залишалися "з барського столу", тому майже ніхто нічого не отримає. Нам також обіцяли сплатити підвищення в Бахмуті - в березні, але тепер з`ясувалося, що все ми вже отримали. Тільки не зрозуміло , коли це було, в якому році? Натомість всі поряд рахують скільки отримує вчитель. А ВЧИТЕЛЬСТВО змушено виживати .
Сергей
В Харькове директорам школ сообщило начальство, что денег на выплату зарплат не хватает.
Марія
Шевченківський район міста Харкова (голова - Котковський): грошей нема. Отримали аванс за лютий, зарплату за січень за тарифами минулого року, без підвищень, та обіцянку розрахуватися з боргами до 8 березня
Меня больше интересует
ПОДНЯТИЕ ЦЕН и НЕ на 10%. В некоторых ситуациях цены вытянулись на 40-60%. Так что - "хвали мене моя губонько"
Яна
Шановний прем’єр міністр та міністр освіти, з Ваших слів підвищення з/п вчителів полягало в підвищенні тарифних розрядів! 10% отримали всі у зв’язку з підвищенням мінімальної з/п! Де ж обіцяні 25% ? + місцева влада вирішуючи кому із вчителів платити 2%, а кому 20%, дуже ПРЕСТИЖНОЮ робить нашу працю! Тільки нервову систему псують!
іван іванович
Шановні освітяни, не собачте між собою, визначайте дату і час, беріть ще дещо з собою та сбирайтеся коло Верховної ради і Кабміну і вимагайте, щоб вони разом можили на наші зарплати, підвищення та добавки. Організовуйтеся навколо Профспілок. Вчителі всієї УКРАЇНИ єднайтеся!!!!!!!
Учитель
В школах Харькова престиж учителя оценен аж в 3% и на свой счет по 3 дня! Как такая ракировочка!
іван іванович
Для Учитель: А давайте, освітяни, всіє України та відмовимся від зарплати, хай Гройсман її отримає разом з Порошенком!?
Коментувати
Оксана
Розділ II "Закон про освіту" СТРУКТУРА ОСВІТИ Стаття 10. Складники та рівні освіти 1. Невід’ємними складниками системи освіти є: дошкільна освіта;повна загальна середня освіта;позашкільна освіта;спеціалізована освіта;професійна (професійно-технічна) освіта; фахова передвища освіта;вища освіта;освіта дорослих, у тому числі післядипломна освіта.І у всій цій системі працюють педагоги. То чому пан Гройсман, говорячи про те ,що розвиток освіти має бути максимальним фінансує лише вчителів? Це неспроможність уряду виконати зобов’язання і перекладання відповідальності на мерів чи нерозуміння високопосадовцем того факту, що педагог і вчитель не слова-синоніми. Вихователі дошкільних закладів-теж педагоги, керівники гуртків-теж педагоги, пане Гройсману! Вони теж працюють у системі освіти! Коли ж ми з вдячністю відчуємо Ваші реформи?
Юлія
Для Оксана: Не порівнюйте дитячий заклад і школу - працю вихователя і вчителя. Я працювала і у дитячому садку і у школі. І праця вчителя набагато складніша, ніж праця вихователя . Я не про те що вихователям не потрібно піднімати зарплату,але просто не порівнюйте.
Вихователь
Я працювала в школі,зараз у дитсадку.У школі було легше,ніж з малими дітьми.Отже зарплату треба давати однакову.Чому уборщиця на500грн. Отримує більше за мене?Зарплата у 3000грн,цезарплата?Отримуєш,і незнаєш за що перше заплатити.Шкода молоді роки в університеті тратили,щоб отримувати цю мізер
оксана
Для Юлія: Панне Юлія, то чому ж Ви не залишилися у ДНЗ? Ми закінчуємо однакові ВУЗи, однаково проходимо атестацію. Тривалість робочого часу у нас різна, відповідальність за дітей -різна. Участь у конкурсахяк як міських, так обласних і республіканських-однакова. Досвід узагальнюємо-однаково. Друкуємося ми-частіше. Олімпіад у нас дійсно нема та репетирством підробити ми не можемо, Ваша правда! Чому, бо часу немає про свою кішеню дбати- треба власноруч ігри на всіх діточок робити та самостійно без вчителя інформатики і курсів освоювати мультимедійну дошку.Ігри мультімедійні теж самим доводиться роботи, бо цеж для важкої праці вчителя винайшли конструктори на сайтах. А ми- не люди, нам не треба виводити у люди своїх власних дітей, та й взагалі їсти. Що ж казати про пана Гройсмана, коли колеги нас за людей не мають.
Коментувати
Гость
ПИЗ=ЯТЬ ТА Й ВСЕ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
BBC
Для Гость: Наголос залежно від ситуації - підходить на вісі випадки.
Коментувати
anton2000
Больше всего умиляет, что премьер-министр просит (понимаете, ПРОСИТ) выполнять его постановления. То есть изначально он понимал, что никто этого выполнять до конца не будет, а вид для телевизора сделать надо.
правда
Для anton2000: Не в бровь,а в глаз!
Коментувати
Назар
Ох цей гросман і пі#дюк, разом з міністеркою!
Роман
Якщо така проблема по всій Україні, це означає, що або субвенція зменшилася, або частину витрат переклали на місцеві бюджети, можливо, залишивши частину податків на місцях. Оскільки " місця" зараз в такому занедбаному стані, що гроші завжди є куди приткнути, тим більше досвід економії на бюджетниках є. Судячи з " плачу" Гройсмана - " платіть вчителям сповна" - у нас тепер міські голови і голови областей є панами, скільки хочуть, стільки і платять. А "все,що потрібно від уряду - вони зробили" ........
Вчитель-Мучитель
Для Роман: Вивчіть тему, як поступає субвенція на місця і не пишіть дурниць.
Роман
Для Вчитель-Мучитель: Просвітіть неосвченого, розумнику ви наш
гість
пане Романе, "міські голови і голови областей є панами, скільки хочуть, стільки і платять" - саме так і відбувається з тією частиною, яку вони виплачують з місцевого бюджету, чи ще скажіть, що Гройсман наверху визначає чи 5 чи 20 відсотків платити за престижність?
Коментувати
педагог
Мда цікаво тоді чому у Чернігові примусово зменшують надбавку за престижність професії? Мотивуючи це тим що дефіцит субвенції 61 мільйон! І станом на 21 лютого немає формули перерахунку заробітної плати????? До речі загалом підвищення склало близько 340 гривень а в результаті зменшення надбавки за престижність професії на 15% тобто 700 грн.от і виходить в результаті у Чернігові після підвищення заробітної плати вона складе -360 гривень!!!! Браво панове!!!!!!
учитель
Нам у січні реально добавили 10%. В лютому обіцяли, що підвищення складатиме 20% за лютий і доплатять ще 10% за січень. Таким чином підвищення зп з 1 січня, хоч і з запізненням, складе 20% + престижність. Прийшов час нараховувати зарплатню за лютий і місцева влада знайшла "соломонове рішення" - за престижність буде платити лише 5% (платили 15%). Отже, на 20% (із субвенції) - зп. підвищується, на 10% (з місцевого бюджету) доплату знизили. Тобто ті 500-600 грн. добавки в січні - оце і є 25% підвищення. Більше нічого не буде. Якась дивна математика у Гройсмана. Хоч би не кричали у ЗМІ, що учителям підвищують зп на 25%! Бо люди думають, що ми вже стали олігархами
Nevedimka
снова пальцем друг на друга. «Просив би всіх – голів областей та міських голів – платіть вчителям сповна! Все, що потрібно від уряду, ми зробили. І ми будемо повертати повагу для вчителя в кожному куточку України. Прошу Міносвіти моніторити ситуацію в регіонах», - підкреслив прем’єр. А местные говорят что гройсман обещает много а деньги в бюджет под обещания не заложены, так что его обещания с делами не сходятся. нет денег а значит школы должны сэкономить на себе и своих сотрудниках сказали учителям Николаева и отправили за свой счет
Вчитель
Це все розмови. Ніяких 25% наші вчителі не отримали.
катя
А наши господа в Днепре, замы мера Шикуленко и Миллер, собирают руководителей учебных заведений на "РАБОЧИХ НАРАДА", запугивают, занимаются травлей и проверками, говорят им о том, что в бюджете нет денег на выплаты зарплат педагогам и поэтому ОПТИМИЗИРУЕМ (это так по новому СОКРАЩЕНИЕ) технический персонал ....во разбогатеем!!!!!, во економика!!! одних сократить, другим - дать....ЗАШИБИСЬ...
Матильда
Смешно читать. " Цари хорошие,а бояре плохие")
Вчитель
Вже попередили про не повну оплату праці! Мабуть, так маємо і працювати!
Ларосса
А чому б не затвердити обов’язкову виплату за престижністп у 20 ( хоча б) відсотків законодавчо і не було б цих спікуляцій. А то обіцяють одне, а роблять зовсім інше
Sinsalagrim
Для Ларосса: "Патаму шо" звикли брехати і лицемірити майданівська влада від самого першого свого дня
вчителька
реальне підвищення заробітної плати — +10%-15%=-5% Це Не ПІВИЩЕННЯ, А ПОНИЖЕННЯ. Шкода, що міністерство не вміє рахувати. Соромно за нашу владу.
Гільдія освітян
Скільки вже було вказзівок і прохань на адресу органів місцевого самоврядування від глави уряду і міністра освіти: коштів вистачає, заощадження на вчителях- окремий різновид цинізму; якщо це продовжиться томи внесемо зміни до відповідної постанови і ЖОДНОЇ копійки залишків освітньої субвенції не зможуть місцеві органи використати на матеріально- технічне забезпечення; місцева влада зловживає своїми повноваженнями та зменшує надбавку за престижнсть(мінімум -5%); пишіть листи на МОн- каже шановна пані Лілія Михайлівна. То чому ж досі НЕ реагують і НЕ виконують вказівок органи місцевої влади??? Чи ці вказівки НЕ мають впливу на їх діяльність??? То деж підняття статусу вчителя???
Коментувати