Лілія Гриневич: місцеві органи економлять на вчителях

В окремих областях місцева влада зловживає своїми повноваженнями та зменшує надбавку за престижність

Лілія Гриневич: місцеві органи економлять на вчителях

Автор: Лілія Гриневич, міністр освіти і науки.

У МОН почали надходити повідомлення про те, що в окремих областях місцева влада зловживає своїми повноваженнями та зменшує надбавку за престижність, а в деяких місцевостях педагогів навіть змушують протягом карантину брати відпустку за власний рахунок.

Очевидно, що така ситуація є абсолютно неприпустимою.

Освітньої субвенції на зарплати вистачає для виплати коштів вчителям. Ще з минулого року на рівні місцевих бюджетів осіли значні залишки освітньої субвенції. Ми вирішили підтримати місцеві органи та дозволили використовувати ці гроші на матеріально-технічне забезпечення. Тепер місцеві органи економлять на вчителях по максимуму.

Рішення є, і воно доволі просте. Якщо це продовжиться, ми внесемо зміни до відповідної постанови і жодної копійки із залишків освітньої субвенції на матеріально-технічне забезпечення місцеві органи витратити не зможуть.

На місцях є значні субвенції на матеріально-технічне забезпечення з державного бюджету, до 10 разів збільшилися надходження до місцевих бюджетів у межах децентралізації. При цьому заощаджувати на вчителях - це окремий різновид цинізму.

Звісно, можуть бути об‘єктивні обставини, і коштів у деяких окремих місцевостях може не вистачати. Це було і в попередні роки, і ми в робочому порядку реагували на такі ситуації. Пишіть лист на МОН, і ми шукатимемо спосіб відкоригувати. Але урізати зарплати та відправляти вчителів у примусові відпустки, аби притримати гроші і направити їх за іншим призначенням - це щось нове.

Оригінал

Освіта.ua
16.02.2018

Популярні блоги
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
В. Громовий: як врятувати освіту від остаточного розвалу Як викликати шалену ненависть, але врятувати шкільну освіту від остаточного розвалу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Шановна пані Гриневич. В Спаській ОТГ преміювання вчителів становило 37-40%, хоч кошти були на 85-90%. Як пояснює голова ОТГ, що премія вчителя залежить від поділу класів та від кількості в них учнів. Ніяк не можемо збагнути, якщо в класі 17 учнів, то чи вчитель гірше викладає матеріал, ніж в класі в якому 25 учнів?
Галина
Для Оксана: премія не є обов’язковою виплатою. Керівник в праві вирішувапи чи виплачувати премію, кому та в якому розмірі. Загалом заохочення має проводитись відповідно до досягнень вчителя та його учнів: участі та перемог в різноманітних конкурсах, олімпіадах, високі результати з ЗНО тощо. Якщо нічого цього немає, премію взагалі не зобов’язані виплачувати.
Коментувати
Олег
Пані Гриневич! Якщо Ви маєте факти зловживань, то працюйте над усуненням. Наприклад, ЧЕРНІГІВ: з січня хотіли зняти надбавку - не вийшло. Тепер провели рішення, і з квітня вчителям дуля, а не надбавка. Плюс скорочують кількість груп з вивчення англійської мови. Проте у місцевої влади є гроші на ремонт судів, фонтани...
Вчитель
Вже почалось...У Любецькій ОТГ Ріпкинського району Чернігівської області вже почали недоплачувати заробітну плату вчителям
Вера
В первую очередь экономит на учителях правительство, иначе формулировка в Постановлении про надбавку про престижность была бы четкой-20%, а не "не меньше 5%".
Олена
В Луцьку роздали платіжки за лютий і підняття зарплати залишилось на рівні січня -10% і все, а де ж 25%???
учитель
В Харькове уже сейчас сказали, что денег на зарплату не хватает на февраль. Но зато хотят потратить их образовательной субвенции деньги на никому не нужную оболочку с электронными учебниками, которые и так уже есть.
гість
Самі розрішили темні схеми, а тепер бідкаються. Циніки
директорка
шановна, а навіщо писати? що зміниться? ви лимти спускаєте на низ... а там займаються відписками. зробіть моніторинг (ви ж любите це слово) і зрасу стане ясно - скільки платять у кожному регіоні. так надоїла брехня!
Скоро вибори!
Як може проводити реформи міністр у якого підтримка 1,4 %. КАРЛ 1,4 ))))) Ви серйозно думаєте що міністр з народного фронту зробить вчителів заможнішими ,а школу сучасною!!!! Бред!!!!! Так вони наобіцли вчергове підвищення. І дурні вчителі повірили..................
Олекса Позняк
Для Скоро вибори!: вона перескочить ще кудись, як від Юлі перескочила в НФ
Коментувати
Сашко
Шановні, ну, що ми дійсно хочемо від непрофесійної баби, яку за квотою тимчасово запхали на очільника міністерства, при чому та політична сила довіра до якої в 60 разів впала. зараз нижче похибки. Прибируть дуру незабаром і потроху нормально вирішатимуть питання.
Nevedimka
Не смотря на: «Образовательной субвенции на зарплаты хватает для выплаты средств учителям. Еще с прошлого года на уровне местных бюджетов осели значительные остатки образовательной субвенции. Мы решили поддержать местные органы и позволили использовать эти деньги на материально-техническое обеспечение. Теперь местные органы экономят на учителях по максимуму», - так оценила ситуацию министр образования.» И на: «При этом экономить на учителях - это отдельный вид цинизма» Факт остается фактом. А по факту следующие: 1. За престижность снято до 5% 2. Учителей добровольно-принудительно заставили написать за свой счет 3. Программы кружков сокращаются 4. Некоторые школы Николаева уже а остальные скоро будут объединять учеников, которые учатся за индивидуальными программами в группы. И все потому что, тоже по факту: на зарплаты уже за январь не хватает по 50-80тыс и почему то именно школы САМИ должны НАЙТИ эти деньги. На мой взгляд - полный маразм. С одной стороны правительство на всех медиа кричит как...
Оксана Дашкевич
Цікаво, чи читає пані Гриневич наші дописи? Чи дослухається до наших пропозицій? Думаю, що ні...
Олекса Позняк
Для Оксана Дашкевич: читає і ірже.Мільйони зарплати отримала попереду огого пенсія
Коментувати
ВЧИТЕЛІ
Житомирська обл м.Овруч Овруцька громада нічого не доплачує вчителям,примушує школи йти на карантин , допоможіть нам.
Вчитель
Пані Л.Гриневич! Ви міністр чи тряпка??? Ви своїми постановами дурите голову вчителям!!! Ніхто Вам вже невірить .!!!Реформуйте школи і свої нові стандарти встановлюйте самі, а ще Вам прийдеться уроки самій проводити,бо на Вашу особисту зарплату ви можете всі вакансії заповнити . Вчителі Вам уже "дякують" і тихенько саботують.....Бо у Вас сім п’ятниць на неділю.І все хтось виноватий крім Вас. Ідіть у відставку.Згадайте свою вчительську професію.І проживіть на шкільну зарплату!!!!!!!!!!!
sngorlov
Пані Л.Гриневич! Зарплати і доплати вчителям, медикам, вихователям, працівникам культури, працівникам ЖКГ і т.д. виплачуються в межах місцевого бюджету (Закон про місцеве самоврядування). В першу чергу місцеві органи влади сплачують за опалення шкіл, дитсадочків і т.д., за електроенергію (а ціни то у 2018 році повинні зрости і значно, що потягне за собою загальне зростання цін на все) і лише потім зарплата. На сьогодні доходи місцевих бюджетів і так завищені і що буде у 4кв. 2018р. ніхто не знає. Саме тому місцеві органи в деяких областях і займаються не шикуванням, а виживанням громад на відміну від деяких особєй влади. Очікуване зростання все ж необхідно реалізувати з 01 квітня в момент підвищення цін на газ та електроенергію. З повагою до народу України.
Оксана Дашкевич
Надбавку за престижність потрібно закріпити постановою Кабінету Міністрів. Тоді не буде причин для конфліктів між органами місцевого самоврядування та педагогами. Адже місцеві чиновники завжди будуть стверджувати, що освітньої субвенції недостатньо для того, щоб виплачувати надбавку за престижність. Надто велика спокуса...
НЕБАЙДУЖИЙ
Пані Гриневич! Хватить піару. Втомилися від Ваших гасел. Якщо є порушення ,то приймайте рішення, робіть висновки, і педогоги це оцінять. А поки що тільки ???????????????????????????????????????????????????????????????????
Pasufik
Для НЕБАЙДУЖИЙ: Правду пишете. Вчителі обурюються, терплять, а міністр переводить "стрілки". На скількох голів адміністрацій мОНУ подало до суду про притягнення за порушення Законодавства? Одні балачки.
Сергей
Для НЕБАЙДУЖИЙ: Для Pasufik: вы же видите, что министр и мон способны только обещать, ну и максимум статейку на этом сайте тиснуть о том, что них дошли какие-то сообщения о нарушениях. Министр высказала озабоченность! Судя по всему все остальное правительство и все местные власти относятся к мон также, как мон к учителям.
Коментувати
Dxbntkm
А на місцеву владу є управа? В січні за престижність залишили 5% , бо були канікули, тобто в січні не престижно бути вчителем. Що дадуть в лютому - не знаємо? Чому надбавка не є фіксованою? Ви ж бачите обурення вчителів діями дрібних чиновників. Вони ж уявили себе центром Всесвіту: що хочуть, те і роблять, прикриваючись тим, що не вистачає освітньої субвенції, так як збільшилась з/п. То хто правий: МОН чи місцеві органи? І, взагалі, які зміни відбулися з райво - а ніякі!!! Багато галасу - даремно!!!
Sederom кр. Ріг
Для Dxbntkm: читаю вчительські воплі- соплі і дивуюсь- це пишуть дорослі чи дітки? Всі під псевдо, всі бояться називатись , бо виженуть... . Ганьба! Є ж профспілка, пишіть звернення, запрошуйте місцевих депутатів, пдавайте в суд, прокуратуру- закон вас захищає!! Капіталістична влада багатіїв піддається тільки тиску. І ще: дивіться за кого ви голосуєте на виборах!
Світлана
Який закон? У постанові Яценюка написано у граничному розмірі, конкретний розмір встановлюється керівником.Ніякий суд не вийграти. А Вам колись влаштовували ад з приниженням за офіційні листи? Тому і пишуть псевдо. Треба щоб Гройсман змінив постанову на конкретну. Прибрати слово граничному і встановити конкретні цифри.
Глеб
Для Sederom кр. Ріг: а сам пустил такую же соплю и тоже под псевдонимом. Что страшно под свои именем выступить??
Коментувати
Олена
У Луцьку Волинської обл. оголосили на педраді, що платити за заміну не будуть. Не хватає грошей . А як виконати програму, навіть за відгули ніхто працювати не хоче.
Зато Гриневич
Для Олена: с Трампом позавтракала
Олена
Не зрозуміла
Коментувати
Микола
Основну частину зарплати вчитель отримує завдяки субвенції. То чому б не підвищити її на 25% і не просунути вчительську заробітню плату по тарифні сітці так, щоб вона - зарплата, збільшилась на тих самих 25%? Проте уряд тільки піариться, нагло бреше, і розуміючи це, свою провину перекладає на інших. Це моя особиста думка.
Світлана Євтушенко
Для Микола: Уряд не бреше !Це місцева влада так відноситься до вчителів .У 2017 році у районах були залишки субвенції до 8 млн.
Микола
Для Світлана Євтушенко: для пересічного вчителя байдуже, що там і де залишилось! Де чітко і ясно законодавчо сказано, що вчительська зарплата збільшилась на 25%, де підняття по тарифній сітці, що відповідає 25%? Після того, як в усіх ЗМІ було оголошено про підняття зарплати на 25%, уряд видав постанову про збільшення на 10%! Це не брехня? Ганьба!
Вы думать умеете?
Для Світлана Євтушенко:Зачем нам правительство, если "Це місцева влада"? ДАльше продоолжать, или сама?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!